تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 496 از 904 اولاول ... 396446486492493494495496497498499500506546596 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,951 به 4,960 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

با سلام

امروز صبح که کولر زدم فن ماشین روشن نمیشد و باد کولر گرمتر بود بعد دوبار کولر رو خاموش و روشن کردم دیدم به همون منواله و اصلا فن فعال نمیشه. آمپر هم اولش C بود و بعد از گذشت زمان تا وسط اومد (نرمال بود) و خیلی بالا نرفت.
    بعد از اینکه کارهامو کردم و اومدم خونه داخل پارکینک کولر رو روشن کردم دیدم فن فعال شد!
    حالا مشکل از چی میتونه باشه؟

من در مناطق گرمسیری هستم (کولز زیاد استفاده میکنم) و ماشینم پژو 405 تولید بهمن 91 هست.

با سپاس

داره خودمونی میشه shahkilid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    بنده یه مشکلی برام پیش اومده شاید هم قبلا کسی مطرحش کرده، اما چون تعداد صفحات زیاد هست نتونستم چک کنم که آیا تکراری هست یا نه. ممنون می شم اگر کسی راه حلی داره در اختیارم بذاره.

یه پراید 131 sx مدل 90 با کارکرد 32000 کیلومتر از یکی از دوستان خریدم، که خیلی ماشین نگه دار نیست! یعنی موتورش از 405 موتور 2000 سال 80 خودم خیلی بد منظره تره!!! البته بیشتر گرد و خاک و گل و لای هست و یه کمی هم روغن انگار هست روی موتور. می خواستم بدونم اون روغن طبیعی هست یا نه؟ و مشکل اصلی من در مورد رادیاتور هست. ماشین رو به یکی از دوستان بنگاهی نشون دادم که برآورد قیمت کنه، تا نشست پشتش گفت آب رادیاتور نداره، دمای آب یه کم از وسط بالاتر بود که همون موقع کم کم در رادیاتور (موتور خاموش) رو باز کرد که مایع داخل رادیاتور قهوه ای خیلی تیره (انگار زنگ آهن توش باشه) بود و یه کمی ازش خارج شد و این دوستمون حدود 1 بطری آب معدنی از آب شیر ریخت توش! (هم داخل رادیاتور هم داخل اوم منبع کناری) و گفت الان اگه با این وضع رادیاتور ضد یخ بریزی توش واشر می سوزونه!! حالا می خواستم بدونم مشکل رادیاتور واقعا چیه؟ و باید چه کرد؟ برای شست و شوی خود رادیاتور و تعویض کامل مایع خنک کننده چه پیشنهادی دارید.
    و یه مشکل دیگه! اونم این که به من گفت ماشین از جلو تصادف داشته و دلیلش هم اینه که رادیاتور کولر (رادیاتور جلوییه) شکم داره! از بالا رادیاتور انکار کمی گوده اما من از جانب دوستم مطمئنم که تصادف نداشته با این ماشین. حالا این مشکل چی می تونه باشه؟
    و سوال دیگه در مورد شست و شوی موتوره. آیا به نظر شما صحیحه که موتور شویی انجام بدم یا نه؟ اگر راهکار و توصیه ای در مورد شست و شوی موتور دارید ممنون می شم که بگین.

ببخشید که این قدر مفصل نوشتم و وقت شما رو گرفتم. منتظر راهنمایی دوستان با تجربه هستم.
    با سپاس

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    پراید 111 مدل اوایل 91 هست و یادم نیست اخرین بار کی روغن هیدرولیک رو چک کردم
    اما امروز توی تعویض روغن متوجه شدم یک قطره هم روغن هیدرولیک نداشته!!!!
    به نظرتون نشتی داره یا به مرور تمام شده؟ بعید میدونم این قدر مصرف داشته باشه

پروفشنال +ali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

سلام
    ما یه slx tu5 مدل 91 داریم که 40 هزارتا کار کرده
    مدتیه یه مشکل دارم که اعصابمو اساسی بهم ریخته
    چراغ چک ماشین روشن شده هر بار که میبرم دیاگ میزنم تقریبا یه خطا میده
    اول خطای ضعیف بودن مخلطو هوا داد ولی گفت سنسور اکسیزنت سالمه و خوب کار میکنه این به خاطر بنزینه
    برو بنزین سوپر بزن بنزین سپور زدم که تا الانم هنوز ازش تو باک دارم بازم روشن شد
    خاموشش کردم بعد از دو دقیقه دور خوردن روشن شد
    بردم جایی دیگه خطای رقیق بودن بنزین و ... داد که گفت باید پمپ بنزین رو عوض کنی عوضش کردم دو سه روزی خوب بود دوباره چراغ چک روشن شد
    بردم دوباره دیاگ زدم خطای دریچه گاز داد گفت سوزناش گشاد شدن سیم گذاشت توشون چراغ چک خاموش شد دوباره بعد از یه دور خوردن روشن شد
    اینبار هم همونجا دیاگ زدم خطای رقیق بودن بنزین رو داد
    گفت باید سنسور ماشین رو عوض کنیم ببینیم چی میشه
    سنسور رو هم عوض کردیم بازم بلافاصله چراغ چک روشن شد
    اینبار بر خلاف نفر اول گفت بنزین سوپر نزن

الان موندم واقعا چیکار باید بکنم
    ماشین مشکل خاصی نداره فقط بعضی اوقات موقع استارت زدن لرزش داره و دور موتور افت میکنه

تورو خدا اگر میتونید کمک کنید از این چراغ عذاب آور رها بشم
    Last edited by +ali; 08-07-2014 at 04:38.

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستای گلم آقا من یک پراید 131 Se دارم 1000 تا کار کرده با کولر داشتم میرفتم یهو باد گرم داد آمپر رفت بالا پیاده شدم دیدم فن کار نمیکنه چچک کردم فیوز سوزونده بود بعد بدون کولر با فیوز جدید حرکت کردم دیگه فیوز نسوخت اما باز تا روشن کردم تا فن اومد کار کنه فیوز سوخت و چراغ چک روشن شد
    سیم کشی فکر نکنم مشکلی داشته باشه احتمال میدم رله پایه هاش اتصال کرده باشه چجوری میتونم چک کنم اصلا جای رله کجاست؟ میشه با عکس راهنماییم کنین؟
    احتمال داره مشکل از فیش و یا خود فن جلو باشه فن کوچکی که مخصوص کولر هست اگه اتصالی کرده باشه این اتفاق میوفته

6. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام بچه ها من یه پراید کاربراتوری 82 دارم حدود چهار روز پیش موتورش رو تعمیر اساسی کردم یعنی رینگ و پیستون و یاتاقان و سوپاپ و واشر سرسیلندرش رو عوض کردم چون روغن سوزی داشت ، از اون موقع صبحها موقع استارت زدن بد روشن میشه و باید چند تا استارت بزنی یا خیلی استارت رو نگه داری تا روشن بشه بعدشم که روشن میشه باید چند تا گاز محکم بدی تا حالت کپ کردنش از بین بره ایراد از چیه؟
    اگه همه چیزز درست کار شده باشه و تنظیم ها دقبق باشه میتونه از کاربراتور باشه با توجه به روغن سوزی البته ممکنه آب بندی مشکل رو بهتر کنه

8. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با سلام

امروز صبح که کولر زدم فن ماشین روشن نمیشد و باد کولر گرمتر بود بعد دوبار کولر رو خاموش و روشن کردم دیدم به همون منواله و اصلا فن فعال نمیشه. آمپر هم اولش C بود و بعد از گذشت زمان تا وسط اومد (نرمال بود) و خیلی بالا نرفت.
    بعد از اینکه کارهامو کردم و اومدم خونه داخل پارکینک کولر رو روشن کردم دیدم فن فعال شد!
    حالا مشکل از چی میتونه باشه؟

من در مناطق گرمسیری هستم (کولز زیاد استفاده میکنم) و ماشینم پژو 405 تولید بهمن 91 هست.

با سپاس
    روشن نشدن فن در کولر دلیل های زیادی میتونه داشته باشه از جمله مشکل در رله . سنس گرمای مشخص برای روشت شدن و یا مشکل در فرمان از طرف کامپیوتر
    البته بهتره که شما با در جاها و زمان ها و گرمای هوای مختلف چک کنید باتوجه به اینکه میگید فن بدون کولر کار می کرده

10. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    بنده یه مشکلی برام پیش اومده شاید هم قبلا کسی مطرحش کرده، اما چون تعداد صفحات زیاد هست نتونستم چک کنم که آیا تکراری هست یا نه. ممنون می شم اگر کسی راه حلی داره در اختیارم بذاره.

یه پراید 131 sx مدل 90 با کارکرد 32000 کیلومتر از یکی از دوستان خریدم، که خیلی ماشین نگه دار نیست! یعنی موتورش از 405 موتور 2000 سال 80 خودم خیلی بد منظره تره!!! البته بیشتر گرد و خاک و گل و لای هست و یه کمی هم روغن انگار هست روی موتور. می خواستم بدونم اون روغن طبیعی هست یا نه؟ و مشکل اصلی من در مورد رادیاتور هست. ماشین رو به یکی از دوستان بنگاهی نشون دادم که برآورد قیمت کنه، تا نشست پشتش گفت آب رادیاتور نداره، دمای آب یه کم از وسط بالاتر بود که همون موقع کم کم در رادیاتور (موتور خاموش) رو باز کرد که مایع داخل رادیاتور قهوه ای خیلی تیره (انگار زنگ آهن توش باشه) بود و یه کمی ازش خارج شد و این دوستمون حدود 1 بطری آب معدنی از آب شیر ریخت توش! (هم داخل رادیاتور هم داخل اوم منبع کناری) و گفت الان اگه با این وضع رادیاتور ضد یخ بریزی توش واشر می سوزونه!! حالا می خواستم بدونم مشکل رادیاتور واقعا چیه؟ و باید چه کرد؟ برای شست و شوی خود رادیاتور و تعویض کامل مایع خنک کننده چه پیشنهادی دارید.
    و یه مشکل دیگه! اونم این که به من گفت ماشین از جلو تصادف داشته و دلیلش هم اینه که رادیاتور کولر (رادیاتور جلوییه) شکم داره! از بالا رادیاتور انکار کمی گوده اما من از جانب دوستم مطمئنم که تصادف نداشته با این ماشین. حالا این مشکل چی می تونه باشه؟
    و سوال دیگه در مورد شست و شوی موتوره. آیا به نظر شما صحیحه که موتور شویی انجام بدم یا نه؟ اگر راهکار و توصیه ای در مورد شست و شوی موتور دارید ممنون می شم که بگین.

ببخشید که این قدر مفصل نوشتم و وقت شما رو گرفتم. منتظر راهنمایی دوستان با تجربه هستم.
    با سپاس
    در مورد روغن بسته به مقدار و محل طبیعیه اما حتما روغن رو با ف ی ل ت ر عوض کنیید
    در باره رادیاتور کم کردن آب پراید معمولا از - درب رادیاتور - جوینت ها - حوضینگ ترموستات(محل نصب ترموستات) و خود رادیاتور نشتی پیدا می کنه و این زنگی رو که میبینید معمولا ار رسوب در اثر استفاه از آب و مدت طولانی بوجود میاد
    چک کنید که این آب چرب نباشه و هیچگاه کم نشه ( از درب اصلی رادیاتور) و اینکه با باز کردن درب محل روغن کف سفید یا بخار آب در اون نبینید
    آب رو هم بهتره عوض کنید و از ضد یخ اما به مقدار کمتر استفاده کنید
    تعویض آب رادیاتور پراید خیلی راحته . مخصوصا در فصل گرما از سالم بودن ترموستات اطمینان حاصل کنید
    از آب معمولی ی ا معدنی اصلا استفاده نکنید
    در مورد سالم بودن واشر سر سیلندر با یک تعمیر کار با انصاف و مجرب مشورت کنید
    در مورد ضربه واقعا نمی شه نظر داد
    برای شستن موتور فقط خودتونبا یه کوچولو گازوییل و پارچه و بعد از اون با مقدار کمی آب و پودر به آرامی تمیز کنید و آب را بروی قسمت های برقی و دینام و باتری نریزید
    و بعد از اون درب موتور رو برای یکی دوساعت باز گذاشته تا کامل خشک شود و تا اون موقع روشن نکنید

12. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    پراید 111 مدل اوایل 91 هست و یادم نیست اخرین بار کی روغن هیدرولیک رو چک کردم
    اما امروز توی تعویض روغن متوجه شدم یک قطره هم روغن هیدرولیک نداشته!!!!
    به نظرتون نشتی داره یا به مرور تمام شده؟ بعید میدونم این قدر مصرف داشته باشه
    روغن هیدرولیک مصرف نداره و حتما باید در جایی حتی درون جعبه فرمان که زیر خودرو هست نشتی پیدا کنید
    باتوجه به این که حس نکردید پس خیلی کم نشده و فقط از حد مینیمم پایین رفته
    ممکنه از درب اون نشت کرده باشه

14. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

احتمال داره مشکل از فیش و یا خود فن جلو باشه فن کوچکی که مخصوص کولر هست اگه اتصالی کرده باشه این اتفاق میوفته
    کسری جان چطوری میتونم چک کنم میشه راهنماییم کنین؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •