تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 40 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 397

نام تاپيک: پرسش و پاسخ درباره پرندگان زينتي

اگه نباشه جاش خالی می مونه McLarenF1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

10

سلام دوستان گلم ،
    6600 عزيز ممنون ، در مورد خريد طوطي استراليايي نكات زير را حتما توجه داشته باشيد :
    در ابتدا اينكه حتما به پرنده فروشي مراجعه كنيد كه از نظر بهداشتي حداقل نكات اوليه را در نظر گرفته باشد. زيرا وجود كوچكترين بيماري در يكي از پرندگان ممكن است بقيه را نيز آلوده كرده باشد و با توجه به اينكه ممكن است دوران نهفتگي بيماري پرندگان ( در برخي از بيماريهاي شايع ) طولاني باشد ،ممكن است پرنده از هر لحاظي سالم به نظر برسد و شما پس از خريد آن و آوردن به منزل پس از چند روز متوجه شويد كه پرنده بيمار است و مشكلات بعدي برايتان پيش آيد.
    اما فرض كنيم شما به پرنده فروشي مطمئن اي رفتيد ، در مورد خريد پرنده هميشه سعي كنيد خودتان ابتدا پرنده را انتخاب كرده و سپس به فروشنده بگوييد آن را براي شما بگيرد ( كه معمولا همين طور است ) ، اما تنها به همين كار و حرف فروشنده در مورد اينكه پرنده سالم است و ... اصلا توجه نكنيد. به عدم كسالت و گوشه گيري پرنده و سرحال بودن آن نيز در انتخاب اهميت دهيد.
    اگر برايتان امكان دارد خودتان پرنده را در دست بگيريد و اين موارد را در مورد آن حتما كنترل كنيد ( و يا از فروشنده بخواهيد قسمتهاي زير را به شما نشان دهيد و خودتان موارد را بررسي كنيد ) :
    1- به پرهاي پرنده خوب دقت كنيد ، پرها بايد كاملا صاف و شفاف و براق باشند و نبايد قسمتهايي شبيه به حالتي كه شما به پر پرنده آب ميزنيد وجود داشته باشد. پرهاي پرنده را با دست باز كنيد و زير پرها و قسمت كشيدگي آنها را خوب بررسي كنيد. وجود لكه هاي خون در انتهاي بال و در جايي كه به ماهيچه پر ممتصل ميشوند نشان از بيماري خاصي در پرنده است كه در آينده تبديل به كيستهاي وخيم پر در پرنده ميشود و در نهايت باعث مرگ آن ميشود. پرها بايد كاملا يكدست باشند و نبايد حالت بريدگي و خوردگي در آنها وجود داشته باشد. البته توجه داشته باشيد كه اين در اين فصل ممكن است بسياري از پرندگان زينتي ( با توجه به اينكه در قفس نگه داري ميشوند و كاملا از محيط وحش خود دور هستند ) دچار پر ريزي شوند ، اما اين نكته نبايد شما را نگران نمايد زيرا پرهاي پرنده مجددا رشد ميكند و جايگزين ميشود و حتي پرنده زيباتر از حالت اول خود ميشود ( اگر جوان باشد ). در مورد پرنده اي پر ريزي دارد فقط كافي است اين نكته را بدانيد كه پر ريزي طبيعي در پرندگان به شكلي است كه پر كاملا از ماهيچه جدا ميشود و هيچ گونه خوردگي و ... كه در قبل به آن اشاره كردم در آن وجود ندارد. پرهاي ضعيف شده به سادگي از پرهاي بيمار قابل تشخيص هستند و بنابراين در اين مورد به مشكلي بر نخواهيد خورد. شكل زير نمونه اي از اين كيستهاي وخيم را نشان ميدهد كه متاسفانه در مورد اين پرنده بسيار وخيم ميباشد :

2- به منقار پرنده با دقت نگاه كنيد ، در مورد طوطي هاي استراليايي عارضه انحراف منقار بسيار ديده ميشود و اگر اين مشكل در آنها وجود داشته باشد تقريبا مجبور ميشويد تا آخر عمرشان منقار آنها را مدام اصلاح نماييد. براي پيشگيري از اين حالت دقت كنيد كه آيا منقار بالايي پرنده در انتها به طرف پايين خميدگي پيدا كرده است يا خير. در اين حالت اگر جواب شما مثبت باشد پرنده در غذا خوردن دچار مشكل ميشود و مجبور خواهيد شد اصلاح منقار را هميشه براي او انجام دهيد. به منقار با دقت نگاه كنيد تا كاملا صاف و يكدست باشد و لكه هاي سيه و سفيد خاص بر روي آن وجود نداشته باشد. منقار پرنده نبايد حالت شوره داشته باشد ( به اين حالت عارضه فلسي ميگويند ) . اين مشكل معمولا در پرندگان جواني كه به تازگي قدرت پرواز پيدا كرده اند ديده نميشود بنابراين يكي از راههاي تشخيص پرنده جوان از مسن نيز همين است. اگر اين بيماري در مراحل اوليه باشد به سادگي درمان ميشود اما اگر در مراحل پيشرفته باشد و باعث تغيير شكل منقار پرنده گرديده باشد ديگر نميتوانيد اميدي به درمان داشته باشيد. بنابراين از خريد چنين پرنده اي جدا خودداري كنيد. ضمنا به بيني پرنده نيز توجه داشته باشيد. دقت كنيد كه حالت بسته نداشته باشد و تنفس پرنده دچار مشكل نباشد. يك بيماري تنفسي در اين حالت در پرندگان وجود دارد كه ريشه قارچي دارد و نام آن "آسپرژيلوزيس" ميباشد. اين بيماري درمان بسيار مشكلي دارد و ممكن است حتي جان پرنده را بگيرد. بنابراين در اين مورد نيز دقت كنيد. به دو شكل زير كاملا دقت كنيد در شكل اول عارضه فلسي را مشاهده ميكنيد و در شكل دوم عارضه بلند شدن و تغيير شكل منقار پرنده را ميبينيد :

3- بافت عضلاني اطراف استخوان سينه پرنده ، معمولا بهترين نشانه سلامت پرنده است. به اين شكل كه در پرندگان سالم استخوان سينه به صورت يك بر آمدگي استخواني در خط مياني سينه از بالا تا پايين به راحتي قابل لمس است. در پرنده بيمار و يا پرندگاني كه از سوء تغذيه رنج ميبرند ، به علت تحليل رفتن عضلات استخوان سينه ، فرورفتگي كاملا مشخصي در اين ناحيه ديده ميشود. در اين حالت بايد حالت عكس را نيز در نظر باشيد ، يعني تورم بيش از حد و غير طبيعي آن ناحيه . توجه داشته باشيد كه اين ناحيه نبايد حالت تورم و بادكردگي داشته باشد. در مورد طوطي هاي استراليايي اين مشكل معمولا از تومور چربي به نام " ليپوما " ناشي ميشود كه در آن ناحيه اي كه گفتم و يا نزديك آن رشد ميكند. اين تومور جزء غده هاي سرطاني خوش خيم چربي در پرنده محسوب ميشود و موجب ميشود كه پرنده نتواند به درستي پرواز كند و در پرواز دچار مشكل شود و معمولا در اين حالت پرنده بسيار گوشه گير ميشود ، زيرا نميتواند به درستي پرواز نمايد. البته اين غده ها را به سادگي با عمل جراحي ميتواند برداشت و مشكل را برطرف كرد ، اما احتمال رشد دوباره اين غده ها وجود دارد و به همين دليل ممكن است پرنده تنها مدتي ( البته معمولا دراز مدت ) احساس راحتي كند. بنابراين در اين موارد هم دقت كافي داشته باشيد.
    4- چشمان پرنده را به دقت بررسي نماييد. مردمك چشم پرنده بايد كاملا شفاف و سياه باشد و عنبيه آن بايد در اطراف آن قابل رويت باشد و نبايد در اطراف چشم تورم ديده شود. هر گونه تيرگي و عدم شفافيت مردمك و عنبيه ممكن است نشان از بيماري پرنده داشته باشد. بنابراين در اين مورد نيز دقت كنيد.
    5- به پاهاي پرنده به دقت نگاه كنيد ، پاها بايد كاملا كشيده و فاقد هر گونه آثار زخم و خون و لكه هاي قارچي شكل باشند. در اين مورد به ساق پاي پرنده و كف پاي آن كاملا نگاه كنيد. به قسمت اتصال پاي پرنده به بدن آن توجه كنيد. پرهاي آن قسمت نبايد ريخته باشند و نشانه هاي خود در آن قسمت نبايد ديده شود. كف پاي پرنده را به دقت بررسي كنيد ، هيچ گونه تورم و يا زخم و حالت خشكي نبايد در آنها ببينيد. يك بيماري بسيار شليع در مورد پاي پرندگان وجود دارد كه تقريبا در بسياري از گونه هاي طوطي ها ديده ميشود. نام اين بيماري "كلاميديوزيس" است. توجه داشته باشيد كه اين بيماري به علت قفس كثيف پرنده و همچنين شرايط نا مناسب زندگي مانند ميله نامناسب براي اينكه پرنده روي آن بنشيند و ... رخ ميدهد ، بنابراين سعي كنيد قفس پرندگان خود را همواره تميز نگه داريد و شرايط مناسب زندگي را براي آنها فراهم كنيد. چون بحث ما فعلا در مورد بيماريهاي پرنده ها نيست بنابراين از توضيحات اضافه در مورد بيماريها فعلا خودداري ميكنم ( چون بحث خيلي مفصلي است ). به ناخنهاي پاي پرنده نيز دقت كنيد. ناخنها بايد حالت كاملا طبيعي داشته باشند و نبايد رشد بيش از حد داشته باشند. در صورت بلند بودن ناخن ميتوانيد از فروشنده درخواست كنيد ناخنهاي پرنده را برايتان اصلاح نمايد. در اين مورد نكاتي وجود دارد كه اگر خواستيد ميتوانم ذكر كنم تا بتوانيد خودتان به سادگي ناخنها را در صورت تيز شدن و يا رشد زياد اصلاح نماييد.
    به اين دو شكل با دقت نگاه كنيد :

مواردي كه بايد در كل مد نظر داشته باشيد را ذكر كردم ، باز هم توصيه ميكنم هميشه در خريد پرندگان وقت و حوصله بسيار زيادي به خرج دهيد چون اين پرنده در كمترين حالت بايد بين 5 تا 10 سال با شما زندگي نمايد ، بنابراين در خريد پرنده خيلي دقت كنيد.
    در شكل زير شما يك پرنده نر كاملا سالم را مشاهده ميكنيد به چشمان ، منقار ، پرها و پاي اين پرنده خوب دقت كنيد :

در مورد اينكه گفتيد در مورد خريد جفت براي پرنده خود منصرف شديد ، ببينيد دوست گلم ، شما بايد توجه داشته باشيد كه پرندگان ماده بسيار صبورتر و آرامتر از پرندگان نر هستند و بسيار راحت تر از آنها اهلي ميشوند. اگر پرنده اوليه شما نر است شما ميتوانيد يك جفت ماده براي آن تهيه كنيد اما ميتوانيد آنها را براي مدت حداقل دو يا سه هفته در دو قفس جداگانه نگه داري نماييد. در اين دو يا سه هفته ( و يا حتي بسيار سريعتر) ميتوانيد پرنده ماده را اهلي نماييد ، پرنده ماده بسيار ساده و سريع اهلي ميشود و مشكلي از آن جهت نخواهيد داشت. پس از اهلي نمودن پرنده ماده ميتوانيد دو پرنده را در كنار يكديگر قرار دهيد. توجه داشته باشيد كه معمولا اهلي كردن پرنده نر كار ساده اي نيست.
    اگر شما دو جفت نر داشته باشيد در نهايت مجبور خواهيد بود دو جفت ماده نيز تهيه نماييد ، اما تهيه يك جفت نر و ماده پرنده ميتواند در آينده شما را با چندين جوجه همراه نمايد كه با تربيت اين جوجه ها و اهلي كردن آنها ميتوانيد به جاي يك پرنده اهلي چندين پرنده اهلي داشته باشيد. مخصوصا در مورد طوطي هاي استراليايي كه توليد مثل آنها زياد است و ضمنا كار اهلي كردن جوجه ها بسيار ساده ميباشد.
    ضمنا دوستان توجه داشته باشند كه پرندگان مختلف مشخصه هاي مختلفي نيز دارند ، بنابراين صرفا اين توضيحات را براي تمام پرندگان در نظر نگيريد. اين توضيحات تماما براي طوطي استراليايي است ( و همچنين خانواده طوطي ها كه البته در مورد آنها موارد كلي تري را نيز بايد در نظر داشت كه در اينجا من ذكر نكردم ) ، در مورد ساير گونه ها نيز اگر سوالي داشتيد با ذكر نوع گونه درخواست كنيد تا در حد توانم توضيحاتي را هم در مورد آن گونه برايتان بگويم.
    اميدوارم اين توضيحات برايتان مفيد باشد و بتوانيد يك پرنده سالم و سرحال را انتخاب نماييد.
    باز هم اگر سوالي بود در خدمت هستم.
    موفق و مويد باشيد ...

داره خودمونی میشه 6600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام خیلی ممنون
    از اینکه اینهمه زحمت میکشی ممنون.امیدوارم که به بتونم جبران کنم
    باز هم تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    dezfoul

پيش فرض

سلام دوستان عزيز
    با تشکر از مطالب مفيد و آموزنده شما اساتيد محترم.
    من يه عروس هلندي نر دارم خودم از وقتي که جوجه بي پر بوده بزرگش کردم
    اهلي اهلي هستش.مي خواستم بدونم مي تونم با روشهايي که در مطالب قبلي
    گفتين بهش صحبت ياد بدم(منظورم همون آيينه و برداشتنش در ظهر و شب هستش؟؟؟
    در ضمن مي خوام يه جوجه کاسکو بگيرم!از کجاي تهران بگيرم؟(آدرس دقيق با ذکر مغازه و نام فروشنده)قيمتش حدودي چنده؟؟(ميگن 150-170)در ضمن از کجا بدونم که نره يا ماده؟(ميگن نرش بهتره)
    در کل اگه کسي با حوصله بهم جواب بده تا ابد ممنونش هستم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    dezfoul

پيش فرض

یعنی یه نفر نیست به ما یه جواب درست و حسابی بده
    بابا ای ول داری کو مرامتون

اگه نباشه جاش خالی می مونه silver's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    جلو مونیتور!

پيش فرض

من زياد وارد نيستم البته پرنده زياد داشتم اما تا جايي كه مي دونم كلا عروس هلندي با وجود زيبايي زياد استعداد يادگيري حروف رو نداره و روش آينه رو هم من براي هيچ پرنده اي استفاده نمي كنم چه طوطي چه مينا يا حتي مرغ عشق! اگر پرنده زياد كنار آينه بمونه تعادل روانيش مختل مي شه و بهش وابستگي شديد پيدا مي كنه و بازيگوشي و كنجكاوي و علاقه به شما رو ازدست مي ده من يكي از مينا هامو همينطوري ضايع كردم يعني اين پرنده به هيچ چيزو هيچ كس بجز آينه ش توجه نداشت

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    dezfoul

13

نقل قول نوشته شده توسط silver
    من زياد وارد نيستم البته پرنده زياد داشتم اما تا جايي كه مي دونم كلا عروس هلندي با وجود زيبايي زياد استعداد يادگيري حروف رو نداره و روش آينه رو هم من براي هيچ پرنده اي استفاده نمي كنم چه طوطي چه مينا يا حتي مرغ عشق! اگر پرنده زياد كنار آينه بمونه تعادل روانيش مختل مي شه و بهش وابستگي شديد پيدا مي كنه و بازيگوشي و كنجكاوي و علاقه به شما رو ازدست مي ده من يكي از مينا هامو همينطوري ضايع كردم يعني اين پرنده به هيچ چيزو هيچ كس بجز آينه ش توجه نداشت

دوست خوبم بسیار از راهنمایی شما سپاسگذارم.
    میشه بگین جوجه کاسکو رو از کی و کجا بگیرم؟؟؟؟
    چطور می تونم به عروسم دست دادن رو یاد بدم؟؟
    باز هم ممنونم

داره خودمونی میشه omid_gogol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    qom

پيش فرض

آقا یون منو راهنمایی کنید طوطی من همون(فندوق) هیچ صدایی نمی کنه باید چکار کنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه silver's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    جلو مونیتور!

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ajnoori
    دوست خوبم بسیار از راهنمایی شما سپاسگذارم.
    میشه بگین جوجه کاسکو رو از کی و کجا بگیرم؟؟؟؟
    چطور می تونم به عروسم دست دادن رو یاد بدم؟؟
    باز هم ممنونم
    متاسفانه من تهران نيستم ... كلا آموزش به پرنده ها يه كم صبر و حوصله مي خواد .... بهتره كه جفت نباشن چون سرشون به هم گرم مي شه ديگه حواسشون به شما نيست ... براي آموزش بايد از روش تنبيه و تشويق استفاده كنيد البته شما گفتيد كه كاملا رامه پس تنبيه رو حذف كنيد
    من دست دادن رو تاحالا به پرنده هام ياد ندادم اما بوسيدن رو با استفاده از غذاي تو دهنم يادشون دادم البته شايد دوستان روش بهتر بلد باشند اما من بعد از اينكه پرنده هام كاملا از عادت نوك زدن و حمله كردن ميوفتند غذارو بين لبهام مي گذارم و اونها اينطور تشويق مي شند و از دفعه هاي بعد به همين روش رو لبهاي شما دنبال غذا مي گردند و براي بيننده اينطور تداعي مي شه كه در حال بوسيدن هستند.... البته با اين روش تضمين نمي كنم قسمتي از لب يا زبونتون كنده نشه! ولي من حتي به يك شاهين هم اينطوري غذا دادم و چشمام سر جاشه
    كاسكو هم اگر از جوجه گي بگيريد راحت با شما اخت مي گيره و زبونش باز مي شه ... كاسكو ها مي تونند حتي جمله بسازند اما خودم به شخصه به شدت طرفدار مينا هستم كه ارزون تره و تقليد هر موجود بي جان و جانداري رو مي كنه .... يادمه مينام رو يه رستورن بردم چنان صداي منو تقليد كرد و واضح گفت عزيزم بيا! كه گارسون برگشت گفت امري داشتيد؟!

در مورد مشكل اميد جان .... اول بايد ديد اين پرنده تنهاست؟ به اندازه كافي در روز با هاش صحبت ميكنيد؟ در مكان خلوت نگه داري مي شه يا شلوغ؟ تو قفسش به اندازه كافي وسايل بازي داره؟ هر چند روز تو خونه رهاش مي كنيد تا پرواز كنه ؟عصبي و گوشه گير شده؟ پرهاشو مي كنه؟ اينها همه علايم افسردگيه كه تو طوطي سبز ممكنه سرانجام نا خوشايندي مثل دق مرگ شدن داشته باشه ...
    راه حلش اينه كه اونو با خودتون به محل كار يا مهموني ببريد ( ترجيحا مهموني بدون بچه) حتما هر چند ساعت با هاش صحبت كنيد

و يا ممكنه مريض شده با شه ... به مدفوعش دقت كنيد كه غير عادي نباشه غذا خورذنش رو زير نظر داشته باشيد كه آيا بي اشتها هست يا نه؟. پرهاشو چك كنيد ريزش غير طبيعي نداره؟ روي نوكش پوسته پوسته شدن يا تورم غير طبيعي ديده نمي شه؟....
    اگر روشهاي ضد افسردگي مثل بازي كردن و حرف زدن نتيجه بخش نبود حتما بايد پيش پزشك برده بشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    dezfoul

پيش فرض

ممنون از راهنمايي شما ولي اي كاش مي گفتي قيمتش حدودا چنده؟؟(كاسكو رو مي گم)
    به هر حال خيلي با مرامي رفيق

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    dezfoul

پيش فرض

اي كاش يه فرشته نجاتي پيدا بشه و تمام فوت و فنهاي كاسكو و خريدنش و خلاصه
    از سير تا پيازش رو برامون شرح مي داد اونم چه شرحي!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    خدا جون يعني ممكنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •