تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 487 از 904 اولاول ... 387437477483484485486487488489490491497537587 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,861 به 4,870 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان حالا که بحث کولر داغه منم سوالم رو مطرح کنم
    کولر پراید (9000تا کارکرد) وقتی روشن میکنم بعد از چند دقیقه کار کردن عادی و خوب فکر میکنم زمان کار کردن شیر برقی یا چیزی شبیه اون که مصیر گازو به اتاق ماشین باز میکنه و پشت داشبورده چند ثانیه یه صدای بوق مانند زیادی میده مثل بوق قطار
    بعضی مواقع هم بدون صدا عادی کار میکنه دوستان مشکل اینجوری نداشتن و آیا ضرری داره یانه؟
    دور 3 و 1 فنش از کار افتاده ولی وقتی میزارم رو دور2 و برمیگردونم رو دور 1 اونم کار میکنه ولی دور 3 اصلا کار نمیکنه
    توی ماشین بوی بنزین میاد و از لای درب باک هم بنزین نشت میکنه وقتی هم درب باک رو باز میکنی بنزین با فشار بیرون میریزه علتش حباب گیره؟ و اگه همینه آیا تعویضش با گارانتیه یا آزاده؟
    در مورد کولر دوست عزیز این احتمال زیاده که از بلبرینکگ فن یا بوش فن درون اتاق باشه که این صدایی که می گید شبیه بهتره رسیدگی کنید چون سوختن فن درونی خوب نیست و فشار به سیم کشی میاره
    و در مرحله بعدی میتونه از اکسپنشن ولو باشه که در صورتی که خوب خنک میکنه این مورد نیست
    در مورد بوی بنزین به احتمال زیاد از همون حباگیر و یا لوله های ارتباطی باشه سعی کنید زیادی باک رو پر نکنید و یکبار که باک تقریبا خال هست درب رو باز کنید
    ولی با توجه به گرمای هوا و قیمت بنزین بهتره که زودتر درست بشه

2. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

رفقا من لاستیک پرایدم اندازه یه نیم بند انگشت یکم باد کرده ،بردم نشون دادم گفتن با لاستیک عقب عوض کن،منم اینکارو کردم،میگن دیگه مشگل جدی پیش نمیاد
    حالا چیکار کنم؟
    گلدستونم هست لاستیک

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

رفقا من لاستیک پرایدم اندازه یه نیم بند انگشت یکم باد کرده ،بردم نشون دادم گفتن با لاستیک عقب عوض کن،منم اینکارو کردم،میگن دیگه مشگل جدی پیش نمیاد
    حالا چیکار کنم؟
    گلدستونم هست لاستیک
    سلام .
    اگر گارانتی داره که باید عوضش کنند
    اگر نه , کار خوبی کردین نصبش کردین عقب .
    تا میتونین بادش رو کم کنین که احتمال ترکیدنش کمتر بشه و روی سنگلاخ نرید باهاش
    زاپاستون هم چک کنین که مرتب و آماده باشه .

5. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه amir_01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    پراید 131 دارم ...به تازگی وقتی میزارم دنده 1 و شروع به حرکت میکنم ماشین بدجور شروع میکنه به لرزیدن ، البته توی دنده های بعد مشکل خاصی نداره و اگرم باشه خیلی کمتره
    مشکل از کجا می تونه باشه؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

یه سوال که مطرح میشه برا خیلی ها اینه که رطوبت گیر یا فـیلتر گاز کولر رو می گن هر از چند گاهی باید عوض کنید که اگه خراب بشه واویلاست و این به سرم اومده و یه اکسپنشن هم روی دستم
    گذاشته
    حالا با توجه به کیفیت روزکمشو گاز های کولر و قیمت جالب اون دو سوال پیش میاد
    آیا بهتره که عوض شه و یا بذاریم تا خراب شه
    و چرا یک شیر در دو طرف اون تعبیه نمی کنند که بشه با بستن اون ( شبیه بعضی از اسپلیتها و بدون نیاز به سیستم خاصی برا جمع کردن گاز )
    بشه راحت عوضش کرد
    به نظر شما این پروژه عملیه؟
    سلام .
    بله . واقعاً ایده ی خوبی هست و خیلی کارها ساده تر میشه اگه میشد با بستن 2 تا شیر فلکه , گاز رو حبس کرد و راحت قطعات مدار کولر مثل درایر dryer یا اکسپنشن والو یا اوریفیس تیوب ( فیـلتر مدادی ) یا شیلنگ خراب رو عوض کرد یا سیستم رو تمیز کرد .
    اگر ابزارهای مدرن باشه و شیرهای درجه یک هم پیدا بشه , میشه این ایده رو عملی کرد .

8. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .
    اگر گارانتی داره که باید عوضش کنند
    اگر نه , کار خوبی کردین نصبش کردین عقب .
    تا میتونین بادش رو کم کنین که احتمال ترکیدنش کمتر بشه و روی سنگلاخ نرید باهاش
    زاپاستون هم چک کنین که مرتب و آماده باشه .

بعید میدونم گارانتی ماشین عوض کنن،چون جز قطعات مصرفیه،تازه 1سالم شده،شما مطمئنین گارانتی داره؟
    بعد یچیزه دیگه گل یا شیارای زاپاسم با اون لاستیک فرق داره،میشه با زاپاسم عوض کنم؟بعضیا میگن چون نوعه و گلاش فرق داره اون جدیده بیشتر ساویده میشه،درسته؟
    خطرش چقدره؟خیلی خطرناک نباشه این باد کردن؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

بعید میدونم گارانتی ماشین عوض کنن،چون جز قطعات مصرفیه،تازه 1سالم شده،شما مطمئنین گارانتی داره؟بعد یه چیز دیگه گل یا شیارای زاپاسم با اون لاستیک فرق داره،میشه با زاپاسم عوض کنم؟بعضیا میگن چون نوعه و گلاش فرق داره اون جدیده بیشتر ساییده میشه،درسته؟خطرش چقدره؟خیلی خطرناک نباشه این باد کردن؟
    هر لاستیک نو شش ماه یا 9 ماه یا یک سال گارانتی داره . شکل عاج هم چندان مهم نیست . حتی عرض لاستیک هم چندان مهم نیست . در بعضی ماشینهای گرانقیمت , عرض زاپاس کمتر از نصفِ لاستیکِ ماشین هست . مهم ارتفاع لاستیک هست که روی کار هم ارتفاع باشند . البته باید عقب وصل بشه نه جلو لاستیکهای جلو باید دقیقاً مثل هم باشه .لاستیکهای عقب اگه مثل هم باشه بهتره اما مهم ارتفاعشون هست ..
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 23-06-2014 at 23:32.

آخر فروم باز mohsenjxj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    www.afsaran.ir

پيش فرض

سلام دوستان من ماشین را تازه تحویل گرفتم (سمند ef7 پایه گازسوز مالتی پلکس ) و حدودا 600 کیلومتر کارکرده بعضی وقتا چراغ چک روشن میشه و بعد از یه مدت خاموش میشه دمای ماشین هم وقتی خاموش میکنم خط وسط را رد میکنه وقتی هم روشن هست قبل از اینکه به وسط برسه فن روشن میشه و دما را میاره رو خط دوم قبل از وسط.
    بردم نمایندگی دیاگ زدن چون چراغ چک خاموش شده بود گفتن معلوم نبود خطا از چیه و فقط خطا رو پاک کردن و گفتن باید وقتی چک روشن شد بیاری ببینیم علتش چیه.
    ماشین قبل از اینکه داغ بشه علامت آمپر آب تو نشانگر وسط کیلومتر (توسمند های مالتی پلکس) میاد و میمونه طوریکه فکر میکنم دمای آب زیاده و علامت استوپ هم میاد نمایش داده میشه در حالیکه عقربه آمپر آب حتی به وسط هم نرسیده. وقتی هم دنده عقب میگیرم علامت آمپر آب دوباره تا وقتیکه رو دنده عقب هست نمایش داده میشه (درحالیکه احتمالا دمای آب خیلی زیاد نیست و حتی به وسط هم نرسیده). دوستان خواهشا راهنمایی کنید ببینم علت از چیه، عقربه دمای آب درست میگه یعی دما مناسب هست یا اون علامت اخطار آمپر آب که تو نمایشگر نشون میده درست هست و واقعا دما بالاهست)یوقت برام مشکلات جدی درست نشه؟

آخر فروم باز mohsenjxj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    www.afsaran.ir

پيش فرض

آخر فروم باز komail's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پراید 141 دارم
    بعضی وقتا موقعی که ماشین رو تازه روشن میکنم دور موتور رو 1.5 یا 2 میمونه
    ولی وقتی ماشین گرم میشه و یه مقدار باهاش حرکت میکنم بدرست میشه و موقع توقف رو 1 میره
    تو ترافیک البته این مشکل مجددا به وجود میاد و وقتی ماشین روشن ولی بی حرکته دور موتور میره رو 1.5 یا 2
    مشکل از کجاس؟
    استوپر خرابه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •