تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 602 از 616 اولاول ... 102502552592598599600601602603604605606612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,011 به 6,020 از 6155

نام تاپيک: ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

تو این قانون نگفته رشته هایی که مقطع پایین تر ندارن... گفته رشته هایی که مقطع بالاتر ندارن رشته های دکتری پیوسته فیزیک و ریاضی و بیوکتنولوژی روشامل میشه.
    اگه دانشجوی کارشناسی بودی میشد زمان انصرافت رو طوری تنظیم کنی که بتونی دفترچه بفرستی و تاریخ اعزام به خدمتت بیافته بعد کنکورت. اینطوری هنگام قبولی در دانشگاه قطعا یا سرباز بودی که ترخیص میکنن یا برگه اعزام به خدمت داشتی که اگه بدون غیبت بود هیج مشکلی پیش روت نبود. ولی فارغ التحصیل کارشناسی در حالت عادی هیچ راهی نداره از نظر قانونی.
    کلا با قانون نمیتونی مشکلت رو حل کنی چون تناقض هست در این موارد عرف این هست که اینجور سازمان ها از رویه جاری خودشون استفاده میکنن. یعنی قبلا هر تفسیری از قانون داشتن همون رو انجام میدن.
    از سیستم مشاوره غیرحضوری نظام وظیفه هم میتونی درخواست پرسش کنی یه هفته ای جواب میدن معمولا

2. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام دوستان يه سوال داشتم تو دفترچه كنكور زده ميشه با مدرك كارداني توي كنكور سراسري شركت كرد و معادل پيش دانشگاهي حساب ميشه . خواستم بدونم اگه بنده ثبت نام كنم مظام وظيفه معافيت ميده ؟ چون يبار براي كارداني پيوسته دادن حالا دوباره ميدن ممنون

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام دوستان يه سوال داشتم تو دفترچه كنكور زده ميشه با مدرك كارداني توي كنكور سراسري شركت كرد و معادل پيش دانشگاهي حساب ميشه . خواستم بدونم اگه بنده ثبت نام كنم مظام وظيفه معافيت ميده ؟ چون يبار براي كارداني پيوسته دادن حالا دوباره ميدن ممنون
    سازمان سنجش از نظر تحصیلی گفته که کاردانی رو میشه به جایش پیش دانشگاهی ارائه داد. ولی نظام وظیفه دانشجوی فارغ التحصیل کاردانی رو معادل پیش دانشگاهی در نظر نمیگیره که بتونه دوباره کنکور سراسری بده. یا باید انصراف داده باشه و فارغ التحصیل نشه یا باید اعزام بشه به خدمت یا اینکه کاردانی به کارشناسی قبول بشه

5. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز babak_gww's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    U.Iran

پيش فرض

الان فرضا من کارشناسی دارم قطعا نمیشه یه کارشناسی دیگه بخونم ( چون صراحتا گفته نمیشه برای یک مقطع دوبار معافیت تحصیلی صادر بشه) درست؟
    ولی اینکه من دفترچه رو بفرستم ( همون برگه اعزام بدون مهر غیبت) یا فرضا اعزام هم بشم و بعد ترخیص بشم، این قانون ملغی میشه برای من؟ یا فرقی نداره؟

--
    بعد از انصراف یا فارغ التحصیلی اون یکسالی که مهلت مونده ؛ برای ارسال هست؟ یعنی میشه آخرین روزاش رفت و تازه دفترچه گرفت؟

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

الان فرضا من کارشناسی دارم قطعا نمیشه یه کارشناسی دیگه بخونم ( چون صراحتا گفته نمیشه برای یک مقطع دوبار معافیت تحصیلی صادر بشه) درست؟
    ولی اینکه من دفترچه رو بفرستم ( همون برگه اعزام بدون مهر غیبت) یا فرضا اعزام هم بشم و بعد ترخیص بشم، این قانون ملغی میشه برای من؟ یا فرقی نداره؟

--
    بعد از انصراف یا فارغ التحصیلی اون یکسالی که مهلت مونده ؛ برای ارسال هست؟ یعنی میشه آخرین روزاش رفت و تازه دفترچه گرفت؟
    درسته همینطوره. شما به جز ارشد ناپیوسته هر رشته دیگه ای بخونی باید پایان خدمت یا معافیت بگیری.
    ترخیص در حال خدمت هم برای کسی هست که پیش دانشگاهی رو تموم کرده و رفته خدمت و غیبت هم نداشته و الان دانشگاه قبول شده. یا مثلا کارشناسی رو تموم کرده و الان ارشد قبول شده.

ولی همونطور که عرض کردم مساله شما خاص هست. در مواردی مانند شما تفاسیر مختلفی از قانون ممکنه دربیارن و از طرفی باتوجه به اینکه پزشکی طرح دوساله داره و ارزشش خیلی بیشتر از سربازی هست در مواردی دیده شده که با ادامه تحصیل موافقت صورت گرفته. شما حتما باید به کارشناس های مختلف در نظام وظیفه رجوع کنی و یکیشون رو متقاعد کنی که حق ادامه تحصیل رو داری.

در مورد دفترچه هم اگه یه روز قبل بفرستی شاید غیبت بخوری چون ملاک روز مراجعه به پلیس+10 نیست بلکه ارائه مدارک کامل و ثبت پرونده و دریافت کدسخا هست که ممکنه مراحلش چند روز طول بکشه. مراجعه به پزشک معاین اولیه و ارائه مدرک تحصیلی و ... هم یکی دو روز حداقل طول میکشن. به نظر من اقلا یه هفته قبل از تاریخ مقرر اقدام کنی بهتره. از قبل هم یه حساب عابربانک سپه افتتاح کن که اونموقع وقتت هدر نره.

راستی اگه سنت زیر 25 هست الان بری خدمت و برگردی 2 سال بعد بلافاصله پزشکی قبول بشی هم خیلی بد نیست. درسته که مجبور هستی دوباره بری 2 سال طرح و عملا پایان خدمتت بیهوده خواهد بود ولی در حین انجام طرح مزایای زیادی خواهی داشت و حقوقت از پزشکان متخصص در بخش دولتی هم بیشتر خواهد بود.

8. 3 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    U.Iran

پيش فرض

درسته همینطوره. شما به جز ارشد ناپیوسته هر رشته دیگه ای بخونی باید پایان خدمت یا معافیت بگیری.
    ترخیص در حال خدمت هم برای کسی هست که پیش دانشگاهی رو تموم کرده و رفته خدمت و غیبت هم نداشته و الان دانشگاه قبول شده. یا مثلا کارشناسی رو تموم کرده و الان ارشد قبول شده.

ولی همونطور که عرض کردم مساله شما خاص هست. در مواردی مانند شما تفاسیر مختلفی از قانون ممکنه دربیارن و از طرفی باتوجه به اینکه پزشکی طرح دوساله داره و ارزشش خیلی بیشتر از سربازی هست در مواردی دیده شده که با ادامه تحصیل موافقت صورت گرفته. شما حتما باید به کارشناس های مختلف در نظام وظیفه رجوع کنی و یکیشون رو متقاعد کنی که حق ادامه تحصیل رو داری.

در مورد دفترچه هم اگه یه روز قبل بفرستی شاید غیبت بخوری چون ملاک روز مراجعه به پلیس+10 نیست بلکه ارائه مدارک کامل و ثبت پرونده و دریافت کدسخا هست که ممکنه مراحلش چند روز طول بکشه. مراجعه به پزشک معاین اولیه و ارائه مدرک تحصیلی و ... هم یکی دو روز حداقل طول میکشن. به نظر من اقلا یه هفته قبل از تاریخ مقرر اقدام کنی بهتره. از قبل هم یه حساب عابربانک سپه افتتاح کن که اونموقع وقتت هدر نره.

راستی اگه سنت زیر 25 هست الان بری خدمت و برگردی 2 سال بعد بلافاصله پزشکی قبول بشی هم خیلی بد نیست. درسته که مجبور هستی دوباره بری 2 سال طرح و عملا پایان خدمتت بیهوده خواهد بود ولی در حین انجام طرح مزایای زیادی خواهی داشت و حقوقت از پزشکان متخصص در بخش دولتی هم بیشتر خواهد بود.
    خیلی ممنونم که با صبر و حوصله به سوالاتم جواب میدین
    در مورد متقاعد کردن نظام وظیفه، یعنی اینکه صدور معافیت تحصیلی سلیقه ای هستش و با نظر یک فرد ممکنه تغییر کنه؟

در مورد تاریخ اقدام دفترچه هم ممنونم بسیار خوب راهنمایی فرمودید

من الان 24 سال رو تموم کردم و وارد 25 شدم، اما اصلا نمیخوام سربازی برم و حد المکان میخوام تو محیط تحصیلی باقی بمونم

راستی جدیدا گفتن که کسایی که سربازی رفتن دیگه لازم نیست 2 سال طرح نیروی انسانی رو هم بگذرونن ، اما نمی دونم برعکسش هم صادقه یا نه؟

راستی از مشاوره خود نظام وظیفه پرسیدم ( تلفنی) توی سایت نمی تونم سوال ثبت کنم و همش خطا میده ، پرسیدم گفت که مشکلی نیست و میتونی یکبار انصراف بدی و هرچی میخوای بخونی! اما خب دلم راضی نمیشه، ممکنه من یکسال کامل درس بخونم و قبول هم بشم، اما بعدا برام موقع ثبت نام دانشگاه معافی تحصیلی صادر نکنن ، راستش این فکر آدمو دیوونه میکنه

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

خیلی ممنونم که با صبر و حوصله به سوالاتم جواب میدین
    در مورد متقاعد کردن نظام وظیفه، یعنی اینکه صدور معافیت تحصیلی سلیقه ای هستش و با نظر یک فرد ممکنه تغییر کنه؟

در مورد تاریخ اقدام دفترچه هم ممنونم بسیار خوب راهنمایی فرمودید

من الان 24 سال رو تموم کردم و وارد 25 شدم، اما اصلا نمیخوام سربازی برم و حد المکان میخوام تو محیط تحصیلی باقی بمونم

راستی جدیدا گفتن که کسایی که سربازی رفتن دیگه لازم نیست 2 سال طرح نیروی انسانی رو هم بگذرونن ، اما نمی دونم برعکسش هم صادقه یا نه؟

راستی از مشاوره خود نظام وظیفه پرسیدم ( تلفنی) توی سایت نمی تونم سوال ثبت کنم و همش خطا میده ، پرسیدم گفت که مشکلی نیست و میتونی یکبار انصراف بدی و هرچی میخوای بخونی! اما خب دلم راضی نمیشه، ممکنه من یکسال کامل درس بخونم و قبول هم بشم، اما بعدا برام موقع ثبت نام دانشگاه معافی تحصیلی صادر نکنن ، راستش این فکر آدمو دیوونه میکنه

سلام. معافیت تحصیلی که نمیتونه سلیقه ای باشه ولی برداشت هر مسئولی از قانون ممکنه سلیقه ای باشه.
    شما اگه میتونی حضوری مراجعه کن یا کتبی نامه بنویس و پستش کن تا یه سندی دستت باشه که نشون بده کارشناس سازمان نظام وظیفه این حرف رو زده.
    اگه گفتن که میتونی انصراف بدی و دکترای حرفه ای بخونی بشین با خیال راحت درس بخون.

یه چیزی هم دوستانه بهت میگم، اگه از اون دسته آدمایی هستی که به جای درس خوندن قراره صبح تا شب پشت اینترنت و جاهای دیگه در مورد وضعیت نظام وظیفت تحقیق کنی از همین الان کنکور تجربی رو بیخیال شو چون در این صورت قطعا تمرکز کافی برای درس خوندن نخواهی داشت. من خودم سال اول کنکورم اینطوری بودم و قانون رو عوض کرده بودن و ممکن بود من به جای اتمام پیش دانشگاهی مجبور میشدم برم سربازی ! به همین خاطر کلی وقت برای پرس و جو از این و ا ون در خصوص وضعیتم کردم و همین مساله تمرکزم رو ازم گرفت.

11. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    U.Iran

پيش فرض

اگه بشه کتبی یه نامه بنوسیم و جواب بگیرم که خیلی عالی میشه، دقیقا به چه بخشی باید نامه بدم ؟ ( تو ایران معمولا جواب نمیدن!)

در اون مورد دوستانه هم، واقعا حق با شماست، بخاطر همین سعی دارم حداقل قبل از شروع سال جدید تکلیفمو روشن کنم و به قول شما مدام سرگردون دنبال جواب نباشم

داره خودمونی میشه amir_maxpayne's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام
    من دانشجوی کارشناسی پیوسته هستم...تو سال چهارم میخوام انصراف بدم و مدرک معادل کاردانی بگیرم...میتونم تو مقطع کاردانی به کارشناسی ادامه تحصیل بدم؟؟؟وضعیت خدمتم به چه شکل میشه؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

درود
    اگر مقطع ارشد باشیم و اخراج شویم به هر دلیل
    برای سربازی با مدرک لیسانس می ریم درسته؟
    بعد غیب که لحاظ نمیشه و بعد از اخراج 1 سال باید خودمون معرفی کنیم؟
    Last edited by iranch; 07-03-2016 at 11:47.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •