تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 72

نام تاپيک: مشاوره برای لپ تاپ گیم تا 2 میلیون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

فرق i7 740QM با i7 2630QM  توی بازی چقدره؟چون G53 JW i7 740QMداره 2.300ولی G53 SW 2630QM بالای 2.500

آخر فروم باز Xilevens's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

فرق i7 740QM با i7 2630QM  توی بازی چقدره؟چون G53 JW i7 740QMداره 2.300ولی G53 SW 2630QM بالای 2.500
    نه واسه بازي تفاوتي ندارن

آخر فروم باز Farshid72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

نه واسه بازي تفاوتي ندارن
    کی گفته فرقی ندارن ؟؟؟ بهتره یه cpu-z نصب کنی تا فرقشو تو ضریب پردازنده بفهمی

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

کی گفته فرقی ندارن ؟؟؟ بهتره یه cpu-z نصب کنی تا فرقشو تو ضریب پردازنده بفهمی
    اول سوال رو بخونيد بعد جواب بديد
    گفتن فرق اين دو تو بازي
    گفتم هيچ فرقي نداره چون بازي ها اينقدري نياز به پردازنده قوي ندارن
    و تا حالا هر بازي بوده رو كمتر از كلاركسفيلد ها هم جواب داده
    و اگه ميخواي بدوني كي اين حرفو زده
    من هم اين حرفو زدم
    خود من

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اول سوال رو بخونيد بعد جواب بديد
    گفتن فرق اين دو تو بازي
    گفتم هيچ فرقي نداره چون بازي ها اينقدري نياز به پردازنده قوي ندارن
    و تا حالا هر بازي بوده رو كمتر از كلاركسفيلد ها هم جواب داده
    و اگه ميخواي بدوني كي اين حرفو زده
    من هم اين حرفو زدم
    خود من
    حذف شود........
    Last edited by Farshid72; 25-01-2012 at 22:15.

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دوسته عزیز احتمالا شما به هوای فرکانسشون رفتی خیر دوسته عزیز
    قدرت پردازش با فرکانس فرق داره
    در ضمن تو سری های sandy bridge برای هر هسته یک ظرفیت با یه ظریب پردازنده خاص مشخصی میشه که خود برنامه cpu-z اگه یکی رو میزنه برای اینکه این برنامه برای حالت Full load هستش
    بهتره یه مطاله ای در مورد این سری پردازنده ها داشته باشی
    اگه فرق نداشت که نمیساختن!!!

---------- Post added at 11:21 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

چون جواب داده دلیل نمیشه که بگید فرقی نداره
    بهر حال پردازش موازی یا استفاده از یه هسته به همراه هسته مجازیش با استفاده از چنئ هسته همزمان فرق میکنه
    سری های sandy bridge قدرت پردازش بالاتری دارند
    اگه رو بازی نوشته core 2 due دلیل نمیشه اونی که 1366 داره بگه بازی روپردازنده من با اونی که 2011 داره یکیه!!!
    عزيز من
    من خودم ميدونم به هواي چي رفتم
    خيلي ممنون كه تذكر داديد قدرت پردازش با فركانس فرق داره
    نميدونستيم
    ببخشيد من يه سوالي واسم پيش اومد چرا وقتي تو خيابون و جاده نميشه با حد يه سرعت مجاز رانندگي كرد ماشيني ميسازن كه سرعتش 300 يا 400 كيلومتره؟
    عزيز من واسه بازي هيچ تفاوتي ايجاد نميكنن چون هر دو از پس قدرت اجراي بازي ها در لپ تاپ بر ميان و هيچ محدوديتي ايجاد نميكنن بلكه اينجا محدوديت گرافيك 460 هست
    فناوري اصلي سندي بريج ها بر اساس كلاركسفيلدهاست و همشون پردازش چند هسته اي و تردهاي موازي دارن
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اين جمله بالا هم نفهميدم منظورتونو
    Last edited by Xilevens; 23-01-2012 at 02:35.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

حذف شود........
    Last edited by Farshid72; 25-01-2012 at 22:16.

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اون مثال رانندگیتونو باید اینجوری جواب بدم که اونی که ماشینی میخره که 300 400 تا سرعت میره دلیلش سرعت نیست دوسته عزیز دلیلش امکانات و قدرات موتور اون ماشین هستش
    حالا امکاناتی که سندی بریج در اختیار اشخاص قرار میده با نسل های قبلی فرق داره
    شما بهتره وارد TASK maneger بشید و از تب process ببینید که explorer چه درصدی از cpu یا رم رو بخودش اختصاص میده
    حالا رئش کلیک راست کنید و set priorety رو بزارید روی high آیا فک نمیکنید تاثیری توی کارتون داشته ؟؟؟
    ببین دوسته عزیز پردازنده تقسیم به حافظه های حاصی میشه(ابعاد خاص ) مثلا مکعب هایی با حجم 99 که تعداد این مکعب ها بیشتر باشه پردازش سریعتر و روونتر انجام میشه
    تو سری های سندی مثلا 2630 اون روی 99 هست و ضریب حجم پردازنده در حال تغییر هستش و بالا پایین میشه و محدودیتی نداره
    ولی درمورد نسل های قبلی محدودیت داره و تا حد خاصی این ظریب تغییر پیدا میکنه!!!
    بهتر حال این کار توی سریعتر و روونتر پردازش شدن تاثیر فوق العاده ای داره
    عزيز من شما يه خودرو با موتور 12 سيلندر با حجم فلان و تعداد سوپاپ فلان رو ميخري واسه امكاناتش؟ چرا نميري يه ماشين تجملاتي مثل رويز رولز بخري يا شما قدرت موتورشو نياز داري يه تانكر ببندي عقبش باهاش كار كني؟ مصرفشم كه كمتر ماشينهاي معمولي نيست قدرت موتور همچين ماشيني فقط واسه سرعته همين و بس
    تو سي پي يو هم همينطوره سرعت بيشتر اما تا يه حديش رو ما بيشتر نياز نداريم
    من نگفتم سندي بريج ها با سري قبلي تفاوتي ندارن
    دارن
    ولي به هيچ وجه تاثيري تو بازي نداره
    از اين تقسيم شدن به حافظه ي مكعبي و اينجور چيزا چيزي نميفهمم كلا نامانوسه اگه اسمه اصليشو بگيد بهتره
    حتي من متوجه منظور شما در مورد ضريب حجم حافظه بشم مسلما نامحدود نيست
    و چيزي كه من ميدونم اينه كه همشون بر اساس هايپر تردينگ كار ميكنن و يه سري تفاوت هاي سخت افزاري
    باعث افزايش قدرت سندي بريج ها شده
    با اينحال شما هيچ بازي نميتوني پيدا كنيد كه با اجرا شدن سندي روون تر از نسل اول باشه

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

با توجه به گرافیک نه چندان قوی لپتاپ ها اینکه سی پی یو گرافیک رو محدود کنه و باعث افت فریم بازی بشه احتمالش خیلی کم هست.
    واسه همین توی لپتاپ ها توی بازی زیاد تاثیر نداره.و این گرافیک هست که چون سرعتش نسبت به سی پی یو پایینتره باعث محدود شدن سی پی یو میشه.
    در کل سی پی یو توی رزولیشن پایین و جزییات پایین تاثیر گزار هست و فشار روش زیاده و گرافیک تاثیرش کمتر هست. توی رزولیشن بالا و جزییات زیاد سی پی یو زیاد تاثیری نداره بلکه گرافیک تاثیرگزار میشه و بیشترین فشار روش هست.
    برای مثال توی بازی کرایسیس 2 فرق یه سی پی یو ارزون مثل athlon II 640 که حدود 120 تمنه با یه سی پی یو core i7 2600k که حدود 500 تمن ایناست توی رزولیشن 1080*1920 فوقش چند فریم هست ولی توی رزولیشن 1024*1280 حدود 50/60 فریم اختلاف داره.
    .....
    اون ضریب پردازنده چیزی جدیدی نیست. در حالت عادی که سی پی یو کار خاصی انجام نمیده برای صرفه جویی در مصرف برق ضریب پردازنه میاد پایین که توی 2630 چون سرعت کلاک سیستم 100 هست ضریب پردازنده کمترینش 8 هست 100*8 که سرعت سی پی یو 800mhz میشه برای کاهش توان پردازنده. حالا این ضریب هی کمو زیاد میشه توی سی پی یو های چند سال قبل هم همین جوری هست.
    اون قضیه مکعب ها ربطی به سی پی یو نداره مربوط به سیستم عامل هست و مالتی تاسکینگ. سیستم عامل برای اینکه بتونه چندین کار رو همزمان با هم انجام بده زمان استفاده از پردازنده رو به 100 قسمت تقسیم میکنه. وقتی priority رو تغییر بدی یعنی اولویت استفاده از سی پی یو رو برای اون برنامه تغییر دادی که میتونی بیشترش کنی یا کمتر و این یه چیز کلی هست مربوط به یه سی پی یو خاص نمیشه.

10. 2 کاربر از hassanshaikhi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با توجه به گرافیک نه چندان قوی لپتاپ ها اینکه سی پی یو گرافیک رو محدود کنه و باعث افت فریم بازی بشه احتمالش خیلی کم هست.
    واسه همین توی لپتاپ ها توی بازی زیاد تاثیر نداره.و این گرافیک هست که چون سرعتش نسبت به سی پی یو پایینتره باعث محدود شدن سی پی یو میشه.
    در کل سی پی یو توی رزولیشن پایین و جزییات پایین تاثیر گزار هست و فشار روش زیاده و گرافیک تاثیرش کمتر هست. توی رزولیشن بالا و جزییات زیاد سی پی یو زیاد تاثیری نداره بلکه گرافیک تاثیرگزار میشه و بیشترین فشار روش هست.
    برای مثال توی بازی کرایسیس 2 فرق یه سی پی یو ارزون مثل athlon II 640 که حدود 120 تمنه با یه سی پی یو core i7 2600k که حدود 500 تمن ایناست توی رزولیشن 1080*1920 فوقش چند فریم هست ولی توی رزولیشن 1024*1280 حدود 50/60 فریم اختلاف داره.
    .....
    اون ضریب پردازنده چیزی جدیدی نیست. در حالت عادی که سی پی یو کار خاصی انجام نمیده برای صرفه جویی در مصرف برق ضریب پردازنه میاد پایین که توی 2630 چون سرعت کلاک سیستم 100 هست ضریب پردازنده کمترینش 8 هست 100*8 که سرعت سی پی یو 800mhz میشه برای کاهش توان پردازنده. حالا این ضریب هی کمو زیاد میشه توی سی پی یو های چند سال قبل هم همین جوری هست.
    اون قضیه مکعب ها ربطی به سی پی یو نداره مربوط به سیستم عامل هست و مالتی تاسکینگ. سیستم عامل برای اینکه بتونه چندین کار رو همزمان با هم انجام بده زمان استفاده از پردازنده رو به 100 قسمت تقسیم میکنه. وقتی priority رو تغییر بدی یعنی اولویت استفاده از سی پی یو رو برای اون برنامه تغییر دادی که میتونی بیشترش کنی یا کمتر و این یه چیز کلی هست مربوط به یه سی پی یو خاص نمیشه.
    حذف شود........
    Last edited by Farshid72; 25-01-2012 at 22:16.

12. این کاربر از Farshid72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •