تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 11 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 101

نام تاپيک: نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی‌های رایانه‌ ای

پروفشنال fouladiali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض بررسی قانون حق مالکیت معنوی محصولات فرهنگی در مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری حمایت همه جانبه دستگاه قانون گذاری از تولید کنندگان محصولات فرهنگی به خصوص بازی های رایانه ای ، گفت: ابلاغ و اجرای قانون حق مالکیت معنوی بازار بازی های رایانه ای را ضابطه مند می کند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه و جشنواره بازی های رایانه ای تهران، "سید رمضان شجاعی کیاسری" توضیح داد: تصویب و ابلاغ این قانون ، دربرگیرنده دغدغه های تمامی تولید کنندگان آثار فرهنگی و هنری به ویژه تولید کنندگان بازی های رایانه ای است. نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیین نامه حق مالکیت معنوی در کمیسیون فرهنگی مطرح است، ادامه داد: این قانون بیشتر به رعایت حق مالکیت معنوی در فناوری های نوین الکترونیکی، بازی های رایانه ای و فضای مجازی می پردازد که صاحبان آثار فرهنگی در این موارد از امنیت شغلی برخوردار نیستند. کیاسری با تاکید بر اینکه رعایت حقوق تولیدکنندگان آثار فرهنگی در فضاهای مجازی و بازی های رایانه ای به ضابطه جدیدی نیاز دارد، گفت: با قوانین قدیمی نمی توان امنیت شغلی صاحبان آثار فرهنگی را تامین کرد و خالقان آثار فرهنگی برای اینکه مالکان اصلی آثار خود باشند، نیاز به یک ضابطه جدید دارند که قانون حق مالکیت معنوی این ضابطه را فراهم می کند. این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه کپی بردرای از آثار فرهنگی در ایران بسیار آسان است، افزود: همین امر موجب شده، تولید کنندگان آثار فرهنگی همچون بازی های رایانه ای، احساس امنیت شغلی نکنند و هر لحظه خود را در خطر ورشکستگی ببینند. وی گفت که بخشی از مواد قانون حق مالکیت معنوی پیشتربرای طرح در صحن علنی مجلس به هیات رییسه ارسال شد که به دلیل برخی ایرادات از سوی هیات رییسه بازگردانده شد و هم اکنون در حال بازنگری در کمیسیون فرهنگی است. کیاسری ابراز امیدواری کرد که نیمه دوم سال جاری، آیین نامه حق مالکیت معنوی برای طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آماده شود. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره تاثیر اجرای قانون حق مالکیت معنوی در رشد و شکوفایی بازار بازی های رایانه ای، تصریح کرد: اجرای این قانون به طور حتم موجب ایجاد اعتماد در میان تولید کنندگان بازی ها می شود و آنها را برای تولید بازی های با کیفیت بالا تشویق می کند. این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر فعالیت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این حوزه به خصوص در میان تولیدکنندگان گیم ، افزود: این بنیاد پیگیری های بسیاری از مجاری مختلف برای برطرف شدن مشکلات تولید کنندگان بازی را در دستور کار دارد و مسایل مربوط به این عرصه را از مجلس پیگیری می کند. کیاسری همچنین به جشنواره بازی های رایانه ای اشاره کرد و گفت : خوشبختانه تعداد بازی های تولیدی داخلی اکنون به حدی رسیده است که می توان برای آن نمایشگاه و جشنواره ترتیب داد و این نشانگر اهتمام دولت و بخش خصوصی برای تقویت صنعت سرگرمی در کشور است.

منبع:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ملایر

پيش فرض

دوستان من بحث رو کامل نخوندم ولی تا اونجایی که شنیدم گفتن بازیسازی نباید سیاسی بشه مثل خارجی ها درسته؟
    شما راست می گید سری بازیهای cod اصلا سیاسی نیستند و یا بازیهای دیگه شما تمام بازیهای که از کمپانی های خارجی که پخش میشه جنبه سیاسی داره
    این بازیها یا ضد روسیه هست یا ضد چین یا ضد مسلمانان هست یا ضد زاپنی ها در اخر هم شاید ایرانی ها هست همیشه تو این بازیها می بینید که گروه امرکایی برنده هستش شما فکر می کنید تمام کمپانی های بازی سازی مستقل هستند !!!!!!!!
    اقا به خدا الان جنگ شروع شده ما خودمون حالیمون نیست کاری به سیاست .و مذهب ندارم الان همه ی ماها تبدیل شدیم به یک مصرف کننده حرفه ای و به این حرفه ای شدنمون هم افتخار می کنیم بنده های خدا همه ماها شدیم عروسک خیمه شب بازی خارجی ها دقیقا تو بازی داریم همون کارهایی رو انجام میدیم که برامون ترسیم کرده اند اون فکری رو می کنیم که بازیساز خواسته و خودمون هم خبر نداریم
    کجا رفته هویت ملی ایرانیمون
    (من میدونم که الان بعضی از دوستان باز هم به جای جواب دادن به شخصیت من حمله می کنن
    Last edited by marvel_malayer; 21-08-2010 at 13:49.

آخر فروم باز matrix_3s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    IRAN - CKNDHI

پيش فرض

شدیم به یک مصرف کننده حرفه ای و به این حرفه ای شدنمون هم افتخار می کنیم بنده های خدا همه ماها شدیم عروسک خیمه شب بازی خارجی ها دقیقا تو بازی داریم همون کارهایی رو انجام میدیم که برامون ترسیم کرده اند اون فکری رو می کنیم که بازیساز خواسته و خودمون هم خبر نداریم
    (من میدونم که الان بعضی از دوستان باز هم به جای جواب دادن به شخصیت من حمله می کنن
    دوستمون راست میگه.....
    باید 800 سال صبر کنیم تا ایرانی ها بیان یه بازی بسازن بخریم 10 هزار تومن بعد از روی عصبانیت بزنیم cd رو بشکنیم
    که چی خارجیا علیه ما سیاست دارن..........

4. 2 کاربر از matrix_3s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال OS X MrDevil's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من بحث رو کامل نخوندم ولی تا اونجایی که شنیدم گفتن بازیسازی نباید سیاسی بشه مثل خارجی ها درسته؟
    شما راست می گید سری بازیهای cod اصلا سیاسی نیستند و یا بازیهای دیگه شما تمام بازیهای که از کمپانی های خارجی که پخش میشه جنبه سیاسی داره
    این بازیها یا ضد روسیه هست یا ضد چین یا ضد مسلمانان هست یا ضد زاپنی ها در اخر هم شاید ایرانی ها هست همیشه تو این بازیها می بینید که گروه امرکایی برنده هستش شما فکر می کنید تمام کمپانی های بازی سازی مستقل هستند !!!!!!!!
    اقا به خدا الان جنگ شروع شده ما خودمون حالیمون نیست کاری به سیاست .و مذهب ندارم الان همه ی ماها تبدیل شدیم به یک مصرف کننده حرفه ای و به این حرفه ای شدنمون هم افتخار می کنیم بنده های خدا همه ماها شدیم عروسک خیمه شب بازی خارجی ها دقیقا تو بازی داریم همون کارهایی رو انجام میدیم که برامون ترسیم کرده اند اون فکری رو می کنیم که بازیساز خواسته و خودمون هم خبر نداریم
    شما ناراحتی بازی نکن.یا اینکه میتونید با کشورهای دوست و برادر کمونیستمون برید بازی بسازید بعد تو بازی با ناوشکن جماران برید کل امریکا رو جمع کنید بعد بر گردید میهن.

6. 3 کاربر از MrDevil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ملایر

پيش فرض

دوستمون راست میگه.....
    باید 800 سال صبر کنیم تا ایرانی ها بیان یه بازی بسازن بخریم 10 هزار تومن بعد از روی عصبانیت بزنیم cd رو بشکنیم
    چرا 800 سال خب معلومه با این طرز فکر تا 10000 اینده هم یک بازی نمی سازیم شما از همین الان ناراحت اون 10 هزار تومنی که میخای بدی بازی اورجینال بخری اونوقت چطور انتظار داری صنعت ما پیشرفت کنه

که چی خارجیا علیه ما سیاست دارن.........
    شما یه بازی نام ببیر که بر علیه سیاست امریکا و غرب باشه؟

شما ناراحتی بازی نکن.یا اینکه میتونید با کشورهای دوست و برادر کمونیستمون برید بازی بسازید بعد تو بازی با ناوشکن جماران برید کل امریکا رو جمع کنید بعد بر گردید میهن
    والا من از خدامه تو یه بازی بتونم سوار ناوشکن جماران بشم

دیدید گفتم الان حمله می کنید
    من نظر خودم رو دادم اینقدر جنبه داشته باشید حداقل نظر دیگران رو تحمل کنید و به جای اینکه از طبع لطیفتون استفاده کنید اثبات کنید که حرف من اشتباه است؟

چطوره بحث بازیسازی ایرانی میشه میگیم سیاسی نشه (البته نه سیاست داخلی ) ولی خارجی ها بتونند هر کاری کنند من اثبات کردم که خارجی ها دارن مطابق با منافع ملی خودشون بازی میسازنند ما هم باید مطابق با منافع ملی خودمون بازی بسازیم حالا شما اینو قبول ندارید نظر خودتونه من به شما احترام میزارم
    Last edited by marvel_malayer; 21-08-2010 at 16:06.

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    IRAN - CKNDHI

پيش فرض

چرا 800 سال خب معلومه با این طرز فکر تا 10000 اینده هم یک بازی نمی سازیم شما از همین الان ناراحت اون 10 هزار تومنی که میخای بدی بازی اورجینال بخری اونوقت چطور انتظار داری صنعت ما پیشرفت کنه
    دوست من چه ربطی به طرز فکر من داره وقتی مغزای ما فرار می کنن میرن اونطرف تا 1000000000000000000سال بعد هم نمیتونیم بازی درست و درمونی بسازیم..........
    در ضمن 10 تومن پولی نیست
    ایرانیا بازی خوب بسازن 100 تومن هم میخریم و حمایتش میکنیم
    همون طور که یه بازیهای آشغال ساختن و خیلیا مثل من خریدن.........

9. 2 کاربر از matrix_3s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hobgoblin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

marvel_malayerجان

دوست عزيز من

در اين مورد كه ما توي بازي هاي كامپيوتري عروسك خيمه شب بازي شديم و سياستهاي كشور سازنده داره به مغزمون تزريق ميشه باهاتون 100% موافقم. نمونش همين بازي Prince of persia جديد كه تمام جك و جونورا توش فارسي حرف مي زدن ولي شخصيت اول بازي كه آدم خوبه بود انگليسي. يا صحنه هاي خونين ترور در فرودگاه توي همين Cod آخريه

اين مسلمه كه هر كشوري منافع و افكار خودش رو دنبال مي كنه. مگه رسانه ملي ما از صبح تا شب در حال تزريق افكار مورد نظر خودش به مغز ما نيست؟تا حالا شده صدا و سيما بياد مثلا از اسراييل غاصب دفاع كنه؟( خوب يا بدشو كاري ندارم چون نمي خوام بحث ارزشي انجام بدم) .

ولي دوست عزيز و خوبم

الان دنيا يه دهكده جهاني شده. نميشه جلوي بازي ها و ماهواره و اينترنت وفيلم ها و... هزار تا وسيله تبليغاتي ديگه رو گرفت.
    بلكه بايد به جوونامون آگاهي بديم تا بتونن از بين اين همه امواج تبليغاتي راه درست و منطقي خودشون رو انتخاب بكنن.

كه متاسفانه كشور عزيزمون با سياستهاي نادرستي كه در پيش گرفته موجب شده جوونهامون نسبت به همه چيز بدبين بشن كه حق هم دارن البته.
    يه نمونش رو خود شما الان ديدي. با وجودي كه شما توي پستي كه دادي نه حرف بدي زدي و نه به كسي بي احترامي كردي و با وجودي كه فقط عقيده شخصيت رو گفتي مورد حمله قرار گرفتي.

كه البته بايد به دوستاني كه به قول شما بهتون حمله كردن حق داد. جوون ايراني در كنار نماز و روزه و زيارت عاشورا هيجان و اطلاعات مي خواد. مي خواد توي دنيا به روز باشه. كه متاسفانه الان با اين اينترنت ف ي لتر وبازي هاي كامپيوتري گزينشي و ... به هيچ كدومش نمي رسه

در كل همونطور كه شما فرمودين همونجوري كه اونا دارن مطابق منافع خودشون بازي مي سازن ما هم همينكار رو انجام بديم ولي نه در حدي كه به شعور گيمر توهين بشه ( كيفيت پايين و داستان هاي شعارگونه بازي هاي ايراني اخير واقعا به شعور مخاطب توهين مي كرد)و اينكه وزارت محترم ارشاد جلوي بازي هاي ديگه رو نگيره بلكه كاري كنه كه ما ايرانيا خودمون با اختيار بازي ايراني رو انتخاب كنيم.

وقتي مثلا مي خوايم فيلمي بسازيم در مقابل فيلم 300 كه واقعا به ايراني ها توهين مي كرد بايد فيلمي بسازيم كه اگه هم از نظر تكنولوژي به پاي اونا نميرسه حداقل موارد ديگه اي داشته باشه كه توان مقابله رو به اون فيلم بده.

موفق باشي
    Last edited by hobgoblin; 22-08-2010 at 08:18.

11. 5 کاربر از hobgoblin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    IRAN - CKNDHI

پيش فرض

( كيفيت پايين و داستان هاي شعارگونه بازي هاي ايراني اخير واقعا به شعور مخاطب توهين مي كرد)و
    جالب اینجاست که همچین هم ازش تعریف میکنن هر کی ندونه فکر میکنه خدای جنگه 3 هستش..........

13. این کاربر از matrix_3s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز bahador2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    شهر

پيش فرض

آخر معلوم نشد نمایشگاه کی شروع میشه ؟

پروفشنال fouladiali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض توليد بازي رايانه اي با اقتباس از فیلم های سينما و تلويزيون موفق خواهد بود

خالق شخصيت انيميشني "سيا ساكتي" با يادآوري تبديل نسخه هاي موفق سينمايي و تلويزيوني به بازي رايانه اي در صنعت تصويري جهان ، افزود: توليد بازي در ايران بر اساس علايق گروه هاي سني و استفاده از تكنيك هاي روز مي تواند در جذب مخاطب تاثيرگذار باشد. به گزارش كميته اطلاع رساني نمايشگاه و جشنواره بازي هاي رايانه اي تهران ،"ابراهيم ساكتي" در عين حال توليد بازي بدون توجه به ذائقه مخاطب و تكنيك را زيان بار خواند و گفت: توليد بازي بر اساس داستان"سيا" شخصيت انيميشني توسط نيروي انتظامي موفقيت آميز نبود. اين انيماتور تصريح كرد: زماني كه قرار است يك بازي رايانه اي بر اساس يك سري از شخصيت ها ساخته شوند، بايد از خالقان آن شخصيت ها مشاوره گرفته شود. ساكتي ، تاسيس بنياد ملی بازي هاي رايانه اي و حمايت هدفمند از توليدكنندگان "گيم" در كشور را رويكردي موثر در عرصه فرهنگ و هنر عنوان كرد و همچنين گفت: براي دستيابي به نقطه مطلوب در عرصه توليد و عرضه بازي در كشور مسيري طولاني پيش رو داريم . كارگردان انيميشن "راز جنگل شفا " با بيان اينكه يكي از مشكلات عرصه توليد بازي رايانه اي در كشور كپي رايت است، افزود: با مديريت منسجم ، سرمايه گذاري اساسي و حمايت منطقي از توليد كنندگان و توزيع كنندگان گيم مي توانيم شاهد اقبال مردم و گردش ملي و پويايي اقتصادي در اين بخش باشيم . ساكتي توجه جدي به كيفيت و تكنيك و چارچوب هاي استاندارد و داشتن داستان و شخصيت فراگير و جذاب را شرط لازم و كافي براي توليد و عرضه بازي بومي برشمرد و بر تربيت نيروهاي متخصص و نهادينه كردن فرهنگ كار جمعي در توليد بازي به عنوان يك هنر – صنعت تاكيد كرد. اين انيماتور با تاكيد بر اينكه در فرايند توليد بازي رايانه اي وجود گروه كاري قوي و حرفه اي اساسي است ، گفت: شركت هاي داخلي فعال در عرصه بازي سازي، تصور مي كنند كه مشكل صرفا نداشتن امكانات و تجهيزات سخت افزاري است اما اين در حالي است كه سناريو نويسي و ساخت معما در بازي هاي رايانه اي بيش از هر چيز ديگري اهميت دارد. خالق شخصيت انيميشني "سيا ساكتي " يادآور شد كه گروه هاي ساخت معما در شركت هاي بازي سازي داخلي از منظر تكنيكي و حرفه اي ضعيف هستند و همين امر موجب نزول كيفي توليدات شده است. ساكتي با يادآوري ضرورت بكارگيري افراد متخصص در حوزه هاي فيلمنامه و تصويرسازي در حوزه توليد بازي از بنياد ملی بازي هاي رايانه اي خواست كه نظارت مستمر و تعامل حرفه اي با بخش خصوصي با محوريت ارتقاي كيفي توليدات را در امور لحاظ كند. اين كارگردان عرصه انيميشن به برگزاري نمايشگاه و جشنواره بازي هاي رايانه اي اشاره كرد و گفت: بايد اين رويدادها جريان موثر و مثبت در مقوله توليد و عرضه و شناخت ذائقه مخاطب ايجاد كند و عرصه براي معرفي توليدات كيفي ايراني قرار گيرد.

منبع:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •