تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 54 از 421 اولاول ... 44450515253545556575864104154 ... آخرآخر
نمايش نتايج 531 به 540 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

توی شرکتی که کار میکنم یه همسایه فضول داریم که طبقه بالا زندگی میکنند

همش حواسشون به اینه که کی میاد و کی میره و کلشون رو میکنن بیرون و گوش وایمیستن توی راهرو...در حالی که صاحبخونه نیستن! فقط مدیر ساختمون هستن ولی کار از مراقبت و ...گذشته نسبت به کسایی که میشناسن هم فضول هستن مثلا من موقعیتم توی شرکت طوری هست که کلید شرکت رو دارم ...هر موقع بخوام میتونم بیام و برم...یه بار گوشیمو جا گذاشته بودم شرکت...10 شب اومدم با رفیقم برداشتیم...
    فرداش زنگ زده بود به مدیر عامل که فلانی شب اومده بود اونجا!! مدیر عامل هم به من اعتماد داره ولی خب براش سوال شد و من قاطی کردم که به اون چه ربطی داره و ...مدیر عامل هم میگه چون اینجا مسکونیه و اگه بخوان میتونن شکایت کنن که ما شرکت زدیم...شما فحشت هم دادن حرفی نزن!!

یه بار دیگه دوست من اومده بهم سر بزنه.....یه چیزی شد که فرداش هم اومد دوباره...بعد که داشت میرفت توی راهرو که داشتیم خداحافظی میکردیم...آقا با زنش وایساده بود بالا...دوستم که سوار آسانسور شد...طرف به زنش گفت بدو برو ببین این همون دیروزیس یا نه...

خلاصه کلافه م کرده....آخه به شما چه ربطی داره ملت چی کار میکنن؟ مگه صابخونه ای؟؟؟ در مقابل این فرد من چه باید بکنم الان؟؟؟

حتی به طبقه دومیا هم یه بار گیر داده بود که شما چرا پسر غریبه میاد توی خونتون؟؟ ( طبقه دومیا چند تا دختر مجرد هستن که خونه رو خریدن )

مذهبی هم نیستنا...ولی بدجور فضولن!
    خب حالا منظورتون اینکه چطور باید رفتار کنید باهاشون؟

2. این کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

همش حواسشون به اینه که کی میاد و کی میره و کلشون رو میکنن بیرون و گوش وایمیستن توی راهرو...در حالی که صاحبخونه نیستن! فقط مدیر ساختمون هستن ولی کار از مراقبت و ...گذشته نسبت به کسایی که میشناسن هم فضول هستن مثلا من موقعیتم توی شرکت طوری هست که کلید شرکت رو دارم ...هر موقع بخوام میتونم بیام و برم...یه بار گوشیمو جا گذاشته بودم شرکت...10 شب اومدم با رفیقم برداشتیم...
    فرداش زنگ زده بود به مدیر عامل که فلانی شب اومده بود اونجا!! مدیر عامل هم به من اعتماد داره ولی خب براش سوال شد و من قاطی کردم که به اون چه ربطی داره و ...مدیر عامل هم میگه چون اینجا مسکونیه و اگه بخوان میتونن شکایت کنن که ما شرکت زدیم...شما فحشت هم دادن حرفی نزن!!

یه بار دیگه دوست من اومده بهم سر بزنه.....یه چیزی شد که فرداش هم اومد دوباره...بعد که داشت میرفت توی راهرو که داشتیم خداحافظی میکردیم...آقا با زنش وایساده بود بالا...دوستم که سوار آسانسور شد...طرف به زنش گفت بدو برو ببین این همون دیروزیس یا نه...

خلاصه کلافه م کرده....آخه به شما چه ربطی داره ملت چی کار میکنن؟ مگه صابخونه ای؟؟؟ در مقابل این فرد من چه باید بکنم الان؟؟؟

حتی به طبقه دومیا هم یه بار گیر داده بود که شما چرا پسر غریبه میاد توی خونتون؟؟ ( طبقه دومیا چند تا دختر مجرد هستن که خونه رو خریدن )

در مورد شما اگه شرکتتون رفت و آمد زیاد داشته باشه اونها خیلی راحت میتونن به دادسرا شکایت کنن.
    در مورد اون دخترای مجرد هم اگه خونه رو خریده باشن هیچکسی هیچ حرفی نمیتونه بهشون بزنه نهایتا اگه علیهشون شکایت بشه هم حتی توی شورای حل اختلاف نمیتونن تشکیل پرونده بدن.
    دلیل بیشتر این مشکلات این هست که شما سرت توی لاک خودت هست در صورتی که توی بقیه اعضای جامعه اینطور نیستن. من جای شما بودم یکم باهاشون معاشرت میکردن با اون مرده و زنش سلام علیک و خوش و بش میکردم و بعدش هم سعی میکردم منم یکم تو کاراشون فصولی کنم ( البته نه به صورت بی نزاکتانه ؛ به صورت عادی! ) مثلا وقتی میبینی مرده نون و خامه خریده آورده باهاش سلام احوال پرسی کن و بهش بگو آقا شما واستون خوب چیزای چرب بخورین یا مثلا وقتی میبینی از سوپرمارکت رفته چای خریده بهش گیر بده بگو این مارک چای خوب نیست فلان مارک هم رنگش بهتره هم خوش عطرتره
    بسیاری از این فضولی ها به خاطر اینه که شما با طرف رابطه و معاشرت ندارین اگه با طرف معاشرت کنین این موارد حل میشه

4. 7 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Javad-ht's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    درجواب اینکه میگن جای پدرت خالی نباشه وقتی رفته مسافرت چی باید گفت؟!
    بعد من تا حدی تو جواب دادن به تعارفات و اینا خوبم ولی وقتی یکم زیاد میشه هی مجبورم حرف تکراری جواب بدم،مثلا هی میگم ممنون شما لطف دارید وظیفه است و..
    بعد تا طرف ول نکنه همینا رو میگم.اینجور مواقع بهترین راهکار چیه؟
    مثلا یه خانم مسنی همسایمونه هربار اینو میبینم مجبورم کم کم ۴-۵ بار اینا رو تکرار کنم!

بعد این بابای ما یه رفیقی داره که دکتر متخصص هم هست،خیلی آدم خوش مشربیه.هربار اینو میبینم کلی تعارف تیکه پاره میکنه که مدلش با بقیه فرق داره.مثلا بار آخر رفتیم مطبش ببینیمش جلو بیمارش اومده به من میگه سلام آقای رییس :O بعد کلی خیلی چاکریم،میدونستی خیلی دوستت داریم و اینجور چیزا میگه.کلا چیزای عجیب غریبی میگه که من خیلی وقتا هنگ میکنم چی جواب بدم.
    باز اگه هم سن و سال خودم بود یه جوابی داشتم،ولی به دوست بابام چی بگم آخه؟!

ممنون

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk 2
    Last edited by Javad-ht; 21-02-2013 at 19:52.

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

سلام
    درجواب اینکه میگن جای پدرت خالی نباشه وقتی رفته مسافرت چی باید گفت؟!

بعد من تا حدی تو جواب دادن به تعارفات و اینا خوبم ولی وقتی یکم زیاد میشه هی مجبورم حرف تکراری جواب بدم،مثلا هی میگم ممنون شما لطف دارید وظیفه است و..
    بعد تا طرف ول نکنه همینا رو میگم.اینجور مواقع بهترین راهکار چیه؟
    مثلا یه خانم مسنی همسایمونه هربار اینو میبینم مجبورم کم کم ۴-۵ بار اینا رو تکرار کنم!

بعد این بابای ما یه رفیقی داره که دکتر متخصص هم هست،خیلی آدم خوش مشربیه.هربار اینو میبینم کلی تعارف تیکه پاره میکنه که مدلش با بقیه فرق داره.مثلا بار آخر رفتیم مطبش ببینیمش جلو بیمارش اومده به من میگه سلام آقای رییس :O بعد کلی خیلی چاکریم،میدونستی خیلی دوستت داریم و اینجور چیزا میگه.کلا چیزای عجیب غریبی میگه که من خیلی وقتا هنگ میکنم چی جواب بدم.
    باز اگه هم سن و سال خودم بود یه جوابی داشتم،ولی به دوست بابام چی بگم آخه؟!

ممنون

منظورتو متوجه نشدم در رابطه با مسافرت و پدر و ... .

صبر کن هروقت حرف یا همون تعارف طرف تموم شد بگو ممنونم شما لطف دارید. لازم نیست وقتی داره صحبت میکنه چیزی بگی و این خودش یک عادت بده.
    در مورد چندین بار در طول روز دیدن میتونی هربار از جمله ی دیگه ای استفاده کنی یا اینکه بهش چیزی اضافه کنی. برای مثال ممنونم بفرمایین (منظور خونه ست) یا اینکه اگه چیزی دستت باشه بفرمایین.

بگو شما لطف داری یا نظر لطف شماس.
    اگه دقیقن جملاتش رو بگی میشه گفت که چی باید بگی در جواب.

7. 3 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Javad-ht's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منظورتو متوجه نشدم در رابطه با مسافرت و پدر و ... .

صبر کن هروقت حرف یا همون تعارف طرف تموم شد بگو ممنونم شما لطف دارید. لازم نیست وقتی داره صحبت میکنه چیزی بگی و این خودش یک عادت بده.
    در مورد چندین بار در طول روز دیدن میتونی هربار از جمله ی دیگه ای استفاده کنی یا اینکه بهش چیزی اضافه کنی. برای مثال ممنونم بفرمایین (منظور خونه ست) یا اینکه اگه چیزی دستت باشه بفرمایین.

بگو شما لطف داری یا نظر لطف شماس.
    اگه دقیقن جملاتش رو بگی میشه گفت که چی باید بگی در جواب.
    مثلا بابام رفته مسافرت بعد یکی منو میبینه میگه جای پدرت خالی نباشه
    درجوابش همون بگم ممنون خوبه؟

چندین بار تو طول روز نمیبینم و همون یه بار که میبینم مجبورم چندبار تکرار کنم اینقدر تعارف تیکه پاره میکنه،هر چیزیو ده بار میگه :o

این شما لطف داری و نظر لطف شماست آخه اصلا به اون خیلی چاکریم و اینجور صحبت ها نمیخوره
    مثلا میگه من خیلی چاکرتم من بگم لطف دارید؟ :-D
    میخوام جوابم هم یکم به این چاکریم و اینا بخوره و هم سن و سال و شان طرف هم حفظ بشه،مثلا نمیشه من برگردم بگم ما مخلصیم به کسی که ۳ برابر من سن داره و برای خودش کسیه!
    جملات دقیقش همینا تو ذهنم مونده،بقیش خیلی یادم نیست

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

این شما لطف داری و نظر لطف شماست آخه اصلا به اون خیلی چاکریم و اینجور صحبت ها نمیخوره
    مثلا میگه من خیلی چاکرتم من بگم لطف دارید؟ :-D
    میخوام جوابم هم یکم به این چاکریم و اینا بخوره و هم سن و سال و شان طرف هم حفظ بشه،مثلا نمیشه من برگردم بگم ما مخلصیم به کسی که ۳ برابر من سن داره و برای خودش کسیه!
    جملات دقیقش همینا تو ذهنم مونده،بقیش خیلی یادم نیست

میتونی بگی جاشون که خالیه ولی خب باید تحمل کرد دیگه و بعد هم تشکر کنی.

اون به شوخی میگه و لازم نیست چیز خاصی بگی، فقط لبخند بزن و بگو ممنونم.

10. این کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه sms11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

من نظر خودمو میگم.شاید از نظر بقیه منطقی نباشه
    اگه اون شرکت مال من بود سعی میکردم هرچه زودتر یه جای دیگه رو پیدا کنم و از اونجا برم و روزی هم که خواستم برم خودشو و زنشو میشستم میزاشتم کنار.یه جورایی مدارا کردن با این قبیل موجودات(حیف اسم آدم) عین مدارا کردن با دندون لقه.باید همون اول بکنیش بندازیش دور
    راه دومم برای مقابله با این موجودات گرفتن یه سوتی یا با اطلاح آتو از طرفه و در موقع ضرورت رو کردنه.یا اینکه به طرف بفهمونی که یه سوتی ازت دارم.سندشم موجوده

آخر فروم باز caca_caca888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ایشون لطف دارن...

بعضی مواقع هم: خواهش میکنم کاری نکردمو وظیفستو اینا... شرمنده میکنین
    مورد دوم مناسب نیستش یعنی وظیفست یا کاری نکردم، همون شما لطف داری و خواهش میکنم مناسبتره.
    آره بخاطر همین گفتم بعضی مواقع... مثلا طرف پدربزرگ باشه فکر کنم جوابی غیر این شایسته نباشه...

چندین بار تو طول روز نمیبینم و همون یه بار که میبینم مجبورم چندبار تکرار کنم اینقدر تعارف تیکه پاره میکنه،هر چیزیو ده بار میگه :o

ممنون جواب خوبی نیست اینجا.نمیخورن بهم... انشالله هم خوبه...
    خوب شمام همون جوابارو 10 بار بهش بده

13. 2 کاربر از caca_caca888 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن برق khafan8288's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    takab

پيش فرض

سلام
    من تویه اینترنت با یهنفر اشنا شدم خیلی پسر خوبیه و رابطمون خوبه
    اون از من 100 هزار تومن پول خواسته واسه یک ماه که قرض بهش بدم
    اما من نمیخوام بهش بگم چه جوری بگم که ناراحت نشه؟آخه خیلی کمکم کرده و هوامو داره

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

سلام
    من تویه اینترنت با یهنفر اشنا شدم خیلی پسر خوبیه و رابطمون خوبه
    اون از من 100 هزار تومن پول خواسته واسه یک ماه که قرض بهش بدم
    اما من نمیخوام بهش بگم چه جوری بگم که ناراحت نشه؟آخه خیلی کمکم کرده و هوامو داره
    سلام

والا تو این جور مواقع باید احتیاط شرط عقله.فکر نکنم تو دنیای مجازی کسی ک از این پیشنهادها میده قابل اعتماد باشه
    اون کاهایی رو ک براش شما انجام داده واسه همین 100 هزار تومان بوده...پیشنهاد من اینکه این کارو نکنید

برای اینکه بهش بگید بهتره رک باشید و اعلام کنید انقدر پول ندارید و حتی کمتر.چون اگه الان به دروغ پول ندادنتون رو توجیه
    کنید دوباره ایشون بعد از مدتی ازتون پول میوام و مجبورید همش دروغ بگید.پس بهتره قاطعانه بگید " نه "

16. این کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •