تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 131 اولاول ... 34349505152535455565763103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 1301

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

پروفشنال zooey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

تیرهای سقف را بالا بگذارید، نجاران
    جی دی سالینجر

من یادم رفت این کتابو بگم قبلا( حالا که بحث سالینجر شد یادم اومد)

خب مثل همیشه خوب و عالی. حکایت سربازیست که مرخصی گرفته تا بره مراسم عروسی داداشش یعنی "سیمور"
    سیموری که در داستان بعدی یعنی "فرنی و زویی" میشنویم که خودکشی کرده.

گفتگوی اشخاص در خلال برگزاری این مراسم جالبه.
    وای مرسی ....چرا من یادم نبود راجع بهش بنویسم ، فکر می کردم مععرفی شده...
    واقعا همه ی کار های سلینجر شاهکارند ،خیلی کتاب قشنگی بود ،سیمور خیلی شخصیت باحالی داره نه؟!

پروفشنال zooey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

کتاب بلندی های بادگیر / امیلی برونته /علی اصغر بهرام بیگی

این کتاب که جز شاهکارهای ادبی و بهترین داستان های عاشقانه معرفی شده ، داستان عشق ناکام دو موجود غریب کاترین و هثکلیف است . این داستان چندین سال و زندگی چندین نسل از خانواده ایست که در وودرینگ هایتز یا همان بلندیهای بادگیر زندگی می کردند....

خلاصه ی این داستان هم توسط مهدی غبرایی و انتشارات کتاب مریم به چاپ رسیده....

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

جشن بز نر

ماریو بارگاس یوسا
    جاهد جهانشاهی

کتاب در مورد زندگی دیکتاتوری به نام تروخیللو در دومینیکن است . این یکی دیگه واقعا منو یاد پایز پدر سالار می انداخت حکومت یک دیکتاتور در امریکای لاتین ..... در پاییز پدرسالار خیلی موشکفانه تر به تنهایی و حالات روحی دیکتاتور پرداخته بود اما این کتاب جذاب تر و روون تر بود به نظرم ....
    کتاب از 3 زاویه بیان می شه در بعضی فصل ها از نگاه تروخیللو داستان جلو می ره روند جنایاتش و طرز تفکرش .... در بعضی فصل ها از جانب کسانیکه روزی از نزدیکان وی بوده و امروز توطئه گران ترور وی هستند .. در بعضی فصل ها از زبان اورانیا دختی که پدرش از نزدیکان تروخیللو بوده و بعد مورد غضب واقع می شود .... جلد کتاب رو نخونید داستان لو می ره ....
    به نظر محشر بود .. فوق العاده بود کتاب ..... خیلی روون و جذاب نوشته بود و دیکتاوری را توصیف کرده بود من واقعا خوشم اومد

آخر فروم باز دل تنگم's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

..................................................
    Last edited by دل تنگم; 02-07-2008 at 22:07.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

کتاب سلاخ خانه شماره پنج - بله! درست است! این کتاب جدید نیست! اما من آن را تازه خوانده ام. شاهکار کورت ونه گات جونیور یک اثر کم نظیر است. جدا از داستان تکان دهنده، شیوه روایت نویسنده از لحاظ تکنیکی واجد نکات بسیاری ست. شکست های زمانی و پاساژهای گوناگونی که به مدد خصوصیت منحصر به فرد راوی – که می توانید ان را بیماری و یا یک حالت خارق العاده فرض کنید! کاملا داستانی شده و در خدمت شخصیت پردازی قرار گرفته اند، نمونه کاملی از فرم در خدمت محتوا را شکل داده اند. مشخصه ی دیگر کتاب رشته تداعی هایی ست که در متن شکل می گیرد و ارجاعات درون متنی فراوان را ایجاد می کند و بر انسجام اان می افزاید. از سوی دیگر طنز کمیاب ونه گات، آمیزه ای از تلخی و دردمندی و شوخ طبعی ست. این معجون مردافکن به خوبی در خدمت روایت بوده و عمق فاجعه انسانی را بیش از پیش نشان می دهند. فاجعه – و فاجعه هایی، که تنها به کمک حماقت بی پایان بشری مجال بروز خواهند یافت. از طرف دیگر کم لطفی ست اگر بخواهیم اثر ونه گات را به یک واقعه تاریخی صرف – بمباران شهر درسدن توسط قوای متفقین که کشتاری بیش از بمب اتمی هیروشیما و ناگازاکی آفریده است و عجبا که تنها شاید همین و فقط همین اثر بدان پرداخته است – محدود کنیم. اثر ونه گات مرثیه مدرنیسم لجام گسیخته ایست که به بهانه نظم نوین جهانی بر پایه های حماقت، دروغ، زشتی و ریاکاری بنا شده است. بی شک مطالعه این کتاب توصیه می شود (نشر روشنگران و مطالعات زنان –ترجمه ع.ا. بهرامی)

بقیخ پست ها پاک شد . این پست برای نمونه باقی موند

دوستان توی این تاپیک قراره کتاب هایی که خودتون خوندید را از زبان خودتون بنویسید . ممکن است ترکیبی از نوشته های دیگران هم به تحلیل خود اضافه کنید

اما اصلا بنا نیست کتاب هایی که دیگران خوانده اند و تعریف کرده اند را اینجا نقل کنید ......

این خیلی زشته که من پست ها را بررسی کنم و دقیقا همون موارد را در وبلاگ های دیران ببینم ... حداقل تعریف کتاب ... نه نقل قول نویسنده در مورد زمان خواندن کتاب و احساساتش ...

اقای بهرام پور اگر در سایتشان
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نقل کرده تازه این کتاب را خوانده منظورش خودش بوده ...
    شما از تجربیات شخصی خود بنویسید

پروفشنال Makan_noor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام
    من تازه این تاپیکو دیدم و نمیدونم این کتاب تا حالا معرفی شده یا نه
    یکی از بهترین کتابهایی که خوندم کتاب "آبلوموف" شاهکار نویسنده بزرگ "گنجاروف" بوده....یه جورایی داستان زندگیه ماها مردم مشرق زمینه.......آدمایی که شاید از لحاظ مادی تامین باشن ولی کلا حوصله هیچ کاری رو ندارن.....شخصیت اول این کتاب هم یه آدم متمول با کلی ارث و میراث که کلی کار میخواد بکنه کلی طرح و ایده داره ولی هیچ وقت هیچ کاری نمیکنه از بس که تنبله فقط حرف میزنه و خیال پردازی میکنه..............حتی عشق هم اونو تکون نمیده ....کلا کتاب با حالیه

اگه نباشه جاش خالی می مونه leira's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

داستان دو شهر / چارلز دیکنز
    ترجمه ی ابراهیم یونسی

این کتاب برای کسایی که به تاریخ انقلابهای کشورهای اروپایی علاقه مندند به نظرم خیلی جالب بود
    چون در قالب یه داستان و زندگی یه محکوم که آزاد شده و دخترش واقعتیهای اون دوران رو بیان کرده
    به خصوص آخر کتاب که خیلی زیبا و جالب تموم شد

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

کتاب بلندی های بادگیر / امیلی برونته /علی اصغر بهرام بیگی

این کتاب که جز شاهکارهای ادبی و بهترین داستان های عاشقانه معرفی شده ، داستان عشق ناکام دو موجود غریب کاترین و هثکلیف است . این داستان چندین سال و زندگی چندین نسل از خانواده ایست که در وودرینگ هایتز یا همان بلندیهای بادگیر زندگی می کردند....

خلاصه ی این داستان هم توسط مهدی غبرایی و انتشارات کتاب مریم به چاپ رسیده....

بلندی های بادگیر

امیلی برونته
    علی اصغر بهرام بیگی

کتاب را شاهکار امیلی برونته می دونند . اخرای سال 77 بود که این کتاب رو خوندم . اون موقع یادمه از داستان خوشم اومده بود و به نظرم گیرا بود . اما بعد از ده سال با شرایط الان نمی دونم اگه یک بار دیگه بخونمش چه احساساتی ممکنه نسبت بهش داشته باشم ...... ادم بعد از 10 سال خیلی فرق می کنه ...

در هر صورت ...
    داستان کتاب از زبان خدمتکاری به نام آلن آدلین برای مردی تعریف می شود که خانه ای را از شخصی به نام هیتکلیف اجاره کرده است و در حقیقت داستان همان شرح زندگی هیتکلیف است . وادرینگ هایتز نام خانه ای سات که اقای ارنشا به همراه فرزندان خود کاترین و هیندلی در ان زندگی می کند . روزی اقای ارنشا پسری یتیم و سیاه و صبور و ساکت را با خود به خانه می اورد که همان هیتکلیف است .....

( انگار مترجمی که من خوندم شخص دیگه ای بوده..)

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

نویسنده.جی.سلینجر
    ترجمه :احمد گلشیری

با این که این کتاب مدتهاست که چاپ شده و خیلی ها می شناسندش، اما دیدم که باز ارزشش را دارد که به عنوان یک معرفی اینجا بیارمش.
    عنوان اصلی کتاب «9 داستان» است و بنا به گفته مترجم سلینجر 31 داستان کوتاه نوشته که همه در فصلنامه ها و مجلات مختلف چاپ شده است.اما از این میان 9 داستان را برگزیده و در یک کتاب با عنوان « 9داستان» منتشر کرده است. جالبتر است بدانید که سلینجر به غیر از این کتاب فقط یک رمان بلند و سه رمان کوتاه نوشته و این نشان می دهد که «9 داستان» جایگاه ویژه ای در میان آثار او دارد. (9 داستان سلینجر یکی از 10 کتاب کلاسیک مدرن جهان شمرده شده است.)
    داستان ها به نوعی بیانگر زندگی روزمره آدمهاست و پرسه زدنشان در تنهایی هایشان.آنچه در پس این روایت روزمره زندگی نمود می یابد تنهایی آدمهاست در آزادی، تقابل مسائل زندگی روزمره و شاید مدرن با مفاهیمی که در پس ذهن جاخوش کرده اند و گرد و غبار نشسته روی آنها دارد کم کم درک ما را از مفهوم واقعیشان تغییر می دهد و باعث می شود که فراموش کنیم نقششان و بودنشان را در زندگی!. شخصیت های کتاب از جنس همین آدمهای دورو برمان هستند ، آدمهایی که شاید خود ما یکی از آنها باشیم.

دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

جروم دیوید سالینجر
    احمد گلشیری

کتاب شامل 9 داستان کوتاه از سلینجر است . داستان ها به ادم های معمولی اتفاقات معمولی و احساسات تنهایی و دلتنگی های اونها می پردازه . داستان هایی با احساساتی اون قدر اشنا که کاملا براتون قابل لمسه . من زیاد داستان کوتاه دوست ندارم اما این کتاب خیلی قشنگی بود ، به خصوص داستان تقدیم به ازومه با عشق و نکبت و دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم .

پروفشنال zooey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بلندی های بادگیر

امیلی برونته
    علی اصغر بهرام بیگی

کتاب را شاهکار امیلی برونته می دونند . اخرای سال 77 بود که این کتاب رو خوندم . اون موقع یادمه از داستان خوشم اومده بود و به نظرم گیرا بود . اما بعد از ده سال با شرایط الان نمی دونم اگه یک بار دیگه بخونمش چه احساساتی ممکنه نسبت بهش داشته باشم ...... ادم بعد از 10 سال خیلی فرق می کنه ...

در هر صورت ...
    داستان کتاب از زبان خدمتکاری به نام آلن آدلین برای مردی تعریف می شود که خانه ای را از شخصی به نام هیتکلیف اجاره کرده است و در حقیقت داستان همان شرح زندگی هیتکلیف است . وادرینگ هایتز نام خانه ای سات که اقای ارنشا به همراه فرزندان خود کاترین و هیندلی در ان زندگی می کند . روزی اقای ارنشا پسری یتیم و سیاه و صبور و ساکت را با خود به خانه می اورد که همان هیتکلیف است .....

( انگار مترجمی که من خوندم شخص دیگه ای بوده..)

magmagf عزیز بهت توصیه می کنم حتما یک بار دیگه بخونیش مطمئن باش ارزش چندین بار خوندن رو داره...من خودم اولین بار خلاصه ئداستان رو خوندم که انتشارات کتاب مریم چاپ کرده بود و آقای غبرایی اون رو ترجمه کرده بود بعد متن کاملش رو خوندم....

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •