تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 10 اولاول ... 2345678910 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 91

نام تاپيک: فناوری اطلاعات یا نرم افزار کامپیوتر؟

پروفشنال Mohandes_mansour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    c:/windows/system32/regedt32.exe

پيش فرض

آقا همه تاپیک رو خوندم...منم 100 درصد انتخاب اول دانشگاه آزاد رو مهندسی فناوری اطلاعات انتخاب میکنم! به این رشته خیلی علاقه دارم،کتاباشم خوندم !
    اما مهندسی کامپیوتر هم دوم میرنم...
    انتخاب اول آی تی می خوام مهندسی بگیرم.
    برای ادامه تحصیل آی تی تو خارج کشور مثل هند یا تایلند این مدرک ایران رو قبول میکنن ؟!
    برای فوق یا ارشد هند بریم !

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

یکی از فامیلامون رفته مالزی برای دوره phd مهندسی نرم افزار..

آخر فروم باز armin_software's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

چند نکته رو من بگم
    1.در رشته های کامپیوتری باید کار بلد باشی فقط کار
    2.در مورد زبون جدید مایکروسافت باید بگم زبون چه بر نامه ای وب نرم افزار دیتابیس
    چی؟
    اگر اینجوری بود باید همه ی بزرگان نرم افزاری دنیا جمع کنن برن که
    من بعضی ها رو می شناسم که مدرک مثلا مهندسی نفت داره الان داره دیتابیس کار می کنه پس این نشون می ده بلد بودن کار مهمترین چیزه

راستی بازار کار این رشته تو خارج چجوریه؟

4. این کاربر از armin_software بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

راستی بازار کار این رشته تو خارج چجوریه؟
    مشخصا عالی ...چون چون تکلوژی ارتباطات در خارج بسیار پیشرفته است..

اگه نباشه جاش خالی می مونه ehsaaaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

edited by Marichka

Last edited by ehsaaaan; 26-02-2010 at 20:21.

آخر فروم باز armin_software's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

پس انتخاب اول آزاد رو فناوری می زنم

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس انتخاب اول آزاد رو فناوری می زنم
    فناوری اطلاعات کدوم واحد رو میزنی؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه bida's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام
    یه چند تا نکته به نظرم اومد .قبلا هم اشاره کرده بودم و حالا دوباره که این بحث پیش اومد می خوام دوباره بگم:
    1-مشاغل مربوط به IT و کامپیوتر در اروپا و آمریکا پولساز ترین مشاغل بوده اند و در آمد یک متخصص It در آمریکا $ است.
    دوست عزیز ما در اروپا و آمریکا زندگی نمی کنیم ، صنعت ما شبیه اونها نیست و تقاضا برای محصولات کامپیوتری هم مثل آونجا نیست. در همان اروپا و آمریکا هم سود آورترین شرکت MICROSOFT نیست و شرکتی مانند جنرال موتورز گردش مالی بسیار بزرگتری دارد (اگرچه در این بحران اقتصادی دچار مشکلات بسیاری است و من در حالت عمومی گفتم).
    2-بازار کار این رشته در خارج بسیار عالی است
    بله ولی مگر ما همه می توانیم به خارج برویم ؟ و آنجا مگر موسسه خیریه است و ار همه با آغوش باز استقبال می شود؟
    حالا من که اینقدر موج منفی می دم هدفم چیه؟ می خام بگم آی تی و کامپیوتر بده؟ اصلا و ابدا
    می خوام بگم دلایلی که دوستان اینجا برایه انتخاب این رشته ها میارند غلطه و اصلا واقع گرایانه نیست.
    یه نگاه به آمار فارغ التحصیلای کامپیوتر (یه طور عام) بندازید ببینید چفدر توشون بیکار هست.به نگاهی به وبلاگایی که برایه کنکور ارشد کامپیوتر هست بندازید و ببینید چه فشاری دارن خیلیها به خودشون میارند تا ارشد قبول بشن (حتی از سراسری هم بیشتر) تا شاید بتونن با مدرک ارشد یه جا کار پیدا کنند. چرا اینطوری هست ؟
    کار نیست (که خوب واقعا خیلی هم نیست ) یا آدم کاردان نیست؟
    من تا این حرفها رو یه جایی می زنم سریع دانشجوها و خیلیا می گن درسته که این رشته فارغ التحصیل زیاد داره ولی وافعا برنامه نویس و متخصص خوب تو این رشته کمه و وبرایه اونها هم کار هست.منم دقیقا این حرفو تایید می کنم ولی علاوه بر اون می خوام بگم چرا فارغ التحصیل تو این رشته اینقدر زیاده ولی متخصص کمه؟
    چون که همه، اون اول وقتی میان تو این رشته فقط این شعارها و شایعات دور و اطراف این رشته رو می شنوند و فکر می کنند که همهشون قراره در آینده بیل گیتس بشند و پول پارو کنند ولی ...
    خیلیا رو میبینیم که میگن ریاضی ما ضعیفه و با این وجود می خوان کامپیوتر بخونن. خوب اگه شما ریاضیت ضعیفه یعنی توانایی حل مسائل رو نداری پس چجوری می خوای تفکر الگوریتمی رو که لازمه برنامه نویسی هست بدست بیاری؟
    اصلا به برنامه نویسی و حل مسایل علاقه داری ، حوصله ات زیاده ؟ می تونی هر روز مطالعه کنی و مباحث جدید یاد بگیری و تقریبا هر 2 یا 3 سال بالای 40-50 درصد سوادتو به روز کنی؟
    آدم اکتیوی هستی یا نه؟ حوصله داری به اندازه همان واحد هایی که تو دانشگاه می گذرونی مطالعه جانبی و غیر از برنامه درسی دانشگاهی داشته باشی یا نه؟ چون کار آینده ات به به همین مطالعات جانبی ات وایسته است و از طرفی ذیگه چون اینجا ایرانه معدل دانشگاهی هم خیلی مهمه و بنابرابن درسا رو هم باید خوب پاس کنی؟
    رشته کامپیوتر بر خلاف ظاهر تر وتمیزی که داره یه جورایی بخشهایی از بدن مثل چشمها و کمر و مچ دستها رو حسابی داغون می کنه پس کسی که عینکی هست و نزدیک بینی بالای -4 دیوپتر داره بهتره با احتیاط این رشته ها رو انتخاب کنه چون در آینده قراره روزی بالایه 10-12 ساعت جلویه کامپیوتر بشینه و با مطالعه کنه.
    اگه علاقه داری (که خیلیا هستن که فکر می کنن چون همش دارن تو اینترنت چرخ می زنن یا گیمر ماهری هستن پس به رشته های کامپیوتر علاقه دارن و اصلا از پشت پرده خبر ندارن) و می بینی که ویژگی لازم برایه موفقیت تو این رشته رو داری خوب رشته کامپیوتر (بطور عام ) خیلی انتخاب خوبیه و می تونی توش حسابی موفق باشی.
    در ضمن یه توصیه کلی به همه کسایی که می خوان در مورد یه رشته اطلاعات کسب کنن ، برای آگاهی پیدا کردن در مورد بازار کار و زمینه های کاری و تواناییهای لازم برایه موفقیت در یک رشته با فارغ التحصیلایه اون رشته و کسایی که تو اون رشته مشغول کارن صحبت کنید نه دانشجوهای اون رشته چون متاسفانه اکثر دانشجوها شناخت کافی نسبت به این مسائل ندارن و در عوض تا دلتون بخواد تعصب نسبت به رشته هاشون دارن.
    ولی برایه اطلاع پیدا کردن در مورد یه دانشگاه خاص و کیفیت یک رشته تو یه دانشگاه بهترین افراد برایه کسب اطلاع همون دانشجوهایی هستند که الان دارن تو اون دانشگاه درس می خونن.
    Last edited by bida; 25-02-2010 at 21:13.

10. 6 کاربر از bida بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

میگم
    ای تی و کامپیوتر درس مبانی کامپیوترش یکی هست ؟
    میدونم سه واحدی هست و اون یکی ها 4 واجدی
    ولی درس یکی هست؟

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دانیال جون من منظورتو گرفتم

منظورت اینه که معادلسازی میشه یانه

اگه از کامپیوتر بری آی تی معادلسازی میشه و لی از آی تی بری کامپیوتر دوباره باید بگذرونی

13. این کاربر از ehsaaaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •