تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 7 اولاول ... 234567 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 66

نام تاپيک: -- هم فكري براي خريد Laptop --

حـــــرفـه ای patal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    the Matrix

پيش فرض

mpsjavad جون, ممنون. آموزنده بود.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

محمد جواد عزيز ممنون

عزيز مقالاتت رو آماده كردي ؟
    براي تاپيك تخصصي لپ تاپ

من دارم فعلا عصر ارتباط رو اسكن ميكنم .
    در حال آماده سازي اون هستم.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

وایو خیلی الکی گرونه
    تازه چینی هم هست

حـــــرفـه ای mpsjavad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    ¤¤ بندرعباس ¤¤ ، ديار گرما ، شرجي و عشق

پيش فرض

با ســـلام ..

patal, و امير, جان خواهش ميكنم در مقابل مطالبي كه من از شما ها ياد گرفتم اين ديگه چيزي نيست حقيقتش با نوشته هاي دوست تازه مون اقا مرتضي,
    به ذوق اومدم حدود نيم ساعت با سرعت تايپ پايين شروع كردم به نوشتن . در مورد مطالبي كه قرار بود اماده كنم هم تا فردا تمام سعيم رو ميكنم كه اماده بشه .

نقل قول نوشته شده توسط 30naa
    وایو خیلی الکی گرونه
    تازه چینی هم هست
    در مورد اينكه الكي گرونه تا حدي موافقم چون كه به نظر من بيشتر داره نون اعتبارش و Sony بودنش رو ميخوره .

سينا جان وايو كه چيني نيست عزيز .. تا اونجا كه من پرس و جو كردم تنها سري FS وايو اسمبل چين هست و بقيه مدل هاش ساخت امريكا و ژاپن هست .

البته اين كه گفته ميشه مثلا Sony سري FS ساخت ( اسمبل ) چين هست اين طور نيست كه تمام قطعات اون كشور توليد بشه بلكه قطعات از شركت هاي مختلف و محدودي وارد ميشه و در چين به صورت يكپارچه و متمركز در مياد اما چون توي لپتاپ همين يكپارچگي و هماهنگي قطعات خيلي مهم و حياتي هست اينجاست كه در نهايت جلوه پيدا ميكنه البته ناگفته نمونه كه سري FS كه توي چين سرهم بندي ميشه از لحاظ زيبايي و شكيل بودن چيزي از مدل هاي ديگه Sony كه در ژاپن و امريكا توليد ميشه كمتر نداره بلكه ديده شده كه حتي به مراتب زيباتر هم هست .

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

محمد جواد عزيز سلام

والا هفته پيش طي مقاله ايي كه در هفته نامه عصر ارتباط بود كه ميخوندم .مطاحبه با يكي از صاحبان شركت انگليسي هاي گريد (كه ايراني هم هست) و نماينده لپ تاپ هاي هاي گريد در ايران

ايشون مي گفت كه در حال حاضر تمامي خط توليد وسايل سخت افزاري اعم از لپ تاپ و .... به كشور چين منتقل شده .(به خاطر قيمت كم كاربر و دلايلي كه خودت ميدوني)

و كليه لپ تاپ هايي كه به ايران آورده ميشن همگي جنس هاي درجه 2 يا 3 هستند و جنس هاي درجه 1 به آمريكا و اروپا برده ميشه .

من به اين حرف هاش فكر كردم ديدم درست ميگه
    شما چي فكر ميكني؟

فكر نكنم لپ تاپ هايي كه توي ايران هستند توليد خوده كشور هاشون باشن.غير از هاي گريد كه از انگليس مياد.

البته هاي گريد هم در چين توليد ميشه ولي جنس درجه يكش به انگليس ميره واز اونجا به ايران مياد

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با ســـلام ..

امير جان من خودم رو در سطحي نميدونم كه در اين مورد نظر بدم اما تا اونجا كه اطلاع دارم تقريبا بيشتر شركت هاي توليد كننده لپتاپ ها از Sony گرفته تا دل و .. يكسري از مدل هاي خاص خودشون رو براي اينكه بتونن با شرايط بازار منطقه از لحاظ قيمت و امكانات رقابت كنن به دلايلي در كشور چين توليد ميكنن ( باز هم متذكر بشم كه اينجا منظور از توليد بيشتر بحث مونتاژ و سرهم بندي قطعات هست ) مثلا براي Sony سري FS و يا تا اونجا كه من اطلاع دارم براي Dell سري 6000ِD اما در مورد طبقه بندي مدل هاي توليدي و دادن درجه به اونها تا حالا چيزي نشنيدم ...

البته فكر ميكنم بيشتر لپتاپ هاي Hp / Compaq كه حدود يك ميليون قيمت دارن تماما ساخت و اسمبل چين باشن . كه اين رو به راحتي ميشه از مقايسه قيمت اونها متوجه شد .

توي بازار خودمون هم نوتبوك هاي ساخت كشور هاي صاحب نام هم پيدا ميشه مثلا نوتبوك هاي سري A از Sony ساخت ژاپن يا امريكا هستن .. اما با قيمت بالاي 2 ميليون . :|

ناگفته نمونه كه نوتبوك هاي ساخت چين با توجه به قيمت به مراتب پايين تر در ايران مشتر ي هاي زيادي هم پيدا كرده و تقريبا بيشتر امار فروش رو شامل ميشه ... در مورد كيفيت اونها متاسفانه با موردي از اين دست برخورد نكردم .

من تا حالا بجز مارك هاي Sony و Dell روي مارك ها ي شركت هاي ديگه زياد مانور ندادم به همين خاطر اطلاع زيادي ندارم .

در اخر هم بگم كه چيني بودن يك جنس دليل بر بد بودن اون و عدم كارايي اون نيست . حتي خودمون به طور روزمره با قطعاتي برخورد كرديم كه با قيمت حدود يك سوم نمونه مشابه با نام كشور چين توليد شده و حتي به مراتب كاركرد خوب تري هم داشته .. نمونه بارزش برخي قطعات سيستم مخابرات خودمون هست كه همين ديروز يكي از دوستان در موردش صحبت ميكرد .

MORTAZA
    Guest

پيش فرض

دوست عزيز mpsjavad ؛ ضمن تشكر از اظهار لطف صميمانه ات ، و ذكر اينكه فكر مي كردم نوت بوك مورد نظرت رو مدتها قبل خريده اي و اين مبحث ( Topic ) ديگه دنبال نميشه ... دومين و آخرين نكته از من در اين انجمن : منظور من از " وجود دو نفر - لااقل يكي متخصص - موقع باز كردن سيستم ، و گرنه كارتون بدجوري بيخ پيدا ميكنه " ، باز كردن بخش زيرين و در واقع دستيابي به مدارات داخلي نوت بوك بود _ چرا كه بعضي اتصالات برد اصلي و بخش زيرين صفحه كليد اونقدر كوتاه ،ظريف و دور از دسترسند كه براي فقط برقراري مجدد اون حداقل يكربع ساعت وقت لازمه ‌‌ اون هم در حالي كه يك نفر اين دو بخش رو بزحمت باز و در كنار هم نگه داشته ، يك نفر نور چراغ قوه ي پرنوري رو به محل مورد نظر تابونده و نفر اصلي با پنس درازي در حالي كه دائما تغيير موضع ميده و عرقش در اومده بايد اون اتصال رو برقرار كنه... ! [ به ياد دو خاطره از اين دست] .كنجكاوم بدونم در شركت سازنده اينكار رو به چه نحوي انجام دادند _ وگرنه قاعدتا كسانيكه كه بدنبال اين نوع سيستم ها هستند ، سابقه ي مدتها كار با سيستم هاي معمول روميزي رو دارند و فكر نمي كنم براي خريد ، تحويل گرفتن و راه اندازي سيستم الزام و نيازي به همراهي يك متخصص داشته باشند (مگهF-14 است؟!)
    چند سال قبل از يكي از مراكز قطعات الكترونيك مشهد ، مولتي متري ديجيتال ساخت چين گرفتم كه بعدا فهميدم از همون اول يك مشكلي تو نمايشگرش داشته. در همون مركز نشون يك متخصص دادم.گفت ميدوني اينها رو كي ها مي سازند؟ كشاورزان چيني كه در غير فصل زراعت ، در كارخانه هاي آن ديار به كار گماشته ميشند ... .صرف نظر از ميزان صحت و سقم گفتار اون دوست متخصص و اينكه ايشان هم از رفع مشكل اون مولتي متر امتناع كرد! تا اينكه خودم با يك باز و بسته كردن ساده ي اون ديدم كه ظاهرا ديگه مشكلي نداره !! و تا امروز هم بخوبي و بدقت كار كرده ؛ با اين واقعيت همه بايد كنار بياييم كه بيشتر سهم بازار اقلام رايانه اي و الكترونيك كشور رو اجناس چيني تصاحب كردند و از تي شرت و نوت بوكي كه من تهيه كردم و از ماتيزهاي جديد(MVM )ي كه مردم و F-7 ي كه سپاه ، در چين ساخته شده ... ؛ چرا اينجور نباشه ؟ در مدتي كه( پارسال) ما بدنبال انتقال فناوري ساخت و مونتاژ "بوق خودرو" از شركت كره اي SUNGIL بوديم ، شركت BYD چين كه بزرگترين سازنده ي باتري تلفن همراه جهانه اقدام به توليد خودروي BYD Flyingبقيمت4000دلار كرده ... ! به اين ميگن توسعه و رشد اقتصادي!!
    در آخر معتقدم با در نظر گرفتن همه ي مزايا و معايب ، وضعيت فعلي (نيمه بسته ي بازار) و همچنين دورنماي روشن بازار داخلي و البته صنعت رايانه هاي قابل حمل _ از نوت بوك گرفته تا كلونايزر _ فعلا دوستاني كه نياز واقعي و فوري به اين نوع سيستمها ندارند براي تهيه ي اون دست نگه دارند (خود من به اقتضاي كارم گاهي به مناطق دوردستي ميرم كه نوت بوكم اولين سيستميه كه اونجا برده ميشه... )
    Last edited by MORTAZA; 17-09-2005 at 04:17.

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با ســلام ..

نقل قول نوشته شده توسط MORTAZA
    دومين و آخرين نكته از من در اين انجمن

مرتضي جان اين چه حرفيه عزيز ... من روي شما و دانسته هاتون حساب باز كردم . :roll: آخرين نكته چرا ؟ :?: :cry:

داره خودمونی میشه مسيحا's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    --بندرعباس--

پيش فرض

سلام جواد خان
    بابا مارو كه مي شناسي
    مرسي از مطالب آموزندت كه برام جمع كردي ...
    من هم مي يام آخر يه هم فكري با هم مي كنيم بعد يكي از اونا رو مي خريم

خيلي من و منتظر نذار
    به اميد ديدار
    ياحق

کـاربـر بـاسـابـقـه R e Z a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

فقط Dell

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •