تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 66

نام تاپيک: تجهيزات مورد استفاده براي فيلمبرداري 3D جام جهاني 2010

پروفشنال abbas_p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

باید --- داشته باشیم یا با اینترنت معمولی هم میشه به این نرم افزار وصل شد
    بله باید --- داشته باشید..و اکانت سی سی کم برای باز کردن کانال...

آخر فروم باز s_paliz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

بازم میگم کیفیت فیلمبرداری و کارگردانی عـــــالی نیست... به هیچ وجه در حد جام جهانی نیست.. هم کارگردانی و هم فیلمبرداری..

مثلا بعد از پایان بازی استرالیا-غنا به جای اینکه گلهای بازی رو نشون بده رفته روبوسی بازیکن‌ها رو نشون میده!

فیلمبرداری هم ضعیفه ( کاری به افکتها ندارم مثل اسلو موشن و ...) طرف اصلا فیلمبردار فوتبال نیست.. یعنی نمیتونه مسیر توپ رو پیشبینی کنه.. همین باعث میشه آدم موقع بازی سردرگم بشه که خدایا توپ کجا رفت...

اگه نباشه جاش خالی می مونه Terry Bogard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

اولین بار که سه بعدی فیلمبرداری کردن المپیک زمستانی 2010 ونکوور کانادا بود که با دوربینای P2 پاناسونیک فیلمبرداری شد که انصافا کیفیتشون از دوربینای سونی خیلی بالاتره کلا همه المپیکارو با دوربینای پاناسونیک فیلمبرداری میکنن جام جهانیم با دوربینای پاناسونیک و تامسون فیلمبرداری میکردن ولی سونی این جام به فیفا 500 میلیون دلار پول داده که با دوربینای سونی فیلمبرداری کنه!!!

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز outpost's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

امروز يه چيز جالب توي وبسايت سوني ديدم كه براتون ميگه.

در پست اول عكس يه دستگاه رو گذاشتم يا نام Sony 3D Multi-Image Processor MPE-200

اين دستگاه تصاويري كه از دو دوربين گرفته شده رو ميگيره و پردازش ميكنه.
    تصاويري كه از دو دوربين گرفته ميشه بايد از هر لحاظ باهمديگه هماهنگي داشته باشن.

اين پردازش ها شامل هماهنگ كردن رنگ هاي 2 تصوير ، هماهنگي و اصلاح زواياي دو دوربين و.... رو انجام ميده. كلا تمام پردازشهاي لازم براي اينكه 2 تصوري كه از دو دوربين گرفته ميشن به صورت سه بعدي ديده بشن همش توي اين دستگاه انجام ميشه.

• Vergence correction
      Corrects for camera misalignment that may occur when moving cameras together or apart so as to converge the lines of sight at the perceived position of the 3D image plane.
    • Trapezoidal correction
      Corrects for trapezoidal distortion that may occur when twin cameras are toed-in about their center during shooting.
    • Reflected image correction
      Inverts the reflected image when shooting with a rig that uses a half mirror.

من ديروز با خودم فكر كردم دستگاهي كه بتونه در يك زمان 2 تصوير Full HD رو بتونه پردازش بكنه و تمام ناهماهنگي هاي اونها رو بصورت Real time از بين ببره بايد داري CPU خيلي قوي باشه كه بتونه اينهمه محاسابت انجام بده.

اين بود كه رفتم سايت سوني تا بتونم اطلاعاتي از CPU اين دستگاه بدست بيارم.

خب قسمت جالب ماجرا همين جاست . اين از دستگاه مجهز به Cell Broadband Engine هستش. يعني همون پردازنده اي كه در PlayStation 3 مورد استفاده قرار گرفته.

و اما يه توضيح خيلي مختصر درباره پردازنده قدرتمند Cell

طراحی پردازنده های Cell از ابتدای هزاره سوم توسط اتحادی از سه شرکت سونی ، توشیبا و آی بی ام طی 4 سال با راهبری بخش طراحی آی بی ام آغاز شد . سنگ بنای اصلی این پردازنده بر معماری پردازنده Power استوار است و اولین محصول آن برای کنسول های بازی Play Station 3 ارایه شد . هدف اصلی از طراحی پردازنده Cell پرکردن خلائی است که مدت ها طراحان سیستم های پردازشی را آزار داده. پردازنده های مورد استفاده کنونی (CPU) در زمینه پردازش دستورالعمل های گرافیکی چندان مطمئن نشان نمی دهند و از این رو به طور جدی شاخه جدیدی برای طراحی پردازنده های گرافیکی ( GPU ) ایجاد شده است.خانواده Cell از یک طرف قابلیت پردازنده های عام ( CPU) را به ارث برده و از طرف دیگر میراث دار پردازنده های گرافیکی ( GPU ) است . پردازنده های Cell عمومیت پردازنده های عمومی ( CPU ) را ندارند ، اما در کاربردهای خاص خوب ظاهر شده اند . برای مثال از این پردازنده ها برای استفاده در دستگاه های تصویربرداری پزشکی ، شبیه سازی های پرواز ، سیستم های پردازشی مورد استفاده در در پیش بینی وضع هوا و سیستم های دفاعی ، استقبال فراوانی شده است . پردازنده های Cell بدون شک بهترین گزینه برای استفاده در کنسول های بازی هستند.سوپر کامپیوتر فوق سریع IBM Roadrunner به عنوان سریع ترین موجود پردازشگر ساخت نوع بشر از حدود 13 هزار پردازنده PowerX Cell 8i ساخت شرکت IBM و 7 هزار پردازنده 2 هسته ای AMD Opteron تشکیل شده است . پردازنده های PowerX Cell 8i بر اساس تکنولوژی پردازشی Cell ساخته می شوند.
    ========
    خب حالا بزاريد ببينم كه چه نرم افزاري از اين دستگاه كار ميكشه.

نرم افزار Sony Stereo Image Processor Software MPES-3D01 هم در ارتباط با اين دستگاه قدرتمند هستش.

با همديگه محيط نرم افزاري اين دستگاه رو ببينم. همونطور كه ميبيند ، دو تصوير از دو دوربين در صفحه نرم افزار وجود داره كه با كمك دستگاه قدرتمند Sony 3D Multi-Image Processor MPE-200 به خلق تصاوير سه بعدي ميپردازه.

Last edited by outpost; 20-06-2010 at 08:41.

5. 10 کاربر از outpost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ase_pase's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    همین اطراف

پيش فرض

باید --- داشته باشیم یا با اینترنت معمولی هم میشه به این نرم افزار وصل شد
    --- وسیله ای هست که با تون میتونید کانال های ماهواره ای رو روی کامیپیوتر ببینید و درواقع ----- واسه ماهواره هستش.
    برای دیدن کانال ها ی پولی و باحال هم باید اکانت سی سی کم و اینترنت با سرعت مناسب داشته باشید+کارت --- یا رسیوذ هایی که شیریپ سی سی کم ذو ساپورت میکنن.

abbas_p عزیز :

شما تصاویر رو روی مانیتور اونطوری میبینی ؟
    مانیتورت چیه ؟
    من با ----- full hd و TV HD تصاویر رو اینطوری میبینم از aljazeera 3D:

آخر فروم باز outpost's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

بازم میگم کیفیت فیلمبرداری و کارگردانی عـــــالی نیست... به هیچ وجه در حد جام جهانی نیست.. هم کارگردانی و هم فیلمبرداری..
    من ، تمام دوستان و همكارانم نظرمون بر عكس شماست.

امسال تصويربرداي و كارگرداني بسيار زيباست.

تعداد زوايايي كه دارن بازي رو پوشش ميدن فوق العادست.هيچ واقعه اي از چشم دوربينها و كارگردان پنهان نمي مونه.

حتي عادل فردوسي پور هم در گزارش يكي از مسابقات گفت كه امسال فيلمبرداري پيشرفت زيادي داشته و زاويه هاي زيادي اضافه شده.

ديشب توي بازي ساحل عاج و برزيل ، لحظه خطا رو خيلي عالي پوشش دادن و بصورت اسلوموشن نشون ميدادن.
    از هر زاويه اي لحظه خطا رو گرفته بودن. واقعا بي نظير بود.

آخر فروم باز s_paliz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

من ، تمام دوستان و همكارانم نظرمون بر عكس شماست.

امسال تصويربرداي و كارگرداني بسيار زيباست.

تعداد زوايايي كه دارن بازي رو پوشش ميدن فوق العادست.هيچ واقعه اي از چشم دوربينها و كارگردان پنهان نمي مونه.

حتي عادل فردوسي پور هم در گزارش يكي از مسابقات گفت كه امسال فيلمبرداري پيشرفت زيادي داشته و زاويه هاي زيادي اضافه شده.

ديشب توي بازي ساحل عاج و برزيل ، لحظه خطا رو خيلي عالي پوشش دادن و بصورت اسلوموشن نشون ميدادن.
    از هر زاويه اي لحظه خطا رو گرفته بودن. واقعا بي نظير بود.
    سلام

اتفاقا من هم منظورم رو اشاره کردم و ضعفها رو گفتم..

بازم میگم منظورم نشون دادن صحنه‌های نایاب نیست (مثل اسلوموشن نشون دادن خطاها و غیره)

همین‌هایی که اشاره کردم مثل گم کردن توپ و تکون دادن زیاد دوربین منظورم هست.

در ضمن باید خیلی دقت کرد تا این ضعفها رو متوجه شد. چون من به عکاسی و فیلمبرداری علاقه دارم و روی کادر خیلی حساسیت دادم اینو میگم.

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Pejvak61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض

فینال جام یوفا چند سال پیش توی آلمان بود(سال دقیقش یادم نیست).

موقع صحنه آهسته یه لحظه تصویر فریز شد و زاویه دید دوربین 90 درجه چرخید، کف کردم ولی از اون به بعد همچین چیزی ندیدم.
    بازی فینال جام باشگاه های اروپا 2004 در ورزشگاه شالکه آلمان به نام Gelsenkirchen بود که بین تیم های پورتو و موناکو بود که پورتو 3-0 برنده و قهرمان شد. اون زمانی بود که لودویک ژولی در موناکو بازی میکرد و در همون مسابقات چهره شد و خوزه مورینیو هم مربی پورتو بود و از اونجا خودشو به جهانیان نشون داد.

دقیقاً اون صحنه رو یادمه ولی من کف نکردم! شاید باورت نشه ولی من شدیداً غصه خوردم چون من 10 سال قبلش (وقتی 10-11 سالم بود) به طریقه ساخت چنین چیزی فکر کرده بودم و هرجا میگفتم منو مسخره میکردن از بخت بد تحصیلات و مشوقی هم نداشتم که ضمن راهنمایی منو از نظر مالی هم حمایت کنه.

10. این کاربر از Pejvak61 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Pejvak61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض

مثلا بعد از پایان بازی استرالیا-غنا به جای اینکه گلهای بازی رو نشون بده رفته روبوسی بازیکن‌ها رو نشون میده!

فیلمبرداری هم ضعیفه ( کاری به افکتها ندارم مثل اسلو موشن و ...) طرف اصلا فیلمبردار فوتبال نیست.. یعنی نمیتونه مسیر توپ رو پیشبینی کنه.. همین باعث میشه آدم موقع بازی سردرگم بشه که خدایا توپ کجا رفت...
    خوب این چیزی که شما میگی میشه کارگردانی تلویزیونی نه فیلمبرداری!

این کارگردان تلویزیونیه که تشخیص میده که کدوم تصویر چه زمانی پخش بشه فیلمبردار کارشو انجام میده بقیه رو میسپرن به کارگردان تلویزیونی.

12. این کاربر از Pejvak61 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Prince_Amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دوستان چه دم و دستگاهی نیاز هست تا شبکه های hd رو روی تلویزیون hd تماشا کرد؟رسیور hd وجود داره؟؟/؟شبکه های hd رو چطور باز کنم؟؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •