تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 539 از 850 اولاول ... 39439489529535536537538539540541542543549589639 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,381 به 5,390 از 8499

نام تاپيک: TD-LTE Irancell / اینترنت ثابت نسل 4 ایرانسل

داره خودمونی میشه farhadhttp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان یه سوال فنی
    البته شاید واسه همه شما عادی باشه چون در همین زمینه اطلاعات دارید
    تو سایت ایرانسل 2 محدوده واسه TD LTE زده
    یکی داخلی - سبز کم رنگ
    یکی خارجی - سبز پر رنگ

فرقشون چیه ؟؟
    با تشکر
    اون سبز کمرنگ و پررنگ رو برعکس نوشتی .
    کمرنگ برا پوشش خارجی
    پررنگ برا داخلی
    فرقشون کیفیت سیگنال دیگه
    مثلا کسی که تو سبز پررنگ باشه سیگنال خوبی داره و با یه مودم داخلی عادی می تونه وصل شه و کسی که تو قسمت سبز کمرنگ قرار داره باید یه مودم خارجی بگیره و مثلا وصل کنه رو پشت بوم که بتونه سیگنال خوب دریافت کنه
    البته از من میشنوی دقیق نیست نقشه اش چون من سبز پررنگ بودم ولی سیگنال افتضاحه(البته طبقه اولم و اطرافمون پر مجتمع)
    اگه تو سبز کمرنگی به نظر من برو از آشنا ها یکی رو پیدا کن TD-LTE داشته باشه مودمش رو بیار خونه چک کن ببین وضعیت سیگنالش چطوره بعد اگه خوب بود بخر یا اینکه مودم فضای باز سفارش بده.

2. این کاربر از farhadhttp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن اینترنت ShadowDragon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    DALARAN ARENA

پيش فرض

دوست عزیز نقل قول نکردم که صفحه طولانی نشه
    اما
    الان این i60 بلاخره ۴.۵ هست یا نه؟ تاپیکش که میگن نیست؟
    و اینکه مودم من رو td only ۴-۵ خط میده و رو fdd only , از یک خط تا ۴ خط متغیره! تو بازه زمانی ۳۰ ثانیه، یه بار ۱ خط یه بار ۴ خط یه بار ۲ و .....
    الان این یعنی مودم خرابه؟؟؟
    قبلا گوشیم ۴ جی بود کت ۴ ، یادمه ۴/۵ انتن ۴ جی داشت! یعنی نباید fd 1 خط شه دیگه! درسته؟؟

نکته اخر، خوب ارسال و دریافت جدای اف دی ، اصولا به معنی پینگ بهتر و سرعت بالاتره، رو چه حسابی میگین td بهتره؟ مخصوصا اینکه در عمل هم ثابت شده و fdd بهتر بوده....

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان سلام
    الان مخابرات تهران نامحدود دارم با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه و سرعت دانلود 64 کیلوبایت در ثانیه.
    ماهی 24 هزار تومان میدم
    در طول ماه 80 گیگابایت مصرف دارم دانلود و آپلود

به نظرتون با این پولی که میدم که حدود 24 هزار تومن است ، میشه ایرانسل LTE بگیرم و همون 80 گیگ مصرف ماهانه رو داشته باشم؟
    آيآ ایرانسل LTE شبانه رایگان داره و سرعت دانلودش تو شبها چقدره ؟
    جواب سطحیش میشه خیر متاسفانه نمی تونی . شبانه هم نداره .
    چیزی که شما می خواید میشه طرح 75 گیگ ماهانه که میشه 110 تومن.
    اما خوب اینترنت مخابرات هم آشغاله الان که همه وصلن به سرعت های بالا واقعا سرعت دانلود 64 زجر آوره. کیفیت پایین سرویس و قطع و وصل شدن هم که دیگه به کنار.
    حالا من برا شما یه ایده خوب دارم که با هزینه پایین بتونی اینترنت خوبی داشته باشی.(البته من نوع استفاده شما از اینترنت رو نمی دونم اما فرض رو بر این میگیرم که 80 گیگ که گفتی فایل هایی باشن که دانلود میکنی نه استفاده روزانه)
    شما اینترنت نسل 4 ثابت از ایرانسل بگیر به همراه مودم TF-i60 . بعد هم طرح 4 گیگابایت یکماهه رو بگیر که میشه 16 هزار تومان.
    بعد یه سیمکارت اعتباری ایرانسل هم بگیر.(توی بسته مودم TF-i60 یه سیمکارت اعتباری رایگان هست فقط باید فعالش کنی) شب ها سیمکارت اعتباری ایرانسل یه طرح ساعتی داره که می تونی دانلود نامحدود کنی قیمت یک ساعتش میشه حدود هزار تومن. طی روز فایل های دانلودیت رو جمع کن حدود 10 گیگ که رسید برا شبش طرح یک ساعته رو فعال کن.مودم TF-i60 هم از FDD پشتیبانی میکنه هم از TDD . پس سیمکارت TD-lte رو درار سیمکارت اعتباری ایرانسل رو بنداز تو مودم و طرح یکساعته نامحدود شبانه رو فعال کن. (قیمتش 900 تومن ولی ما فرض میگیریم هزار تومن که رند شه محاسباتمون) سرعت دانلود FDD خیلی بالاست مخصوصا اگه تجمیع بار صورت بگیره ولی مودم TF-i60 برخلاف ادعا ایرانسل از cat6 پشتیبانی نمیکنه. سرعت دانلودش حدود 6 مگابایت در هر ثانیه هست ولی ما میگیم 4 مگابایت که تو یه ساعت میشه 14 گیگ دانلود کرد ولی ما بازم کمترش میکنیم و میگیم 10 گیگ.(چون در واقعیت شاید نشه به طور کامل از 1 ساعت استفاده کرد و یا سرعت نوسان داشته باشه ولی دیگه 10 گیگ رو 100 درصد می تونی دانلود کنی.)
    پس 8 شب بسته یکساعته نامحدود میگیری که میشه 8 هزار تومان
    طرح 4 گیگابایت یکماهه هم فعاله برای کار های روزانه که میشه 16 هزار تومان.
    جمعا میشه 24 هزار تومان که همون هزینه ای که الان میدی فقط تنها بدیش اینه که باید حواست به مصرفت باشه و مدیریت کنی که خوب فکر کنم نسبت به سرعت و کیفیت TD-lte بصرفه.
    تازه مجبور نیستی هم حتما TF-i60 بخری اگه موبایلت به روز باشه و از cat6 پشتیبانی کنه می تونی یه مودم عادی بخری و دانلود شبانه ات رو با اینترنتی که از موبایل میگیری انجام بدی تازه اونطوری چون تجمیع بار میشه سرعتم میره بالا راحت 20 گیگ هم می تونی دانلود کنی که 4 تومن به نفعت میشه. (البته من دیدم کسی رو که جلو چشمام در عرض 2 ساعت 80 گیگ دانلود کرد ولی خوب ما حداقلش رو در نظر گرفتیم) اما خوب مودم TF-i60 از مایمو 4 پشتیبانی میکنه و اگه مودم های 150 تومنی بخری بعدا که ایرانسل مایمو 4 رو بیاره نمیتونی حداکثر سرعت رو از TDD بگیری.

اگه نمی دونی TDD و FDD چی هست تو پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توی همین تاپیک کمل توضیح دادم

با تعرفه های فعلی خیر

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
    کار نشد نداره فقط آدم باید فکرش رو به کار بندازه

5. 5 کاربر از farhadhttp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوست عزیز نقل قول نکردم که صفحه طولانی نشه
    اما
    الان این i60 بلاخره ۴.۵ هست یا نه؟ تاپیکش که میگن نیست؟
    و اینکه مودم من رو td only ۴-۵ خط میده و رو fdd only , از یک خط تا ۴ خط متغیره! تو بازه زمانی ۳۰ ثانیه، یه بار ۱ خط یه بار ۴ خط یه بار ۲ و .....
    الان این یعنی مودم خرابه؟؟؟
    قبلا گوشیم ۴ جی بود کت ۴ ، یادمه ۴/۵ انتن ۴ جی داشت! یعنی نباید fd 1 خط شه دیگه! درسته؟؟

نکته اخر، خوب ارسال و دریافت جدای اف دی ، اصولا به معنی پینگ بهتر و سرعت بالاتره، رو چه حسابی میگین td بهتره؟ مخصوصا اینکه در عمل هم ثابت شده و fdd بهتر بوده....
    دوست عزیز من وقت گذاشتم کامل توضیح دادم شما هم یکم وقت بذار با دقت بخون دیگه...

کپی پیست مستقیم از پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

"حالا وقتشه 4.5G رو توضیح بدم. توی اینترنت 4.5G (اگه این مودم طوری که ادعا کرده بود ازش پشتیبانی میکرد) وقتی میذاشتید رو LTE-Advanced باند 3 و 7 با هم تجمیع میشد و سرعت و کیفیت بهتری به شما ارایه میداد."

پس این مودم برخلاف ادعایی که کرده cat6 نیست

سوال دومتم لطفا با عدد با من صحبت کن نه خطوط آنتن (بگو SINR چنده) ولی پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو کامل بخون شاید مشکلت حل شد چون منم بعضی وقت ها نوسان داره SINR ام . اما وقتی به یه IP خوب وصل میشم(این جمله چرت محضه وصل شدن به IP خوب نداریم ولی من اینطوری میگم بهتر متوجه شید) SINR ثابت میشه رو 5 بدون نوسان.

سوال آخرتم که باز تو پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کامل توضیح دادم.

بازم کپی پیست مستقیم:

"یه نکته رو هم بگم کلا تو ایران چون همه گیر سرعت ان این طرز تفکر به وجود اومده که FDD خیلی بهتره ولی در دنیا کاملا برعکس این قضیه صدق میکنه چوت TDD نیاز به دو کانال نداره و از یه کانال برای دریافت و ارسال استفاده می کنه (بالاتر توضیح دادم کامل) از مایمو و تکنولوژی های پیشرفته ی دیگه پشتیبانی میکنه و مهم تر از همه مقرون به صرفه تره (البته تو دنیا ها نه تو ایران )
    خوب از اینم بگذریم."

سرعت بالاتر به معنی پینگ بهتر نیست اینو کی بهت گفته اخه پینگ چه ربطی به سرعت داره.(البته ربط داره ها ولی خیلی کم زیر 10ms )
    بعدشم پایداری پینگ خیلی مهم تر از خود پینگ FDD تو 100 تا پینگی که من می گرفتم تو بهترین شرایط 10 تا Time out داشت اما با TDD تو بدترین شرایط شاید تو 100 تا پینگ 3 تا Time out داشته باشه که نداره.
    در آخر پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم گفتم که به نظر شخصی من TDD بهتره و گفتمم که به نیاز فرد بستگی داره چون به هر حال سرعت FDD بالاتره.

بعد اگه میشه توضیح بده چطور "در عمل هم ثابت شده و fdd بهتر بوده...." ؟
    Last edited by farhadhttp; 02-01-2018 at 21:28.

7. 2 کاربر از farhadhttp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

من مشکل آپلود نداشتم تا حالا باهاش.
    درباره قطع و وصلی و اینکه از auto گذاشتی رو TDD هم ربطی به تغییر حالتی که دادی نداره.
    تجربه به من ثابت کرده که به IP بستگی داره. (چون الان چند سال هیچ وقت ISP نداشتم که بهم Static IP بده)
    شما هر بار که مودم رو خاموش و روشن میکنی بهت یه IP جدید میده. حالا بعضی وقت ها این IP پایدار تره و کیفیت بهتری داره بعضی وقت هام خوب نیست. بهترین راه ping گرفتنه. وقتی اینترنت رو وصل میکنی از مثلا 4.2.2.4 حداقل 10 تا پینگ بگیر. دستورش میشه (ping -n 10 4.2.2.4) ببین پینگش چطوره و اینکه time out داره یا نه. مثلا پینگ من در بهترین حالت میانگینش 115 هست.ولی اکثر وقت ها که مودم رو روشن می کنم بهم پینگ بالاتر میده. یه بار 160 میده با یه time out باز خاموش روشن می کنم که IP عوض شه ایندفه بهم 140 میده با 2 تا time out بعد باز خاموش روشن میکنم که IP جدید بده .... اینقدر این کار رو میکنم تا به یه IP خوب وصل میشه و بهم 10 تا پینگ مرتب و خوب میده بدون نوسان میانگینشم میشه 115 اون وقت میرم سراغ هرکاری که با اینترنت دارم.بعد نکته جالب اینه که وقتایی که پینگ خوب میده SINR هم بهتره یعنی با خاموش و روشن کردن مودم قدرت سیگنالم هم تغییر میکنه.در بدترین حالا SINR حدود 2 هست (نمیدونم میشه چند تا چراغ مودم زیاد به چراغ های سیگنال مودم دقت نمی کنم) و در بهترین حالت که پینگم 115 SINR میره رو 5 . (این دیگه واقعا عجیبه)
    حالا اینجا میرسیم به کاری که تو کردی. آدم حوصله نداره بره هی مودم رو روشن خاموش کنه که. واسه همین اگه بری تو تنظیمات نوع اتصال رو عوض کنی اینترنت قطع و وصل میشه. مثل همون میمونه که مودم رو خاموش روشن کرده باشی وگرنه به هرحال مودم به TDD وصل میشه دیگه چه رو حالت Automatic بذاری چه رو TDD.

(این جا هم گذاشتم که کسایی که تو این تاپیک هم هستند استفاده کنند)

فکر کنم توضیح بالا جواب سوال شما رو هم بده
    ممنون از توضیحات شما،
    اگر به پست من دقت کرده بودید، صحبت من در مورد مقایسه دو نوع مودم تی دی بود: dt350 و i60
    گفته بودم : "مکانی که من هستم معمولا 350 یک خط (از سه خط) و i60 دو خط (از 5 خط) را پر می کنند. البته i60 نوسان و پرش آنتنش بیشتر هست" یعنی منظورم این بود که مودم 350 من اگر یک یا دو خط آنتن میده، حداقل چند دقیقه ای روی اون ثابت و پایدار میمونه. که این اتفاق برای i60 نمی افته یعنی به قول دوستمون توی هر دقیقه وضعیت خطوط آنتن، چند بار بالا و پایین میشن که به نظر، نرمال نیست.
    البته جهت اطلاع سایرین، این نوسان بعد از تثبیت روی حالت only tdd هم ادامه پیدا کرد.

کاربر فعال انجمن اینترنت ShadowDragon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    DALARAN ARENA

پيش فرض

SRQ: -5dB
    RSRP: -85dBm
    SINR: 23dB
    TDD

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون از توضیحات شما،
    اگر به پست من دقت کرده بودید، صحبت من در مورد مقایسه دو نوع مودم تی دی بود: dt350 و i60
    گفته بودم : "مکانی که من هستم معمولا 350 یک خط (از سه خط) و i60 دو خط (از 5 خط) را پر می کنند. البته i60 نوسان و پرش آنتنش بیشتر هست" یعنی منظورم این بود که مودم 350 من اگر یک یا دو خط آنتن میده، حداقل چند دقیقه ای روی اون ثابت و پایدار میمونه. که این اتفاق برای i60 نمی افته یعنی به قول دوستمون توی هر دقیقه وضعیت خطوط آنتن، چند بار بالا و پایین میشن که به نظر، نرمال نیست.
    البته جهت اطلاع سایرین، این نوسان بعد از تثبیت روی حالت only tdd هم ادامه پیدا کرد.
    بله من فهمیدم منظور پست شما رو . راستش من مودم dt350 رو نداشتم که بخوام نظری راجع بهش بدم. اما منم اوایل استفاده مشکل نوسان SINR (یا همون کم و زیاد شدن خطوط سیگنال مودم) رو داشتم بعدش صحبت شما راجع به گذاشتن رو روی حالت only tdd دیدم گفتم تجربه ای که خودم داشتم رو توضیح بدم شاید کمک کنه به حل شدن مشکل شما.
    من هم در حالت عادی مشکل شما رو دارم.
    اما وقتی مودم رو خاموش روشن میکنم تا به یه IP خوب وصل شه و کیفیتش رو با پینگ گرفتن چک می کنم. مشاهده میکنم که SINR ثابت شده و عدد بالاتری رو هم نشون میده(خطوط سیگنال مودمم ثابت میشه و 4 چراغ دستگاه هم وصل میشه در صورتی که در حالت عادی 3 چراغ وصل میشه و هی می پره رو 2 چراغ)
    حالا اگه این راه حل برای شما جواب نمیده شاید از مکان مودم باشه.(اگه کسی از جلو مودم رد شه امکان داره این اتفاق بیوفته یا حتی چیز های دیگه) شما مطمعن بشید که مودم رو به یه پریز جدا زدید که چیز دیگه ای به اون وصل نیست بعد هم جایی قرار بدید که کمترین رفت و آمد بشه مثل کنار پنجره ای که سمتش نمی رید. بعدم اگه حوصله داشتید با LTEwatch وارد شید و جای مودم رو تغییر بدید تا میانگین SINR تون حدود 6 بشه. اون جا بهترین جا میشه برای گذاشتن مودمتون. (توضیح کامل LTEwatch پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    امیدوارم با انجام این ها مشکلتون حل شه اما اینکه مودمتون اشکال داشته باشه بعید می دونم.
    بعد یه سوال هم ازتون داشتم. این کم و زیاد شدن خطوط سیگنال مودمتون کیفیت اینترنت رو هم کاهش میده براتون یا باعث Time out تو پینگ میشه ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

SRQ: -5dB
    RSRP: -85dBm
    SINR: 23dB
    TDD
    خوب داداش اینکه عالیه
    الان مشکلت دقیقا چیه ؟ قطع و وصل میشه ؟ پینگ Time out میده ؟

باورت نمیشه من خونمون طبقه اوله دارم با SINR 5dB کار می کنم. البته بازم جوابگو هست مودم ولی از خدام بود جای تو بودم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب داداش اینکه عالیه
    الان مشکلت دقیقا چیه ؟ قطع و وصل میشه ؟ پینگ Time out میده ؟

باورت نمیشه من خونمون طبقه اوله دارم با SINR 5dB کار می کنم. البته بازم جوابگو هست مودم ولی از خدام بود جای تو بودم
    من طبقه پنجمم ۴ دی بی دارم

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

من طبقه پنجمم ۴ دی بی دارم

آره الان بیشتر جا ها آنتن ضعیفه همه گیر اینن حداقل SINR به 6 برسه

من نمی دونم مشکل این بنده خدا با این SINR خوب چیه . فکر کنم فقط کم و زیاد شدن خطوط مودمش رفته رو مخش وگرنه با این اعداد اینترنتش نباید مشکلی داشته باشه

تو هم جای مودم رو عوض کن شاید سیگنال بهتری گرفتی. طبقه هم یکی از فاکتور هاست ما نزدیک دکل هستیم ولی اینجا مجتمع زیاده و منم طبقه اولم وسط مجتمع های 60 واحدی واسه همین سیگنال بهم نمیرسه. شاید خونه شما از دکل دوره به هر حال جای مودم رو عوض کن کاری رو هم که تو پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفتم انجام بده احتمالا بهتر بشه .

البته حتی تو هم با این SINR نباید مشکل محصوصی داشته باشی ولی خوب تا وقتی به 6 نرسه نمیشه به طور کامل از مودم بهره‌وری کرد. (چی گفتم )
    Last edited by farhadhttp; 02-01-2018 at 23:39.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 21 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 21 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •