تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 7 اولاول ... 234567 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 70

نام تاپيک: نحوه صحیح استفاده ،نگهداری و شارژ باتری های لپ تاپ برای افزاش طول عمر و بهرهبرداری بهتر

آخر فروم باز far2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    اصفهان، نصف جهان

پيش فرض

دوستان من لپتاب hp dv5 دارم 5سال پیش خریدم باتری را هیچ وقت درنیاوردم وهمیشه شارژر به لپتاب وصل بود فقط هرهفته الی ده روز یکبار از شارژ باتری استفاده میکردم باتری 5سال برام کارکرد .تا اینکه 15دقیقه شارژ نگه میداشت رفتم یک باتری 12سلولی به قیمت 117000 تومان خریدم.

داره خودمونی میشه reza_026's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

سلام خسته نباشید.من باتری لپ تاپم رو در مباوردم تو خونه تا اینکه 2 ماه پیش برق رفت و هارد لپ تاپم پرید و گفتن درست نمیشه 300 تومن دادم یه جدیدشو گرفتم.از اون به بعد خیلی میترسم در بیارم.بهترین راهکار برای من چیه؟؟؟؟؟؟؟

3. 2 کاربر از reza_026 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Soroush-S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

سلام خسته نباشید.من باتری لپ تاپم رو در مباوردم تو خونه تا اینکه 2 ماه پیش برق رفت و هارد لپ تاپم پرید و گفتن درست نمیشه 300 تومن دادم یه جدیدشو گرفتم.از اون به بعد خیلی میترسم در بیارم.بهترین راهکار برای من چیه؟؟؟؟؟؟؟
    خب با باتری استفاده کن. من حدود یک سال و نیم لپ تاپ با باتری استفاده می کنم

5. 2 کاربر از Soroush-S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام دوستان گرامی
    من معمولا تو سایت ها نظر نمیدم ولی در این مورد بخاطر ایکه نظرات مختلفی داده شده و ممکن است نتیجه مباحث برای کاربران شفاف نباشد لازم دونستم موارد ذیل که بر عمر باتری تاثیر گذار بوده و صحیح و قابل استناد (سایت مایکروسافت) می باشد رو خدمتتون عرض کنم
    1. باتری لپ تاپ های جدید از نوع lithium ion بوده و مشکل شارژ در زمانی که دشارژ کامل نشده رو ندارند(modern lithium ion batteries can be partially discharged and recharged repeatedly with no harmful effects) و این ضرری همر روی باطری ندارد ولی در مورد باتری های NiMH این موضوع صحت ندارد لذا هر زمان که امکان وصل لپ تاپ به برق وجود داشت شک نکنید که کار درست اتصال به برق شهری می باشد (plug your computer in whenever you have the chance)
    2. از دشارژ کامل باتری جلوگیری کنید (you should avoid fully discharging lithium ion batteries)
    3. لپ تاپ را خنک نگهدارید و همواره را تنفس هوا داشته باشد و لباس، پارچه یا موانع دیگر باعث مسدود شدن منافذ خنک کننده نگردند(Don’t let clothing, lint, or other obstructions block the cooling vents)
    4. در مواقعی که بیش از یک هفته از لپ تاپ استفاده نخواهید کرد بهتر است شارژ باتری رو به 40 درصد برسونید و سپس باتری رو از روی لپ تاپ برداشته و در جای خنک نگهدارید و برداشتن باتری در میزان شارژهای دیگر بخصوص فول شارژ یا دشارژ بودن، عمر باتری را بیشتر کاهش خواهد داد(it’s a good idea to store the battery, discharged to about 40 percent of full capacity, in a cool place)
    5. با توجه به اینکه عمده مصرف باتری مربوط به هارد دیسک و صفحه نمایش می باشد با تنظیمات قسمت Power Option می توان میزان مصرف باتری را کاهش داد.
    6. زمانی که لپ تاپ رو در حالت Sleep قرار می دهیم اطلاعات برنامه های فعال در حافظه موقت ذخیره می شوند و این موضوع باعث مصرف بیشتر باتری خواهد شد برای همین بهتر است که قبل از قرار دادن در حالت Sleep فایلها رو ذخیره کرده و برنامه ها رو ببندیم
    7. در زمانی که از طریق کارت های بیسیم (wireless card) به شبکه یا اینترنت متصل نیستید بهتر است آنها را خاموش کنید.
    8. تا حد امکان از بازی های آنلاین و تماشای دیویدی و سی دی بپرهیزید
    9. با افزایش رم می توان فضای لازم را در اختیار برنامه ها قرار داد و میزان حافظه مجازی ویندوز(virtual memory) را کاهش داد که این موضوع باعث کاهش مصرف باتری خواهد شد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ببخشید آیا خود شما شخصاً گزینه ی 1 رو قبول دارید؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Wonderland

پيش فرض

سلام دوستان گرامی
    من معمولا تو سایت ها نظر نمیدم ولی در این مورد بخاطر ایکه نظرات مختلفی داده شده و ممکن است نتیجه مباحث برای کاربران شفاف نباشد لازم دونستم موارد ذیل که بر عمر باتری تاثیر گذار بوده و صحیح و قابل استناد (سایت مایکروسافت) می باشد رو خدمتتون عرض کنم
    1. باتری لپ تاپ های جدید از نوع lithium ion بوده و مشکل شارژ در زمانی که دشارژ کامل نشده رو ندارند(modern lithium ion batteries can be partially discharged and recharged repeatedly with no harmful effects) و این ضرری همر روی باطری ندارد ولی در مورد باتری های NiMH این موضوع صحت ندارد لذا هر زمان که امکان وصل لپ تاپ به برق وجود داشت شک نکنید که کار درست اتصال به برق شهری می باشد (plug your computer in whenever you have the chance)
    2. از دشارژ کامل باتری جلوگیری کنید (you should avoid fully discharging lithium ion batteries)
    3. لپ تاپ را خنک نگهدارید و همواره را تنفس هوا داشته باشد و لباس، پارچه یا موانع دیگر باعث مسدود شدن منافذ خنک کننده نگردند(Don’t let clothing, lint, or other obstructions block the cooling vents)
    4. در مواقعی که بیش از یک هفته از لپ تاپ استفاده نخواهید کرد بهتر است شارژ باتری رو به 40 درصد برسونید و سپس باتری رو از روی لپ تاپ برداشته و در جای خنک نگهدارید و برداشتن باتری در میزان شارژهای دیگر بخصوص فول شارژ یا دشارژ بودن، عمر باتری را بیشتر کاهش خواهد داد(it’s a good idea to store the battery, discharged to about 40 percent of full capacity, in a cool place)
    5. با توجه به اینکه عمده مصرف باتری مربوط به هارد دیسک و صفحه نمایش می باشد با تنظیمات قسمت Power Option می توان میزان مصرف باتری را کاهش داد.
    6. زمانی که لپ تاپ رو در حالت Sleep قرار می دهیم اطلاعات برنامه های فعال در حافظه موقت ذخیره می شوند و این موضوع باعث مصرف بیشتر باتری خواهد شد برای همین بهتر است که قبل از قرار دادن در حالت Sleep فایلها رو ذخیره کرده و برنامه ها رو ببندیم
    7. در زمانی که از طریق کارت های بیسیم (wireless card) به شبکه یا اینترنت متصل نیستید بهتر است آنها را خاموش کنید.
    8. تا حد امکان از بازی های آنلاین و تماشای دیویدی و سی دی بپرهیزید
    9. با افزایش رم می توان فضای لازم را در اختیار برنامه ها قرار داد و میزان حافظه مجازی ویندوز(virtual memory) را کاهش داد که این موضوع باعث کاهش مصرف باتری خواهد شد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    گزینه اول به نظرم کامل بیان نشده. تو سایت مایکروسافت گفته که اگه تو راه هستید .... نه اینکه اینکار آسیب نمیرسونه و ...

8. این کاربر از mmm25106 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Wonderland

پيش فرض

دوستان تو سایت pcmag که به نظرم معتبر میاد به طور خیلی کامل توضیح داده. سعی میکنم به طور خلاصه از اون چیزهایی که تا حالا خوندم و تجربه کردم براتون بنویسم با منبع:
    1- دفعه اول که باطری رو تموم میکنید 8 ساعت بزنید به شارژ( راهنمای دستگاه های فوجیتسو برای باطریهای Li-Ion)
    2-باطری رو بین 20 تا 30 درصد بزنید به شارژ.(PCmag)
    3- بعضی متخصص ها میگن که باطری رو 100 در صد شارژ کنید و بعضی متخصص ها مخالفن. اما به نظر میرسه که شارژ 100 درصد یه مقدار کمی به باطری آسیب میرسونه.(PCmag)
    4- محیط باطری خنک باشه. ولی باطری رو موقع استفاده نکردن تو یخچال نذارید. حتی اگه از پلاستیک استفاده میکنید. چون رطوبت نفوذ میکنه که قاتل باطریه و باطریتون رو به کلی نابود میکنه. چون محیط مرطوب به شدت سرعت زنگ زدن سل های باطری رو افزابش میده.(PCmag)
    5- اگه میخواید به طور مدام مثلا یک هفته از لپ تاپتون استفاده کنید باطری رو در بیارید چون تو این مدت باطری مدام شارژ و دشارژ میشه.(PCmag)
    6- باطری رو وقتی که کامپیوتر روشنه در نیارید چون احتمالا باعث صدمه رسیدن به لپ تاپتون میشه( من این نکته رو نمیدونستم و سر لپ تاپ قبلی به این نکته توجه نمی کردم که خوشبختانه اون موقع به خیر گذشت).(PCmag)
    7- سعی نکنید باطری رو تا ته خالی کنید. چون این کار به باطری آسیب میرسونه. علت اینکه میگن باطری رو مثلا بذارید نصفه شارژ بشه و بعد در بیارید و نگهش دارید همینه. چون وقتی باطری رو در میارید باطری به مرور شارژش رو از دست میده و اگه باطری رو با شارژ کم مثلا 9 درصد نگه دارید احتمال دشارژ کامل شدنش تو این مدت هست.(PCmag)
    لینک : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لپ تاپ قبلی من نزدیک 6 سال برام کار کرد که موقع بازنشسته شدن باطریش(6 سل) 1.5 ساعت برای یک لپتاپ 15.4 اینچی ایسوس شارژ نگه میداشت. تو طول این مدت همیشه باطریرو در میاوردم و از این راه طول عمرشو زیاد نگه میداشتم. شاید اون موقع که قیمت لپتاپ 1.5 میلیون و قیمت باطری 250 هزار تومن بود توجیه نصفه نیمه داشت ولی الان که باطری شده 100 هزار تومن و لپتاپ 3 میلیون، به نظرم با توجه به نوسانات برق و اینا ارزش ریسک نداره که مثلا یه کارت گرافیک یه کوچولو آسیب ببینه و واسه تعمیرش ازتون 200 هزار تومن پول بگیرن. تازه اگه بره واسه تعویض میره رو 700-800 هزار تومن با دست مزد. تازه عمر یه لپتاپ 3-4 ساله. آخرش میخواین لپتاپو با باطری نو بندازین دور؟ من خودمم میبینم که قبلا اشتباه کردم و به شما هم میگم که بذارین باطری رو دستگاه بمونه ارزش ریسک کردن نداره.

10. 5 کاربر از mmm25106 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

در تایید حرف آخر دوستمون میگم که اونایی که تازه لپ تاپ خریدن یا حداکثر یک ماه گذشته،از همین امروز روزی 500 تا تک تومنی بزارند کنار ولی اصلا باتری رو از لپ تا جدا نکنند هر موقع دیگه احساس کردند باتریشون جواب گو نیست ، میتونند یه صد هزار تومن از اون اندوخته رو بردارند و یه دونه دیگه بخرند و اصلاً لازم نیست ...

12. این کاربر از amirmahmood moradi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض javad عزیز بخدا خیلی حال کردم با نکته برداربت بابادمت گرم کامل به هحه سوالام جواب دادی

دوستان نتیجه گیری که من از این بحث داشتم رو می نویسم(من از سال 81 لپ تاپ دارم و در حال اضر 1 هفته ای هست که لپ تاپ سومم رو خریدم و خیلی دوست دارم که باطریش دیرتر خراب بشه)
    1) نیازی به در آورد باطری تقریبا در لپ تاپ های جدید از بین رفته وقتی که شارژر به لپتاب متصل هست لپتاب برق مورد نیاز خودش رو از شارژر تامین میکه در ضمن اگر باطری هم نیاز به شارژ داشته باشه همزمان شارژ هم میشه و فقط کمی دیرتر
    2)در اوردن باطری در حین استفاده از لپ تاپ یا جازدن اون در هنگام روشن بودن لپتاب عملی بسیار خطر ناک هست احتمال صدمه زدن به مدارات وجود داره
    3)طبیعتا اگر باطری روی لپ تاب نباشه نواسانات برق میتونه صدمه های بدی به لپ تاب شما بخصوص به هارد،مادر بورد و صفحه نمایش بزنه.
    4)در حین استفاده از شارژ و دی شارژ باطری مواظب اون 500 بار مهلت شارژ هم باشید فک کنم مثلا اگر20% یا 80% درصد هم که از شارژ داشته باشه و مجددا شارژ کنید به این شمارنده یکی اضافه میشه بالا 95% اشکالی نداره چون ممکنه این 5% درصد به دلایلی مثل قطع برق شهر باشه یا کار ضروری با لپ تاب و این رو خود شرکت های سازنده هم لحاظ کردند!!!
    5)البته اگر به اون علامت شارژ باطری تو ویندوز سون نگاه کنید
    در زمانی که باطری در حال شارژ هست اینطور نوشته Plugged in, Charging این یعنی دارم از برق شهر استفاده میکنم و در حال شارژ هم هستم
    در زمانی که باطری پر هست میزنه plugged in,Fully Charge این یعنی از برق شهر استفاده می کنم و باطری هم پره و شارژ خودش قطع شده و نیازی به در آوردن باطری هم نیست
    6)نکته آخر هم ایه که در لپ تاب های جدید در اوردن باطری خیلی سخت شده و پین های خروج بصورت داخلی طراحی شده و این نشاندهنده اینه که خود شرکت های سازنده هم ممانعت به عمل میارن از درآوردن باطری
    پیروز باشید

javad عزیز بخدا خیلی حال کردم با نکته برداربت بابادمت گرم کامل به همه سوالام جواب دادی

14. 3 کاربر از davoodsaf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

javad جون کلی حال کردم با خلاصه برداریت بابا دمت گرم حرف نداشت بخدا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

دوستان نتیجه گیری که من از این بحث داشتم رو می نویسم(من از سال 81 لپ تاپ دارم و در حال اضر 1 هفته ای هست که لپ تاپ سومم رو خریدم و خیلی دوست دارم که باطریش دیرتر خراب بشه)
    1) نیازی به در آورد باطری تقریبا در لپ تاپ های جدید از بین رفته وقتی که شارژر به لپتاب متصل هست لپتاب برق مورد نیاز خودش رو از شارژر تامین میکه در ضمن اگر باطری هم نیاز به شارژ داشته باشه همزمان شارژ هم میشه و فقط کمی دیرتر
    2)در اوردن باطری در حین استفاده از لپ تاپ یا جازدن اون در هنگام روشن بودن لپتاب عملی بسیار خطر ناک هست احتمال صدمه زدن به مدارات وجود داره
    3)طبیعتا اگر باطری روی لپ تاب نباشه نواسانات برق میتونه صدمه های بدی به لپ تاب شما بخصوص به هارد،مادر بورد و صفحه نمایش بزنه.
    4)در حین استفاده از شارژ و دی شارژ باطری مواظب اون 500 بار مهلت شارژ هم باشید فک کنم مثلا اگر20% یا 80% درصد هم که از شارژ داشته باشه و مجددا شارژ کنید به این شمارنده یکی اضافه میشه بالا 95% اشکالی نداره چون ممکنه این 5% درصد به دلایلی مثل قطع برق شهر باشه یا کار ضروری با لپ تاب و این رو خود شرکت های سازنده هم لحاظ کردند!!!
    5)البته اگر به اون علامت شارژ باطری تو ویندوز سون نگاه کنید
    در زمانی که باطری در حال شارژ هست اینطور نوشته Plugged in, Charging این یعنی دارم از برق شهر استفاده میکنم و در حال شارژ هم هستم
    در زمانی که باطری پر هست میزنه plugged in,Fully Charge این یعنی از برق شهر استفاده می کنم و باطری هم پره و شارژ خودش قطع شده و نیازی به در آوردن باطری هم نیست
    6)نکته آخر هم ایه که در لپ تاب های جدید در اوردن باطری خیلی سخت شده و پین های خروج بصورت داخلی طراحی شده و این نشاندهنده اینه که خود شرکت های سازنده هم ممانعت به عمل میارن از درآوردن باطری
    پیروز باشید

عالیه داداش دمت گرم بخدا

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •