تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 50 از 50

نام تاپيک: درست یا غلط

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام امیر جان

خوب . پس به اینکه یه ثابتی به اسم k وجود داره کاملا مشرف هستید و این باعث خوشحالیه . ولی آیا این ثابت k به چه عواملی بستگی داره ؟؟ یادمه یه زمانی در کتاب محاسبات میخوندیم که :

F = 1/2*K*DX

که خوب مشخصه که نیروی وارد به فنر به ثابت فنر و تغییرات طول فنر بستگی داره ...

پس در نهایت در STABILITY خودرو بریدن فنر تاثیر خودش رو ایفا میکنه .

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

و اما در مورد موتور :

ببین امیر .

هر شخص سوم از اعویض موترو خودش هدف هایی داره .

100 درصد اون کاملا به معایب و مزایای کار مشرفه که چه خواسته رو میخواد بهش برسه و ادامه ...

من میلم روی پاترول موتور مینی باس میزارم .

یا موتور از سری z24

این 2 موتور روی همون پلت فرم سوار میشه . قدرتی که تولید میکنه کاکلا با سیستم ترمز همخونی داره .

اما اگه موتور سافاری 96 ببندم 100% نیاز به تقویت سیستم ترمز دارم .

من اگه روی 405 موتور از سری mi16 ببندم نیاز دارم ترمز رو تقویت کنم . اما اگر موتور از سری t16 ببندم نه تنها نیاز به تقویت ترمز دارم اون هم سیستمی به سان برمبو و علاوه بر اون نیاز به تقویت پلت فرم خودرو و جلوبندی و سایر تعلیقات انتقال نیرو دارم .

پس این بسته به نوع موتور نوع بودجه و ... داره . و طبیعتا از تعویض موترو فقط سودش رو طرف میبره .

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirr13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

آی قربون آدم باهوش من هرچی فکر کردم فرموله یادم نیومد
    ولی اگه یادت باشه این طول کشش فنره نه طول اولیه اون
    یه چیز دیگه که یکی از دوستان بهم گوشزد کرد اینه
    فرضا فنر بریده شده در مقابل نیروی فشاری همون قدر مقاوم باشه که میگید فرضا
    ولی آیا در مقابل نیروی کششی که روی پیچها و موج های جاده بهش وارد میشه همون قدر مقاومه؟

در مورد موتور هم گفتم اگه این شرایط رو داره شما یه انتخاب خوب کردید

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

آی قربون آدم باهوش من هرچی فکر کردم فرموله یادم نیومد
    ولی اگه یادت باشه این طول کشش فنره نه طول اولیه اون
    ولی آیا در مقابل نیروی کششی که روی پیچها و موج های جاده بهش وارد میشه همون قدر مقاومه؟

0:
    ببین امیر جان

این dx که من نوشتم طول اولیه فنر نیست و من این حرف رو نزدم . من گفتم

F = 1/2*K*DX

که خوب مشخصه که نیروی وارد به فنر به ثابت فنر و تغییرات طول فنر بستگی داره ...
    و تغییرات طول فنر میشه طول اولیه اون که میشه حالت فابریک و طول ثانویه اون که حالتی که بعد از بریدن اون هست . و تفاضل این دو میشه dx /

نکته دیگه اینه که ما برامون نیروی وارد بر فنر ها مهمه که در پایداری نقش مهمی داره . و این نیرو که F هست با تغییرات طول فنر ربط داره . ثابت فنر که K هست رو ما کاری نداریم . چون داریم میگیم ثابت فنر !! یعنی به جنس و ضخامت فنر بستگی داره !

در نهایت اینکه بریدن فنر از لحااظ داینامیک کاملا بر نیروی وارد بر فنر ها و پایداری خودرو تاثیر داره ...

ممنون از بحث هات /

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

در نهایت اینکه بریدن فنر از لحااظ داینامیک کاملا بر نیروی وارد بر فنر ها و پایداری خودرو تاثیر داره ... /

نگاه کن اون يX مقدار تغییر طول فنر آزاد و فنر کشیده یا فشردست این از قضیه فرمول
    پس تو فرمول فرق نمی کنه فنر یک متر باشه یا نیم متر مهم اینه که چه قدر جابجا میشه
    و طبق همون فرمول ما یه فنر با ضریب ثابت داریم که مقدار کمتری جابجا میشه

بعد من نمیگم تاثیر نداره
    داره ولی یه کاره مهندسی و علمی نیست
    بلکه یه کاره بازاری و عمومیه
    نظر من اینه که بریدن فنر از نظر فنی درست نیست ولی از نظر مالی خوب چرا
    Last edited by amirr13; 12-02-2008 at 00:11.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

درست
    تغییر در سیستم اگزوز
    دلیل
    اولا این کار به همون دلیل خروج آسانتر دود باعث کم شدن فشار از رو موتور میشه
    که خوب باعث افزایش قدرت میشه سیستم اگزوز شامل هدرز و انباری و سایر اتصالات طول مسیر اون میشه
    معایب
    هزینه بالا نسبت افزایش قدرت

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نگاه کن اون يX مقدار تغییر طول فنر آزاد و فنر کشیده یا فشردست این از قضیه فرمول
    امیر جان . این بحث خیلی خیلی ساده تر از این حرف هاست . الان این چیزی که شما میگی با حرفی که من زدم در اینجا که :

نیروی وارد به فنر به ثابت فنر و تغییرات طول فنر بستگی داره
    هیچ فرقی نمیکنه !!! تغییرات طول یعنی طول اولیه فنر و طول ثانویه دیگه !

پس تو فرمول فرق نمی کنه فنر یک متر باشه یا نیم متر مهم اینه که چه قدر جابجا میشه
    و طبق همون فرمول ما یه فنر با ضریب ثابت داریم که مقدار کمتری جابجا میشه
    شما فرمول محاسبه نیروی کشثانی فنر رو زیر سوال بردی با این حرفت ! شما با ثابت فنر k=.0334 و تغییرات طول مثلا 4/1 m از همون رابطه k=1/2*k*dx بدست بیار . در مرحله بعد همون نیروی کشثانی فنر رو برای همون ثابت فنر ولی با تغییرات طول 8/1 m کحاسبه کن .

در نهایت میبینی که این نیرو های کشثانی فنر با هم متفاوت هستند .

---------------

داریم که مقدار کمتری جابجا میشه

بعد من نمیگم تاثیر نداره
    داره ولی یه کاره مهندسی و علمی نیست
    بلکه یه کاره بازاری و عمومیه
    نظر من اینه که بریدن فنر از نظر فنی درست نیست ولی از نظر مالی خوب چرا
    ببنید / شما درست میگی . منتهی باید در نظر بگیرید بین یه خودرو که روی هواست و از فنر لول اسپرت استفاده نمیکنه با خودرویی که کاملا دقیق فنر های اون بریده شده باز فرق هست . درسته که اون کار مثل فنر لول نمیشه هیچ وقت اما از حالت فابریک کاملا بهتره .

نتیجه گیری اینکه اگه بودجه نبود ببرید . چون جواب میده . اگه بودجه بود فنرلول بندازید چون از جنس متفاوت و به طور استاندارد بهره میبرید .

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

هیچ فرقی نمیکنه !!! تغییرات طول یعنی طول اولیه فنر و طول ثانویه دیگه

ببنید / شما درست میگی . منتهی باید در نظر بگیرید بین یه خودرو که روی هواست و از فنر لول اسپرت استفاده نمیکنه با خودرویی که کاملا دقیق فنر های اون بریده شده باز فرق هست . درسته که اون کار مثل فنر لول نمیشه هیچ وقت اما از حالت فابریک کاملا بهتره .

نتیجه گیری اینکه اگه بودجه نبود ببرید . چون جواب میده . اگه بودجه بود فنرلول بندازید چون از جنس متفاوت و به طور استاندارد بهره میبرید .

نه دیگه سوختی
    طول اولیه با تغییرات طول فرق نداره؟
    من میگم چه فنر 1 متر باشه چه 10 سانت تو فرمول هیچ تاثیری نداره
    ولی اگه این اعداد تغییرات طول باشن چرا فرمول عوض میشه
    ایول حرفتم درسته
    ولی اگه دو ماشین مساوی یکی با فنر اسپرت و دیگری با فنر بریده
    نباید فکر کنند که پایداری مساوی دارند چون هنوز اون فنر فابریکه نرمتر از فنر اسپرته عمل میکنه
    ضربه بیشتری رو میگیره و بیشتر بازی میکنه

اما اگه میگی از رو هوا بودن بهتره منم موافقم
    از سدان اس یو وی بودن بهتره!!!!!!!!!
    Last edited by amirr13; 12-02-2008 at 23:29.

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نه دیگه سوختی
    [B]طول اولیه با تغییرات طول فرق نداره؟[/B

]من میگم چه فنر 1 متر باشه چه 10 سانت تو فرمول هیچ تاثیری نداره
    ولی اگه این اعداد تغییرات طول باشن چرا فرمول عوض میشه
    ایول حرفتم درسته
    ولی اگه دو مشاین مساوی یکی با فنر اسپرت و دیگری با فنر بریده نباید فکر کنند که پایداری مساوی دارند چون هنوز اون فنر فابریکه نرمتر از فنر اسپرته عمل میکنه
    برادر بزرگوار ! استاد عزیز !

من کی گفتم طول اولیه با تغییرات طول فرق نداره ؟ یک مقدار به پست های من دقت بفرمایید لطفا ... گفتم تغییرات طول یعنی طول ثانویه منهای طول اولیه ... ! خوب ؟ ok ?

در ثانی در فرمول تغییرات طول فنر باعث میشه که نیرو تغییر کنه ! اگه تغییر نباشه چون d2-d1 با طول اولیه برابره تغییری نداره ! این که خیلی سادست !

ثالثا اینکه فنر اسپرت رو نمیشه با فنر بریده شده مقایشه کرد هم کاملا واضحه دیگه ! کسی که خلافش رو نگفته .. !!!

------
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

براي تعيين ميزان سفتي يك فنر مقداري نيروي وزني (.x gr) روي آن اعمال ميشود و در اثر اين نيرو طول فنر به مقدار مشخصي(y mm) كاهش ميابد.به اين نسبت Spring Rate گفته ميشود و واحد آن با g/mm و يا lbs/inch بيان ميشود.

يعني اگر واحد g/mm را در نظر بگيريم ميزان x متغيير است ٫ ولي ميزان y كه نشان دهنده ميزان كاهش ارتفاع فنر است ثابت بوده و 1mm ميباشد. براي درك بهتر مطلب به مثال زير توجه كنيد.

2 فنر با spring rate متفاوت داريم يكي با 345g/mm و ديگري 480g/mm

يعني فنر اول با قرار دادن وزنه 345 گرمي بر روي آن 1 ميليمتر كوتاه ميشود و در فنر دوم براي كاهش ارتفاع به ميزان 1 ميليمتر بايد 480 گرم وزن روي آن اعمال كرد و يعني فنر دوم سفتتر است.

نتيجه ميشود فنرهاي با عدد spring rate كوچك نرم و با رقم spring rate بزرگ سفت هستند.

فنرهاي(NORMAL (LINEAR

به فنرهايي گفته ميشود كه با اعمال وزن يكسان طول آنها به يك ميزان كاهش ميابد و فاصله دورهای فنر مساوي هستند (a,a,a,a,a,..) و در نتيجه هنگام اعمال نيروي وزني روي اين نوع فنرها فاصله دورهای فنر با هم به يك ميزان كاهش ميابند.

براي مثال يك فنر NORMAL با 10 دور و فاصله دورهای 2cm را در نظر بگيريد. اگر وزنه اي روي فنر قرار بگيرد كه طول فنر 2cm كم شود فاصله دورهای فنر 2cm/10=2mm از هم كم ميشود (1.8mm ميشود) يعني spring rate اين نوع فنرها ثابت است و در برابر هر نوع وزني فاصله دورهای فنر به صورت مساوي تغيير ميكنند.

فنرهاي STEP LINEAR

فاصله دورهای فنر در دو نصف فنر متفاوت هستند a,a,a,a,a,..,b,b,b,b,b

اين فنرها بين فنرهاي normal و progressive هستند و ميتوان آنها را با دو ميزان سفتي ناميد.فاصله دورها در دو نصف فنر متفاوت بوده و يعني 2 ميزان spring rate دارند كه براي 2 نصف فنر متفاوت است.

فنرهاي PROGRESSIVE

(Progressive spring / Progressive feder / Ressort progressif)

فاصله دورهای متغيير a,b,c,d,e,f,g,h,i

ميزان spring rate متغيير است (مانند محصولات Eibach) و دورها با يكديگر فاصله هاي متفاوتي دارند و بدين جهت چسبندگي اتومبيل بيشتر ميشود و در ترمز و پرشهاي اتومبيل (jump) كارايي خوبي دارند.

در اين نوع فنرها به هر مقدار كه فشار يا نيروي وزني افزايش يايد فنر با سفت تر شدن عكس العمل نشان ميدهد.

چون در شرايط متفاوت و هنگام رانندگي نيروهاي وزني و فشارهاي روي فنر تغيير ميكنند فنرهاي step linear نميتوانند پاسخگوي اين تغييرات باشند ولي فنرهاي progressive ميتوانند در هر شرايطي بهترين كارايي را داشته باشند.

منبع Vc4p.com

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •