تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 56 از 1184 اولاول ... 646525354555657585960661061565561056 ... آخرآخر
نمايش نتايج 551 به 560 از 11840

نام تاپيک: انواع خوشبو کننده های بدن مثل عطر و ادکلن

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

روش تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی

برای تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی باید دو بخش را مورد برسی قرار دهیم :
    الف : برسی بسته بندی عطرهای اصلی
    * : برسی رایحه و بوی عطرهای اصلی

الف : برسی بسته بندی عطرهای اصلی

1* شیشه عطر 2- جعبه عطر
    دوستان عزیز اولین راه تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی شكل شیشه اونهاست كه برای تشخیص اصلی از تقلبی باید به نكات زیر در شیشه عطر توجه كرد :
    یكی از بارزترین تفاوت ها در عطرهای تقلبی نسبت به اصلی آن در شیشه اونهاست بشكلی كه شیشه عطرهای تقلبی دارای شفافیت كمتر است بشكلی كه اگر شیشه عطر رو در نور لامپ ببینید كدری در آن احساس می كنید كه هم ناشی از شیشه عطر و هم خود ماده معطر آن می باشد .

تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی نوع چاپ اسم عطر بر روی شیشه می باشد كه در عطرهای اصلی چاپ های كه بر روی شیشه عطر حك شده برجسته تر است بشكلی كه با لمس كردن نوشته ها احساس زبری می كنید و نوع این چاپ ها بسیار منظم و پر رنگ و بدون هر گونه بی نظمی است .
    تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی سوراخ ریزی است كه در زیر شیشه عطر می باشد كه در عطرهای اصلی این سوراخ وجود ندارد كه در بیشتر عطرهای تقلبی این حفره بسیار ریز دیده می شود .

تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی وجود شماره ی است كه در زیر شیشه عطر حك شده كه گاه شامل حجم عطر و نام عطر می باشد كه این نوشته ها در بیشتر عطرهای اصلی به صورت برجسته در زیر شیشه عطر حك شده است اما گاهی در بعضی از ادكلن ها اصلی نیز بجای حك نوشته ها از برچسب یا چاپهای سیاه رنگ استفاده می شود كه در این مواقع باید از راه های دیگری اصلی بودن آن را تشخیص داد .

تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی در درب شیشه عطر می باشد كه در ادكلن های اصلی در شیشه فوق العاده دقیق و با ظرافت خاصی تزریق شده است و مخصوصاً در درون درب آن نیز این ظرافت دیده میشود و گاه دارای یك لعاب براق می باشد .
    مثلاً تنها را تشخیص ادكلن یو دی وی اصلی از تقلبی درب این ادكلن می باشد كه در نوع اصلی خود دارای برجستگی های موجی خاصی است بشكلی كه اگر با سر ناخن بر روی اون بكشید كاملا مشخص می شود و یا در ادكلن مكسی كه در نوع اصلی نام مكسی با ظرافتی خاص بروی درب حك شده است .

یكی دیگر از مهم ترین قسمت های یك عطر ، جعبه آن است كه نقش اساسی در فروش آن و صد البته در تشخیص نوع اصلی از تقلبی یك عطر دارد چون تولید كنندگان عطرهای تقلبی به واسطه امكانات محدودشان در بخش جعبه عطر نتوانستند به پای عطرهای اصلی برسند . در عطرهای های اصلی جعبه دارای چاپ عالی ، شكیل ، زیبا و پلاستیك روی جعبه فوق العاده شفاف و منظم است در داخل جعبه نیز یك مقوای محافظ شیشه به همراه یك بروشور معرفی محصول ، وجود دارد .
    یكی از نكات مهم در جعبه عطرهای اصلی نداشت عبارت Made in است چون در عطرهای اصلی معمولاً فقط به نوشتن عبارتهای چون PARIS اكتفا میكنند اما در عطرهای تقلبی و مخصوصاً چینی عبارت های چون Made in London یا Made in Paris دیده می شود .

تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی باركد می باشد كه تمام عطرهای اصلی دارای باركد در زیر جعبه عطر می باشد كه این شماره مشخص كننده تمام خصوصیات محصول می باشد و در همه ادكلن اصلی می باشد . مثلاً ادكلنی چون تی رز اصلی دارای این باركد می باشد اما نوع تقلبی آن این خصوصیت را ندارد .

* : برسی رایحه و بوی عطرهای اصلی
    یكی از مهم ترین و دشوار ترین راه های تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی رایحه اونهاست كه در عطرهای اصلی رایحه دارای یك نشاط ، لطافت و تازگی خاصی است و به نوعی رایحه شفاف است اما رایحه ی عطرهای تقلبی سنگین ، كدر و غیر شفاف است و اگر هم غیر ماهرانه تولید شده باشد بوی الكل اتیلیك نیز می دهد! كه در دنیای عطر سازی، این خصوصیت برای عطر یك فاجعه محسوب میشود كه البته برای فهمیدن این خصوصیت باید تجربه بالایی در زمینه عطر و ادكلن داشته باشید اما بدانید اگر چند عطر اصلی را به همراه تقلبی هایشان همزمان بو كنید به این تفاوت آشكار پی می بیرید .

نكته دیگر پایداری عطر كه در عطرهای تقلبی این پایداری شاید خیلی سخت به یك ساعت برسد اما در عطرهای اصلی این پایداری 6 تا 10 ساعت ادامه دارد .
    نكته بعدی هم یكنواختی رایحه عطرهای اصلی است بشكلی كه با گذشت زمان نوع رایحه تغییر نمی كند اما در عطرهای تقلبی این رایحه با گذشت زمان تغییر می كند .

در پایان ذكر چند نكته ضروری است:
    در تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی تجربه بسیار مهم است چون گاهی وقت ها خود عطر فروشان عزیز نیز اشتباه می كنند .
    به هیچ كس اعتماد نكنید و با برسی های خود به اصلی بودن یك ادكلن برسید .
    سعی كنید ادكلن های خود را از مراكز معتبر خریداری كنید .
    قیمت های ارزان برای یك ادكلن شك برانگیز است .
    سعی كنید قبل از خرید یك ادكلن عكس های اون را از سایت های معتبر اینترنت به دقت برسی كنید و حتی قیمت دلاری اون را هم در نظر بگیرید چون قیمت های ریال اون نباید كمتر از دلاری باشد .
    عطرهای كه در بازار به درجه 2 معروف هستند همان عطرهای تقلبی اند .
    ظرافت و زیبایی در ادكلن های اصلی حرف اول را می زند از آرم و لوگو گرفته تا شیشه و جعبه عطر .

Bump: از چه عطري و ادکلني و در چه موقعيتي استفاده کنيم ؟

از عطرهايي مانند بولگاري، اسکادا و ايريا که رايحه سنگيني دارند، ترجيحا در محافل رسمي استفاده کنيد. هميشه بهتر است که در مکان‌هاي رسمي از رايحه‌هاي تلخ، گرم، شيرين و تند استفاده کنيد.

در ساخت عطرهاي تلخ معمولا از اسانس‌هايي مانند ريشه درختان و ادويه‌هاي تند شرقي استفاده مي‌کنند. عطرهاي شيرين و گرم هم عطرهايي هستند که از بو و طعم شکلات و ميوه‌هاي تابستاني برخوردارند.

از عطرهايي مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو ترجيحا در محافل دوستانه و صميمي استفاده کنيد. هميشه بهتر است که در محافل دوستانه و صميمي، از عطرهاي سرد و ترش استفاده کنيد.
    عطر سرد به عطري مي‌گويند که حس خنکي و تازگي را القا ‌کند. استشمام اين عطرها معمولا باعث مي‌شود که طعمِ ميوه‌هايي مانند خيار و هندوانه را به خاطر بياوريم.

عطر ترش به عطري مي‌گويند که طعم مرکبات را به خاطر بياورد. عطرهاي ترش نيز القاکننده حس طراوت و شادماني‌اند.
    عطرهاي سرد و ترش باعث آرامش روحي و رفع خستگي نيز مي‌شوند. لابد ديده‌ايد که در باشگاه‌هاي ورزشي، هواي داخل باشگاه را معمولا با رايحه‌هاي سرد و ترش مطبوع مي‌کنند. عطرهايي با طعم گل‌هاي وحشي مي‌توانند حس صميميت بيشتري به محيط القا کنند.

در بحث عطرها بايد از عطر سال و عطر فصل صحبت کنيم. طبيعتا عطرهايي که بهتر است در روزهاي گرم و آفتابي استفاده ‌شوند، با عطرهايي که مناسب روزهاي سرد زمستان‌اند، يکسان نيستند.
    در فصل بهار از عطرهاي ملايم استفاده کنيد. عطرهاي ملايم و بهاري را معمولا از گل‌هاي بنفشه، تمشک و مگنوليا مي‌گيرند

در روزهاي گرم تابستان براي ماندگاري بوي عطر بايد به دفعات بيشتري از آن استفاده کنيد. با اين حساب، بهتر است که در فصل گرم از عطري استفاده کنيد که ماندگاري بيشتري داشته باشد.
    در فصل گرم، استفاده از رايحه‌هاي خنک و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلي و‌ وحشي بسيار خوشايند است. استفاده از رايحه هاي خنک و ترش در فصل تابستان، سرماي خوشايندي را به شما و اطرافيانتان منتقل مي‌کند و درنتيجه از حس ِ‌گرماي محيط مي‌کاهد تا به يک حس تعادل دمايي برسيد.

ماندگاري عطرها در هواي سرد بيشتر است. يعني در پاييز و زمستان با توجه به دماي پايين هوا، الکل موجود در عطر ديرتر تبخير مي‌شود. در فصل‌هاي سرد سال، بهتر است از رايحه‌هاي سنگين مانند عطرهاي شيرين، تند و تلخ استفاده کنيد.
    اگر پوست‌تان چرب است، خوشحال باشيد چون دوام و ماندگاري عطرها بر روي پوست‌هاي چرب و تيره بيشتر است. اما عطر براي پوست‌هاي روشن و خشک، در حکم يک مرطوب‌کننده است و دوام زيادي روي اين پوست‌ها ندارد. اگر پوست‌تان روشن و خشک است و مي‌خواهيد ماندگاري عطرتان بيشتر شود، بهتر است پيش از استفاده از عطر، از لوسيون‌هاي مرطوب کننده بدون بو استفاده کنيد.

از زمان‌هاي گذشته، اين باور همچنان پابرجاست که عطر و اودکلن را بايد به پوست جلوي گردن و يا به مچ دست زد. واقعيت اين است که زدن عطر بر روي محل نبض‌ها (مانند: مچ‌دست، مچ پا، پشت زانوها و نبض گردن) باعث متصاعد شدن رايحه عطر شده و کلا خوشايند است اما پزشکان توصيه مي‌کنند به گردنتان عطر نزنيد چرا که اين کار، احتمال بيماري‌هاي پوستي را در اين ناحيه افزايش مي‌دهد.

2. 3 کاربر از reza_khoshtip بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hike's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

کسی تا حالا از tehranperfume خرید کرده؟

4. این کاربر از hike بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Amin.M.1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    طهرون

پيش فرض

، اون دیور منظورت فارنهایت هست ؟ اگه آره که حتما بخرش چون نمیشه ادوکلن باز باشی و اینو نداشته باشی

.
    نه فارنهایت نیست.. والا فارنهایت رو داشتم قبلا .. شما قبلا هم که من از دیور 30 میل پرسیدم گفتی فارنهایت... اینی که میگم رو چون نمیخواستم بخرم فقط تست کردم و کاغذ رو گذاشتم تو جیبم وسط راه داشتم دیوونه میشدم از بوی خوبش .. فکر کردم دوستم که تو راه سوارش کردم ادکلن جدیدی زده و هی بیچاره گفت من همون ck قبلیه رو زدم تا اینکه دم خونه فهمیدم از اون کاغذه هست که کذاشتم تو جیبم.. 50 میلش حدود 80 تومن بود ولی میارزه

---------- Post added at 05:38 PM ---------- Previous post was at 05:35 PM ----------

الان شنل آلور اسپورتی که من خریدم لیبل وزارت بهداشت نداره با این حساب تقلبیه ؟

واسه من همین شکل و شمایل رو دقیقا داره :

نه لزوما .. ربطی به لیبل نداره .. مسافری یا قاچاق هم وارد میشه.. اما از روی عکس نمیشه تشخیص داد چون بعضی وقت ها حتی تو دست هم که بگیری تفاوتش معلوم نمیشه

6. این کاربر از Amin.M.1986 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه troy200489's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

به نظر من تنها راه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی یا به عبارت دیگر level 2 این که
    سریال نامبری که زیر شیشه ادکلن نوشته شده باید تو جعبه ادکلن هم باشه و هر دو سریال با هم یکی باشن
    مثلان من خودم تو دو ادکلنی که داشتم اینو دیدم
    داویداوف اکو

لالیک

---------- Post added at 07:32 PM ---------- Previous post was at 07:30 PM ----------

لطفا دوستان هم نظرشون بگن ادکلن های که تو خونه دارن به سریال نامبرشون نگاه کنن ببینن با هم یکی هس یا نه؟
    تو اینجا هم اعلام کنن درضمن اسم ادکلن و قیمیتی که خریدن هم بگن تا دوستانه دیگه هم هنگام خرید توجه کنند که سرشون کلاه نره

8. این کاربر از troy200489 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

دیور و لالیک رو حتما تست کنین (:

10. این کاربر از paeiiz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hossein6599's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

[QUOTE=Amin.M.1986;6082341]نه فارنهایت نیست.. والا فارنهایت رو داشتم قبلا .. شما قبلا هم که من از دیور 30 میل پرسیدم گفتی فارنهایت... اینی که میگم رو چون نمیخواستم بخرم فقط تست کردم و کاغذ رو گذاشتم تو جیبم وسط راه داشتم دیوونه میشدم از بوی خوبش .. فکر کردم دوستم که تو راه سوارش کردم ادکلن جدیدی زده و هی بیچاره گفت من همون ck قبلیه رو زدم تا اینکه دم خونه فهمیدم از اون کاغذه هست که کذاشتم تو جیبم.. 50 میلش حدود 80 تومن بود ولی میارزه[COLOR="Silver"]
    خوب دوست عزیز اسمش رو دقیقا میتونی بگی؟ چون کرستین دیور اسم برندشه

12. این کاربر از hossein6599 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه aminjigar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

[QUOTE=hossein6599;6082635]
    نه فارنهایت نیست.. والا فارنهایت رو داشتم قبلا .. شما قبلا هم که من از دیور 30 میل پرسیدم گفتی فارنهایت... اینی که میگم رو چون نمیخواستم بخرم فقط تست کردم و کاغذ رو گذاشتم تو جیبم وسط راه داشتم دیوونه میشدم از بوی خوبش .. فکر کردم دوستم که تو راه سوارش کردم ادکلن جدیدی زده و هی بیچاره گفت من همون ck قبلیه رو زدم تا اینکه دم خونه فهمیدم از اون کاغذه هست که کذاشتم تو جیبم.. 50 میلش حدود 80 تومن بود ولی میارزه[COLOR="Silver"]
    خوب دوست عزیز اسمش رو دقیقا میتونی بگی؟ چون کرستین دیور اسم برندشه
    احتمالا دیور هوم و هوم اسپرت هستن دیگه ... من هوم رو داشتم بو و موندگاری خوبی داره.

14. 3 کاربر از aminjigar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه aminjigar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

کسی تا حالا از tehranperfume خرید کرده؟
    نه ... ولی از perfumeshoping.com خرید داشتم.
    به نظر من تنها راه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی یا به عبارت دیگر level 2 این که
    سریال نامبری که زیر شیشه ادکلن نوشته شده باید تو جعبه ادکلن هم باشه و هر دو سریال با هم یکی باشن
    مثلان من خودم تو دو ادکلنی که داشتم اینو دیدم
    داویداوف اکو

لالیک

---------- Post added at 07:32 PM ---------- Previous post was at 07:30 PM ----------

لطفا دوستان هم نظرشون بگن ادکلن های که تو خونه دارن به سریال نامبرشون نگاه کنن ببینن با هم یکی هس یا نه؟
    تو اینجا هم اعلام کنن درضمن اسم ادکلن و قیمیتی که خریدن هم بگن تا دوستانه دیگه هم هنگام خرید توجه کنند که سرشون کلاه نره
    آره سزیال رو جعبه با رو شیشه که یکی باید باشه ولی متاسفانه بعضی تقلبی ها این مورد رو هم دارن !!!!
    باید اول از جای معتبر بگیری و دوما خیلی دقیق شیشه و جعبه رو نگاه کنی تو 70 درصد تغییرات جزئی دیده میشه...

16. 3 کاربر از aminjigar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز cyber861's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض

تا جایی که ممکنه تستر بخرید.هم ارزونتره و هم احتمال تقلبی بودنش خیلی کمه.بعدش همون جا بوش میکنید.

الان یه جوری شده که فروشنده ها تستر برای آدم تست میکنن و وقتی وکیوم میارن میری خونه میبینی که یه چیزه

دیگه کرده تو پاچه!!!

پس حواستون باشه اگه وکیوم آورد حتما بازش کنید و دوباره تست کنید.

من تستر Ck one رو خریدم 32 تومن(200 میل)-میتونم به جرات بگم تا حالا ادکلنی با این موندگاری ندیدم.اصلا تا

نشوری بوش نمیره!!

آرامیس لایف هم موندگاری خوبی داشت.بوش هم که عالی بود.تقلبیش هم ندیدم تا حالا
    Last edited by cyber861; 09-05-2011 at 20:33.

18. 3 کاربر از cyber861 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

بچه ها این کمپانی Dior اصالتا کجایی هستش و ادکلنهاش تو کدوم کشور تولید میشه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •