تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 123 اولاول ... 34349505152535455565763103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 1228

نام تاپيک: ✔ رفع اشکال سوالات درسی مباحث مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی و کنکوری ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamidak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

دوستان لطف میکنید این سوال زبان منو جواب بدید ؟؟
    I................to play ping-pong by the time I was six
    was tought
    taught
    had tought
    had been tought

من نمی دونم الان علامتی توی این جمله هست که نشون بده که گذشته ساده نیست ؟؟؟؟
    چرا was tought نشد ه?

اگه ساختار مجهول ماضی نقلی و ماضی بعید علامتی داره تو جمله محبت می کنید بگید ؟؟؟
    ممنون
    یه نکته ای هم که لازم دیدم بگم ماضی بعید و نقلی یک سری نشانه هایی دارن که با دیدن اونا به راحتی می شه تست زمان رو زد :

ماضی بعید : وجود کلمه های : by the time , before , when , ...
    ماضی نقلی : وجود کلمه های : for , since (در مفهمو زمان ) , recently , lately , newly , just , ...
    نشانه های ماضی ساده : وجود کلمات : yesterday , before , previous = former , ...

در کل اینا یک سری نشانه هستن برای تشخیص زمان که شاید همیشه موثر نباشن ولی به من که خیلی کمک کردن . تو معلوم مجهول هم یه سری نشونه وجود داره که جدا خیلی کمک می کنه . اگه مایل بودین عرض می کنم .
    موفق باشید

2. این کاربر از hamidak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

یه نکته ای هم که لازم دیدم بگم ماضی بعید و نقلی یک سری نشانه هایی دارن که با دیدن اونا به راحتی می شه تست زمان رو زد :

ماضی بعید : وجود کلمه های : by the time , before , when , ...
    ماضی نقلی : وجود کلمه های : for , since (در مفهمو زمان ) , recently , lately , newly , just , ...
    نشانه های ماضی ساده : وجود کلمات : yesterday , before , previous = former , ...

در کل اینا یک سری نشانه هستن برای تشخیص زمان که شاید همیشه موثر نباشن ولی به من که خیلی کمک کردن . تو معلوم مجهول هم یه سری نشونه وجود داره که جدا خیلی کمک می کنه . اگه مایل بودین عرض می کنم .
    موفق باشید
    ممنون میشم در رابطه با مجهول نکات رو بگید من تو این یکی خیلی مشکل دارم و بیشتر اوقات به در بسته میخورم

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام . بچه ها 2تا سوال فیزیک دارم :

توی پاسخنامه گفته 12 میشه ولی بنظرم 16 باید بشه چون با حذف شدن 2خازن سمت راست کل ولتاژ باید به خازن سمت چپ بره. حالا کسی میتونه بگه چرا این اتفاق نیوفتاده؟ (یعنی ولتاژ دو سر خازن سمت چپ ثابت مونده؟)
    سوال دوم:

گفته جواب گزینه 4 میشه . سوال من اینه که چرا گزینه 3 نمیشه؟ (بارهای Q1 , Q2 الزاما غیر همنامند)

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

--------- Post added at 12:00 PM ---------- Previous post was at 11:58 AM ----------

زمین شناسی 1
    1. دلیل وگنر برای جابجایی قاره ها چه بود؟(2 نمره)
    2.عوامل موثر بر نیروی گرانشی را نام برده و یکی از ان ها را توضیح دهید(2 نمره)
    3. ساخت تکتو نیکی چیست؟(2نمره)
    4. شدت وبزرگی زمین لرزه به چه عواملی بستگی دارد؟(2 نمره)
    5. امواج p و s را با هم مقایسه کنید(1.5 نمره)

ممنون میشم جواب بدید .
    خودم کتاب زمین شناسی ندارم ( جواب بدید فردا امتحان زمین 1 دارم خواهش می کنم)
    فردا امتحان زمین 1 دارم کتابم رو هم گم کردم سوال ها رو از یک منبع موثق گرفتم اما جوابش رو ندارم
    1. دلیل وگنر برای جابجایی قاره ها چه بود؟(2 نمره)
    انطباق حاشیه قاره ها/ سنگواره ها/اقسام سنگ ها و شباهت های ساختاری/آب و هوا
    2.عوامل موثر بر نیروی گرانشی را نام برده و یکی از ان ها را توضیح دهید(2 نمره)
    ساختمان زمین/ ترکیب داخلی زمین/ارتفاع/ ناهنجاری های گرانشی (تفاوت در چگالی قسمت داخلی زمین که بر مقدار جرم مواد تاثیر دارد)
    . ساخت تکتو نیکی چیست؟(2نمره)
    همان زمین ساخت ورقه ای
    . شدت وبزرگی زمین لرزه به چه عواملی بستگی دارد؟(2 نمره)
    شدت = میزان خرابی
    بزرگی= میزان انرژی که از کانون زمین لرزه آزاد میشود
    . امواج p و s را با هم مقایسه کنید(1.5 نمره)
    موج p موج طولی/ سرعت بیشتر/عبور از همه مواد داخل زمین/ زودتر به زلزله نگار میرسه/منطقه سایه /

6. این کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

ممنون میشم در رابطه با مجهول نکات رو بگید من تو این یکی خیلی مشکل دارم و بیشتر اوقات به در بسته میخورم

ببینید کلا برای حل تست معلوم و مجهول چند تا کار رو باید انجام بدین :
    اول تشخیص تست که همه معمولا می تونن تشخیص بدن این تست معلوم و مجهول و باید این رو بدونیم که ساختار مجهول = ( قسمت سوم فعل (p.p) + فعل to be )
    دومین کاری که باید کرد باید فعل گزینه ها رو ترجمه کرد ، اگه فعل با توجه به جملات «چه چیز را » و «چه کس را» لازم بود که هیچی جمله معلومه ولی اگه متعدی بود و نیاز به مفعول داشت به کلمه ی بلافاصله بعد از نقطه چین نگاه می کنیم .
    اگر بلافاصله بعد از نقطه چین مفعول دیدیم که جمله معلومه اگر نه مجهوله و باید گزینه مجهول رو انتخاب کنیم . تو این جور سوالا معمولا دو گزینه معلوم و دو گزینه مجهول داده میشه . که بعد از تعیین معلوم و مجهول بودن شما باید از تکنیک زمان استفاده کنی یعنی ببینی جمله در چه زمانیه و گزینه ی مربوط به اونو بزنی .

مثال :

The letter ......... when I left the post station .
    1- was sending
    2- have sent
    3- was being sent
    4- have been sent

فعل جمله send هست به معنی فرستادن ، چه چیز را فرستادن پس متعدیه بلافاصله بعد از نقطه چین حرف ربطه پس مفعول نداریم و ساختار جمله مجهوله با توجه به فرمول مجهول فقط گزینه ی 3و4 می تونه جواب باشه . حالا چون گزینه ی 3 ماضی استمراری مجهول و 4 حال کامل مجهوله و در ساختار جمله می بینیم که بعد از when ماضی ساده اومده گزینه ی 3 جواب صحیح هست .

بقیه نکات زمان ها :
    در ساختار ماضی بعید همواره جمله ای به شکل ماضی ساده داریم به عنوان کاری که بعدا انجام شده
    در ساختار ماضی استمراری بعد از when همواره ماضی ساده به عنوان کار همزمان و بعد از as و while فعل استمراری می آید .
    حال ساده علاوه بر ساختار دارای نشانه هایی است از قبیل واقعیت های علمی ( بخار شدن آب و ... ) و... است.

اگر سوالی بود در خدمتم . در کل اگه تو گرامر زبان مساله ای بود تا یه جاهایی می تونم کمک کنم .
    موفق باشید
    Last edited by hamidak; 20-06-2010 at 10:37. دليل: اشتباه تایپی

8. این کاربر از hamidak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

سلام . بچه ها 2تا سوال فیزیک دارم :

توی پاسخنامه گفته 12 میشه ولی بنظرم 16 باید بشه چون با حذف شدن 2خازن سمت راست کل ولتاژ باید به خازن سمت چپ بره. حالا کسی میتونه بگه چرا این اتفاق نیوفتاده؟ (یعنی ولتاژ دو سر خازن سمت چپ ثابت مونده؟)
    سوال دوم:

گفته جواب گزینه 4 میشه . سوال من اینه که چرا گزینه 3 نمیشه؟ (بارهای Q1 , Q2 الزاما غیر همنامند)

سوال 1 : مساله اینجاست که وقتی کلید وصل بشه اگه بخواد خازنی حذف بشه باید 2و 4 میکروی موازی با هم حذف بشن اما اون مال وقتیه که مدار به باطری متصله اینجا مدار به باطری وصل نیست و اختلاف پتانسیل مربوط به خازن هاست . و جواب 12 هم با نسبت عکس ولتاژ و ظرفیت خازن ها بدست میاد . من مشکلی متوجه نشدم تو سوال .

سوال 2 : به نظرم سوال اشتباه . مثلا بار Q1 مثبت باشه . -q ها جذبش می کنن پس Q2 باید دفعش کنه یعنی همنام باشن .
    حالا اگه Q1 منفی باشه . -q ها دفعش می کنن پس Q2 باید جذبش کنه یعنی غیر همنام باشن .

گزینه 4 که بالکل غلطه چون اون وقت برآیند نیروها به هیچ وجه صفر نمیشه . می مونه گزینه ی 2و3 که اون هم طبق شرایطی هر دو گزینه می تونه صحیح باشه . به نظرم تست غلطه .
    ضمنا بهتون پیشنهاد می کنم این روزا سمت تستای زیر 80 نرید چون هم غلط توشون زیاد پیدا میشه هم اینکه معمولا منسوخ شدن . تستای بالای 80 به خصوص سالهای اخیر رو بارها بزنید که مسلط شین .
    موفق باشید

10. این کاربر از hamidak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سوال 1 : مساله اینجاست که وقتی کلید وصل بشه اگه بخواد خازنی حذف بشه باید 2و 4 میکروی موازی با هم حذف بشن اما اون مال وقتیه که مدار به باطری متصله اینجا مدار به باطری وصل نیست و اختلاف پتانسیل مربوط به خازن هاست . و جواب 12 هم با نسبت عکس ولتاژ و ظرفیت خازن ها بدست میاد . من مشکلی متوجه نشدم تو سوال .

سوال 2 : به نظرم سوال اشتباه . مثلا بار Q1 مثبت باشه . -q ها جذبش می کنن پس Q2 باید دفعش کنه یعنی همنام باشن .
    حالا اگه Q1 منفی باشه . -q ها دفعش می کنن پس Q2 باید جذبش کنه یعنی غیر همنام باشن .

گزینه 4 که بالکل غلطه چون اون وقت برآیند نیروها به هیچ وجه صفر نمیشه . می مونه گزینه ی 2و3 که اون هم طبق شرایطی هر دو گزینه می تونه صحیح باشه . به نظرم تست غلطه .
    ضمنا بهتون پیشنهاد می کنم این روزا سمت تستای زیر 80 نرید چون هم غلط توشون زیاد پیدا میشه هم اینکه معمولا منسوخ شدن . تستای بالای 80 به خصوص سالهای اخیر رو بارها بزنید که مسلط شین .
    موفق باشید
    شما میگین توی این سوال اختلاف پتانسیل هر خازن جزء ویژگیهاشه و ربطی هم به حضور بقیه خازنها نداره؟ این مطلب فقط توی نمونه این سوالا صادقه دیگه؟یا کلا توی خازنها ولتاژ هر خازن ربطی به بقیه نداره؟
    در مورد تستای قدیمی هم حق با شماست. من این تستارو تو طول سال زدم نشاندار کردم الان که دارم دوره میکنم همونارو میزنم . تستای 80 تا 84 رو هم زدم (84 تا 87 هم به صورت آزمون جمع بندی زدم) . بازم ممنون از توضیحات کاملت

12. این کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال vahid-p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    دانشكده مهندسی کامپیوتر امیرکبیر-نرم افزار ( سابقا م.پز

پيش فرض

گزینه چهار صد در صد اشتباست. بقیه گزینه ها هم مثال نقضش وجود داره . پس تست اشتباست.
    حتی گزینه سه فرض کنید Q1 مثبت باشه و Q2 منفی. حالا گزینه 3 هم اشتباست. البته این گزینه 3 رو هم نوشته دو که اشتباه تایپیه.

آخر فروم باز BioHazard's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    cmd| echo tehran

پيش فرض

سلام
    ممنون ولی باز سوال 184 رو نفهمیدم ، شاید خنگم . ولی 64% کافیه دیگه ؟؟؟؟!

---------------------------------
    درمورد اون سوال بار ها ، اگه بار Q1 رو مثبت فرض کنیم ، باید Q2 مثبت بشه و اگه Q1 رو منفی فرض کنیم Q2 باز باید مثبت بشه.

آخر فروم باز BioHazard's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    cmd| echo tehran

پيش فرض

شما میگین توی این سوال اختلاف پتانسیل هر خازن جزء ویژگیهاشه و ربطی هم به حضور بقیه خازنها نداره؟ این مطلب فقط توی نمونه این سوالا صادقه دیگه؟یا کلا توی خازنها ولتاژ هر خازن ربطی به بقیه نداره؟
    در مورد تستای قدیمی هم حق با شماست. من این تستارو تو طول سال زدم نشاندار کردم الان که دارم دوره میکنم همونارو میزنم . تستای 80 تا 84 رو هم زدم (84 تا 87 هم به صورت آزمون جمع بندی زدم) . بازم ممنون از توضیحات کاملت
    یک پیشنهاد.

همیشه مساله هایی که کلید دارن رو یکبار قبل از بسته شدن کلید در نظر بگیر و یک بار بعد از بسته شدن. حتی اگه خود سوال بهش اشاره نکرده باشه. مخصوصا توی سوال های مدار که وقتی بخوای 2چیز رو مقایسه کنی.

بعد بین این دوتا یک رابطه پیدا کن.
    مثلا توی این سوال اول قبل از بسته شدن رو در نظر میگیریم ، پس دو خازن موازی رو معادل میکنیم و بارشو حساب میکنیم و میدونیم مقدار بار ذخیره شده در خازن های متوالی سری هست.

حالا که کلید بسته میشه ، باز به همون مقدار باز ذخیره میشه. پس از رابطه ی q=cv ولتاژ بدست میاد

راستی حتما میدونید که وقتی خازن بصورت متوالی به مدار بسته شه دیگه شدت جریان نداریم.

16. این کاربر از BioHazard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •