تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 54 از 123 اولاول ... 44450515253545556575864104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 531 به 540 از 1224

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

لوله مسیا رو کلا بذا کنار، میری دو شلنگ پکیجی میگیری دونه ای ۵یا ۶تومنه، اندازه کوتاه، هم راحت خم میشن، هم نصب رو آسونتر میکنه.

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk 2

2. این کاربر از پویا راستگو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    شیراز شهرراز

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    سعی کردم که اکثریت صفحات رو بخونم تا سوالم تکراری نباشه
    آبگرمکن بوتان مدل B115 داریم امسال شده 11 سالش، عید 92 مبدلش بعلت سوراخ شدن با نمونه نو تعویض شد و هرسال توسط نماینده بوتان سرویس میشه، نمیدونم دیافراگم عوض شده یا نه
    آب شیراز هم پر از املاح هست
    الان مشکل روشن نشدن ابگرمکن در هنگام باز کردن شیر ابگرم رو داره، در اکثر مواقع روز
    فشار توی شیر آبگرم در حد یک سوم فشار آبسرد هست، آبسرد هم پرفشاره ، پمپ آب نداریم (به مرور فشار آب گرم کمتر شده، اوایل حداقل نصف آبسرد فشار داشت)
    اومدم پیچ تنظیم دیافراگم رو بنا به گفته شما دوستان چک کنم که با عکس بالا مواجه شدم و پیچی ندیدم فقط یک میله هست که بالا و پایین میشه
    اگر چیزی باز شده چیه اسمش و اگر با عکس راهنماییم کنید بسیار ممنون و سپاسگذار خواهم بود
    با تشکر
    سلام دوستان این نوع آبگرمکن اصلا پیچ تنظیم دیافراگم نداره فقط یه پیچ سر راه خروجی اب سرد از محفظه دیافراگم به مبدل داره که تعمیر کار گفت برای تنظیم حالت آهسته روشن شدن شعله هست، همون پیچی که تو پست صفحه قبل با رنگ زرد نشون داده شده
    بعلت تشریف فرمایی مهمان نشد خودم بازش کنم و به جهت راحت بودن خیال به تعمیرکار زنگ زدم
    با چیزی شبیه به پمپ اکسترنال آکواریوم که دو عدد شلنگ جهت خروج و ورود اسید داشت و یک پمپ بصورت روکار به مبدل ابگرمکن وصل کرد و پمپ رو برای ده دقیقه روشن نمود، از بوی اسید میشد تشخیص داد جوهر نمک هست
    دیافراگم و قطعه پلاستیکی که بین فنر و دیافراگم قرار میگیره رو هم عوض کرد به همراه سرویس کردن شمعک گاز
    و اما اجرتش که چون قبلا از دو تعمیرگاه سوال کرده بودم هزینه سرویس کامل 35 هزار تومان + ایاب و ذهاب که 15 هزار تومان شد

نکته 1: سرویسکار میگفت بیشترین موقع گچ و رسوب گرفتن آبگرمکن های شعله دائم ، شب ها هست و مواقعی هست که فعالیت ندارند و بدلیل حضور حرارت شمعک و گرم شدن اب این مشکل پیش میاد
    نکته2: ابگرمکن های بدون شمعک هم حداکثر 2 سال در مقابل رسوب دوام بیاورند اما هر از دو سال باید سرویس و رسوب زدایی شوند، شمعک دائم ها سالی یکبار نیاز دارند

الان فشار آبگرم خیلی خوب شده
    ممنون از همگی

یه سوال صدای شمعک بخاری و ابگرمکن رو چطور میشه کم کرد، یاد م رفت از تعمیر کار بپرسم

4. این کاربر از secretboy66 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

یه سوال صدای شمعک بخاری و ابگرمکن رو چطور میشه کم کرد، یاد م رفت از تعمیر کار بپرسم
    سلام
    نشکر بابت اطلاعاتی که درج کردین
    اگر صدا بخاطر شعله ی زیادِ شمعک باشه پس میشه با کم کردن گازِ شمعک صداش رو کم کرد
    پبچ تنظیم شمعک یا روی کاربراتور گاز هست یا کنار یا زیر خودِ شمعک
    در بعضی بخاریها هم اول یک پیچ بزرگ هست که بازش میکنین و پیچ شمعک زیرشه
    مثل پیچ بزرگ دو پخ در این بخاری
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    عکس رو ذخیره کنین که بزودی حذف میشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام ی مشکل عجیب!! شعله بوتان 3218 بصورت طبیعی زیاد هست اما آب فقط چند ثانیه گرم میمونه و بعدش با وجود شعله زیاد سرد میشه دلیلش رو نمیدونم !!! شعله روشن میمونه و تغییری نمیکنه اما اب سردمیشه انگار نه انگار اب داره از وسط این شعله رد میشه. جرمگیری کردم دیافراگم رو عوض کردم! موندم دیگه چیکار کنم. لطفا کمک کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

فشار آب هم بسیار بالاست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

باید شیپوره رو عوض کنی، توی رگلاتور آبه،قسمتی خروجی آب از رگلاتوربه طرف آبگرمکن،عکسشو نشد بزارم.تو نت بگردی پیداش میکنی.یه پیچه که توی حفره قسمت خروجی آب قرار داره.

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk 2

9. این کاربر از پویا راستگو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

ببخشید میشه به لحاظ فنی بگین چه اتفاقی برا شیپوره میوفته ک خراب میشه؟ خروجی آب سرد رو ک براحتی انجام میده از رگولاتور پس چیش خراب شده؟

11. این کاربر از haminik بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

دوست عزیر این کار با اسید دیسکلر 40 درصد انجام میشه که بای اسی رو به وسیله پمپ کولر سیر کوله کنی و مراقب باشی به محض اینکه کف اسید در حین انجام سیرکوله از بین رفت کار رو جمع کنی و داخل لوله ره با شلنگ اب شستشو بدی جوهر نمک اصلا مناسب نیست

13. این کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیر این کار با اسید دیسکلر 40 درصد انجام میشه که بای اسی رو به وسیله پمپ کولر سیر کوله کنی و مراقب باشی به محض اینکه کف اسید در حین انجام سیرکوله از بین رفت کار رو جمع کنی و داخل لوله ره با شلنگ اب شستشو بدی جوهر
    نمک اصلا مناسب نیست
    سلام
    ممنون از اطلاع رسانیتون
    بنده تویِ یکی از شهرهای ایران از یک خیابون رد شدم که پنج شش تا مغازه ی فروش قطعات کولر آبی و اینها کار هم بود
    دیدم همشون هم محلولِ لوله باز کن دارند
    گفتم برای رسوب زدائی داخل آبگرمکن چی خوبه ؟
    گفتند همین محلول ها خوبه
    از طرف دیگه خودم با جوهر نمک یک کاربراتور آب که پر از رسوب بود رو شستم
    واقعاً تمیز و براق شد
    در نت هم جستجو کردم , در یک سایت تخصصی تعمیر , یک تعمیرکار نوشته از جوهر نمک استفاده میکنه . اما غلظت و مدت شستشو خیلی مهم هست چون رسوب همه جا یکسان نیست . بعضی قسمتها اصلاً رسوب نداره و اسید روش اثر میذاره و طول دادن شیتشو میتونه باعث نازک شدنش و به مرور زمان ,سوراخ شدنش بشه .
    =======================================
    اما کار با اسیدها خیلی خطرناکه و باید همه ی اقدامات امنیتی انجام بشه :
    1- کار نکردن در فضای بسته و کوچک و بدونِ تهویه . چون گازش خطرناکه برای تنفس

2- حتماً باید چشمها با عینکی مثل عینک غواصی پوشیده بشه چون اگر یک قطره اش بپره توی چشم میتونه آسیب بزنه به چشم خصوصاً اگر غلیظ باشه
    3- باید تا حد امکان که کارائیش کم نشه رقیق بشه با آب
    4- حتماً باید دستکش ساقِ بلند مخصوص ظرفشوئی به دست کرد و سوراخ هم نباشه
    5- باید بدن و پاها پوشیده باشه با چیزی مثل کیسه ی زباله تا قطراتش روی بدن و لباس نزیزه وگرنه لباس رو میپوسونه و به پوست آسیب میزنه
    6- به هیچ وجه نباید اجازه بدین کسی بیاد تماشا خصوصاً بچه ها 7- نباید کنار اشیاء فلزی کار کنین چون باعث مات شدن رنگشون و تغییر رنگ میشه (مثل سینک ظرفشوئی)
    محلول رو باید در ظرف در بسته و روش بنویسین خطر مرگ - اسید . و در جائی مخفیش کنین تا دست کسی خصوصاً بچه ها بهش نرسه وگرنه پشیمونی به بار میاره . بعضیها عزادار شدند به خلطر همین سهل انگاری

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-02-2015 at 09:25. دليل: تصحیح

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

تکراری ........
    لطفا حذف شود
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 12-01-2016 at 16:42.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •