تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 50 از 328 اولاول ... 4046474849505152535460100150 ... آخرآخر
نمايش نتايج 491 به 500 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه neda_traveler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

مردی باشه که 2-3 تا دوس دختر فاب داشته چون خودم هیچ وقت نداشتم ی همچین ادمی حداقل ی شناخت کلی از روحیه خانوما داره هر چند من روحیه خاصه خودم و دارم
    نه من با این حرف شماموافق نیستم
    دوست دختر فاب یعنی چی/
    یعنی تا چه حد؟
    من اگر بدونم همسرم دوستیهاش با یک نفر خیلی نزدیک بود اصلا همچین کسی لایق ازدواج با خودم نمی دونم
    چون من هم مجرد بودم من هم موقعیت داشتم  و دارم اما هر دوستی نه میپسندم نه قبول دارم
    و با وجودی که دوست پسر نداشتم اما با روحیات پسرها اشنا هستم  
    و برای اینکه یک پسر بخواد روحیات دختر بشناسه نیاز به دوست دختر فاب نداره
    میتونه تو دانشگاه یا دوستی های اجتماعی یا همین نت یا مطالعه با روحیات خانم ها اشنا بشه  و حتما نیازی به دوست دختر اون هم  خیلی صمیمی و نزدیک    نیست

2. 4 کاربر از neda_traveler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahammad_reza's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    ایران اردبیل

پيش فرض

سلام من 24 سالمه خونه و شغل هم دارم و درآمدم خوبه. تا حالا 2 بار رفتیم خاستگاری بار اول موقع صحبت سر مهریه و مادیات شد منتظر موندم گفتن : 400 تا سکه و بعد کلی گفت و گوی فامیل ما با اونا اومدن سر 200 تا بعد به من گفتن قبول می کنی منم راحت گفتم بیشتر از 10 تا نمی تونم قبول کنم و در توانم نیست اگه موافقین خبر بدین حتی خانواده هم می گفت کی داده کی گرفته قبول نکردم . بار دوم هم همینطور شد اما فرداش زنگ زدن و قبول کردن ولی گفتن در عوض باید یک عروسی آن چنانی بگیری و همه جهیزیه رو خودت بخری و ... با اینکه می تونستم شرط ها شون رو عملی کنم ولی قبول نکردم گفتم ما رو به خیر و شما رو به سلامت.دوستان عزیز ما باید خودمون این رسوم احمقانه رو بشکنیم و خرد کنیم با عمل نه با حرف.
    Last edited by mahammad_reza; 05-11-2012 at 15:29.

4. 13 کاربر از mahammad_reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

سلام من 24 سالمه خونه و شغل هم دارم و درآمدم خوبه. تا حالا 2 بار رفتیم خاستگاری بار اول موقع صحبت سر مهریه و مادیات شد منتظر موندم گفتن : 400 تا سکه و بعد کلی گفت و گوی فامیل ما با اونا اومدن سر 200 تا بعد به من گفتن قبول می کنی منم راحت گفتم بیشتر از 10 تا نمی تونم قبول کنم و در توانم نیست اگه موافقین خبر بدین حتی خانواده هم می گفت کی داده کی گرفته قبول نکردم . بار دوم هم همینطور شد اما فرداش زنگ زدن و قبول کردن ولی گفتن در عوض باید یک عروسی آن چنانی بگیری و همه جهیزیه رو خودت بخری و ... با اینکه می تونستم شرط ها شون رو عملی کنم ولی قبول نکردم گفتم ما رو به خیر و شما رو به سلامت.دوستان عزیز ما باید خودمون این رسوم احمقانه رو بشکنیم و خرد کنیم با عمل نه با حرف.
    موافقم + تأیید میشه

مراسم و عروسی آنچنانی یعنی چی؟ یعنی طرف دلش میخواد چشم مردم در بیاد، حالا به هر قیمتی شده؛ حتی اگه دختر و دامادش مجبور بشن یک سال لنگ خونه باشن ( مهم نیست که )
    کسی که زندگیش به حرف مردم، توقع مردم و انتظارات مردم و همین طور بهانه های مردم بند باشه زندگی آرومی نخواهد داشت.
    به نظر شما زندگی کردن با همچین آدمی یه آخر و عاقبتی داره؟
    واقعا کی میتونه تو این دوره و زمونه توقعات این ها رو برآورده کنه؟
    به نظر من هر کسی باید پاش رو قد گلیمش دراز کنه، یعنی موقعیت و امکاناتش رو در نظر داشته باشه.
    اما اگه این جا بخواد خودش رو با حرف مردم و ... هماهنگ کنه، زندگی بیخود و بی جهت براش سخت میشه

6. 5 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز roteal2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اصفهون نصف جهون...

پيش فرض

لایک به کاری ک کردی.والا ما یه مدت با دختری بودیم اومدم بهش گفتم.من بیشتر 14 تا نمیتونم بدم اونم قبول کرد یه ماه بعدش گفت تو فامیل گفتم مهریه من کمتر سال تولدم نمیتونه باشه اگه باشه فامیل واسم دست میگیرن .....شما به من بگید دختری که این طرز فکرشه آیا میتونه زن زندگی باشه ....خلاصه تهش میرسیم به صحبت اون دوستمون که میگن جشم و هم چشمی زندگی رو ویران میکنه.
    من خودم بچه طلاقم اصلا هم دوست ندارم توی زندگیم شکست بخورم حتی اگر هم شده تا آخر عمرم ازدواج نکنم.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

8. 6 کاربر از roteal2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

واقعا دوستان مثالهای قشنگی زدن

البته شاید خیلی از دختراها راضی باشند اما خانوادشون سختگیری میکنند

شاید هم حق داشته باشن......با این اوضاع مالی خانوئاده ها و شرایط سخت زندشگ و آمار بالای طلاق شاید فکر میکنند که کار درست همین سختگیری ها هست

اما همین سختگیریها باعث سخت شدن زندگی میشه......شما حساب کنید پسری رو که عروسی انچنانی میگیره و کلی خرج میکنه...به نظرتون میتونه یه زندگی ساده داشته باشه...مطمئنا نه......نه خودش زندگی ساده رو دوست داره و نه همسرش.چون همون ابتدا با خرجهای انچنانی زندگیشونو آغاز کردن

در ضمن میشه گفت در کل نگاه ادمها به زندگی مادی شده.....یعنی امتیاز ادمها به ثروث بیشترشونه و نه چیز دیگه ای

10. 5 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز majidli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهرانپارس

پيش فرض

الان یکی از دلایلی که افراد به فکر ازدواج میفتن خارج شدن از فشار عصبی محیط اطرافشونه.فکر میکنن با ازدواج میتونن این فشارو بردارن یا حداقل کم کنن و چون دو طرف به این هدف فکر میکنن فشار اطراف رو میارن تو زندگیه خودشون (زن میخاد توسط مرد فشار روحیش کم بشه و بر عکس)در نتیجه فشار زندگی بیشتر میشه و یکی از دلایل بیشتر شدن طلاق همینه!
    اول باید دلیل برای ازدواج مشخص بشه تا بری دنبال بقیش
    Last edited by majidli; 05-11-2012 at 16:58.

12. 3 کاربر از majidli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهرانپارس

پيش فرض

اونی که میخواد فشار روحیش کم بشه باید بره پیش مشاور .اون شخص نمیتونه کاندید خوبی برای ازدواج باشه
    متاسفانه الان اکثر جوونامون این مشکلو دارن.یه برداشت بد از رفتن به مشاور هم اینه که میگن مگه من روانی ام!!!
    تازه این یکی از دلایلشه
    خیلی دلایل برا ازدواج کردن و نکردن هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه MASTER OC 7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ابتدا تشکر میکنم از همه دوستان که تو تاپیک شرکت کردن چون واقعا بحث بسیار جالبی بوجود اومده
    با توجه به سن پایینی که دارم " 17 " سعی کردم تو بحث مردونه و بزرگترها دخالت نکنم ولی از افراد انگشت شماری هستم که تمام بحث های دوستان را از اول خط به خط دنبال کردم
    یکی از چیزهایی که باعث شده داخل مغز بنده یک علامت ؟ بوجود بیاد اینه که چرا دختر خانوم های عزیز آینده و ادامه تحصیل و فرصت هایی که در آینده ممکن هست براشون بوجود بیاد را خیلی راحت نابود میکنن
    مثال یک دختر خانوم تو سن 18 سالگی بعد از اینکه دیپلم میگیره یا حتی نمی تونه قبول بشه با اولین خواستگاری که براش میاد ( وضعیت مالی خواستگار تقریبا خوب ) خیلی راحت بله را میده !

خوب الان این شخص از آینده و جوونی خودش چه لذتی میخواد ببره ؟
    اگه لذت زندگی بعد از ازدواج ( تو سن پایین ) شروع میشه خوب ما هم به خوانوادهامون یاد بدیم که دختر خونه را تو 18 سالگی بفرسته خونه ی بخت
    حالا بر فرض بگیریم دختر اطلاعات و تجربه زیادی در این مورد نداره و از خوانواده میخواد برای ادامه زندگیش کمک بگیره
    خوانواده هم با اطلاعات و تجربه ( مال بعضی ها متاسفانه به زور به %10 میرسه ) زیادی که داره مثلا میخواد دختر را بهتر کمک هرجور شده بله را از دختر میگیرن و دختر را راهی خونه بخت ( بدبختی ) میکنن
    فقط و فقط بخاطر اینکه خواستگار خوب از دست نره !!!

ما تو یکی از آشناهامون یه خونواده داریم که دخترشون را تو سن 14 سالگی شوهر دادن ! دختر خانوم هم اکنون 16 سال داره و یدونه بچه هم تو شکمشه !

خدا آخر عاقبت مارو بخیر کنه

15. این کاربر از MASTER OC 7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهرانپارس

پيش فرض

به نظر من ازدواج تو سن پایین تر اگه شرایطش پیش بیاد خیلی خوبه چون تو این جامعه احتمال به انحراف کشیده شدن افراد خیلی زیاده که با ازدواج زودتر و به موقع یه تعهدی برای فرد ایجاد میشه که بتونه خودشو کنترل کنه .یکی از دلایل اینکه اکثر ورشکارامون اونم رزمی کارامون،نه فوتبالیست! رو شرایطی فراهم میکنن که زود ازدواج کنه همینه هم تو موفقیتش تاثیر داره همه اینکه منحرف نمیشه اما فوتبالیستا نه...خودتون میدونید!
    و یکی دیگه از دلایل زود ازدواج کردن اینه که بچت بت بابا بزرگ نگه!!بتونی رفیقش باشی و اختلاف سنیتون تو نسلای مختلف نباش که نتونی دردشو درک کنی!
    اما دلایل ازدواج نکردن که خیلی رایجه مشکلات اقتصادیه
    وقتی من نوعی فکر این که فقط برای شروع چقدر باید هزینه کنم(مثلا همون یه شب خواستگاری، و کلی مراسم الکیه باب شده مثل بله برون و...) وقتی میبینم با این درامدی که نمیتونم نیازای خودمو برطرف کنم معلومه که نمیتونم مسولیت یه نفر دیگه رو هم به دوش بکشم!اینجاس که جفتمون ضربه میخوریم

17. این کاربر از majidli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

از جمله فشارهایی که خانواده به دختر میارن همین موضوعی هست که مطرح شد(خواستگار خوب از دست میره)

از جمله استرسهایی که برخی از خانمها هم دارن همینه و فکر میکنند اگه این کیس رو از دست بدن شاید در آینده کسی به سراغشون نیاد

این به نظرم اصلا خوب نیست............من فکر میکنم تا وقتی که نتونستیم فردی رو که همه جوره بتونه با ما زندگی کنه و ما هم از انتخابمون راضی باشیم پیدا نکردیم ازدواج نکنیم..........

اگه پیدا نشد کلا ازدواج نکنیم...........اجباری مگه درکاره........

یه مسئله ای هم هست که شاید گفتنش بد نباشه.......ای کاش شرایط خواستگاری برای هر دو جنس برابر بود.....ای کاش میشد خانمها هم بتونند از فرد مورد علاقشون خواستگاری کنند.............

شاید چون شریاط روحی خاصی دارن و از " نه " شنیدن از یک پسر ضربه روحی میخورن نتونن همچین کاری کنند......اما وقتی خانمی خواستگاری کنه معلومه اماده ازدواجه.........

19. این کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •