تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 50 از 176 اولاول ... 4046474849505152535460100150 ... آخرآخر
نمايش نتايج 491 به 500 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

آخر فروم باز Mehrdad092000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام .

بطور خلاصه هر چهار سكتور 512 بايتي كه شامل یک بخش پیشوند یا header و یک بخش پسوند (suffix) یا Trailer هست به يك سكتور 4096 بايتي تبديل شده و در نتيجه براي هر سكتور ميتوان خیلی از Gap و sync و address mark و ECC و ... را حذف نمود و از هدر رفتن فضای فیزیکی و همچنین کاهش سرعت دسترسی به سکتور‌ها جلوگیری کرد .

اندازه هر سكتور را با اندازه كلاسترها اشتباه نگيريد . اندازه سكتور غير قابل تغيير هست ولي اندازه كلاستر قابل تعيين و تغيير هست . گرچه سكتورهاي هارد يكترابايتي سيگيت شما 4K هست ولي براي هماهنگي بيشتر با برنامه ها به 512 بايتي شبيه سازي ميشوند . از طريق HDtune و از قسمت info هم ميتونيد متوجه سايز سكتور بشويد .

ممنون
    پس 4k باعص سرعت بیشتر میشه
    الان hd tune دیدم 512 بایتی بود درسته ؟
    راستش من یکم گیج شدم کلاستر و یعنی ما فرمت میکنیم ؟
    راحبه برنامه ها پس هیچ فرقی نداره ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

نظرتون در باره ی هاردهای وسترن HGST چی هست
    ظاهرا وسترن از سال 2012 که خط تولید هیتاچی رو خریداری کرده این رو هم میزنه . حالا این عملا وسترن حساب میشه یا هیتاچی؟
    گارانتی آواژنگ معتبر هست؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون
    پس 4k باعص سرعت بیشتر میشه
    الان hd tune دیدم 512 بایتی بود درسته ؟
    راستش من یکم گیج شدم کلاستر و یعنی ما فرمت میکنیم ؟
    راحبه برنامه ها پس هیچ فرقی نداره ؟
    کلاستر مجموعه ای از چند سکتورهایی هست که در مجاورت هم قرار گرفته اند . میتونید سایز کلاستر را تغییر بدید (با استفاده از برنامه های مدیریت هارد و پارتیشن بندی) ولی سایز سکتور به هیچ عنوان قابل تغییر نیست .
    همانطوریکه قبلاً هم گفتم با وجودیکه هارد شما دارای سکتورهای 4096 بایتی هست ولی جهت هماهنگی بیشتر با نرم افزارها و سخت افزارها بصورت 512 بایتی شبیه سازی میشوند .

نظرتون در باره ی هاردهای وسترن HGST چی هست
    ظاهرا وسترن از سال 2012 که خط تولید هیتاچی رو خریداری کرده این رو هم میزنه . حالا این عملا وسترن حساب میشه یا هیتاچی؟
    گارانتی آواژنگ معتبر هست؟
    پیشتر کمپانی Western Digital مالک کل سهام Hitachi GST شده بود و به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان هارد دیسک در جهان تبدیل شده بود ولی به خاطر الزامات ضد انحصار Federal Trade Commission بخش تولید هاردهای 3.5 اینچی Hitachi GST به کمپانی Toshiba واگذار شد . مالکیت سهام یک کمپانی به این معنی نیست که کمپانی واگذار شده دیگر چیزی تولید نکند و تولید بعهده کمپانی مادر باشد . کمپانی Hitachi GST همچنان به تولید ادامه میدهد . سهیم شدن در سود سهام ، بهره مند شدن از تجربیات تحقیق و توسعه یکی از چندین مزایای خرید سهام توسط شرکت مادر هست .
    بدیهی هست که تولیدات Hitachi GST نمیتونه کیفیت پایینی داشته باشد (این کمپانی وارث بخش تولید هارد کمپانی معظم IBM هست) ولی در بازار ایران فعلاً وسترن و سیگیت فراوانتر هست و به همین علت تعمیر آن توسط کلینیکهای تخصصی به خاطر وجود قطعات یدکی بیشتر ممکن تر هست و همچنین گارانتی های معتبر تری دارند .

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز AMIR MOHAMMAD . M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهــــــران

پيش فرض

سلام
    امروز رفتم
    Western Digital My Passport Ultra Portable Hard Drive - 1TB با یه قیمت عالی و گارانتی گرفتم .
    تا حالا که خوب بوده .
    اگه سوالی بود در خدمتیم .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

مدلهای اسلیم مربوط به وسترن و سیگیت تو بازار ایران هست (۱ترا به بالا) ؟

این کارتریج مربوط به هارد سیگیت پرتابل آیا بصورت جداگانه کاربردی داره ؟ چه مواردی؟ میشه تصویر هم بزارید؟ خود هارد پرتابل را بصورت اینترنال استفاده میکنم

فری اجنت هم مثل سیگیت بک آپ پلاسه از بابت کارتریج؟ کلا چه تفاوتی داره؟

(یجا دیده بودم به پرینتر متصل کرده بود چجوریشو یادم نیست)

با تشکر فراوان

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مدلهای اسلیم مربوط به وسترن و سیگیت تو بازار ایران هست (۱ترا به بالا) ؟

این کارتریج مربوط به هارد سیگیت پرتابل آیا بصورت جداگانه کاربردی داره ؟ چه مواردی؟ میشه تصویر هم بزارید؟ خود هارد پرتابل را بصورت اینترنال استفاده میکنم

(یجا دیده بودم به پرینتر متصل کرده بود چجوریشو یادم نیست)

با تشکر فراوان
    این کارتریج مربوط به هارد سیگیت پرتابل آیا بصورت جداگانه کاربردی داره ؟چه مواردی؟
    اگر کاربر نیاز به اینترفیس هایی چون Thunderbolt و یا Firewire داشته باشد مجبور هست که یا هارد اکسترنال مناسبی را انتخاب و یا اینکه کارتریج را بطور جداگانه خریداری کند .

میشه تصویر هم بزارید؟
    آداپتر مدلهای قدیمی FreeAgent GoFlex که میتوان برای Backup plus هم استفاده نمود .

آداپترهای Thunderbolt

خود هارد پرتابل را بصورت اینترنال استفاده میکنم
    مشکلی نیست ، فقط در جایی قرار بدید که ثابت و بدون لرزش باشد .

از لحاظ شکل ظاهر متفاوت هستند ولی هر دو مدل usm هستند یعنی قسمت انتهایی آن قابل جدا شدن هست .

یجا دیده بودم به پرینتر متصل کرده بود چجوریشو یادم نیست
    هاردهای اکسترنال تحت شبکه هستند که میتوان پرینتر را به آن متصل و در شبکه بین سیستمها share کرد .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

اگر کاربر نیاز به اینترفیس هایی چون Thunderbolt و یا Firewire داشته باشد مجبور هست که یا هارد اکسترنال مناسبی را انتخاب و یا اینکه کارتریج را بطور جداگانه خریداری کند .

.
    منظورم این بود که :

الان یه هارد سیگیت بک آپ پلاس گرفتم کارتریجشو جدا کردم و خود هاردو تو سیستم جاسازی کردم بصورت اینترنال حالا میخواستم بدونم که این کارتریج که دارم به چه دردی میخوری ؟ بزارمش کنار یا اینکه ازش میتونم استفاده کنم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Behzad83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اساتید و دوستان: هارد وسترن بلو هم مثل گرین هد پارکینگ داره؟
    در کل کم صداترین هاردی که هد پارکینگ نداشته باشه چیه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منظورم این بود که :

الان یه هارد سیگیت بک آپ پلاس گرفتم کارتریجشو جدا کردم و خود هاردو تو سیستم جاسازی کردم بصورت اینترنال حالا میخواستم بدونم که این کارتریج که دارم به چه دردی میخوری ؟ بزارمش کنار یا اینکه ازش میتونم استفاده کنم؟
    در این حالت ، کارتریج دیگه کاربردی نداره .

اساتید و دوستان: هارد وسترن بلو هم مثل گرین هد پارکینگ داره؟
    در کل کم صداترین هاردی که هد پارکینگ نداشته باشه چیه؟
    تقریباً تمام و اکثر هارد دیسکهای مدرن و امروزی Head parking دارند تا در زمانی که هارد خاموش هست و یا در حالت Sleep و Standby ، هد ها از روی سطح پلاتر خارج بشوند . ممکن هست در بعضی از مدلها تعداد دفعات Sleep و یا Standby شدن بیشتر باشد و یا در بعضی از مدلها کمتر باشد .

هارد دیسکهای قدیمی مثل Seagate Barracuda 7200.10 هستند که Head parking ندارند و در مواقعی که هارد خاموش هست اسلایدر در ترکهای خاصی بر روی پلاتر فرود میآیند . در زمانیکه هارد شروع به کار میکند آنقدر اسلایدر بر روی پلاتر کشیده و ساییده میشود تا پلاتر به سرعت مناسب برسد و پس از شناور شدن بر روی لایه ای از هوا و جدا شدن از سطح پلاتر بر روی سایر ترکهای حاوی دیتا حرکت میکند . در صورتیکه در هارد دیسکهای مدرن تا زمانیکه پلاتر به حداکثر سرعت نرسد هد ها بر روی سطح پلاتر نخواهند آمد و قبل از اینکه پلاتر از حرکت بایستد هد ها به Head parking هدایت میشوند . این شیوه طراحی باعث افزایش عمر مفید هارد دیسک میشود .

اگر طالب هارد بیصدا هستید توصیه میکنم SSD درایو بخرید .

11. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه erfagh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام،
    مدتی هست که تو فکر هستم هارد اینترنال بگیرم، الان روی سیستم 2تا هارد 1ترا و 500گیگ هست، میخوام هارد 500گیگ رو از دور خارج کنم و یه هارد 2ترا جایگزینش کنم، تو فکر هم بودم در کنار این 2هارد یک هارد ssd 64گیگ یا 128گیگ هم صرفا برای ویندوز و به ندرت برنامه های مهندسی.
    نظر دوستان چطور هست اگه این کار رو انجام بدم؟ خرید ssd کار بیهوده ای هست؟ یا واقعا تاثیر خیلی مهمی داره؟ من از سیستم بالای 80% برای گیم استفاده میکنم.
    ممنون میشم هرگونه پیشنهاد، راهنمایی و موارد دیگه بود بگین. مرسی.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •