تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 57 از 421 اولاول ... 74753545556575859606167107157 ... آخرآخر
نمايش نتايج 561 به 570 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

خب سوال من اینه برای چی؟
    چرا ما که 2 نفریم باید به اندازه ی اونی که اسما 3 نفر ولی رسما 5 نفر هستند پول اب بدیم؟ من کاری به عرف ندارم.در ثانی همه جا دیدم عرف نفراتی هست.من میخوام بدونم اولا قانون نوشته شده ای برای ساختمان هست؟ دوما من چجوری به این همسایه حالی کنم من به اندازه ی 2 نفر پول اب میدم نه بیشتر.
    دوست عزیز اولا قانون برای اینچیزا نانوشته هست و باید به عرف عمل کرد. ثانیا اگه قانونی باشه هم بازهم شما نمیتونین اثبات کنین که فلان واحد رسما 5 نفر هست !
    جاهایی که پول آب رو نفری حساب میکردن مال قبل از گرون شدن آب بوده حتما با قیمت فعلی و وسواس بودن خیلی افراد ممکنه 2 نفری پیدا بشن که از اون 5 نفر هم بیشتر مصرف کننن
    به نظر من باید به عرف که قانون نانوشته هست احترام بزارین و اگر واحدها هم متراژ هستن به اندازه بقیه پول آب بدین. کلا اینکه شما به زندگی در اپارتمان با آب مشترک تمکین کردین یعنی اینکه به عرف هم تمکین کردین دیگه

2. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

خب سوال من اینه برای چی؟
    چرا ما که 2 نفریم باید به اندازه ی اونی که اسما 3 نفر ولی رسما 5 نفر هستند پول اب بدیم؟ من کاری به عرف ندارم.در ثانی همه جا دیدم عرف نفراتی هست.من میخوام بدونم اولا قانون نوشته شده ای برای ساختمان هست؟ دوما من چجوری به این همسایه حالی کنم من به اندازه ی 2 نفر پول اب میدم نه بیشتر.
    می تونی بری تقاضای کنتور جدا بدی فکر کنم برای گاز این کار رو می کنند آب رو نمی دونم. اما بعدا احتمالا یه پولی هم باید بدی برای آب مشترکی که استفاده می شه مثلا برای شیتن راه پله ها و اینا. در ضمن من تا حالا نفریشو ندیدم هر جا رفتیم به متراژ بوده چون نمی شه گفت که چند نفر تو خونند در ضمن نمی دونم چندتا همسابه دارید ولی ب هر حال باید همشون راضی بشند که دیگه چگونگی گفتنش مسئله ای نیست راحت می ری می گی من می خوام نفری پول بدیم همین.

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

13 تذکر

دوستان بزرگوار

لطفا برای اطلاع از عرف و قانون و بحث و بررسی ، تاپیک جدید ایجاد بشه و این تاپیک لطفا در محدوده ی آداب معاشرت فعال بمونه /

ممنون از توجهتون

5. 3 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

خب سوال من اینه برای چی؟

سلام

برای همه چیز قانون نوشته شده .. طبق قانون تملک آپارتمانها
    ماده 8 - در هر ساختمان مشمول مقررات این قانون در صورتی كه عده مالكین بیش از سه نفر باشد مجمع عمومی مالكین مكلف اند مدیر یا مدیرانی از بین خود یا از خارج انتخاب نمایند طرز انتخاب مدیر از طرف مالكین و وظایف و تعهدات مدیر و امور مربوط به مدت مدیریت و سایر موضوعات مربوطه در آیین نامه این قانون تعیین خواهد شد.
    باید حتما هیات مدیره انتخاب شه تا برای این مشکلات تصمیم بگیرن ...

اینم قوانین مربوط به هزینه :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای بقیه بحث طبق فرمایش سروش تاپیک جدا بزنید

7. 5 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز faded's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض با این همکلاسی ام چگونه رفتار کنم؟

سلام به همه
    اولش بگم که نمی دونم با توجه به وجود تاپیک های اداب معاشرت و ... درست بود جداگانه این رو باز کردم یا نه؟
    من توی دانشگاه با اخلاق و رفتار یکی از همکلاسی هام مشکل پیدا کردم
    من چند وقتیه که میرم دانشگاه ازاد شهرمون و برای اینکه زبان انگلیسی رو دوست دارم و زبان میخونم این درحالیه که لیسانس ادبیات فارسی دارم و یک کار نصف و نیمه هم دارم. این رو گفتم که بگم یک بچه 18 ساله نیستم
    یک ادم اروم و بی سر و صدا هستم
    یک همکلاسی داریم که یک خانم حدودا 50 ساله یا کمتر هست که یک رفتار عجیبی داره دقیقا یادمه روز اول دانشگاه بدون اینکه بقیه رو بشناسه به همه میگه این پسره رو به بینید( یکی از دانشجو ها) این دانشجوی صنایع بوده نتونسته بخونه اومده زبان توی حرف زدنش برای هیچ کس هیچ احترامی قائل نیست هرچی بهش بگی میگه واااااااا کلا خیلی از خودراضیه
    منم هیچ اهمیتی نمیدانم میگفتم حالا بزرگتره حالا ولش کنم حالا ولش کنم به من چه
    تا حالا چند مورد پیش اومده من یه جا نشستم اون بعد از من اومده با یه لحن خیلی غیرمودبانه ایی میگه بلند شو من میخوام بشینم
    یا پاشو من میخوام با دوستام همه اینجا بشینم
    یا خیلی اصرار میکنه که بدونه دیگران چه نمره ایی گرفتن
    در مجموع رفتار عجیبی داره
    امروز حالم اصلا خوب نبود میخواستم یه جایی بشینم که کنار پنجره باشم هیچ کسی هم کنارم نبود یهو اومد با یه لحن خیلی بی ادبانه ایی گفت پاشو من و دوستام میخوام اینجا بشنیم
    منم به انگلیسی گفتم؟Are you think here is kindergarten?
    از سر جامم بلند نشدم
    حالا میگید با این چیکار کنم؟
    من کلا از رفتارش خوشم نمیاد ولی چون از بقیه بزرگتره من برای اینکه چیزی نشه کلا سعی میکردم باهاش دهن به دهن نشم
    ولی امروز از کوره در رفتم
    یا اینکه یه بار میگفت فلانی عمه تو هست میگم نه من عمه ندارم میگه وای مگر میشه یه نفر عمه نداشته باشه!
    یا اینکه مثلا یه بار میخواستیم تاکسی بگیریم میگفت من سوار پیکان نمیشم !!

آخر فروم باز shahinfarasystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همه
    اولش بگم که نمی دونم با توجه به وجود تاپیک های اداب معاشرت و ... درست بود جداگانه این رو باز کردم یا نه؟
    من چند وقتیه که میرم دانشگاه ازاد شهرمون و برای اینکه زبان انگلیسی رو دوست دارم و زبان میخونم این درحالیه که لیسانس ادبیات فارسی دارم و یک کار نصف و نیمه هم دارم. این رو گفتم که بگم یک بچه 18 ساله نیستم
    یک همکلاسی داریم که یک خانم حدودا 50 ساله یا کمتر هست که یک رفتار عجیبی داره دقیقا یادمه روز اول دانشگاه بدون اینکه بقیه رو بشناسه به همه میگه این پسره رو به بینید( یکی از دانشجو ها) این دانشجوی صنایع بوده نتونسته بخونه اومده زبان توی حرف زدنش برای هیچ کس هیچ احترامی قائل نیست هرچی بهش بگی میگه واااااااا کلا خیلی از خودراضیه
    تا حالا چند مورد پیش اومده من یه جا نشستم اون بعد از من اومده با یه لحن خیلی غیرمودبانه ایی میگه بلند شو من میخوام بشینم
    امروز حالم اصلا خوب نبود میخواستم یه جایی بشینم که کنار پنجره باشم هیچ کسی هم کنارم نبود یهو اومد با یه لحن خیلی بی ادبانه ایی گفت پاشو من و دوستام میخوام اینجا بشنیم
    از سر جامم بلند نشدم
    من کلا از رفتارش خوشم نمیاد ولی چون از بقیه بزرگتره من برای اینکه چیزی نشه کلا سعی میکردم باهاش دهن به دهن نشم
    یا اینکه یه بار میگفت فلانی عمه تو هست میگم نه من عمه ندارم میگه وای مگر میشه یه نفر عمه نداشته باشه!
    سلام
    یه بار باید سفت و محکم و کاملا مودبانه تمام چیزهای بدی که در موردش تو دل داری بهش بگی و بفهمونی که اگر این کار رو ادامه بده برخوردی خوبی نخواهد دید
    اروم و ساکت نباید این جاها پیش بری

اما همیشه باید مودب بود این نکته مهمیه

10. 2 کاربر از shahinfarasystem بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام
    یه بار باید سفت و محکم و کاملا مودبانه تمام چیزهای بدی که در موردش تو دل داری بهش بگی و بفهمونی که اگر این کار رو ادامه بده برخوردی خوبی نخواهد دید
    اروم و ساکت نباید این جاها پیش بری

اما همیشه باید مودب بود این نکته مهمیه
    ممنون
    ولی متاسفانه نمیشه باهاش حرف زد فوق العاده از خودراضیه فکر میکنه باید به همه دستور بده من همیشه ازش فرار میکنم!! اما این یکبار نشد.

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام به همه
    از سر جامم بلند نشدم
    ایشون مغرور و از خودراضی نیست دوست عزیز ایشون بیمار هست. منتها چون سنش هم زیاده شده ( دیگه تقریبا پیرزن حساب میشه ) امید چندانی به بهبودیش نیست مثلا اگه دختر 20 ساله بود میتونستی مثل یه آدم مغرور باهاش رفتار کنی ولی ایشون یه پیرزن بیمار هست و بیمار رو هم باید مراعات کرد. این عرف انسانیت هست که کسی که بیماره رو نباید حتی مجازاتش کرد . ایشون حتی اگه بهت فحش داد باز هم حق نداری جوابش رو بدی.
    کلا باید باهاش مدارا کرد در حدی که شخصیتت زیر سوال نره. مثلا وقتی اومد گفت من با دوستام میخوام اینجا بشینیم شما جلوی چشم بقیه دوستاش با ناراحتی از اونجا بلند شو بدون اینکه حرفی بزنی. در این صورت دوستانش از این رفتار این پیرزن ناراحت میشن ولی از رفتار شما خوششون میاد. یا مثلا وقتی میگه سوار پیکان نمیشم شما اولین تاکسی که دیدی ( چه پیکان چه سمند چه کمری ) سوارش شو و بزار ایشون منتظر بمونه ! یا مثلا وقتی داره پرت و پلا میگه شما به جای ادامه بحث گوشیت رو از جیبت دربیار و مشغول ور رفتا باهاش شو و به حرفاش توجه نداشته باش.
    ضمنا ایشون اگه با بقیه هم به همین شدت که توصیف کردی رفتار میکنه زیاد نگران نباش چون به زودی بقیه صبرشون لبریز میشه و باهاش برخورد میکنن ولی اگه فقط با شما اینطوری میکنه مطمعن باش یه نقطه ضعفی ازت دیده
    توی کلاس ما هم یه خانم لیسانسه مامایی هست و سنش بالاست با وجود اینکه داره پزشکی میخونه ولی اصلا شخصیت لازم رو نداره و مشکلات زیادی داره میآفرینه . ترم اول خیلی دردسر شده بوده برای همه یه بار که یکی از پسرا Ebook از یه دختره گرفته بوده و موقع پس دادن برای خودش و برای دختره پرینت گرفته بوده؛ این زنه اومده بود و جلو چشم بقیه به پسره گفته بود که کی بهت گفته برای اون دختره جزوه پرینت کنی ؟ خلاصه همین سیاست مراعات رفتارهای زشت و نادیده گرفتنش ادامه پیدا کرده تا به جایی که کار به نادیده گرفتن نیازهای ضروریش ( مانند همکاری برای تهیه گزارش آزمایشگاه و هماهنگی برای تعین مجمع دانشکده و ... ) رسیده و در نتیجه الان رفتارش خیلی بهتر شده و کاملا قابل تحمل هست. ترم اول که من توی دانشگاه نبودم ولی تعریف هایی که ازش شنیدم خیلی وحشتناکه ! میگن به دخترا گفته بوده که استادا بهش تمایل دارن و به همین خاطر نمیتونن توی کلاسی که این حضور داره خوب تدریس کنن
    باید حواسمون باشه که اینجور آدما بیماری عفونی ندارن؛ بیماری روحی دارن و آسیب های اجتماعی جامعه به این روز انداختتشون؛ جامعه ای که همه ما اعضاش رو تشکیل میدیم.
    Last edited by Alireza SM; 08-03-2013 at 12:29.

13. 5 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ایشون مغرور و از خودراضی نیست دوست عزیز ایشون بیمار هست. منتها چون سنش هم زیاده شده ( دیگه تقریبا پیرزن حساب میشه ) امید چندانی به بهبودیش نیست مثلا اگه دختر 20 ساله بود میتونستی مثل یه آدم مغرور باهاش رفتار کنی ولی ایشون یه پیرزن بیمار هست و بیمار رو هم باید مراعات کرد. این عرف انسانیت هست که کسی که بیماره رو نباید حتی مجازاتش کرد . ایشون حتی اگه بهت فحش داد باز هم حق نداری جوابش رو بدی.
    کلا باید باهاش مدارا کرد در حدی که شخصیتت زیر سوال نره. مثلا وقتی اومد گفت من با دوستام میخوام اینجا بشینیم شما جلوی چشم بقیه دوستاش با ناراحتی از اونجا بلند شو بدون اینکه حرفی بزنی. در این صورت دوستانش از این رفتار این پیرزن ناراحت میشن ولی از رفتار شما خوششون میاد. یا مثلا وقتی میگه سوار پیکان نمیشم شما اولین تاکسی که دیدی ( چه پیکان چه سمند چه کمری ) سوارش شو و بزار ایشون منتظر بمونه ! یا مثلا وقتی داره پرت و پلا میگه شما به جای ادامه بحث گوشیت رو از جیبت دربیار و مشغول ور رفتا باهاش شو و به حرفاش توجه نداشته باش.
    ضمنا ایشون اگه با بقیه هم به همین شدت که توصیف کردی رفتار میکنه زیاد نگران نباش چون به زودی بقیه صبرشون لبریز میشه و باهاش برخورد میکنن ولی اگه فقط با شما اینطوری میکنه مطمعن باش یه نقطه ضعفی ازت دیده
    توی کلاس ما هم یه خانم لیسانسه مامایی هست و سنش بالاست با وجود اینکه داره پزشکی میخونه ولی اصلا شخصیت لازم رو نداره و مشکلات زیادی داره میآفرینه . ترم اول خیلی دردسر شده بوده برای همه یه بار که یکی از پسرا Ebook از یه دختره گرفته بوده و موقع پس دادن برای خودش و برای دختره پرینت گرفته بوده؛ این زنه اومده بود و جلو چشم بقیه به پسره گفته بود که کی بهت گفته برای اون دختره جزوه پرینت کنی ؟ خلاصه همین سیاست مراعات رفتارهای زشت و نادیده گرفتنش ادامه پیدا کرده تا به جایی که کار به نادیده گرفتن نیازهای ضروریش ( مانند همکاری برای تهیه گزارش آزمایشگاه و هماهنگی برای تعین مجمع دانشکده و ... ) رسیده و در نتیجه الان رفتارش خیلی بهتر شده و کاملا قابل تحمل هست. ترم اول که من توی دانشگاه نبودم ولی تعریف هایی که ازش شنیدم خیلی وحشتناکه ! میگن به دخترا گفته بوده که استادا بهش تمایل دارن و به همین خاطر نمیتونن توی کلاسی که این حضور داره خوب تدریس کنن
    ممنون از راهنمایی شما
    من قبلا هم همین رفتار رو باهاش داشتم یعنی از گیرش در میرفتم یا اینکه هر چی میگه دوستانه بهش میگم نمی فهمم چی میگی!! چی؟ یعنی چی؟!! بچه ها شما میفهمین .... چی داره میگه؟ یا هر چی میگه میگم به امید خدا !! ولی این دفعه سر دردم میکرد میخواستم کنار پنجره بشینم با لحن خیلی بدی گفت بلند شو
    کلاباعث خنده همه هست همین دوستای خودش چنان پشت سرش مسخرش میکنن که حد نداره یه بار یکیشون رفته بود یه عروسک شبیه جادوگر خریده بود میگفت فلانیه ! یکیشون پشت سرش میگفت چه قدر شبیه ابن ملجم !! میمونه یا اینکه وقتی شب به دوستاش زنگ میزنه روز بعد میان پشت سرش مسخرش میکنن چه جور حتی یه بارم استاد سر کلاس مسخرش کرد !!
    ولی من نمی دونم چیکارش کنم؟
    یه بار کتاب من رو گرفت از روش که تمرین ها را بنویسه به جای اینکه کتابم رو بهم پس بده پرتش روی یک صندلی خالی

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ممنون از راهنمایی شما
    من قبلا هم همین رفتار رو باهاش داشتم یعنی از گیرش در میرفتم یا اینکه هر چی میگه دوستانه بهش میگم نمی فهمم چی میگی!! چی؟ یعنی چی؟!! بچه ها شما میفهمین .... چی داره میگه؟ یا هر چی میگه میگم به امید خدا !! ولی این دفعه سر دردم میکرد میخواستم کنار پنجره بشینم با لحن خیلی بدی گفت بلند شو
    کلاباعث خنده همه هست همین دوستای خودش چنان پشت سرش مسخرش میکنن که حد نداره یه بار یکیشون رفته بود یه عروسک شبیه جادوگر خریده بود میگفت فلانیه ! یکیشون پشت سرش میگفت چه قدر شبیه ابن ملجم !! میمونه یا اینکه وقتی شب به دوستاش زنگ میزنه روز بعد میان پشت سرش مسخرش میکنن چه جور حتی یه بارم استاد سر کلاس مسخرش کرد !!
    ولی من نمی دونم چیکارش کنم؟
    یه بار کتاب من رو گرفت از روش که تمرین ها را بنویسه به جای اینکه کتابم رو بهم پس بده پرتش روی یک صندلی خالی

با هر کسی درحد شعور و شخصیتش برخورد کنید

اول به نظرم بهتره همین حرف ها و علت ناراحتیتون رو با خودشون محترمانه درمیون بذارین اگر دیدین این راه حل کارساز نیست

رفتار خودش رو باهاش داشته باشین (منظورم از رفتار خودش بی ادبی های خودش نیست) مثلا بهش بگین لطفا بلند شین میخوام با دوستام اینجا بشینم

اگر چیزی ازش قرض گرفتین روی صندلی پرت نکنید ولی مجبور نیستین محترمانه بهش تحویل بدین کتابی که قرض گرفتین رو روی صندلی بذارین و بگین کتابتون!

اینجور رفتار زشت خودش رو درک میکنه بی احترامی و بی ادبی هم نشده
    اگر باز هم نمیتونید این رفتار ها رو داشته باشین (رفتار متقابل) توصیه میکنم کلا ignore کنیدش یعنی انگار وجود نداره حرف زد ،سوال پرسید، توهین کرد ...نگاهشم نکنید

لااقل اینجوری مجبور میشه علت رفتار شما رو بپرسه و شما بی رو درواسی ناراحتیتون رو بهش بگین.

16. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •