تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلیل دست کم گرفتن دانشگاه آزاد چیست؟

راي دهنده
134. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • هزینه و شهریه بالای دانشگاه آزاد

67 50.00%
  • معتبر نبودن مدرک

40 29.85%
  • سطح علمی پایین دانشگاه و اساتید

40 29.85%
  • ترس از آینده شغلی و استخدام

40 29.85%
  • آسان بودن سطح سوالات کنکور دانشگاه آزاد

45 33.58%
  • مسائل سیاسی و اقدامات صدا وسیما

20 14.93%
  • دیگر موارد(لطفا در پست خود ذکر کنید)

16 11.94%
Multiple Choice Poll.
صفحه 6 از 8 اولاول ... 2345678 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 76

نام تاپيک: دلیل بی اعتنایی و دست کم گرفتن داوطلبان نسبت به دانشگاه آزاد چیست؟

پروفشنال Extreme-Forces's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

دوستان من خودم دانشگاه ازاد تهران جنوب مهندسی صنایع میخونم. هیچ وقت هم از ازاد طرف داری نمیکنم چون اگه میتونستم دولتی قبول میشدم و میرفتم. ولی لازمه چندتا چیز بگم.
    یکی اینکه بحث با 0 زدن یا منفی زدن میشه ازاد قبول شد.. اره میشه قبول شد ولی چی؟ اگه اینجوریه شما با 20000 سراسری میتونی بری امار یا ریاضی بخونی ولی چرا همه دنبال رشته ی تاپ هستن؟اونوقت شما باید همین ریاضی یا امار سراسری رو خیلی پست حساب کنی. ولی خیلی ها میرن میخونن و موفق میشن.
    دوم اینکه به استادا میگن دانشجوت رو بنداز.مطمئن باشید هیچ استادی دوست نداره اخر ترم بگه 80 درصد دانشجوهام افتادن چون 2 3 جا دیگه هم تدریس دارن و برای خودشون بده.
    سوم بحث کار پیدا کردن که به نظرم خیلی تفاوت نداره.الان بیشتر به سابقه کاری و مهارت فرد بها میدن بعد بحث معدل و ...
    در اخر هم بگم که اونی که میخواد موفق بشه چه تو ازاد و چه تو سراسری هیچ کس نمیتونه جلوش رو بگیره
    به امید موفقیت همه.

2. 2 کاربر از Extreme-Forces بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

من امسال رتبم 622 منطقه 1 انسانی شد و میخوام رشته علوم سیاسی رو با زیرگروه 554 تو دانشگاه تران بخونم آزاد هم این رشته رو واحد تهران مرکز قبولم ولی اگر خودتون رو جای من بزارید حتما میرید دانشگاه تهران من حتی اگر شهریه دانشگاه تهران 2 برابر آزاد بود باز هم با سر میرفتم چون مطمئنم تفاوت این دو دانشگاه ( که هر دو جز تاپ ترین آزاد و سراسری هستند ) زمین تا آسمونه به نظر من فرق آزاد و سراسری مثل فرق مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مدارس عادی و به درد نخور ( مخصوصا رشته انسانی ) میمونه که حالا وسط اینا چند تا غیر انتفاعی خوب هم هست ولی باز به خوبی تیزهوشان و نمونه نمیشن

---------- Post added at 04:28 PM ---------- Previous post was at 04:26 PM ----------

من امسال رتبم 622 منطقه 1 انسانی شد و میخوام رشته علوم سیاسی رو با زیرگروه 554 تو دانشگاه تهران بخونم، آزاد هم این رشته رو واحد تهران مرکز قبولم ولی اگر خودتون رو جای من بزارید حتما میرید دانشگاه تهران چون خودتون تفاوت هاش رو میدونید من حتی اگر شهریه دانشگاه تهران 2 برابر آزاد بود باز هم با سر میرفتم چون مطمئنم تفاوت این دو دانشگاه ( که هر دو جز تاپ ترین آزاد و سراسری هستند ) زمین تا آسمونه به نظر من فرق آزاد و سراسری مثل فرق مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مدارس عادی و به درد نخور ( مخصوصا رشته انسانی ) میمونه که حالا وسط اینا چند تا غیر انتفاعی خوب هم هست ولی باز به خوبی تیزهوشان و نمونه نمیشن
    حرفتون درسته. ولی شما هوز دانشجو نشدید.خیلی ها برای کنکور خیلی میخونن ولی وقتی وارد دانشگاه میشن دیگه اصلا درس نمیخونن حتی دانشگاه های خوب.
    حرف شما به شرطی درسته که شما در دانشگاه تهران خیلی خوب درس بخونین والا اگر کم تلاش کنید و فقط به فکر پاس کردن باشین هیچ فرقی با فارغ التحصیلان دانشگاههای دیگه ندارین.
    ضمنا در مملکت ما رشته و دانشگاه خیلی مهم نیست.در واقع باید بگم اصلا مهم نیست.مهم پارتیه!!!!
    از طرفی مگه همه باید به دانشگاه سراسری برن.خوب ظرفیت ها محدوده دیگه!! پس باید جای دیگه ای هم باشه تا دیگران هم درس بخونن.
    Last edited by F A R I D; 03-09-2011 at 22:23.

4. 3 کاربر از F A R I D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه saeedkhaledian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

دوستان کسی از تهران مرکز داریم یه پرسجو واسه ما بکنه؟؟؟!!؟!؟!؟!؟!!؟

درباره رشته موسیقیشه.در مورد شهریه و سرفصل این رشته .یعنی اونجا سنتی درس می دن یا کلاسیک (منظور موسیقیه ها!) .چون چیزی تو دفترچه چیزی ننوشته و اینکه تو سراسری تو تا رشته مجزا داره ولی تو ازاد یرخی می گیرن.
    ممنون اگه کسی هست دستشو میبوسم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

12 سلام..

دوستان امروز چهارشنبس من باید تا دوشنبه 28 شهریور تصمیم بگیرم.. کل تاپیک رو هم خوندم..
    سراسری صنایع تفرش روزانه قبول شدم (سال اول خوابگاه نداره)
    آزاد واحد علوم تحقیقات تهران مهندسی نفت قبول شدم..
    با هر کس که سررشته ای تو آموزش یا بحث کار داشته مشورت کردم گفته آزاد علوم تحقیقات مهندسی نفت ..
    با اینکه من دلم با سراسری هست اما از طرفی نفت رو بیشتر از صتایع دوست دارم.. قبول کنیم که آینده ی شغلی نفت هم از صنایع بهتره.. ( البته رشته ی صنایع هم رشته ی خوبی هستش )
    الان بین دو راهی هستم.. راستش من هم با عنوان تاپیک مخالفم چون سوال و ملاک رو اشتباه عنوان کردن..
    حتی تو دبیرستان و پیــش هم دبیرا که از دانش آموزای سالهای قبل می گفتن ، اول تاکید داشتن روی سراسری اما آخر سر همیشه حساب بعضی دانشگاه های آزاد رو جدا می کردن.. آخــه دانشگاهی مثل علوم تحقیقات با بیش از 16هزار دانشجو و ۸۰۰ نفر هیات علمی رو نمیشه با دانشگاه آزاد مثلا شهرقدس یا ورامین یا . . یا حتی با سراسری شهرهای دور مقایسه کرد.. یا دانشگاه آزادهای تهران و شهرهای مرکز استان و شهرهای بزرگ رو نمیشه با روستاهاش مقایسه کرد..
    راستش من در مورد هزینش حساب کردم. . تقریب پول این 4سال رو تو آزاد کتار دارم.. (مایه دار هم نیستم که بگن همه آزادادیا مایه دارن.. چون میشناسم کسایی که واسه تحصیل تو آزاد تو فشار هستن. ) واسه همین نظرم داره به سمت نفت تو بزرگترین دانشگاه آزاد کشور میره.. که قطعا اونجا همکلاسی هام هم کسایی هستن که از نظر علمی تو همین حدودها هستن دیگه.. چون درصدهام تو عمومی حدود 60 و تخصصی به ترتیب 25 ، 45 ، 30 هست.. سوالاش هم قبول دارم : تعداد سوالهای آسان و آبکی تو آزاد بیش از سراسری هست اما اینجوری نیست هرکسی جای خوب قبول بشه.. دقیقا تفاوتی که شریف رو از پردیس علی آباد کتول جدا میکنه تو آزاد هم بین دانشگاهای بزرگ و شهرای کوچیک هستش.. ضمن اینکه حق با دوستمون هست.. مگه ظرفیت دانشگاهای خوب سراسری تو یه رشته ی خاص چقدره؟ به نظر من دانشگاهای خوب و با امکانات شاید حداکثر 500نفر، خب پس بقیه که امکانات میخوان چی؟ من خودم تلاشمو کردم اما سراسری بهتر از این نیاوردم اما به هرکس گفتم علوم تحقیقات آوردم، جیگرش حال اومده!!!
    اما هنوز تصمیم نگرفتم.. به نظر هزینه ها یکی در میاد.. خونمون کرج هستش و محل کار بابام تهران ( صبح با بابام میرم مشکل وسیله رفت ندارم)

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دوستان امروز چهارشنبس من باید تا دوشنبه 28 شهریور تصمیم بگیرم.. کل تاپیک رو هم خوندم..
    با هر کس که سررشته ای تو آموزش یا بحث کار داشته مشورت کردم گفته آزاد علوم تحقیقات مهندسی نفت ..
    با اینکه من دلم با سراسری هست اما از طرفی نفت رو بیشتر از صتایع دوست دارم.. قبول کنیم که آینده ی شغلی نفت هم از صنایع بهتره.. ( البته رشته ی صنایع هم رشته ی خوبی هستش )
    الان بین دو راهی هستم.. راستش من هم با عنوان تاپیک مخالفم چون سوال و ملاک رو اشتباه عنوان کردن..
    حتی تو دبیرستان و پیــش هم دبیرا که از دانش آموزای سالهای قبل می گفتن ، اول تاکید داشتن روی سراسری اما آخر سر همیشه حساب بعضی دانشگاه های آزاد رو جدا می کردن.. آخــه دانشگاهی مثل علوم تحقیقات با بیش از 16هزار دانشجو و ۸۰۰ نفر هیات علمی رو نمیشه با دانشگاه آزاد مثلا شهرقدس یا ورامین یا . . یا حتی با سراسری شهرهای دور مقایسه کرد.. یا دانشگاه آزادهای تهران و شهرهای مرکز استان و شهرهای بزرگ رو نمیشه با روستاهاش مقایسه کرد..
    راستش من در مورد هزینش حساب کردم. . تقریب پول این 4سال رو تو آزاد کتار دارم.. (مایه دار هم نیستم که بگن همه آزادادیا مایه دارن.. چون میشناسم کسایی که واسه تحصیل تو آزاد تو فشار هستن. ) واسه همین نظرم داره به سمت نفت تو بزرگترین دانشگاه آزاد کشور میره.. که قطعا اونجا همکلاسی هام هم کسایی هستن که از نظر علمی تو همین حدودها هستن دیگه.. چون درصدهام تو عمومی حدود 60 و تخصصی به ترتیب 25 ، 45 ، 30 هست.. سوالاش هم قبول دارم : تعداد سوالهای آسان و آبکی تو آزاد بیش از سراسری هست اما اینجوری نیست هرکسی جای خوب قبول بشه.. دقیقا تفاوتی که شریف رو از پردیس علی آباد کتول جدا میکنه تو آزاد هم بین دانشگاهای بزرگ و شهرای کوچیک هستش.. ضمن اینکه حق با دوستمون هست.. مگه ظرفیت دانشگاهای خوب سراسری تو یه رشته ی خاص چقدره؟ به نظر من دانشگاهای خوب و با امکانات شاید حداکثر 500نفر، خب پس بقیه که امکانات میخوان چی؟ من خودم تلاشمو کردم اما سراسری بهتر از این نیاوردم اما به هرکس گفتم علوم تحقیقات آوردم، جیگرش حال اومده!!!
    اما هنوز تصمیم نگرفتم.. به نظر هزینه ها یکی در میاد.. خونمون کرج هستش و محل کار بابام تهران ( صبح با بابام میرم مشکل وسیله رفت ندارم)
    من خودم رشته صنایع رو خیلی بیشتر از نفت دوست دارم. به همین خاطر میرفتم صنایع.
    ولی شما ببین دلت با کدوم رشته هست.
    ضمنا رشته صنایع از مهندسی نفت خیلی خیلی آسون تره.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

12

من خودم رشته صنایع رو خیلی بیشتر از نفت دوست دارم. به همین خاطر میرفتم صنایع.
    ولی شما ببین دلت با کدوم رشته هست.
    ضمنا رشته صنایع از مهندسی نفت خیلی خیلی آسون تره.
    من برام سختیش مهم نیســت.. مهم آینده رشته هست که خودم چون تجربه ای ندارم از شما دوستای عزیز پرسیدم ..
    چون سخت باشه یا آسون باید خوند و با معدل بالا قبول شد چون من قصدم ادامه تحصیل هست (انشالله بعد بخونم وسه فوق) چون از درس فراری نیستم و قبول دارم که رتبه و رشته های تاپــــــی هم قبول نشدم. اونم به خاطر وقفه ی دو ماهه ای بود که افتاد (فروردین و اردیبهشت 90).. همین از سرم هم زیاده البته!!!
    حالا اکثرا میگن نفت تهران.. چون شنیدم علوم تحقیقات آزاد از همه لحاظ بهتر از سراسری های متوسط و حتوسط رو به بالاس.. یعنی فک کنم بعد دانشگاهای سراسری تهران (که فنی مهندسین) علوم تحقیقات بهترین و مجهزترین دانشگاه کشور باشه.. اگه کسی نفت خونده یا صنایع یا هر نظری داره لطفا بگه که استفاده کنیم.. راه دوری نمیره

آخر فروم باز mohsen_rkh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    35°44'48.02"N / 50°54'12.70"E

پيش فرض

من مهندسی نفت دانشگاه علوم و تحقیقات می خونم. ساکن کرج هم هستم. اگر سؤالی در این مورد دارید بفرمایید.

حالا اکثرا میگن نفت تهران.. چون شنیدم علوم تحقیقات آزاد از همه لحاظ بهتر از سراسری های متوسط و حتوسط رو به بالاس.. یعنی فک کنم بعد دانشگاهای سراسری تهران (که فنی مهندسین) علوم تحقیقات بهترین و مجهزترین دانشگاه کشور باشه..
    رتبه ی 9 در بین کل دانشگاه های کشور و رتبه 1 در بین دانشگاه های آزاد.
    Last edited by mohsen_rkh; 16-09-2011 at 11:04.

داره خودمونی میشه p000ya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    ..:: SHIRAZ ::..

پيش فرض

دانشگاه آزاد که بحث نداره تکلیفش مشخصه . نظر هرکسی به درد خودش می خوره ! مهم فکر جامعه هست و فکر جامعه بی خودی درباره چیزی خراب نمی شه . حالا یکی بخواد ریشه یابی کنه و تک تک نظر بده داره خودشو توجیه می کنه و کسایی که تاییدش می کنند مثل خودشن...
    کلا" جانب داری تو هر زمینه ای هست .
    به هرحال من معتقدم هرکسی زحمت و سختی بکشه موفق میشه .

11. این کاربر از p000ya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

كاملاً اشتباه مي كني،دانشگاه آزاد تازگيا بدون كنكورم دانشجو مي گيره!!!!!!!!

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دانشگاه آزاد که بحث نداره تکلیفش مشخصه . نظر هرکسی به درد خودش می خوره ! مهم فکر جامعه هست و فکر جامعه بی خودی درباره چیزی خراب نمی شه . حالا یکی بخواد ریشه یابی کنه و تک تک نظر بده داره خودشو توجیه می کنه و کسایی که تاییدش می کنند مثل خودشن...
    کلا" جانب داری تو هر زمینه ای هست .
    به هرحال من معتقدم هرکسی زحمت و سختی بکشه موفق میشه .
    اینم نظر شخصی شما بود. پس ما بگیم نظر شخصی شما بدرد خودت میخوره؟!!!!!!
    من فکر نمیکنم جامعه ما اینقدر مغرضانه تصمیم بگیره. خیلی چیزای دیگه هم هستن که مهمترن.
    متاسفم.

14. این کاربر از F A R I D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •