تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 502 از 752 اولاول ... 2402452492498499500501502503504505506512552602 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,011 به 5,020 از 7517

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری مناسب

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

ممنون
    خیلی خوب،مثل این که با هم on شدیم;-)
    اما میشه بگی چرا قیاس درستی نمیتونه باشه؟به دلیل اینکه k99 خیلی تابلو پایین تر از این دوتاست یا اینکه یک هدفون مانیتوریگ هست،این قیاس بیمنطقیه؟
    خواهش می کنم

به خاطر اینکه 99 هیچ وجه تشابهی با اون دو تا نداره و مقایسه این دو تا با 99 مثل این می مونه که:
    1. یک هدفون فول سایز رو با تو گوشی مقایسه کنیم
    2. یک هدفون مانیتور رو با دو مدل معمولی مقایسه کنیم
    3. یک هدفون سنگین وزن یا دو سبک وزن
    4. یک هدفون نیمه باز با دو هدفون توگوشی
    5. یک هدفون مناسب کاربرد استودیو رو با دو هدفون پرتابل
    6. یک هدفون که نیازمند آمپ خوب هست با دو تا هدفون پرتابل
    7. خیلی چیزای دیگه الان خاطرم نیست

به هر حال مقایسه هدفون زمانی کاملآ درسته و منصفانه هست که دو هدفون هم استایل باشند در یک کلاس و دریک زیر کلاس باشند و از نظر فیزیک تفاوت چندانی بین اونها نباشه و از نظر کاربرد و همینطور کاربری و همینطور از نظر مشخصات مورد نیاز

مثلآ رده های کلاس هدفون اینهاست:
    1. معمولی یا آماتوری => به هیچی نیاز ندارند یه رادیو هم باشه صداشون درمیاد (:
    2. سطح پایین حرفه ای => یک سورس خوب هم جوابگو خواهد بود
    3. سطح میانه حرفه ای => احتیاج به سورس بسیار خوب دارند
    4. حرفه ای => نیاز به سورس حرفه ای هست که Setup اونها معمولآ بالای 10 تومن هزینه داره
    5. فوق حرفه ای => نیاز به سورس بسیار حرفه ای هست که Setup اونها معمولآ بالای 50 تومن هزینه داره

رده بندی قیمت هم معمولآ اینهاست:
    1. زیر 200 تومن
    2. زیر 500 تومن
    3. زیر 800 تومن
    4. زیر 2 تومن
    5. زیر 5 تومن

رده بندی کاربری اینهاست:
    1. آماتوری => برای هر کاربردی مناسبه مثل فیلم و موسیقی و بازی و . . .
    2. نیمه تخصصی => برای موسیقی بهینه شده باشه
    3. تخصصی => برای سبک های محدود موسیقی بهینه شده
    4. فوق تخصصی => برای فقط کمتر از چند سبک خاصی بهینه شده که معمولآ مدلهای مطرح برای یکی دو سبک هستند

معذرت می خام ولی فعلآ اینا رو داشته باشید چون کمی خسته هستم فردا ادامه میدم چون می ترسم خیلی اشتباه تایپی باشه و اشتباهی چیزی بنویسم که خدای نگرده شما رو به اشتباه بندازم

شما هم موفق باشید.

2. 5 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

ممنون.

تفاوت بین 44 k و 77 k چیه؟تو سایتش چک کردم همه مشخصات صوتی مشابهن.
    خواهش میکنم

خلاصه:
    77 بیس دقیق تر و با جزییات بیشتری داره مید اون غنی تره و های اون شفاف تر
    این جزی تفاوت ها به نظرم اینقدر با ارزشه که اگه اختلاف این دو 30 تومن باشه قابل توجه هست و همینطور در مورد 77 و 99 هم همین مورد هست و بهتره که شما تلاش خودتون رو بکنید مدل بالاتر رو انتخاب کنید هر چند که دقیقآ خاطرم نیست که کاربرد شما چی بود ولی 77 به نظرم برای کسی که 44 رو انتخاب کرده می تونه چند پله ارتقاء چشمگیر باشه اون هم در شروع شندین حرفه ای صدا

در آخر هیچ وقت از روی مشخصات نمی شه قضاوت درستی درباره هدفون کرد و اگه فرمولی چیزی سراغ دارید که نه با ارقام حتی با گراف های دقیق تونست بگه که فلان هدفون بهتره ، لطفآ به من هم معرفی کنید.

شما هم موفق باشید.

4. 7 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mos2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    همين نزديكيها

پيش فرض

از آقای kindlinessangel و آقا رضا خیلی خیلی متشکرم

فقط فکر کنم ندیدید من درخواست مدل اسپیکرم کردم

فکر میکنم حرفه ای تر باشه اینجا بپرسم

کیفیت صدا واسه مهمه اول نه حجم
    برای موزیک و فیلم میخوام

قیمتم حول و حوش 100 (یکم بالاترم شد یگید ممنون میشم)

یه سوال دیگه هم دارم که تو بخش رکوردر میپرسم

داره خودمونی میشه minimax2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    .:: Ahvaz ::.

پيش فرض

در مورد Audio Technica CKS55i
    دوست عزیز minimax2 چند روز پیش این هدفون رو توی بازار اهواز دیده بودن که تو تاپیک گفتن. بعد من ازشون جویا شدم ایشون دیدن من خیلی تشنه هستم زحمتش خرید و ارسالش رو برام کشیدن. قیمتش همونطور که خودشون هم گفته بودن 100 تومن هست.

از نظر فیزیکی کیفیت ساختش به نظرم خیلی خوب میاد. کابل تقریبا ضخیمی داره که ممکنه بعضیا خوششون نیاد! توی گوش خیلی خیلی خوب می ایسته (دست کم برای من اینطوره) کنترلر آیپاد/آیفون داره، ولی کنترلرش خیلی خوبه اصلا چیزی نیست که اذیت کنه. از نظر اندازه کنترلرش خیلی ریزتر از مال Klipsch هست. تقریبا میشه گفت وجودش حس نمیشه. البته خب زدن دگمه هاش یکم سخت تر میشه اینطوری، ولی کلا بهتره.
    توی جعبه اش چند جفت سری اضافه + کیف حمل و نقلش بود که از جنس پارچه است.
    از نظر صوتی، من چون حرفه ای نیستم شاید با هدفونای دیگه ای که شنیدم مقایسه اش کنم بهتر باشه. بقول خود Audio Technica باسش Solid Bass هست. از نظر من باسش خیلی قوی (شاید بشه گفت خیلی اغراق شده) و عمیق هست. من صدای باسش رو حتی از صدای باس S5i بیشتر دوست دارم. خوشبختانه مید و هایش خیلی خوب و با جزئیات هستن. صدای تیزی توی های شنیده نمیشه (برخلاف S5i). اینطوری بگم که الآن برای من مکمل S5i هست! تو 1-2 ساعت تستی که کردم به این نتیجه رسیدم سبکهای متال رو با S5i و سبکهای کلاسیک رو با CKS55 یا JVC NCX77 گوش بدم. با این همه هنوز هم به نظرم JVC NCX77 که از قبل داشتم جزئیات رو بهتر از این 2تای دیگه پخش میکنه. از نظر گرمی صدا به نظرم CKS55 توی این 3تا از همه گرم تره و S5i کمی صداش کم تر گرم هست. JVC هم که صدای تقریبا سردی داره. بین این 3تا هدفون بهترین Sound Stage رو هم CKS55 داره (هرچند من اونقدر بلد نیستم که بگم چقدر )
    در کل که خیلی راضی هستم ازش و یک بار دیگه از minimax2 عزیز تشکر میکنم
    با سلام خدمت همه
    خواهش می کنم دوست عزیز ... خوشحالم که از خریدتون راضی هستین .
    من که Earbud هاشو با Earbud های سونی EX50 عوض کردم چون هم نرم تر هستن هم بهتر گوش رو کیپ می کنن ...
    Bass هم کمی زیاده ... من روی حالت Flat و بدمون اکولایزر گوش می دم
    روی Cowon J3 صدایی به مراتب بهتر و پرقدرت تر از Ipod ارایه می ده .

7. 3 کاربر از minimax2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

از آقای kindlinessangel و آقا رضا خیلی خیلی متشکرم

فقط فکر کنم ندیدید من درخواست مدل اسپیکرم کردم

فکر میکنم حرفه ای تر باشه اینجا بپرسم

کیفیت صدا واسه مهمه اول نه حجم
    برای موزیک و فیلم میخوام

قیمتم حول و حوش 100 (یکم بالاترم شد یگید ممنون میشم)

یه سوال دیگه هم دارم که تو بخش رکوردر میپرسم
    خواهش میکنم
    متاسفانه به تاپیک های دیگه فرصت نمی شه سر بزنم و اینجا هم باید پست های مربط با هدفون داد
    و اینکه تجربه خاصی با اسپیکرهای زیر 1 تومن ندارم ولی در کل در اون محدوده بودجه شما تفاوت چندانی با هم ندارند فقط شما از ظاهر هر مدلی خوشتون اومد همون خوبه چون حتی اسپیکرهای 1 تومن تازه شروعی برای مسیر طولانی کیفیت هست که این شروع خاتمه بسیار گرونقیمت تر از 10 میلیارد تومنی برای فقط یک جفت اسپیکر داره مثلآ:
    Shape Audio - Organic Harmony
    البته Setup ساده و مختصر این اسپیکر بیش از 200 میلیارد تومن هزینه داره که مطمئنن اون صدای واقعی این اسپیکر نخواهد بود

=================
    قابل توجه اون دوستی که عنوان کردند HE90 در حال تولید و یا تولید خواهد شد:
    سنهایزر گفته در اینده نزدیک چنین برنامه ای در دست نداره و خبر جدیدتر اینکه سنهایزر قیمت HD800 رو 300 دلار بالابرد تا نشون بده که ارزش این هدفون چیزی فراتر از 1800 دلاری هست که قیمت جدید خورده
    پیشنهاد می کنم هرکی دوست داره که این برترین هدفون دینامیک دنیا رو با قیمت قدیم صاحب بشه زودتر دست تصمیم بگیره چون نمایندگی سنهایزر مرتب به اینجا سر میزنه و مطمئنن تجدید نظری در قیمت خواهد کرد

به هر حال از ما گفتن بود حدود 2 میلیون فعلی میشه حدود 2.5 میلیون یعنی 5 تومن اختلاف یعنی یه دونه EX1000 ژاپنی ولی به قیمت ایرانی (:

شما هم موفق باشید.

9. 3 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال هدفون salar_221's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام.
    ممنون اقا رضا .اتفاق صبح زنگ زدم برای پیگیری he90 که موفق نشدم.دز اولین فرصت خبرشو بهتون میدم.اقا رضا کیفیت ex1000 چقدر بالا تر از shure هستش؟چون من ie8 دارم میخواستم یه multi drive بگیرم مثل shure se535 یا westone w4 .راستش review ex1000 تون خیلی وسوسم میکنه.نظر شما چیه ؟لطفا راهنمایی کنین .با تشکر

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام.
    ممنون اقا رضا .اتفاق صبح زنگ زدم برای پیگیری he90 که موفق نشدم.دز اولین فرصت خبرشو بهتون میدم.اقا رضا کیفیت ex1000 چقدر بالا تر از shure هستش؟چون من ie8 دارم میخواستم یه multi drive بگیرم مثل shure se535 یا westone w4 .راستش review ex1000 تون خیلی وسوسم میکنه.نظر شما چیه ؟لطفا راهنمایی کنین .با تشکر
    سلام به شما

خواهش میکنم
    سعی کنید باهاشون تماس بگیرید چون اگه موجود باشه که خیلی عالیه
    مقایسه کیفیت صدای 535 با 1000 داده شده بود اما EX1000 برای کسی مناسبه که در حد بسیار حرفه ای بخاد صدا رو دنبال کنه و 535 برای کسی مناسب تره که بیشتر راحتی استفاده پرتابل بودن و صدای در حد حرفه ای ، بیشترین کاربردشون باشه هر چند که جنس صدای این دو با هم تفاوت داره و نمیشه مشخصآ گفت که کدوم بهتره مثلآ مید گرم 535 رو من نمی تونم فراموش کنم ولی از بیس و لو-مید پرچزییات EX1000 هم نمی شه چشم پوشی کرد و از Soundstage بسیار باز EX1000 بیشتر لذت خواهید برد و از راحتی 535 و همچنین راحتی استفاده اون هم برای طولانی مدت و هم اینکه راحتی حمل و نقل اون
    خلاصه می شه گفت هر دو هدفونهای بسیار با کیفیتی هستند و هر با ارزش و کفه ترازو خوشبختانه با توجه به قیمت و موجود بسیار بیشتر به سمت EX1000 سنگین تره در حالیکه افت قیمت 535 وسوسه کننده هست در یک جمله هر دو خوب هستند و داشتن هر دو رو مناسب میدونم هر چند که من 535 رو 800 تومن خریدم و EX1000 رو حدود 1 میلیون تومن، ولی با توجه به اینکه 535 رو داشتم دوست داشتم و ترجیح دادم که بابت EX1000 یک میلیون هزینه کنم خوب با این توضیح امیدوارم قانع شده باشید که هر دو با ارزش هستند و هر کدام مناسب کاربرد خودشون و در آخر EX1000 صدای حرفه ای تری داره ولی 535 صدای فان تری

Westone 4 در مقابل 535 یا مقایسه موردی نظر شماست؟
    و اینکه EX1000 چه ارتباطی به تصمیم شما بین مالتی ها داشت؟!

شما هم موفق باشید.

12. 6 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    میشه یه هدفون بیسیم معرفی کنید که باطریش با اداپتور شارژ بشه و یا از طریق امواج رادیویی خود کامپیوتر. کیفیتش هم در حد TSCO TH-5035 باشه خوبه.نهایتش 50 تومن بشه.
    مرسی

کاربر فعال هدفون salar_221's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام اقا رضا
    چون هدفون تک درایو داشتم می خواستم یه multi drive رو تجربه کنم.قبلشم که تحقیق کردم و jhaudio16 رو پیدا کردم که شما توضیح دادین که باید قالب بگیرم و ساختش سفارشیه که نشد بعدشم که شما shure 535se رو تایید کرده بودین تصمیم گرفتم shure بگیرم که دوباره ex1000 گرفتین یه review دادین و مقایسه کردین با se 535 که بازم دو دل موندم.الان چون ex1000 رو صلاح میدونین بازم فعلا بیخیال مولتی درایو میشیم تا شاید در اینده نزدیک یه مولتی درایو خوب وارد بازار بشه.برای westone هم تو یه مجله ای تبلیغ و تو ضیحات داده بود که به نظرم جالب اومد.از weston ها تجربه ای داشتین؟
    راستی یه فایل wav پیدا کردم 3 دقیقه با حجم 1 گیگ .گویا 24/358 هستش کیفیتش.بیصبرانه منتظرم hd800 burn in بشه ببینم چه خبره مگه با این حجم .فیلم hd full هم با این تایم زمانی با این ظرفیت نداریم.

آخر فروم باز a.z.p.z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Sky

پيش فرض

دوستان یک سوال - کسی آمار HD 598 > سن هایزر رو نداره که تو ایران باشه یا قیمتش چند باشه حدودا ؟؟؟ ...
    البته من تو سایت چاره فقط دیدم قیمت رو زده بود 375 تومن - البته از طرفی باید مطمئن باشم که فیک نباشه و این حرفا !
    - کسی از دوستان این مدل رو تست کرده ؟ من خودم فقط برای 5 دقیقه تست کردم خیلی خوب بود با صداش خیلی راحت بودم مدل قبلی سن هایزر من مدل HD 485 بود که 2سالی که داشتمش واقعا خوب جواب داد برای من با توجه
    به قیمتش - البته تحقیقاتی هم در مورد همین مدل سن هایزر خودم انجام دادم ولی خوب میخواستم نظرات دوستان رو هم بدونم ! - فک کنم یه AMP هم نیاز باشه دیگه - ( البته من فقط به پی سی و لپ تاپ وصل میکنم نه به
    پلیرم(ایپاد) - البته امروز باید با نمایندگی بعثت هم تماس بگیرم در موردش .

*** البته اگر فکر میکنید مدل بهتری از سن هایزر با همین بودجه گیرم بیاد میتونید پیشنهاد کنید ولی تو سن هایزر با این شرایط فکر کنم بهترین مدل موجود برای من این باشه.
    * در ضمن من زمان طولانی از هدفون استفاده میکنم و تمرکزم هم روی موزیک هست تا فیلم (مشکل دارم با هدفون های بسته ) و محدود به سبک خاصی هم نیستم تو موزیک از new age 'گرفته تا رپ و راک - متال و الکترونیک(ترنس هاوس و ... ) -
    ممنون .
    Last edited by a.z.p.z; 14-12-2011 at 10:53.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •