تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 500 از 904 اولاول ... 400450490496497498499500501502503504510550600 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,991 به 5,000 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

داداش سلام صبحی رفتم بیرون نمایندگی سایپا پیش دوستم یه دستمال نمناک اورد یه دستی اورد شیلنگ کاملا تمیز تمیز شد یه چیزی شبیه شوره روشو گرفته بود کلا ابروم رفت ضایع شدم شیلنگ سالم سالم بود دیگه تعویض نکردم اون از شیلنگ در مورد درب رادیاتور هم از همون نمایندگی سایپا پریدم فروشگاهش که کنار خودش هست یه دونه درب رادیاتور اصل خود شرکت سایپا خریدم 4 هزار تومن داداش ممنون از شما مرسی.یا علی.
    lمنظور از درخواست عکس همین بود
    درب شرتی بد نیست شوره هم احتمالا از درب بوده
    چه خوب

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام.
    دوستانی که قصدِ تعویض آب رادیاتور رو دارند , توجه داشته باشند که بهترین درصد برای مخلوطِ ضدِ یخ و آب مقطر , 50% - 50% یا نصف و نصف هست .
    یعنی باید به کاتالوگ ماشینتون مراجعه کنین ببینین سیستم خنک کننده ی ماشینتون و بخاری , مجموعاً چند لیتر حجم داره .
    مثال :
    اگر 3 لیتر حجم داره , 1.5 لیتر آب مقطرِ خالص و 1.5 لیتر ضد یخ استاندارد باشه .

البته در کشورهای دیگه مایع رادیاتور ( اصطلاحاً بهش میگن کولانت ) آماده وجود داره که خودش آب مقطر داره و نباید بهش آب مقطر اضافه کرد
    برای همین روش نوشته
    DO NOT ADD WATER
    آب اضافه نکنید

مثل اینها :

این نوع آب رادیاتورها شامل این چیزهاست :
    ضد یخ - ANTIFREEZE که نقطه ی انجماد رو میاره زیر صفر درجه مثلا میرسونه به منهای 30 درجه تا در زمستان آب رادیاتور یخ نزنه .
    ضد جوش که نقطه ی جوش آب رو میبره بالاتر از 100 درجه - COOLANT

آب مقطر که به علت نداشتن املاح معدنی ( نمکهای معدنی یا همون نمکهای فلزی ) خودرگیش بسیار کمتر از آب املاح دار هست .
    چرب کننده
    ====================================

برای ایران که کولانتِ آماده نیست توی بازار , باید ضد یخ استاندارد بخرید و با آب مقطر درجه یک ( آبِ بدون املاح - H2O تاحد امکان خالص ) و نصف و نصف با هم قاطی کنین
    میتونین 40% ضد یخ بریزین و 60% آب مقطر

اما هرگز درصدِ ضد یخ بیشتر از 50% نباید باشه .

اگر نمیدونین حجم سیستم خنک کننده چقدره باید از نمایندگی بپرسین یا از مکانیک وارد یا سیستم رو کاملاً تخلیه کنین تا خودتون حجمش رو پیدا کنین
    ضد یخها بعد از یکی دو سال تغییر رنگ میده و باید تعویض بشه .
    بهترین آب رادیاتور آماده , نوع قرمز رنگ هست که بسیار کارآمد و بدون رسوب هست و عمر زیادی داره ( تا 4 سال ) .
    مثل اینها

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 12-07-2014 at 20:13.

3. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه shahkilid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

بسیار خوب ممنون
    فورمول روغن مثلا روغن اترود سبز و یا روغن هایی که مواد خاصی به اونها می زنند منظورمه مثل سنتتیک و یا ...
    شلنگ باد زیادش برایموتور داغ مناسب نیست ولی بیشتر منظور خاک گیری درون کاپوت و رادیاتور و اینا بود
    بهتره روغن رو با وکیوم عوض کنید که با توجه به جنس کارتل روغن نشتی دار نشه ماشین
    در مورد تعویض آب هم با توجه به پلاستیکی بودن با احتیاط زیر رادیاتور یک شیر تخلیه وجود داره که می تونید باز کنید و از اونجا خالی بشه درب رادیاتور رو باز کنید و از اونجا آب بریزید تا شسته بشه بعد از اون و صبر برا ی خالی شدن کامل آب می تونید پیچ رو بسته و از بالا آب و ضد یخ بطور طبیعی 1 لیتر ضد یخ و بقیه آب رو اضافه کنید
    پس از پر شدن ماشین رو روشن کنید و صبر کنید تا درجه اب بالا بیاد و در این حال گردش اب رو به درون رادیاتور مشاهده کنید ( نشانه باز شدن تموستات و سالم بودن ان ) بعد از ان به هیچ عوان ماشین رو خاموش نکرده و اب اضاه کنید تا پر شه و سپس درب را بندید
    اون مخزن رزرو اضافای هم در مقدار اب تاثیر نداره و بعد از انجام تمام موارد اون رو تا خط وسط پر کرده و درب ها را کامل ببندید
    از این به بعد تا چند روز اول در موقع خنک بودن ماشین از درب اصلی رادیاتور و بعد از اون هر 10 روز یکبار از درب اصلی اب رو چک کنید
    از اب رادیتور و ضد یخ مرغوب استفاده کنید
    موفق باشید
    آقا واقعا ممنونم. نمی دونم چه جوری تشکر کنم بابت زمان و تجربه ای که در اختیارم گذاشتید.
    خوش باشید.

5. این کاربر از shahkilid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

کلا بخوام پست بالا را کامل کنم باید بگم که ضد یخ ها نوع هستند

1-مدل های تولید شده بر پایه اتیلن گلیکل که معدنی هستند و عمرشون حداکثر 2 سال هست و بعد از 2 سال باید کامل تخلیه بشن

2-ضد یخ های سنتتیک یا Longlife یا تایپ D

ضد یخ های نوع دوم عمر بسیار بالایی دارند و حدود 4 سال میشه ازشون استفاده کرد
    توصیه من این هست که اول از همه جهت تعویض مایع سیستم خنک کننده به دفتر چه خودرو مراجعه کنید و ببینید چه نوع ضد یخی توصیه شده.
    مثلا در خودرویی مثل پراید یا خانواده پژو با توجه به سهولت تعویض سیستم خنک کننده نیازی به هزینه بالا نیست و از همون ضد یخ معمولی با حداکثر 50% اختلاط با آب مقطر استفاده کنید کافی هست و سر 2 سال کل مجموعه مجدد تعویض بشه
    اما برای خودرو های گران قیمت تر یا خودرو هایی که پیچ تخلیه رادیاتور ندارند توصیه اکید استفاده از ضد یخ تایپ D یا longlife هست تا تعویض خنک کننده در فواصل طولاتی تری صورت بگیره

در بین محصولات وطنی من کولانت قرمز تا حالا ندیدم ، اگر هست دوستان راهنمایی کنند اما تنها ضد یخ تولیدی TYPE D یا Long life تولید داخل ایرانول هایپر و من گزینه دیگه ای ندیدم

مورد بعدی اینکه حتما حتما حتما ضد یخ را با آب مقطر خالص مخلوط کنید و از مخلوط کردنش با آب های رنگی رادیاتور یا آب لوله خودداری کنید که یا لجن و جرم میگیره یا خاصیت خورندگی بوجود میاد
    آب مقطر خالص که خدا را شکر به وفور و ارزانتر از پپسی کولا اینجا پیدا میشه و من از مغازه های تصفیه آب می خرم لیتری 100 تومن
    به نظر من برای 95% مناطق ایران نسبت 60 به 40 (آب مقطر به ضد یخ) کفایت می کنه و برای مناطق بسیار سرد هم حداکثر 50-50
    مورد دیگری به فکرم نمیرسه

7. 3 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

اگر 3 لیتر حجم داره , 1.5 لیتر آب مقطرِ خالص و 1.5 لیتر ضد یخ استاندارد باشه .

بهترین آب رادیاتور آماده , نوع قرمز رنگ هست که بسیار کارآمد و بدون رسوب هست و عمر زیادی داره ( تا 4 سال ) .
    با سلام
    ممنون بابت توضیحات کاملتون. فقط اونجا که اشاره کردید ضدیخ استاندار، آیا برند خاصی رو سراغ دارید؟ بنده از فروشگاه بی نی سی قصد دارم خرید کنم (اگر بشناسید)
    و آب رادیاتور آماده، منظورتون همون آب مقطر خالی هست دیگه؟ اگر بله، بنده فقط از این بطری های 2 لیتری PET شفاف ایرانی دیدم، که رنگی هستن و سبز یا آبی هستند. اونا چطوره؟ اگر مناسب نیست برند خاص یا نوع خاصی یا جای خاصی پیشنهاد می کنید؟ بنده تهرانپارس هستم.

ممنون

9. این کاربر از shahkilid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

کلا بخوام پست بالا را کامل کنم باید بگم که ضد یخ ها نوع هستند

1-مدل های تولید شده بر پایه اتیلن گلیکل که معدنی هستند و عمرشون حداکثر 2 سال هست و بعد از 2 سال باید کامل تخلیه بشن

2-ضد یخ های سنتتیک یا Longlife یا تایپ D

ضد یخ های نوع دوم عمر بسیار بالایی دارند و حدود 4 سال میشه ازشون استفاده کرد
    توصیه من این هست که اول از همه جهت تعویض مایع سیستم خنک کننده به دفتر چه خودرو مراجعه کنید و ببینید چه نوع ضد یخی توصیه شده.
    مثلا در خودرویی مثل پراید یا خانواده پژو با توجه به سهولت تعویض سیستم خنک کننده نیازی به هزینه بالا نیست و از همون ضد یخ معمولی با حداکثر 50% اختلاط با آب مقطر استفاده کنید کافی هست و سر 2 سال کل مجموعه مجدد تعویض بشه
    اما برای خودرو های گران قیمت تر یا خودرو هایی که پیچ تخلیه رادیاتور ندارند توصیه اکید استفاده از ضد یخ تایپ D یا longlife هست تا تعویض خنک کننده در فواصل طولاتی تری صورت بگیره

در بین محصولات وطنی من کولانت قرمز تا حالا ندیدم ، اگر هست دوستان راهنمایی کنند اما تنها ضد یخ تولیدی TYPE D یا Long life تولید داخل ایرانول هایپر و من گزینه دیگه ای ندیدم

مورد بعدی اینکه حتما حتما حتما ضد یخ را با آب مقطر خالص مخلوط کنید و از مخلوط کردنش با آب های رنگی رادیاتور یا آب لوله خودداری کنید که یا لجن و جرم میگیره یا خاصیت خورندگی بوجود میاد
    آب مقطر خالص که خدا را شکر به وفور و ارزانتر از پپسی کولا اینجا پیدا میشه و من از مغازه های تصفیه آب می خرم لیتری 100 تومن
    به نظر من برای 95% مناطق ایران نسبت 60 به 40 (آب مقطر به ضد یخ) کفایت می کنه و برای مناطق بسیار سرد هم حداکثر 50-50
    مورد دیگری به فکرم نمیرسه
    آقا مرسی از توضیحات تکمیلی.
    من یه پست قبل از مطلب شما زدم اما انگار بعد از شما اومده. که از آقا محمد پرسیدم برند خاصی برای ضد یخ توصیه می کنن یا نه.
    منظورتون از مغازه تصفیه آب چیه؟ کجا میشه پیدا کرد طرف شرق تهران؟ راستش مغازه تصفیه آب تا حالا نشنیدم.
    پس کلا این آب رادیاتور ها که رنگی هستند و توی اکثر تعویض روغنی ها فروخته می شه و در ظروف PET که یه بار مصرف هستن عرضه می شه کلا منتفی هستند؟
    ممنون

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

منظورتون از مغازه تصفیه آب چیه؟ کجا میشه پیدا کرد طرف شرق تهران؟ راستش مغازه تصفیه آب تا حالا نشنیدم.
    تهران را نمی دونم ولی طرفای ما (شیراز) بخاطر املاح زیاد آب مغازه هایی هستند که با استفاده از دستگاه های ویژ] آب را تصفیه می کنند و البته در کنارش آب مقطر هم می فروشند
    شما آب مقطر را از مغازه های باطری سازی هم می تونید تهیه کنید

پس کلا این آب رادیاتور ها که رنگی هستند و توی اکثر تعویض روغنی ها فروخته می شه و در ظروف PET که یه بار مصرف هستن عرضه می شه کلا منتفی هستند؟
    من بهش می گم آب فله ای
    طبق تحقیق که یکی از دوستان انجام داد سختی این آب با آب لوله کشی تقریبا یکی هست و البته شاید حتی بیشتر و مقداری هم رنگ به آب اضافه شده

12. 3 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با سلام
    ممنون بابت توضیحات کاملتون. فقط اونجا که اشاره کردید ضدیخ استاندار، آیا برند خاصی رو سراغ دارید؟ بنده از فروشگاه بی نی سی قصد دارم خرید کنم (اگر بشناسید)
    و آب رادیاتور آماده، منظورتون همون آب مقطر خالی هست دیگه؟ اگر بله، بنده فقط از این بطری های 2 لیتری PET شفاف ایرانی دیدم، که رنگی هستن و سبز یا آبی هستند. اونا چطوره؟ اگر مناسب نیست برند خاص یا نوع خاصی یا جای خاصی پیشنهاد می کنید؟ بنده تهرانپارس هستم.

ممنون
    مایع مخصوص رو فکر نکنم برند معتبری باشه البته از برند سینا راضی بودم ولی همون آب مقطر واقعی اگه گیرتون بیاد خیلی خوبه
    بعضی وقتا اگه آشنا داشته باشید که چیلیر های بزرگ ساختمانها به شرطی که با این الودگی مخلوط نشه هم اب مقطر خوبیه
    اما گرد و خاک حل نشده باشه
    ضد یخ هم کاسپین و بهران راضی کننده بود
    Last edited by kasra2002; 13-07-2014 at 10:51.

14. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

شما آب مقطر را از مغازه های باطری سازی هم می تونید تهیه کنید
    آقا اتفاقا تنها گزینه ای که برای آب مقطر به ذهنم رسید همین باطری سازی بود. اما توی یه فروشگاه لوازم یدکی همین آب باطری (آب مقطر) دیدم، بطری نیم لیتری داشت 400 تومان! می خواستم بدونم این آب مشکلی برای رادیاتور نداره؟ همین آب باطری.

ضد یخ هم کاسپین و بهران راضی کننده بود
    ضد یخ کاسپین تهیه کردم. 8500 ولی هنوز لنگ آب هستم ) و لنگ خود رادیاتور که در پست بعدی مشکلم رو می نویسم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ضد یخ کاسپین تهیه کردم. 8500 ولی هنوز لنگ آب هستم ) و لنگ خود رادیاتور که در پست بعدی مشکلم رو می نویسم.
    سلام
    از آب دستگاه تصفیه میتونید استفاده کنید.
    مشکلی نداره.

آون آب هایی رو که لوازم یدکی به عنوان آب مقطر میفروشه هم خوبه. ( آب مقطر نیست و آب تصفیه شده با استفاده از رزین هستش که املاحش کمی از آب مقطر بیشتره. ولی بازم املاح کمی داره ) و برای رادیاتور کاملا مناسبه.
    Last edited by bijandarbari; 13-07-2014 at 13:11.

17. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •