تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 56

نام تاپيک: ما بالاخره نفهمیدیم intel و amd چه فرقی با هم دارن؟!

داره خودمونی میشه Smoke_1110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    در محضر خدا

پيش فرض

در ایران متاسفانه خیلی کم بر اساس معیارهای واقعی چیزی انتخاب میشه و این در بحث خرید قطعات نیز صادقه . به عنوان مثال شخصی بعد از سرچ در اینترنت و کلی مطلب سلیقه ای خوندن در مورد مثلا CPU به این نتیجه میرسه که بره AMD بخره بعد وارد بازار واقعی که میشه با شنیدن اولین ایراد و نقص فروشنده ای که معلوم نیست اصلا صلاحیت علمی و تجربی داره یا نه نظرش 180 درجه تغییر کرده و دشمن AMD میشه و INTEL میخره بعد همون شخص وقتی میاد تو انجمن ها خوب مسلما باید از کالای خردیداری شده توسط خودش دفاع کنه و تو پست هاش از اون برند خریداری شده دفاع کنه بدون دلیل و ...چرا؟ چون فروشنده گفته .
    من از دوستان خواهش میکنم نه فقط در اینتل و ای ام دی بلکه در تمامی برندها مثل همین سونی و سامسونگ , نوکیا و سونی اریکسون ...بنز و بی ام و تا آدیداس و نایک با دقت ویژه و علمی دو محصول را که در یک سطح هستند رو باید مورد بررسی و تحلیل قرار بدند نه یکی بیاد یک سی پی یو تک هسته ای اینتل رو با 4 هسته ای AMD مقایسه کنه بعد بگه نه AMD بهتره و کل شرکت اینتل رو به زیر سوال ببره

2. 3 کاربر از Smoke_1110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Reza Razor's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    یجا ...

پيش فرض

لطفا پردازنده هارو بر اساس قیمت مقایسه کنین
    من تعصبی به هیچکدوم ندارم ول یچیزی که مشخصه اینه که یه 6 هسته ایه اینتل با فرکانس 3.33 که قیمتی بین 1 تا 1.5 میلیون داره یه تفاوت اساسی با 6هسته ای AMD با همین فرکانس داره که 4 برابرش قیمت داره ... اینتل مرض که نداره توی همچین بازار رقابتی یه همچین اختلاف قیمتی ایجاد کنه .
    با این حرف مواقم که AMD بیشتر دنبال گرفتن بازار پردازشگرهای ارزون و با پردازنده های خوش قیمتشه و اینتل بازار میانه و high end

4. این کاربر از Reza Razor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

AMD در رده ی میان قیمت و ارزون قیمت بسیار بهتر از اینتله و خرید یک سیستم اینتلی معادلش حداقل 50 درصد بودجه ی بیشتری میخواد.اینتل بیشتر برای سیستمهای High End و رده ی Performance مناسبه
    لطفا پردازنده هارو بر اساس قیمت مقایسه کنین
    من تعصبی به هیچکدوم ندارم ول یچیزی که مشخصه اینه که یه 6 هسته ایه اینتل با فرکانس 3.33 که قیمتی بین 1 تا 1.5 میلیون داره یه تفاوت اساسی با 6هسته ای AMD با همین فرکانس داره که 4 برابرش قیمت داره ... اینتل مرض که نداره توی همچین بازار رقابتی یه همچین اختلاف قیمتی ایجاد کنه .
    با این حرف مواقم که AMD بیشتر دنبال گرفتن بازار پردازشگرهای ارزون و با پردازنده های خوش قیمتشه و اینتل بازار میانه و high end
    علتش اینه که اینتل گذشته از معماری قدرتمندش،خیلی داره نون تبلیغاتش رو میخوره
    به نمایشگاههای خارجی که بری متوجه میشی چی میگم
    کافیه AMD چند تا مدل جدید در رده ی High End بده بازار اونوقت میبینی همون 6 هسته ای اینتل که میگی 1 میلیون قیمتشه یهویی در کمال ناباوری کسانیکه قبلا 1 میلیون بالاش پول دادن میبینی اینتل قیمت خرده فروشیش رو 30 درصد شکست و آورد پایین!
    Last edited by Hektor; 30-07-2010 at 18:54.

6. 2 کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه salarhiv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

AMD
    کافیه AMD چند تا مدل جدید در رده ی High End بده بازار اونوقت میبینی همون 6 هسته ای اینتل که میگی 1 میلیون قیمتشه یهویی در کمال ناباوری کسانیکه قبلا 1 میلیون بالاش پول دادن میبینی اینتل قیمت خرده فروشیش رو 30 درصد شکست و آورد پایین!
    با این حرف کاملا موافقم.من تا دو سال پیش بشدت طرفدار انویدیا/اینتل بودم. و همیشه سیستم خودم رو از این دو برتد انتخاب می کردم.

ولی وقتی دیدم با ورود سری 4xxx ATI ,انویدیا قیمت GTX 260 و GTX280 رو تا نصف کاهش داد تا بتونه با ATI رقابت کنه واقعا متوجه شدم که انویدیا پول تکنولوژیش رو نمی خوره و تا حالا داشته به نوعی از بازار سو استفاده میکرده و پول مفت می گرفته در حالی رقیبش که تا اون موقع حرفی برای گفتن نداشت محصولی بهتر با قیمتی نصف ارایه کرده بود.

همین قضیه با ورود سری PheomII و کاهش قیمت 100 دلاری Quad 6600 و 6700 کاملا برام روشن شد.و دو ماه بعد سیستم خودم رو با AMD/ATI بستم.

خب البته اینتل این کارو بشدت انویدیا انجام نمیده.Nvidia که واقعا میسلفه جماعت رو.
    Last edited by salarhiv; 30-07-2010 at 19:59.

8. این کاربر از salarhiv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران،عباس آباد! فعالیت فعلی: Moderating Profile

پيش فرض

بحث اصلی سر همین قیمته
    میخوام بدونم چه برتری و بدی نسبت به هم دارن
    Last edited by B.J.U; 30-07-2010 at 21:32.

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

راستی چرا 6 هسته ایه and حدودا 400 تومنه و لی مال اینتل 1400؟!
    I7 980X 1400
    X6 1055 210
    X6 1090 310

11. این کاربر از HardWare Professor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت

پيش فرض

ممنون ولی من قیمت نخواستم
    من فرق بینشون رو خواستم

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

من فرق بینشون رو خواستم
    خوب هم رده نیستن که برات مقایسشون کنم//

بعنی محصول 1400 با 300 مقایسه نمیشه//

بر اساس صرفه و ارزش در مقابل قیمت به نظر من X6 1090 بهتره//

از لحاظ قدرت محصول اینتل بسیار قویتره////

ولی 1090 ارزش بیشتری در مقابل قیمتش داره////

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت

پيش فرض

چون ممکنه این تاپیک به دست بعضی ها! بسته بشه،از دوستان خواهش میکنم در صورت بسته شدن به گروه اجتماعی این تاپیک مراجعه کنن:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 10:50 PM ---------- Previous post was at 10:49 PM ----------

یکی مال گرافیک هست و یکی مال سی پی یو

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

من فرق بینشون رو خواستم
    در مورد دستورالعملهای پردازشی هم اینتل و هم AMD از Instructions پا به پای هم استفاده میکنند
    فرکانس کاری در هر دو بالاست
    گذرگاره QPI اینتل با گذرگاه HT3.1 در AMD پهنای باند یکسانی دارند.مثلاً در 3.2GHz هر دو 25.6 GB/s
    قابل توجه اوناییکه صحبت گرم کار کردن رو پیش میکشن
    گرمایی که Intel core i7 داره واقعا بالاست و مخصوصا در حالت اورکلاک باید خنک سازی مناسبی داشت.حتی سری اکستریم رو واقعا بسختی میشه با کولینگ عادی مهار کرد.هم تجربه ی خودمه و هم میتونید در بخش اشکالات سخت افزاری یه جستجویی بکنید
    درصورتیکه در مورد َAthlon II و Phenom II تا این حد شکایت دیده نشده
    همونی که گفتند درسته
    تبلیغات اینتل اونقدر هزینه رو دستش گذاشته که باید مشتری بدبختشو بچلونه تا خرج تبلیغاتش درآد

16. 3 کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •