تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 617 از 753 اولاول ... 117517567607613614615616617618619620621627667717 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,161 به 6,170 از 7528

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

اگه نباشه جاش خالی می مونه nobody2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    جلو مونیتور

پيش فرض

دوستان لطفا راهنمایی کنند .

از سر خیابون تا خونه یه کابل 5 زوج تلفن کشیدم که فقط یه زوجش را استفاده میکنم . ( 600 متر سیم )
    نویز خط کمی بالا هست .بنظرتون اگر از سر سیم یعنی سر خیابون کل این 5 زوج را بهم وصل کنم (کلا 10 تا سیم هست که من میخوام هر 5 تا رو یکی کنم کلا بشه 2 تا سیم ) اینجوری امکان داره نویز خطم کمتر بشه ؟ از نظر تئوری قطر سیم بیشتر میشه (هر 5 تا سیم میشه یکی) ولی میخوام بدونم اینکه سیم ها کنار هم هستند یا مثلا پیچش سیم ها دور هم در طول مسیر امکان داره رو نویز تاثیر منفی بزاره ؟

سوال دوم اینکه میخوم سر سیمها را کلا در تمام اتصالات کاری کنم که خیالم راحت بشه نویز از اتصالات کمترین حد هست .بنظرتون اتصالات را لحیم کنم و بعد لنت برق بپیچم دورشون برا آببندی خوبه که اکسید نشند ؟یا کمتر اکسید بشند ؟

سوال سوم : کابلم از نوع فول دار هست ولی سر و ته فویل خط به جایی وصل نیست .میخواستم ببینم برای تخلیه نویز یا بار الکتریکی یا .... نباید سر و ته این فویل به جایی وصل بشه ؟
    دوستان واقعا کسی نیست بتونه به این سوالات پاسخ بده ؟؟

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

سلام
    سوال اولتون 5 تا یکی هیچ تفاوتی براتون نخواهد داشت پیج هم همینطور ....نه نویز کمتر ن تاثیری سوالایی پرسیدید که خدایش به مغز های کارگردان فیلم های تخیلی هم نمیرسه واسه همینه کسی پاسخ گو نبوده

سوال دومتون هم همینطور تاثیر خاصی نداره ولی ضرر خاصی هم نخواهد داشت و خیالتون راحت خواهد بود من هم سر در خونه رو لحیم کاری و چسپ برق زدم واسه اطمنیان توصیه میشه

سوال سومتون خیر نیازی نیست به جایی وصل باشه این فویلا و اینا اگه اشتباه نکنم برای جلوگیری از خورش حیواناتی مثل موش و افزایش استقامت کابل هست

اگه واقعا به فکر نویز هستید بهتره تو طول مسیر کابل از برق جدا باشه نویز بیشتر بخاطر نزدیکی با سیم برق هست
    اسپیلیتر مرقوب استفاده کنید سیم تیکه تیکه نباشه و بصورت مستقیم ته سیم به اسپیلیتر لحیم و وصل کن و از اسپلیتر مستقیم به مودم و تلفن وصل کن
    فاصله تو نویز تاثیر گذاره مسافت رو هم کوتاه کنید
    600 متر خیلیه

3. این کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه nobody2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    جلو مونیتور

پيش فرض

ممنون از پاسختون
    در مورد سوال سوم اون نوع کابل که شما میفرمایید نوع شیلد دار هست که بیشتر برای جلوگیری از جویدن موش و همانطور که فرمودید افزایش مقاومت استفاده میشه (جالبه من این جویدن کابل توسط موش هم زیاد دیدم )

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

برای اینکه نویز کمتری ایجاد بشه سیم ها به دور همدیگه تابیده میشن ، شما باید از یک زوج سیم بهم تابیده شده استفاده کنید در اون کابل.
    کابل استفاده شده شما حتما باید کابل مشکی باشه (تو بازار به اسم هوایی به اشتباه گفته میشه) کابل های رنگ خاکستری برای سیم کشی داخل منزل هستند و اصلا مناسب با محیط بیرون و کوچه نیستند.

لحیم کاری سرسیم بسیار ایده خوبی هست و حتما اینکار رو انجام بدین.

فویل نباید به جایی وصل باشه ، اون فویل برای اینه که محیط خارج و به عنوان مثال یک کابل برق در مجاورت کابل مخابراتی شما ؛ کمترین اثر رو روی سیم های تلفن شما بگذارد و در برابر نویز مقاومت بخرج دهد ، بعضی کابل ها دارای فویل دو لایه هستند که اثرات نویز رو کمتر میکنند.

6. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    خط من در بهترین حالت حدود ۴ مگ کشش داره مشکلی که دارم اینه که اگه دو سه ساعت اتصال برقرار باشه کم کم نویز زیاد میشه وهی قطع و وصل تا جایی که ریت میاد زیر ۲۰۰-۳۰۰ و عملا نت غیر قابل استفاده میشه تنها راه حل که پیدا کردم اینه که دو سر سیم یه بار با هم اتصال بدم تا ۲-۳ ساعت درست میشه ، غروب و شب اذیت کردنش دو برابر میشه از مخابرات هم پیگیری کردم حل نشد و شرکت اینترنت هم میگه از طرف ما نیست این مشکل،سیم هم از سر خط کشیدم با دو مودم هم تست کردم و سر خط هم تست کردم همین مشکلو داره
    کسی نظری نداره؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام
    خریدن خط تلفن دوم روی خط تلفن اول نویز میندازه ؟!! یا فقط سیم برق هست که روی خطوط تلفن نویز میندازه؟
    الان یه خط تلفن داریم که روش ADSL هست...میخوام یه خط جدا بخرم برای ADSL که موقع بازی آنلاین راحت باشم (که بقیه همزمان با بازی من دانلود نکنن !!!!! )
    1- این دو تا خط تلفن روی هم اثر منفی دارند یا خیر؟
    2- اگه خط دوم رو بگیرم نیاز به نصب فیزیکی داره؟ یا فقط باید زوج سیم مربوط به خط جدید وصل پریز تلفن بشه؟
    با تشکر
    Last edited by m_sport; 04-07-2018 at 02:31.

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    خریدن خط تلفن دوم روی خط تلفن اول نویز میندازه ؟!! یا فقط سیم برق هست که روی خطوط تلفن نویز میندازه؟
    الان یه خط تلفن داریم که روش ADSL هست...میخوام یه خط جدا بخرم برای ADSL که موقع بازی آنلاین راحت باشم (که بقیه همزمان با بازی من دانلود نکنن !!!!! )
    1- این دو تا خط تلفن روی هم اثر منفی دارند یا خیر؟
    2- اگه خط دوم رو بگیرم نیاز به نصب فیزیکی داره؟ یا فقط باید زوج سیم مربوط به خط جدید وصل پریز تلفن بشه؟
    با تشکر
    1- خط تلفن دوم نویزی برای خط اول نداره
    2- برای اینترنت روی خط دوم همون مراحلی که برای خط اول طی شده باید کامل انجام بشه.

10. این کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

مودم رو عوض کنیدو از مودم های قابل تنظیم که تحمل ریت پایین رو دارند استفاده کنید.. خط بخاطر نویز زیاد مودم رو محافظه کار میکنه و ریت پایین میاد.
    دوم شرکت رو عوض کنید. دستگاه های dslam مستعمل یا عدم دانش فنی کافی نمایندگی ها کار رو سخت میکنه.

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

مواردی که مطرح کردید هیچ کدوم یا کاربردی هست و یا نیازی هست انجام بشه. سیم استاندارد مخابرات از مبدا مورد استفاده قرار گرفته و اینکه در ادامه حتی با کابلهای مسی کلفت تر (نه پیچوندن چند رشته به هم) تعویض بشه در ظرفیت انتقال و شرایط افت سیگنال تغییر محسوسی نداره.

13. این کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

1- خط تلفن دوم نویزی برای خط اول نداره
    2- برای اینترنت روی خط دوم همون مراحلی که برای خط اول طی شده باید کامل انجام بشه.
    برای اینترنت میدونم....سیم کشی اضافه که نداره؟
    سیم تلفنی که وارد منزل میشه که تک زوج نیست؟ احتمالا چند تا زوجه برای چند تا خط تلفن .... درسته؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •