تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 17 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 163

نام تاپيک: سرزمین رویا وی تو Dreamland V2

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی dragonboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

یه مطلب هست که میگن گرافیک بازی خیلی شاخه.. خب این مطلب فکر کنم روی بازی ما دیگه خیلی خیلی شاخ باشه..میدونید چرا؟بهتون میگم ..من بحث اصلیم روی گرافیک و کیفیت کارش نیست بلکه بحثم روی حجم کل گرافیک بازی میشه قبلا برای ساخت یه اسپرایت از بازی بیشتر از ۶۰۰ کیلوبیت حجم خرج نمیکردیم اما توی کار جدید یعنی اسپرایتهای جدید برای کوچکترین اسپرایتمون باید کم کم حجمی معادل ۱٫۵ مگابیت خرج کنیم که این هم به گرافیک و هم به رم فشار میاره پس باید به فکر همه چیز باشیم البته راهکارهایی داریم که مختص خود تیم هستن اما راهکارهایی هم هستن که مختص به شخص بنده است و خودم میدونم چی هستن و حتما روی کار پیادشون میکنم..

پروفشنال MARTIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    ایران عزیز,مازندران

پيش فرض

اره به بهینه سازی باید فکر کنین.

یه بازی بود که نیمه کاره دادین بیرون (برنامه نویس و این حرفا) دو سه سال پیش بود ...

روی یه pc قدیمی با 750 مگ رم و 2.4 سی پی یو جون می کند بسیار کند بود در حالی که گرافیکش در حد قارچ خور میکرو بود و گیم پلی خاصی هم نداشت البته با سیستم روز خوب اجراش کردم ولی می فهمی چی می گم که.

یادمه از گیم میکر استفاده می کردین؟!
    این گیم میکر هم به طور معمولی اول همه منابع رو بار می کنه تو رم بهینه نیست البته فک کنم برنامه نویس شما از شی های زیادی و افراطی استفاده می کردن که تو این وضعیت سرعتم به شدت پایین می یومد. البته می شه کاری کرد که یکسره بار نکنه که البته..... فک نکنم این کار و کنن((البته اگه در حد اون قدیمیا باشن)البته قصد جسارت ندارم خودمم این کارو نکردم و ادعایی ندارم.).

می شه بگین از چه موتوری استفاده خواهید کرد؟

گرافیک بازیتون به قول خودتون شاخه! و قابل تحسین.
    Last edited by MARTIN; 04-02-2011 at 20:48.

3. 3 کاربر از MARTIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

اره به بهینه سازی باید فکر کنین.

یه بازی بود که نیمه کاره دادین بیرون (برنامه نویس و این حرفا) دو سه سال پیش بود ...
    روی یه pc قدیمی با 750 مگ رم و 2.4 سی پی یو جون می کند بسیار کند بود در حالی که گرافیکش در حد قارچ خور میکرو بود و گیم پلی خاصی هم نداشت البته با سیستم روز خوب اجراش کردم ولی می فهمی چی می گم که.
    یادمه از گیم میکر استفاده می کردین؟!
    این گیم میکر هم به طور معمولی اول همه منابع رو بار می کنه تو رم بهینه نیست البته فک کنم برنامه نویس شما از شی های زیادی و افراطی استفاده می کردن که تو این وضعیت سرعتم به شدت پایین می یومد. البته می شه کاری کرد که یکسره بار نکنه که البته..... فک نکنم این کار و کنن((البته اگه در حد اون قدیمیا باشن)البته قصد جسارت ندارم خودمم این کارو نکردم و ادعایی ندارم.).
    می شه بگین از چه موتوری استفاده خواهید کرد؟
    گرافیک بازیتون به قول خودتون شاخه! و قابل تحسین.
    موتور که همون جی ام منتها برنامه هایی جانبی برای کار خودمون نوشتیم که دیگه هیچ فایلی رو توی بازی نمیزاریم و تمومش بیرون بازی قرار میگیره که اینجوری مشکل رم و گرافیک رو از بین میبریم در کل خودم هم توی تموم اسپرایتها یه گزینه برای کاهش حجم پیاده کردم که مثلا یه اسپرایت 1.5 مگابیتی تبدیل میشه به یه اسپرایت 500 کیولبیتی

5. 2 کاربر از dragonboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

برای الفا دار بودن عکس از PNG استفاده کنی حجمت میره بالا اما اگه از بیت مپ 3 kb استفاده کنی و برای خود کار از jpg blure کلی جچم میاد پاییین میاد زیر 200 kb تازه با گرافیک 10 برابر این

راستی ابزار طراحیتم فهمیدم که از چی داری استفاده میکنی ( خدا رو شکر رو علم روز داری پیش میری موفق باشی )

7. 2 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

برای الفا دار بودن عکس از PNG استفاده کنی حجمت میره بالا اما اگه از بیت مپ 3 kb استفاده کنی و برای خود کار از jpg blure کلی جچم میاد پاییین میاد زیر 200 kb تازه با گرافیک 10 برابر این

راستی ابزار طراحیتم فهمیدم که از چی داری استفاده میکنی ( خدا رو شکر رو علم روز داری پیش میری موفق باشی )
    ممنون احسانی در مورد طراحی هم این طراحی طراح تیمه من هیچ نقشس توش نداشتم.. حالا از چی داره استفاده میکنه..؟

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

بابام این احسان چه مخیه ! کی مخه احسانو بخواد بزنه !

راستی یه سوال :
    دیالوگها بین کاراکترها به صورته متن رد و بدل میشه یا صدا ؟
    قیمت بازی چنده ؟
    Last edited by Reza Azimy_RW; 05-02-2011 at 20:43.

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

بابام این احسان چه مخیه ! کی مخه احسانو بخواد بزنه !

راستی یه سوال :
    دیالوگها بین کاراکترها به صورته متن رد و بدل میشه یا صدا ؟
    قیمت بازی چنده ؟
    آره والله.. در مورد دیالوگها هم بصورت دوبله صوتی .. قیمت بازی هم فعلا مشخص نیست

11. این کاربر از dragonboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

خب دیشب طبق قولی که برنامه نویس تیم داده بود برنامه نویسی مرحله دوم بازی هم تموم شد و نمونه تستی از مرحله رو برای عیب یابی و بازبینی برای من فرستاد. بازی توی این مرحله کامل و دقیق برنامه نویسی شده بود و بجز چند مورد جزئی مشکلی نداشت که با اطلاع دادن این موارد جزئی برای رفع اونها توسط برنامه نویس فکر کنم که دیگه از فردا کار برنامه نویسی مرحله سوم و چهارم رو شروع کنیم البته شایان ذکره که بگم مرحله اول هم که قبلا برنامه نویسی شده برای بازنگری و رفع باگ و عیوب دوباره دست برنامه نویس دیگه تیمه و اونم امروز قراره نسخه تکمیل شده این مرحله رو برای من بفرسته در کل اگه کارا خوب پیش بره کار برنامه نویسی مراحل سوم و چهارم رو هم بزودی آغاز میکنیم

13. 6 کاربر از dragonboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

[align=center]
    برای امروز یه ویدئو کوتاه از محیط مرحله دوم حاضر کردم که خب چون با نرم افزار خوبی برای کار فیلمبرداری از محیط ویندوز و بازی آشنا نبودم از یه دونه استفاده کردم که کیفیت خوبی رو بهم نداده اما سعی میکنم برای ویدئوهای بعدی حتما از یه نرم افزار بهتر و کاراتر برای فیلمبرداری استفاده کنم در کل این ویدئویی که الان حاضر کردم حجمش حدود ۸۵۰ کیلوبایته و شما میتونید بعد از گرفتن این ویدئو کمی با محیط و عوامل موجود در مرحله دوم بازی سرزمین رویا وی تو آشنا بشید البته یادآور میشم که احتمال تغییرات توی این مرحله زیاده پس شما هم میتونید نظرات خودتون رو برای ما ارسال کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

15. 5 کاربر از dragonboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MARTIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    ایران عزیز,مازندران

پيش فرض

سلام.
    هیچی تو فیلم معملوم نبود ولی جالب بود!
    یه رعد و برق زدن هم بزارید تو اسمون تو اون دورا هم خیلی خوبه یعنی به نظر من لازمه!

17. این کاربر از MARTIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •