تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 55 از 97 اولاول ... 54551525354555657585965 ... آخرآخر
نمايش نتايج 541 به 550 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

آخر فروم باز nightmare's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

البته باید دوستانی که متخصص هستن نظر بدن، ولی به عقیده من کاکتوس گیاه کوچیک و ظریفیه، معمولا به جای حشره کش یا سموم مختلف میشه با یه پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب آفت ها رو از روش پاک کرد. برای گیاهان بزرگ اینکار وقت گیر و غیر ممکنه ولی اکثر کاکتوسا کوچیکن و چند تا برگ بیشتر ندارن.
    سلام . ممنون از پاسختون.

یعنی دستمال یا پنبه رو با آب خالی مرطوب کنم و تمیز کنم کفایت می کنه ؟؟

البته اینو هم بگم ، این حشرات لا به لای خاک گیاه هم زیاد هستن.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Simaaa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام . ممنون از پاسختون.

یعنی دستمال یا پنبه رو با آب خالی مرطوب کنم و تمیز کنم کفایت می کنه ؟؟

البته اینو هم بگم ، این حشرات لا به لای خاک گیاه هم زیاد هستن.

البته بازم اونایی که متخصصن باید نظر بدن ... ولی فکر کنم تو این وضعیت می تونید یه حشره کش ملایم، مثلا از اینا که مال پشه است، خیلی کم رو خاک گلدون اسپری کنید ولی مراقب باشید به خود گیاه نپاشه که باعث صدمه اش بشه و اقلا چند ساعت هم گلدون رو بیرون بذارید که بوش بپره ... و خود گیاه رو هم که با دستمال یا پنبه مرطوب و با احتیاط پاک کنید..

3. این کاربر از Simaaa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه death knight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    گناه

پيش فرض

سلام . کسی میدونه چطور میشه آفت های کاکتوس رو از بین برد ؟

منظورم از آفت ، حشرات کوچک ( حدود 4 - 5 میلیمتر ) مثل شته و ... هست که به این گیاه حمله می کنه.

اگه با حشره کش اونها رو از بین ببریم برای کاکتوس ضرر نداره ؟

ممنون.
    اون حشرات به خاطر زیادی اب هست اب کمتری به گیاهت بده زهکششم درست کن
    اللخصوص که کاکتوس هم هست
    شته هم به کاکتوس من ندیدم تا حالا حمله کنه ؟
    فضات پرورشی هست یا داخل خونه ؟
    اگر داخل خونه هست افت نمیزنه
    ابیاریش درست کن همون پیف پاف کارت راه میندازه از سم استفاده نکن
    مگر اینکه افت خاصی باشه

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:18 PM ----------

البته بازم اونایی که متخصصن باید نظر بدن ... ولی فکر کنم تو این وضعیت می تونید یه حشره کش ملایم، مثلا از اینا که مال پشه است، خیلی کم رو خاک گلدون اسپری کنید ولی مراقب باشید به خود گیاه نپاشه که باعث صدمه اش بشه و اقلا چند ساعت هم گلدون رو بیرون بذارید که بوش بپره ... و خود گیاه رو هم که با دستمال یا پنبه مرطوب و با احتیاط پاک کنید..
    شمام ماشالا کم متخصص نیستیا

5. این کاربر از death knight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

سلام
    من يك گل ياس رازقي دارم كه مدتي است برگ هاش بي رنگ شده
    لطفا طريقه نگهداري اين گل را ميخواستم

اگه نباشه جاش خالی می مونه pocke's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    زیر سایه ی شما

پيش فرض

می شه عکس برگش رو بزاری؟؟؟؟

حالت پژمرده شده یا رگبرگ ها سبز هستن بقیه قسمت هاش زرد؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام دوستان تاپیک باحالی گذاشتین.
    من مدت زیادی نیست عضو سایت شدم.
    این تاپیک رو هم از اول تا اخر خوندم عالی بود.
    من عاشق گیاه بگونیا هستم ولی هر بار از بازار تهیه می کنم از بین میره.
    خواهش می کنم هر چی در مورد نهگداری این گیاه می دونید در تایپیکقرار بدین.
    راستی من یه گیاه پتوس هم دارم در شرایط خوبی به سر می بره ولی رشد کمی داره.
    می خواستم کود های که می تونم براش استفاده کنم رو معرفی کنید البته خیلی دقیق.
    اینو هم بگم که من پتوس ابلقو با پتوس سبز توی یه گلدان کاشتم اگه کمک کنید .
    خیلی ممنون می شم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

یوکا
    yucca elephantipes
    گیاهی است زیبا از خانواده آگاواسه با برگ‌های کشیده و خنجری نوک تیز و به رنگ سبز و دو گونه دارد یکی که فاصله برگ‌ها در آن زیادتر است و گل نمی‌دهد و این نوع برای آپارتمان بیشتر توصیه می‌شود و نوع دیگر که فاصله برگ‌های آن کمتر و گل‌هایی به شکل زنگوله واژگون و سفید و کرم رنگ می‌دهد و برای کشت در باغچه مناسب‌تر است هر دو گونه را می‌توان هم در آپارتمان و هم در باغچه نگهداری کرد.گیاهی بسیار مقاوم است و در هر جای خانه می‌توان از آن استفاده کرد، نسبت به شرایط نامساعد نور، دما و هوا مقاوم است و به همین دلیل در اکثر خانه‌ها دیده می‌شود.
    ● عوامل موثر در نگهداری یوکا:
    ▪ نور: به نور کافی احتیاج دارد، در آفتاب کامل می‌توان نگهداری کرد ولی در سایه پس از مدتی گیاه بد شکل شده و فاصله برگ‌ها زیاد می‌شود.
    ▪ دما:درجه حرارت مطلوب در زمستان
    ۱۰تا۱۶درجه سانتیگراد است و در تابستان محتاج به نگهداری در خارج از اتاق است ولی کلا از نظر دما در هر فصلی هم می‌توان در اتاق و یا خارج از خانه نگهداری کرد. (نسبت به سرما مقاوم است)
    ▪ آبیاری: در تابستان آنرا همیشه مرطوب و هر
    ۲تا۳روز یک‌بار آبیاری کنید در زمستان بین دو آبیاری اجازه دهید تا سطح خاک گلدان خشک شود کلا اکثر گیاهان چون در زمستان به علت دمای پایین رشد نمی‌کنند به آب کمی نیازمند هستند.
    ▪ خاک: خاک مناسب خاک لوم است که مخلوطی از شن ، رس و مواد آلی است.
    ▪ تکثیر: جدا کردن پاجوش‌ها (پا گیاه) در بهار از گیاه مادر و کاشتن آنها، کاشتن قلمه در شن و ریشه‌دار کردن آن که در اوایل بهار بهتر جواب می‌دهد البته اگر جوانه انتهایی گیاه را ببرید گیاه پس از مدتی در قسمت جوانه انتهایی دو یا سه شاخه می‌شود که از آنها می‌توانید برای قلمه زدن استفاده کنید.
    با سلام خدمت تمامي دوستان از اين كه در جمع شما عزيزان وارد شدم بسيار خوشحال هستم به اميد آن كه بتوانيم با تبادل اطلاعات سبزي ونشاط را به جمع هم هديه كنيم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام . یه کمک فوری میخواستم برای نجات گیاهم .... گیاه بنجامینی داشتم که اوایل آذر دیدم روی خاک پیتش
    قارچ های کوچیکی زده و احتمال دادم یا از رطوبت یا خاک قوتشو از دست داده . متاسفانه فراموش کردم که باید بهار خاک تعویض بشه ....خلاصه 3/1 خاک عوض شد .الان 2 هفته است که تمام برگهاش خشک شدن و جمع شدن .ولی از شاخه نمی ریزن وسفت چسبیدن .شاخه ها رو هم که خم میکنم نمیشکنن .کود زربار رو بهم پیشنهاد کردن که 7 روز یکبار روش اسپری کنم و مقداری خاک برگ روش اضافه کنم و هر روز نصف لیوان آب بهش بدم ...که همه این کارها رو کردم ولی ....... لطفا اگه کسی میتونه به من کمک کنه . ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام به همه دوستان من يه درخت انگور جوان( مو )دارم كه تابستان سال جاري بار نداد وخواستم قطعش كنم كه نتونستم لطفا اگه پيشنهادي داريد ممنون ميشم كه ارائه كنيد .در مورد كاشت درخت مو ونحوه گسترش وپخش ان در سطح حياط راهنمايي كنيد. باتشكر فراوان

پيش فرض

سن سي ويرا

نام فارسي: سن سي ويرا ( دراژا ، زبان مادر شوهر )
    نام علمي: Sansevieria trifasciata
    نام تيره: Liliaceae
    نام انگليسي: Mother in laws tongue

خصوصيات : برگها بلند با حاشيه زرد رنگ به شكل سر نيزه و ارتفاع برگها به 1 متر ميرسد. اين گياه مناسب كاشت گروهي است . پس از بالغ شدن گياه از كنار برگها ساقه گلدهنده اي خارج مي شود كه گلهاي زرد و زيبايي در انتهاي آن قرار دارد.

نور: به جهت ابلق بودن به نور بيشتري نياز دارد.

دما: زمستان ( 16-10 درجه ) و در تابستان ( 24 درجه)

آبياري: در زمستان هر 3 هفته 1 بار و در تابستان در هفته 1 بار گياه را بيش از اندازه آبياري نكنيد و زهكش را بازديد نماييد.

غبارپاشي: به غبارپاشي احتياج نيست.

خاك: ليموني بهترين خاك براي آنها از 2 قسمت خاك برگ پوسيده و 1 قسمت خاك لومي است.
    كوددهي: هر 3 هفته 1بار با كودهاي مخصوص گياهان زينتي

ازدياد: جدا كردن پاجوش ، گرفتن قلمه با طول 8 سانتي متر ، قلمه برگ با طول 5/2 سانتي متر

عوارض و درمان: برگها رنگ پريده مي شود كه در اثر ناكافي بودن نور است . زخمهاي قهوه اي در برگها در اثر گرمي و خشكي هواست . برگهاي جديد نرم و آبكي شده كه در اثر تغذيه بيش از اندازه است . برگها از قاعده مي پوسد كه در اثر باتلاقي شدن خاك است . برگها سياه و آبكي ميشود كه در اثر يخ زدگي است.

نكته: تعويض گلدان 3 سال 1 بار مگر اينكه ريشه ها بسيار متراكم شده باشند و خاك گلدان را با دست متراكم نماييد و هميشه اندازه گلدان را متناسب با حجم ريشه ها انتخاب نماييد.

13. 2 کاربر از F l o w e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •