تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 525 از 904 اولاول ... 25425475515521522523524525526527528529535575625 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,241 به 5,250 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض بعضی از قطعات باید قبل از خراب شدن تعویض بشه وگرنه بدجوری بهتون ضرر میزنه .

سلام دوستان

یکی می گفت تسمه تایم سوای کارکرد (60000 کیلومتر) بعد 3 سال باید عوض بشه، درسته؟

بعضی از قطعات اگر قبل از خراب شدن تعویض نشه , صدها هزار تومن شاید هم میلیونها تومن بهتون ضرر میزنه مثل تسمه تایم که اگر پاره بشه موقع حرکت میتونه باعث کج شدن چند تا از سوپاپها و صدمه دیدنِ پیستونها بشه و ممکنه بالای یک میلیون تومن ضرر میزنه بهتون چون سرسیلندر باید باز بشه , سوپاپها تعویض بشه و تراشکاری میخواد و هزار و یک الافی و خرج و برج دیگه.
    در حالیکه اگر بموقع تعویض بشه خرجش خیلی خیلی کمتره .
    پس دانستن اینکه کِی عوض شده و کِی باید عوض بشه کلی پول و وقت براتون صرفه جوئی میکنه .
    تسمه تایم باید بهترین مارک باشه و سالی یک بار عوض بشه حتماً
    اگر سالی یک بار عوض نکنین باید بعد از یک سال , ماهانه درپوشش رو بردارین و سانت به سانت چک بشه تا اگر ترک ترک شده یا زدگی داره یا دندانه ی شکسته داره فوراً عوض بشه .
    اگه دوست دارین دو سال یا سه سال یک بار عوضش کنین و خیال هم ندارین ماهیانه چکش کنین , منتظر مصیبِ بزرگی باشین که هر لحظه ممکنه رخ بده و دیگه بستگی به کیفیتِ تسمه و شانستون داره
    =============== ===================
    تسمه تایم شماره داره
    اگر تسمه ی نمایندگی بنجل و گران هست , مجبور نیستین بخرینش
    عرض تسمه و تعداد دندانه هاش رو پیدا کنین ( از تسمه قدیمی یا دیدنِ یک تسمه ی نو در نمایندگی یا از کاتالوگ ماشین ) , سپس بگردین در بازار و نمایندگیهای خارجی و تسمه فروشیها و بهترین تسمه ی امریکائی یا اروپائی یا ژاپنی با کره ایِ اصل رو بخرین
    تسمه ای که بوی بد میده شبیه به کفشهای چینی , پس بنجل هست
    کلاً قطعاتی که از لاستیک درست شده اگر بوی گند میده پس بنجل هست مثل گردگیر پلوس یا تسمه ها یا شیلنگها و سیمها و تیوپها

این تاپیک رو هم اگر دوست داشتین تدریجاً بخونین چون پولِ توشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه shahkilid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    می خواستم بدونم آیا موتور انژکتوری چیزی به اسم تنظیم موتور داره؟ پراید 131 مدل 90 با 33000 کارکرد که تقریبا کاری غیر از سرویس دوره ای روش انجام نشده نیاز به چه کاری در رابطه با عملکرد موتور داره؟
    من خودم می خوام فیلتر سوختشو عوض کنم، گفتم شمع هم ببینم. اما ظاهرا روی کیف ابزار شرکتی آچار شمع نیست! درسته؟ کیف ابزاری که صاحب قبلی به من داده یه پیچ گوشتی دو کاره، دو تا آچار تخت، یه کیت فیوز، آچار چرخ داره. یعنی باید آچار شمعشو خودم بخرم؟
    ممنون
    سلام اگه کسی راهنمایی داره ممنون میشم.

کـاربـر بـاسـابـقـه sourena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    اسرائیل - اورشلیــم

پيش فرض

سلام اگه کسی راهنمایی داره ممنون میشم.
    درود دوست عزیز .

تو 33000 تا حتما لنت ها رو چک کن ... دستی رو ریگلاژ کن ...

شمعها در اکثر مواقع نیاز به تعویض داره تو این کیلومتر ... مصرفت در چه حدیه؟

فیلتر رو حتما عوض کن .

در ضمن ماشین های انژکتوری تنظیم خاصی نداره .... فوقش یه دستگاه میزنن و سنسورها و عملگرهارو چک میکنن. مثل قدیم نیست که دلکو رو بچرخونن و آوانس استاتیک رو با چراغ بدست بیارن ... یادش بخیر! دورانی بود...

5. این کاربر از sourena بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

ماشین EF7 من 1400 تا کار کرده و وقتی توی جاده با دور موتور بالای 3000 میرم صدای موتور خیلی زیاده و واقعا اعصاب خورد کنه و هرچی دور موتور بالاتر میره بدتر میشه. وقتی با بنزین میرم این صدا بیشتر هم میشه با توجه به اینکه با گاز هم صدا خیلی بالاست.بیشر دوستان تا اینجا گفتن که صدای موتور EF7 خیلی کمه پس برای من چرا اینجوریه؟

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    اسرائیل - اورشلیــم

پيش فرض

در جا هم این مشکل رو داری؟

بوی دود یا احساس سوزش چشم تو ماشین ندارید؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

با سلام
    من یه تیبا دارم که 2 تا مشکل داره:
    1- وقتی استارت میزنم ماشینو روشن میشه تسمه کولرش صدا می خوره حتی بردم نمایندگی عوضش کرد برام با یک مارک آلمانی همون روز خوب بود اما دوباره روشن میکنم بازم صدا می خوره البته با این تفاوت که صداش خیلی کمتر به گوش میرسه مثل صدای زوزه می مونه مشکل از کجاست به نظر شما؟
    2- موقع حرکت از دنده 1 و تعویض دنده ها یه صدای تق مانندی از گیربکس در میاد بردم نمایندگی بهم گفتند همینجوری هست مشکلی نداره ایراد کار کجاست؟
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    اسرائیل - اورشلیــم

پيش فرض

1- وقتی استارت میزنم ماشینو روشن میشه تسمه کولرش صدا می خوره حتی بردم نمایندگی عوضش کرد برام با یک مارک آلمانی همون روز خوب بود اما دوباره روشن میکنم بازم صدا می خوره البته با این تفاوت که صداش خیلی کمتر به گوش میرسه مثل صدای زوزه می مونه مشکل از کجاست به نظر شما؟
    تسمه ریگلاژ میخواد ! تسمه سفت کن ....

2- موقع حرکت از دنده 1 و تعویض دنده ها یه صدای تق مانندی از گیربکس در میاد بردم نمایندگی بهم گفتند همینجوری هست مشکلی نداره ایراد کار کجاست؟
    میتونه از ریور دنده گیربکس باشه .... باید باز بشه !

در هر حال واسکازین رو تعویض کن شاید درست شد.

ولی بطور کل تیبا ماشین ایراد داریه ! حالا برا شما ایرادی نداره ....

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

ماشین EF7 من 1400 تا کار کرده و وقتی توی جاده با دور موتور بالای 3000 میرم صدای موتور خیلی زیاده و واقعا اعصاب خورد کنه و هرچی دور موتور بالاتر میره بدتر میشه. وقتی با بنزین میرم این صدا بیشتر هم میشه با توجه به اینکه با گاز هم صدا خیلی بالاست.بیشر دوستان تا اینجا گفتن که صدای موتور EF7 خیلی کمه پس برای من چرا اینجوریه؟
    در جا هم این مشکل رو داری؟

بوی دود یا احساس سوزش چشم تو ماشین ندارید؟
    بوی دود نمیاد و درجا ماشین هیچ مشکلی نداره و تقریبا اگر شیشه ها بالا باشه متوجه نمیشی که موتور روشنه و تا سرعت 110 هم صدا معمولیه ولی از سرعت 110 به بالا ( دور موتور 3000 به بالا) صدای موتور خیلی زیاد میشه و غیرقابل تحمل.اگر کیلومترو نگاه نکنی فکر میکنی سرعت روی 180 هست که موتور این صدارو میده.روغن موتور هم کم نکرده و همونی هست که کارخونه ریخته.
    فکر میکنید ایراد از کجاست؟

کاربر فعال طراحی وب DaRiOuShJh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

دوستان دو روزه احساس مسکنم ماشین یه مقدار گرم میکنه بوی روغن وسخته میده تو ماشین

پرایده

شبیهه بوی روغن داغه ساندویچی ها!

به نظرتون مشکل حاده؟ هر چی توی موتور اینا هم بو کردم خیلی نفهمیدم چیه بعد خیلی هم این دو روزه مثله قدیم گاز ندادم به ماشین
    نمیدونم چشه

+++++++++++++++++

روغن اینا هم چک کردم مشکل خاصی نداره به نظر عیدم عوض کردم روغن رو طرفای 1000 تا هم نرفتم از اون موقع
    Last edited by DaRiOuShJh; 24-08-2014 at 12:54.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوستان دو روزه احساس مسکنم ماشین یه مقدار گرم میکنه بوی روغن وسخته میده تو ماشین

پرایده

شبیهه بوی روغن داغه ساندویچی ها!

به نظرتون مشکل حاده؟ هر چی توی موتور اینا هم بو کردم خیلی نفهمیدم چیه بعد خیلی هم این دو روزه مثله قدیم گاز ندادم به ماشین
    نمیدونم چشه

+++++++++++++++++

روغن اینا هم چک کردم مشکل خاصی نداره به نظر عیدم عوض کردم روغن رو طرفای 1000 تا هم نرفتم از اون موقع
    سلام
    اگه فقط در حرکت بو میاد پس یا از اگزوز هست ( زیر ماشین ) یا از صندوث عقب دود اگزوز میاد تو
    اگر در حال ایستاده با فنِ روشن ( فنِ بخاری و کولر ) پس احتمالاً یکی از شیلنگهای سیستم pcv که بخارهای بنزينی که از کنار رینگها میره تو اتاقک سیلندر و روغنِ توی موتور ( اتاقک میل لنگ ) رو میبره توی منیفولد تا بره توی سیلندرها و مصرف بشه و بسوزه .

شیلنگهائی که به قالپاق سوپاپها وصل شده رو چک کنین . احتمالا یا ترک خورده یا بریده یا از جاش دراومده .
    اگر بعد از روغن عوض کردن اینجوری شده ممکنه روغنش بنجل هست و خیلی بخار میشه .
    دربِ روغن رو باز کنین وقتی موتور گرمه , اگه درب روغن همون بو رو میده پس از روغن هست
    شاید هم به علتِ فرسودگی رینگهای پیستونها و یا گشاد شدن سیلندر روغم زیادی میسوزه و بو تولید میکنه
    برای مطمئن شدن باید ضریب کمپرس سیلندرها رو بگیرید تا از سلامت اونها مطمئن بشین
    با کشیدنِ وایرشمعها به صورت تک تک هم میشه فهمید کدوم سبلندر ضعیف هست ( سیلندری که با کشیدنِ سیمش باعث بشه موتور کمتر بلرزه پس سیلندرش ضعیف هست یا شمعش مشکل داره یا وایرشمعش مشکل داره .
    =====================+====+=======
    پس اول باید ببینید چرا بوی دود میاد
    دوماً باید بگردین ببینین بوی دود از داشبور میاد تو اتاق یا از لوله ی اگزوز ترک خورده یا خمره ی سوراخ یا اینکه دود اگزوز از صندوق عقب میاد تو ( خرابی لاستیک صندوق )

با چک کردن شمعها هم میشه فهمید کدوم سیلندر روغن سوزی داره .

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •