تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 601 از 1131 اولاول ... 1015015515915975985996006016026036046056116517011101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,001 به 6,010 از 11305

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

پروفشنال amir_toos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

ممنون کامارو جان
    ===
    آره همین کاری که شما فرمودی من انجام دادم. از یدک فروش تا مکانیک آمریکایی این آقا رو نشونی دادن!! حالا شاید همکارشونه هوای همدیگه رو دارن..!
    چند دفعه دنبال بعضی از کارا بودم با پرس جو فرد آمریکایی کار رو پیدا کردم که کارش حرف نداشت و با علاقه کار میکرد
    مثلا : نصب دزدگیر : هیچ کسی وارد به سیم کشی این جور ماشینا نبود حتی نمایندگی های معتبر دزدگیر. افراد دیگه هم ادعا داشتن ولی وقتی که میگفتم نصب کن جا میزدن! هیچ جایی هم دزدگیر خالی نمیداد که خودم بیام ببینم چی کار میشه کرد! همه شعار میدادن بیار نصب کنیم ؟! وقتی میدید میگفت کاره من نیست؟! منم میگفتم بده من خودم نصب میکنم که ...!!
    تا آخر یک با یک آقایی آشنا شدم که تعمیرات پخش خودرو +سیستم+دزدگیر داشت. از قرار معلوم خودش هم بیوک داشت. بیوک نقره ای تمیز. مدل 59. فکر کنم بعضی از دوستان آگهی فروشش رو تو نت دیده باشن که برداشته
    زحمت کشیدن گفتن صبح اول وقت 8صبح اینجا باش تا هم سیم های زیر رو مرتب کنم هم دزدگیر نصب کنیم.همون روزی هم که رفتم به قدری این آقا با حوصله و با دقت کار میکرد که اشک تو چشمان من جمع شده بود . انگار با کارش انس گرفته بود. بحث سنبل کار که زود تر پول رو بگیره اصلا نبود.
    خلاصه ایشون سیستم قفل مرکزی رو هم تقویت کرد( قبلا کمی ضعیف عمل میکرد ) 2تا رله فن 405 قرار دادن و برق مستیقم گرفتن. حالا هم دزدگیر خیلی محکم درها رو باز و بسته میکنه هم شاسی های روی در خوب عمل میکنه.! زمین تا آسمون فرق کرد.
    اگزوز : همین طور که میدونین انبار اگزوز انتهایی بیوک و نوا خیلی سخت باز و بسته میشه البته تو بیوک بیشتر. من به اگزوز ساز های دیگه اطمینانی نداشتم از یدک فروش و دوتا مکانیک سوال کردم همشون یک نفر رو ادرس دادن.
    با اون بنده خدا صحبت کردم گفت این بست هایی که من میگم بدرد خودت میخوره انبار اگزوز های ایرانی مثل فابریک نیست که هوا نکشه! گفت تو کاریت نباشه !!! تو کار بزرگترا دخالت نکن
    انبار انتها رو یک طرفشو برید. گذاشت بالا لوله وسط رو جوش داد. یک سر لوله دیگه هم گذاشت جوش داد.! بعدش دو طرف لوله ها رو گرم کرد و با تایل لیور لوله ها رو خم داد تا با چرخ ها هماهنگ بشن! خیلی از کارش خوشم اومد با این ریزه کاری ها هم دقت داشت.
    ===
    حالا منظور اینکه همیشه هم اشخاصی که معرفی میکنن مثل تعریفی که میکنن درست از آب در نمیاد
    ==
    صافکار دیگه هم همه یا شاگردن یا افراد بی تجربه! کارشون پراید و پژو هست! تازه صافکار های حالا که کار نمیکنن! یاد گرفت قعطه ها رو عوض میکنن! یک گلگیر کامل عوض میکنه میگه فلان قدر بده! 4تا پیچ رو باز بسته میکنه! میگه صافکارم!
    برای همین اگر نتونستم کسی رو پیدا کنم خودم دست بکار میشم! حداقلش اینه یک تجربه ای هم پیدا کردم و کار رو خودم خراب کردم نه یک فرد ناشی!

2. 8 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

....................
    Last edited by MJ1970; 30-08-2016 at 10:29.

4. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

بفرمائید . امید وارم موج هایی که مد نظرم هست تو عکس قابل دیدن باشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در شاگرد رو سوارخ زده بودن آینه گذاشته بودن و چون این جنون فابریک در بنده بود آینه باز کردم. جاش رو هم کمی چسب آکواریوم زدم که آب داخل نره! فکر کنم این جوشکاریش کاره هر کسی هست زیاد چیزه خاصی نیست !

6. 5 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

همه عكسها رو نگاه كردم، بدنه ساختار خودش رو داره و بقول معروف شيرازه اون از بين نرفته( برخلاف ماشينهايي كه اصلا هيچ كجاي اونها با جاي ديگشون هماهنگ نيست) منتها به علت صافكاريهاي ناشيانه و نه چندان حرفه اي، موجها و ناهماهنگي هايي توش ديده ميشه.
    من فكر ميكنم اگر قصد دارين يه بدنه تميز و مرتب از توش در بياريد، بهترين كار اينه كه اول تمام رنگ و بتونه رو كامل از بدنه پاك كنين و بقول معروف بدنه رو آهن خالي بكنين تا كاملا دست صافكار براي موجگيري و رگلاژ باز باشه، چون اينجوري اون ناخودآگاه بخشي رو كه داره تعمير و موجگيري ميكنه، ناچاره با بخشهاي كناري متناسب بكنه كه خودشون هم موج دارن و هم وجود بتونه و رنگ تا حد زيادي نسبتها رو بهم ميزنه و سطح كار مشخص نيست.
    اون پوسيدگيها و زدگيهاي جزئي هم مسئله چندان مهمي نيست و با يه تعمير ساده درست ميشه.
    البته مهم همون صافكار مورد نظره كه واقعا خوب كار بكنه.
    ديروز درب خرابي كه قبلا از ماشين باز كردم رو براي تمرين مورد استفاده قرار دادم.
    چند وقت قبل تعدادي ابزار صافكاري خريدم تا تمرين صافكاري معمولي و بدون رنگ رو انجام بدم.

براي شروع سعي كردم بخشي از درب رو با ضربه و فشار كج كنم اما واقعا كار سختي بود!
    شايد باورتون نشه اما ناچارا حدود 20 بار با جفت پا و تمام وزن روي اين قسمت درب پريدم تا بالاخره فرو رفت، بدنه خاصيت فنري و ارتجاعي داشت و در چند بار اول به هيچ وجه كج نشد و دوباره با شدت به حالت اول خودش برگشت، و ناچارا با تمام وزن و قدرت روش پريدم تا اينجوري بشه.

از اين وسائل براي صافكاري استفاده كردم، سه مدل مُشتي و يه قلب بدنه آبكاري كه براي صافكاري بدون رنگ استفاده ميشه، يه چكش لاستيكي و يه پتك و يه پايه چوبي ميز و يه تكه الوار مستطيل شكل، شايد خنده دار بياد اما توي صافكاري بعضي چيزاي خيلي جزئي و پيش پا افتاده ميتونه كمك و ابزار خوبي باشه.

اول با استفاده از تكه الوار مستطيلي شكل، و از پشت درب، يك سر اون رو روي محل خم شده گذاشتم و البته سعي كردم كه بصورتي نباشه تا اثر ضربه جا بگذاره، بعد با پتك ضرباتي به انتهاي ديگه الوار زدم تا بخش بزرگي از خم شدگي رو صاف كردم، البته بخاطر وجود موانع زياد و بزرگ بودن اين تخته، كار ساده اي نبود و كلي بايد اينور و اونورش ميكردم.

بعد با استفاده از مُشتي هاي مختلف، و بر اساس محل مورد نظر براي ضربه، از داخل در به نقاطي كه بيشترين فرو رفتگي رو داشت ضربه زدم،گاهي هم از همون الوار و يا پايه چوبي ميز استفاده كردم اما بخاطر وجود شاسي فلزي بيروني در كه محل سوار شدن رودري است كار ساده اي نبود و مرتب بايد تعيين ميكردم كجا بايد ضربه بزنم و با دست مقدار صاف شدن رو متوجه بشم.
    حالت فنري و قدرتمند اين ورق بدنه واقعا كار رو سخت ميكرد.

بعد با استفاده از قالب بدنه براق( و براي ضربات محكمتر، قالب بدنه معمولي) و استفاده از همان مُشتي هاي مختلف شروع به موجگيري كردم، كه راحت نبود و همون حالت فنري و شكل ناپذير ورق بدنه به اين راحتي با ضربه شكل نميگرفت و نشون ميداد كه واقعا به حرارت نياز داره،

قبل از اين كار براي جلوگيري از صدمه ديدن رنگ، اون بخش رو گريس ماليدم.

در نهايت نتيجه اين شد،
    قبلا روي بدنه پرايد و پيكان يك سري صافكاريهاي خيلي جزئي و ابتدايي با وسائل خيلي سده انجام داده بودم ولي نه بصورت عمده و حرفه اي. اما روي بدنه شورلت اصلا به اين صورت كار نكرده بودم و واقعا استحكام زياد اون رو متوجه شدم.

كمي ديگه روش كار كردم و سعي كردم با زياد كردن شدت ضربات و البته صرف زمان بيشتر كار تميزتري داشته باشم كه به اينجا رسيدم..
    البته هنوز موج داره اما خيلي از اولش بهتر شده.
    شايد اگر يه صافكار اين كار رو انجام ميداد ميگفت: بقيه موجها رو بايد رنگ آميز بگيره!! اما من قانع نيستم و ميدونم بايد خيلي از اين بهتر باشه.

البته ميدونم كه تعريفي نداره چون بدنه محكم اجازه صافكاري بدون رنگ و بدون استفاده از حرارت رو نميده واز طرفي همونطور كه جناب محمد گفتن، گارد داخل درب يكي از موانع اصلي براي كار روي اين قسمتهاست.
    خيلي از صافكارها شاسي داخلي ( محل رودري) را ميبرند و تا جاي دست باز شده و بعد از تمام شدن كار دوباره جوش ميدن، اون گارد رو هم بعضيها باز ميكنن اما اگر ابزار مناسب رو داشتم( قالب بدنه بلند و ديلم هاي سركج) كه دست خيلي از صافكارها ديدم، احتمالا درست كردن بخشهاي پاييني خيلي بهتر و راحتتر ميشد.
    يكي از دلايل ديگه اين بود كه درب روي ماشين سوار نيست و من بايد مرتبا اون رو با پا و تكيه دادن به درخت و ديوار و زمين و..مهار ميكردم تا نيافته!!
    خلاصه اينكه فكر ميكنم بازم تمرين كنم و كم كم ابزارهاي مناسبتر رو بخرم بتونم كار بهتري انجام بدم، چون وقتي خرابكاريهاي بقيه صافكارها رو ميبينم متوجه ميشم بهتر از اونها ميتونستم عمل كنم.
    يك تجربه اي كه بدست آوردم اين بود كه شدت تصادفي كه توي خودروهاي ديگه( مثل پرايد يا پژو) بوجود مياد و ميشه اونها رو بدون رنگ درست كرد، در شورلت خيلي بيشتره و البته وقتي بدنه شورلت صدمه ببينه و رنگ خراب نشه، اون مقدار صدمه در خودروي ايراني ديگه نيمتونه بدون رنگ درست بشه، و البته در شورلت هم بخشي از موجها باقي ميمونه و شايد براي كار تميزتر به حرارت دادن و موجگيري با شعله نياز باشه.

8. 8 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

بسیار عالی بود شما که به صورت سرد اینقدر کارتون تمیزه اگر از شعله هواگاز استفاده کنید که دیگه محشره.
    امیر اقا ماشین سرپایی دارین و همانطور که جناب کامارو فرمودن اگر به طور اساسی بدنه رو درست کنید خیلی عالیه.البته زحمت و هزینه زیاد داره ولی در عوض کار هم خیلی زیبا میشه.
    Last edited by MJ1970; 21-01-2013 at 10:20.

10. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

بسیار عالی بود شما که به صورت سرد اینقدر کارتون تمیزه اگر از شعله هواگاز استفاده کنید که دیگه محشره.
    امیر اقا ماشین سرپایی دارین و همانطور که جناب کامارو فرمودن اگر به طور اساسی بدنه رو درست کنید خیلی عالیه.البته زحمت و هزینه زیاد داره ولی در عوض کار هم خیلی زیبا میشه.
    قابل شما رو نداره قربان..
    راستی امروز داشتم یک دینام خراب سمند رو نگاه میکردم میدیدم که امکانش هست روی بیوک نصب کنم. گرچه پژو و سمند لوازمشون یکی هست. ( وارد این بحث نمیشم)
    روی دینام های فابریک بیوک و نوا قسمت بالایی یک سوکت دو سیم هست!؟ اون برای چیه؟؟؟ یکی قرمز برزگ و یکی مشکی نازک. ( تحریک دینام؟؟؟؟)
    عقب هم یک سیم وصل هستش. اون برای شارژ باتری هست؟؟؟
    روی این دینام پزو نگاه میکنم فقط پشتش 2تا جای سیم داره! یکی که جای شارژه و یکی دیگه کوچیک تره؟!
    میشه توضیح بدین ببینم دقیقا اینا چی هستن و سیستم کاریشون چه جوریه؟!
    چون برام قبلا هم سوال بود اگر روزی خواستم دینام دیگه بذارم باید چی کار کنم؟! حالا من فرض رو بر این میذارم که میخوام این دینام رو نصب کنم؟! پایه که مشکلی نداره فقط بحث سیمکشی هست..
    ممنون

12. 6 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

.......................
    Last edited by MJ1970; 30-08-2016 at 10:30.

14. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

ممنون بابت راهنماییتون.. ( اسم شریف شما رو نمیدونم )
    یادمه علی آقا ( کامارو ال تی ) گفته بودن که وقتی خواستیم دینام رو عوض کنیم حتما به فکر لوازم یدکی دینام باشیم! مثلا اگر روزی آفتومات خراب شد خواستیم عوض کنیم با مشکل هزینه ای یا عدم وجود قطعه رو به رو نشیم!
    میخواستم بدونم این دینام آلمانی ها وضعیت قطعاتش چه جوریه؟! مثلا من یک جا دیده بودم 120 آمپر بوش بالای بیوک نصب کرده بودن و خیلی هم راضی بودن.!
    اصلا این دینام پزو که من در دست دارم قابل بازسازی هست؟! پدرم 5 ساله پیش اینو عوض کرد. یادش هم نیست چند خریده!
    گفتم اگر ارزش داره اینو باز کنم لوازم داخلش رو همه رو نو کنم؟! یک موقع هست دینام نو به صرفه تر در میاد؟!
    روی دینام هم هیج جایی از آمپر صحبت نشده؟! چه جوری میتونم متوجه شم چند آمپر هست؟! ( فکر کنم برای پژو و خانواده اش 90 آمپر باشه چون فن دو قلو دارن! شاید هم کمتر باشه البته در این زمینه اطلاعی ندارم از روی حدس و گمان گفتم )
    یا اصلا بگردم همون بوش 120 آمپر پیدا کنم؟!
    ممنون

16. 6 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

.......................
    Last edited by MJ1970; 30-08-2016 at 10:30.

18. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

آها... ممنون
    در مورد پایه گفتین این دینام پژو پایه هاش درست مثل فابریک دلکو رمی هستش. یعنی میشه گفت یکی هستن
    من سیستم + دزدگیر+ در آینده نچندان دور یک فن برقی 206 در جلو برای کمک به کولر
    ماشین وقتی روشنه گاز میدم نور لامپ و دور فن بخاری تغییر محسوسی دارن!
    همین طور وقتی سیستم بخواد بیس بزنه با کمبود برق مواجه میشم و همیشه صدا رو سعی میکنم در پایین نگه دارم!
    اما وقتی ماشین خاموش تمام برق از روی باتری هست مشکلی ندارم !چون باتری 74 اتمی دارم!
    گفتم این دینام رو تعمیر نکنم! چون 55 آمپر واقعا کمه! فردا روز فن هم بخوام بذارم اوضاع بد تر میشه!
    پس اگر این طوریه سراغ دینام آلمانی نمیرم! همین دینام پژو که پایه خوبی داره باز کنم ببینم چه جوریه!؟ خوبیه دیگه هم اینه که پروانه خنک کن داخله فقط پولی رو عوض میکنم
    حالا باید بازار رو یک دور بزنم! احتمالا برای پژو امکانش هست 120 آمپر هم داشته باشن!
    یک جایی دیدم 160 آمپر فروختن! ولی اون موقع کنجکاو نبودم قضیه رو پیگیر شم!!!!

20. 6 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •