تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به وجود سرنـوشت اعتقاد دارید؟

راي دهنده
11. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

4 36.36%
  • خیر

4 36.36%
  • نمیدانم

3 27.27%
صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 68

نام تاپيک: میزگرد فلسفی با موضوع "سرنوشت"

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

اختیار و هوشیاری و سرنوشت بحث هاشون به هم گره خورده نمیشه با حذف دو تاشون در مورد یکیشون مجزا بحث کرد .

2. این کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

دقیقا" منظور من هم همین بود تو پست های قبلی اشاره کردم که انسان هزاران سرنوشت داره و یکی رو د لحظه انتخاب میکنه

بحث قضا و قدر هم همین موضوع رو تشریح میکنه
    مکانیزم وجود این هزاران سرنوشت چی هست؟
    یعنی روی سیستم خاصی میچرخه این هزاران سرنوست یا رندوم هست؟
    ایا از بین این هزاران ما خودمون یکی رو انتخاب میکنیم یا نه همون انتخاب ما هم توسط دیگری! انجام میشه؟
    اگر خودمون انتخاب کردیم از کجا تشخیص دادین این یکی انتخاب خوده ما هست و همون دیگری مارو سوق نداده که این یکی رو انتخاب کنیم؟

وجود هزاران سرنوشت ایا به همین معنی نیست که سرنوشتی وجود نداره؟
    وجود هزاران سرنوشت از نظر منطق ایا منطقی هست یا اینکه کاری عبث و بیهوده جلوه میکنه؟

پروفشنال badboys_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

ببینید ما بر اساس اسبا ب و مسببات و وجود قوانین هستی و قانون علیت زندگی میکنیم .

اینکه میگویند انسان یک سرنوشتی از پیش تعیین شده داره و قابل تغییر نیست به هیچ وجه صحیح نیست انسان کاملا" مختار و آزاد آفریده شده و همه انسان ها آزادند و قدرت انتخاب دارند ..
    ولی یک بخش از زندگی ما ابتدا توسط خالق انتخاب شده و به ما تحمیل شده ..مثلا" پدر و مادر ما صفات ژنتیکی و جایی که درش به دنیا اومدیم به اینها میگویند قسمت یا (تقدیر)
    ولی بقیه اش دست خودمونه

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

ببینید ما بر اساس اسبا ب و مسببات و وجود قوانین هستی و قانون علیت زندگی میکنیم .

اینکه میگویند انسان یک سرنوشتی از پیش تعیین شده داره و قابل تغییر نیست به هیچ وجه صحیح نیست انسان کاملا" مختار و آزاد آفریده شده و همه انسان ها آزادند و قدرت انتخاب دارند ..
    ولی یک بخش از زندگی ما ابتدا توسط خالق انتخاب شده و به ما تحمیل شده ..مثلا" پدر و مادر ما صفات ژنتیکی و جایی که درش به دنیا اومدیم به اینها میگویند قسمت یا (تقدیر)
    ولی بقیه اش دست خودمونه
    اولا خوده این الفاظ اسباب و مسببات و قوانین که بکار میبرید خودشون مخدوش نامفهوم و بدون کوچکترین اثبات مفهومی هستن
    و مانور دادن روشون مسیرتاپیک رو منحرف میکنه

شما پست قبل گفتید ما هزاران سرنوشت داریم و این یعنی جبر مطلق حالا چه یک سرنوشت چه میلیونها
    ولی حالا میگید اختیار وجود داره
    بحث روی زمان و مکان نیست بلکه ساختار این مفاهیم هست

بحث قبل از تولد و... مورد بحث نیست بلکه بحث روی کارها و فعالیتهای خوده ماست و همچنین تاثیرات پیرامونی این کارها
    ایا کاری که ما انجام میدیم از دیگری متاثر هست؟
    ایا دیگری بر نتیجه و مسایل پیرامونی کارهای ما تاثیر گذار هست؟یعنی کاری که ماانجام میدیم توسط دیگری مشخص شده که ما چه کاری باید انجام بدیم، نتیجه شکست یا پیروزی ما توسط دیگری مشخص شده یا میشه، و...

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

به هیچ وجه ...تمام کارهای ما آزاد و تابع اراده خودمونه

اسباب و مسببات منظور همون علت و معلوله

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

به هیچ وجه ...تمام کارهای ما آزاد و تابع اراده خودمونه

اسباب و مسببات منظور همون علت و معلوله
    پس با این اوصاف سرنوشتی وجود نداره وقتی آزادی وجود داشته باشه
    چون سرنوشت دقیقا یعنی محدودیت اراده و آزادی که وقتی شما اراده میکنید کاری انجام بشه اگر دیگری(خالق مخلوق علت و ...) تعیین کنه شما این کار رو انجا بدید یا ندید یا نتیجه کارتون به چه سمتی بره این یعنی زیر سوال رفتن اراده و آزادی
    پس سرنوشت با اراده و اختیار کاملا منافات خواهد داشت

هرچند شخصا با تعریفی موافق هستم ولی این سرنوشت توسط شخصی مشخص مقدر معین ... نشده
    بلکه میشه اینطور تعریف کرد ساختار طبیعت محدودیتهایی در خودش داره که مارو محدود میکنه
    مثل همون محل تولد و ...
    ولی اینکه این شرایط و محدودیتها رو شخصی برای ما مشخص کرده باشه خیر مطلقا باهاش مخالفم به این دلیل که کوچکترین استدلال عقلی و منطقی همراهش نیست

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

در واقع بحث طرح و برنامه الهی رو شما باهاش مخالفید درسته ؟؟؟؟؟
    تا الان هیچ نشانه ای مبنی بر وجود نوعی هوشمندی و شعور الهی در هستی مشاهده نکرده اید؟؟؟

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

اگه تا الان هیچ نشانه ای دریافت نکردین به نظر من شما یه سرچ در گوگل انجام بده با مضمون "نشانه های خدا" همه چیز دستت میاد ..چون نمیخوام موضوع تاپیک مذهبی بشه بحث رو اینجا باز نمیکنم.

ولی اینو مطمئن باش که خالق و طراح وجود داره

10. این کاربر از badboys_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

در واقع بحث طرح و برنامه الهی رو شما باهاش مخالفید درسته ؟؟؟؟؟
    تا الان هیچ نشانه ای مبنی بر وجود نوعی هوشمندی و شعور الهی در هستی مشاهده نکرده اید؟؟؟
    من با چیزی مخالف نیستم(مخالف بودن با چیزی یعنی تایید وجود اون چیز)
    من هیچ چیزی برای مخالفت نمیبینم که با عقل و منطق و شعور و علم انسانی سازگار باشه

چیزی جز ادعاهای متناقض که فعلا تا حالا ارائه نشده که حتی در درون خودشون کاملا با هم مخالف هستن
    یک جا سرنوشت نوشته شده محض یک جا هزاران سرنوشت یک جا اراده کاملا ازاد و حالا هم طرح و برنامه و ...
    حتی در فرهنگ لغت هم اینها متضاد و مخالف هم هستن
    اگه تا الان هیچ نشانه ای دریافت نکردین به نظر من شما یه سرچ در گوگل انجام بده با مضمون "نشانه های خدا" همه چیز دستت میاد ..چون نمیخوام موضوع تاپیک مذهبی بشه بحث رو اینجا باز نمیکنم.

ولی اینو مطمئن باش که خالق و طراح وجود داره
    گرامی کار خوبی میکنید بحث رو مذهبی نمیکنید!!!

بحث روی مخلوق و خالق یا هر اسمی شما دوست دارید بزارید نیست
    یکی از همین نشانه های گوگلی موضوع سرنوشت که داریم اینجا روش بحث میکنیم
    وقتی برای همین ادعای نشانه در اینجا شما کوچکترین استدلال و موضع ثابت که با عقل و منطق هماهنگ نباشه ندارید و با هر سوال کلا مطلب و پست قبلی رو تکذیب میشه و ادعای 180درجه مخالف نظر قبلی ارائه میشه تمام اون نشانه های گوگلی هم مشابه همین میشه

شما همین یک نشانه رو روش بحث کنید و نظر ثابت عقلی و منطقی براش ارائه بدید کافی هست و دیگر نشانه های گوگلی جای خودش

12. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

اثبات کردنی نیست ... من تو پست های قبلی هم گفتم هر کسی باید معنای سرنوشت و تقدیر الهی رو در زندگی خودش جست و جو کنه و کشف کنه ...کشف کردنیه

اصلا" بحث سرنوشت و خالق به قول دکتر هلاکویی علمی و استدلالی نیست بحث اعتقادیه ..... ما 7 تا دلیل برای اثبات خدا مطرح شده همه دلایل هم رد شدن ...پس با منطق و استدلال نمیشه...

ابزار های شناخت انسان فقط تفکر و استدلال نیست .... من حس میکنم ...

مثلا" من زندگی رو معنا دار میدونم الان چه جوریبیام به صورت آکادمیک برای بقیه اثبات کنم که زندگی معنی داره!!!! همه چیزا رو که نمیشه توسط علم مادی و تجربی اثبات کرد..
    بعضی مفاهیم ذهنی یا روانی قابل اندازه گیری و محسوس نیستند .بحث سرنوشت هم دقیقا" همین جوریه یعنی علمی نیست ..کاملا" شهودی و کشف کردنیه

14. این کاربر از badboys_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •