تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 48 از 90 اولاول ... 3844454647484950515258 ... آخرآخر
نمايش نتايج 471 به 480 از 894

نام تاپيک: انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

آخر فروم باز dvb595959's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    قلب آدمای مهربون

پيش فرض

درود
    دیروز روغن موتور رو برای بار اول عوض کردم...کیلومتر 2000 بود.از فروشنده سوال کردم چی بریزم گفت سوپر پیشتاز روغن خوبیه و قیمت پایینی هم داره و اکثرا از همین میریزن... گفتم روغن خوب میخام حالا قیمتش کمی بالاتر باشه اشکال نداره و بهش گفتم تحقیق کردم میگن روغن توتال 7000 خوبه ولی به شرط اصل .... اونم گفت که اینا همش حرفه و همه این روغنا یکجا تولید میشن ولی تایید کرد روغن خوبیه .... خلاصه از همین توتال ریختم قیمتش هم 58000 حساب کرد.ولی زمان تعویض روغ بهم گفت که سینی زیر کارتر رو باید برش بده بخاطر اینکه هر بار بخاد برای تعویض روغن بازش کنه به مرور پیچش خراب میشه به نظر خودم که ناشی بود... به نظر شما دلیلش منطقی بوده و برش بدم؟ ماشین 405 slx....

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

مردک غلط کرده
    مشکل کالیبر گشاد خودش را ربط داده به هرز شدن پیچ سینی کف!!
    زده ماشین را ناقص کرده
    خوب باید دقت کنه پیچ هرز نشه پاک کردن صورت مسئله و ناقص کردن ماشین مردم برای راحتی خود که نشد کار!!
    بگذریم
    در مورد روغن بگم که 98% روغن های توتالی که در ایران فروش میره همون روغن های بهران هستند
    همون روغن توتال 7000 دقیقا بهران سوپر پیشتاز هست
    مدرک هم دارم ولی متاسفانه اجازه رو کردنش را ندارم
    الف هم همون توتال 7000 هست که میشه همون بهران سوپر پیشتاز
    به هر حال در صورتی که تقلبی نباشه و همون قوطی پلاستیکی های طرح اصل باشه که توی ایران توسط بهران پر میشه روغن بدی نیست ولی باید دقت کرد به اسم برند جیب ما را خالی نکنند
    به قول محمد آسمانی عزیز یک عده با این کلاه برداری ها خون مردم را می مکند و از مردم سواری مجانی میگیرند و باهاش ویلا و باغ و پورشه و ... می خرند
    شما سعی کنید توی این آشفته بازار داخلی از برند های با کیفیت ایرانی استفاده کنید که هم پول برای برند از شما نگیرند و هم از اصلی بودن محصول مطمئن باشید و هم به تولید داخلی کمک کنید

3. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

درسته روغنهای توتال و الف و کاسترول در شرکت بهتوتال ساوه تولید میشن که زیر مجموعه شرکت نفت بهران هستش.
    مناسبترین روغن بهران سوپر پیشتاز قوطی نقره ای با کیلومتر تعویض 10000 استفاده در شرایط عادی اگر گرمسیر هستید و یا ماشین زیاد تو ترافیک کار میکنه زودتر عوض کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

درود
    دیروز روغن موتور رو برای بار اول عوض کردم...کیلومتر 2000 بود.از فروشنده سوال کردم چی بریزم گفت سوپر پیشتاز روغن خوبیه و قیمت پایینی هم داره و اکثرا از همین میریزن... گفتم روغن خوب میخام حالا قیمتش کمی بالاتر باشه اشکال نداره و بهش گفتم تحقیق کردم میگن روغن توتال 7000 خوبه ولی به شرط اصل .... اونم گفت که اینا همش حرفه و همه این روغنا یکجا تولید میشن ولی تایید کرد روغن خوبیه .... خلاصه از همین توتال ریختم قیمتش هم 58000 حساب کرد.ولی زمان تعویض روغ بهم گفت که سینی زیر کارتر رو باید برش بده بخاطر اینکه هر بار بخاد برای تعویض روغن بازش کنه به مرور پیچش خراب میشه به نظر خودم که ناشی بود... به نظر شما دلیلش منطقی بوده و برش بدم؟ ماشین 405 slx....
    عجب !!!
    یعنی شرکت سازنده ی خودرو عقلش به این نمی رسیده ؟!!!!!
    واقعاً که عجب آدمایی هستن !!!
    به نظر من حتی برای تعویض روغن هم دیگه پیش این آدم بی سواد نرین.

6. این کاربر از sadra_h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

زمان تعویض روغن بهم گفت که سینی زیر کارتر رو باید برش بده بخاطر اینکه هر بار بخواد برای تعویض روغن بازش کنه به مرور پیچش خراب میشه به نظر خودم که ناشی بود... به نظر شما دلیلش منطقی بوده و برش بدم؟ ماشین 405 slx....
    سلام
    شما موضوع مهمی رو مطرح کردین که خیلیها بهش توجه ندارند
    هنرِ محکم کردمِ پیچ در حدِ لازم
    پیچ کارتل اگر سالم باشه و واشر فیبری یا مسی یا پلاستیک نسوز فشرده داشته یا لاستیک نسوز فشرده یا فیبر فایبرگلاس باشه , کافیه با یک آچار به طول 20سانت و با زورِ یک بچه ی 8~10 ساله محکم بشه علتِ دیگه ی نشتی اینه که جائی که واشر بهش میچسبه صاف و هموار نیست و واشر خوب بهش نمیچسبه و از کنارش روغن نشت میکنه
    باید پیچ باز بشه و با سمباده ی 100 یا 120 جای واشر صاف و نرم بشه

پیچ کارتل هیچ فشاری روش نیست چون فقط خودش تنها بسته میشه و وزن و فشار هیچ قطعه ای روش نیست
    بعضیها به اندازی پیچ چرخ سفتش میکنند !!!!
    این کار خیلی اشتباهه و حاکی از اطلاعات خیلی کم از پیچها و مهره ها هست
    اگر پیچ کارتل با اندکی سفت کردن هنوز نشتی داره پس واشرش خرابه . فقط همین
    پیچیدنِ مقداری تفلون در انتهای پیچ باعث میشه با کمی سفت کردنش دیگه نشتی نداشته باشه . روی سر پیچ و کمرش نباید تفلون بپیچید . فقط کنار همونجائی که آچار نصب میشه باید تفلون پیچیده بشه تا شبیه به واشر بشه
    سعی کنین خودتون پیچ رو سفت کنین چون بیشتر تعویض روغنیها این موضوع رو نمیدونند و وقتی هم براشون توضیح میدین درک نمیکنند و میگن پیچ باید محمک محکم بشه !!
    هر بار که پیچ بیش از حد محکم میشه , مقدار کمی از فلز شیاری که پیچ در اون حرکت میکنه برداشته میشه و دندانه های شیار کم کم نازک و نازکتر میشه تا اینکه بالاخره میبُره
    اگر جای پیچ گشاد شد و دیگه پیچ سفت نمیشه چکار کنیم ؟
    ساده ترین و ارزانترین راه اینه که با قلاویز جای پبچ رو یک درجه گشاد کنین و پیچ بزرگتر نصب کنین
    مثال:
    اگر پیچ 16mm هست باید بشه 17mm و براش پیچ 17mm بگیرین
    بهتره طول پیچ از 2,5cm کمتر نباشه
    پیچهای سینی زیر کارتل هم اگر درست باز و بسته بشه و بیش از حد سفت نشه خراب نمیشه
    در تاپیک صرفه جوئی هم مطالب دیگری در این مورد درج شده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 17-03-2015 at 11:06. دليل: تصحیح

8. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    دوستان برای 206 تیپ 5 چه روغنی خوب است؟
    هر کسی یک چیزی میگه و یکی میگه ایرانی بریز یکی میگه نه نریز خوب نیست . یکی میگه نه خارجی نریز و بازیافتی هست . یکی میگه خارجی همان ایرانی هست
    راستش ادم نمیدونه چی کار کنه

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

روغن تصفیه شده اگر فرایند تصفیه خوب انجام بشه با روغن تازه تولید تفاوتی نداره
    95% روغنهای موتور ارایه شده در بازار روغن تصفیه شده هست(البته منظور از بازار کل بازار دنیا هست که ایران هم شاملش میشه)
    بحث سر این روغن های تقلبی هست که نه در پالایشگاه های بزرگ بلکه در سوله های داخل ایران به شکل غیر استاندارد تصفیه میشه
    بالا گفتم بازم می گم من روغن الف اصل پیدا کردم داخل ظرف فلزی (که اولین بار بود توی این چند سال دیدم) 4 لیتری 105 تومن
    حالا شما خودت حساب کن ببین 105 تومن کجا و 65 تومن کجا؟
    از نظر من بهران سوپر پیشتاز ، توتال 7000 دبه پلاستیکی و الف دبه پلاستیکی همه یکی هستند ولاغیر
    برای 206 هم می تونید ایرانول ریسینگ یا رویال استفاده کنید و مطمئن باشید که روغن تقلبی به شما نمیدن

11. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام
    دوستان برای 206 تیپ 5 چه روغنی خوب است؟
    هر کسی یک چیزی میگه و یکی میگه ایرانی بریز یکی میگه نه نریز خوب نیست . یکی میگه نه خارجی نریز و بازیافتی هست . یکی میگه خارجی همان ایرانی هست
    راستش ادم نمیدونه چی کار کنه
    روغن ایرانول ریسینگ یکی از بهترین روغن های برای انواع خودروهای ایرانی از جمله 206 هست.
    زیاد تو چشم نیست اما روغن با کیفیت و خوبیه.
    گزینه بعدی کاسترول هست که برای 206 عالی البته گرون تره حدود 75 هزار تومان

13. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

روغن برای ماشین های پراید و تیبا فقط ایرانول خوبه ... بهران رو باید ریخت لای لولای درب منازل صداشو بگیره

15. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

عجب !!!
    یعنی شرکت سازنده ی خودرو عقلش به این نمی رسیده ؟!!!!!
    واقعاً که عجب آدمایی هستن !!!
    به نظر من حتی برای تعویض روغن هم دیگه پیش این آدم بی سواد نرین.

روغن خوب پارس پایا اگر پیدا نکردی فقط ایرانول .... طرف هیچ روغن دیگه ای نرو !!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •