تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 45 از 328 اولاول ... 354142434445464748495595145 ... آخرآخر
نمايش نتايج 441 به 450 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه neda_traveler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

فكر نميكني به جز سن ملاك هاي ديگم مهمه
    مثلا من ازدواج كردم اما اصلا شرايط اقتصادي مناسبي نداريم
    بنظرت الان خيلي حوصله دارم؟

2. 4 کاربر از neda_traveler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

البته صحبت دوستان کاملا صحیح و از لحاظ روانشناختی هم گفته میشه وقتی سن پدر مادر کمتره بیشتر حوصله همبازی شدن و دوست شدن با بچه رو دارن. در واقع شاید این مزیت بچه دار شدن در سن کمتر باشه البته برای بچه نه برای پدر مادر.
    یک مورد دیگه هم که باید توجه بشه سن حامگی برای زن سن خاصی هست و از اون سن بگذره حاملگی خطرناکه و ریسک داره. شاید این هم دلیلی برای زودتر ازدواج کردن زن باشه.

4. 4 کاربر از needer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

البته صحبت دوستان کاملا صحیح و از لحاظ روانشناختی هم گفته میشه وقتی سن پدر مادر کمتره بیشتر حوصله همبازی شدن و دوست شدن با بچه رو دارن. در واقع شاید این مزیت بچه دار شدن در سن کمتر باشه البته برای بچه نه برای پدر مادر.
    یک مورد دیگه هم که باید توجه بشه سن حامگی برای زن سن خاصی هست و از اون سن بگذره حاملگی خطرناکه و ریسک داره. شاید این هم دلیلی برای زودتر ازدواج کردن زن باشه.
    دقیقا همینه از یه سنی به بعد هم برای مادر و هم برای رشد طبیعی و روانی کودک خطرناکه ! بهترین سن فک کنم 23 - 25( یا همین حوالی ) باشه که میزان خطر برای جنین و مادر حداقله !!

الان دوستن چرا تو اين نظر خواهي بالا صفحه
    گزينه بي تعهدي ذكر نشده؟
    الان مهمترين مشكل خودم من ترس از بي تعهدي هست
    و اين برام از مهمترين هاست
    میشه همون عدم اعتماد !

الان از همین بچه های پی سی آمار بگیریم ببینیم چند درصدشون با پدر و مادرهاشون مشکل دارن و

اینکه اونها درکشون نمیکنن به نظرتون چند درصد میشه ؟؟؟؟

به نظر کن بالای 80 درصد

هیچ چیزی نشد نداره ولی احتمالش و تونستنش خیلی پایینه .

به نظر من 90 درصد نمیتونن .

اگه شما این توانایی رو در خودت میبینی من نمیبینم .
    شاید ما هم نمی تونیم حرف پدر و مادرمونو درک کنیم !! مساله بر می گرده به ارزش هایی که هر نسل باهاش اجتماعی و بازاجتماعی شده و به اون ارزش اهمیت میده !! این نیست که نتونن درک کنن !! اگه اینجوری باشه که شما میگی فرزندان شما هم شما رو به اینکه نمی تونید اونا رو درک کنید متهم خواهند کرد !!

پ . ن : یکی این پستارو بهم بچسبونه !

6. 2 کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببينيد دوستان الان اينقدر علم پيشرفت كرده كه اگر زني بعد 35 حامله بشه برا بچه خطري نباشه
    ...............
    بيشتر اشتباهات ما بخاطر همين افكاره
    تا دختره كمي از نظر جسمي بزرگ ميشه ميگم ديگه بايد شوهرش داد
    در صورتي كه واقعا رشد عقلي پيدا نكرده و نميدونه ازدواج و زندگي مشترك مسيوليت زيادي داره
    بعد بزرگ ترها به انتخاب خودشون با معيار خودشون اونو عروس ميكنن
    اما10 سال بعد هم به مشكلاتي كه اونها بر ميخورن هستن
    هستن كه واقعا جواب بدن؟
    پس به جاي اينكه فكرك نيم سن بارداري يك زن چه موقع باشه بهتره
    فكر كنيم بلوغ فكري يك خانم كي هست و ايا داره با معيارها و افكار خودش ازدواج ميكنه يا طبق نظر ديگران

8. 6 کاربر از neda_traveler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ببينيد دوستان الان اينقدر علم پيشرفت كرده كه اگر زني بعد 35 حامله بشه برا بچه خطري نباشه
    ...............
    در صورتي كه واقعا رشد عقلي پيدا نكرده و نميدونه ازدواج و زندگي مشترك مسيوليت زيادي داره
    هستن كه واقعا جواب بدن؟
    فكر كنيم بلوغ فكري يك خانم كي هست و ايا داره با معيارها و افكار خودش ازدواج ميكنه يا طبق نظر ديگران
    در اکثر موارد کودکانی که به علت سندرم داون عقب مانده به دنیا میان ، مادرانی با سن زیر 20 یا بالای 35 داشتن زمانی که مادر نمی تونه به اندازه کافی استروژن تولید کنه !! با چه زبونی بگم بارداری تو اون سن خطرناکه !!!

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

والله زمان مادر بزرگ هاي ما بچه ها همه زير 20 سالگي مياوردنن
    و پدر مادرهاي ما هم همه سالم هستن

11. 3 کاربر از neda_traveler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

والله زمان مادر بزرگ هاي ما بچه ها همه زير 20 سالگي مياوردنن
    و پدر مادرهاي ما هم همه سالم هستن
    نگفتم هر کی زیر 20 سال بچه بیاره در اکثر موارد عقب مونده میشه گفتم کودکانی که به دلیل سندرم داون عقب مونده بدنیا میان در اکثر موارد مادرانشون تو اون سن بودن !

13. این کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

الان از همین بچه های پی سی آمار بگیریم ببینیم چند درصدشون با پدر و مادرهاشون مشکل دارن و

اینکه اونها درکشون نمیکنن به نظرتون چند درصد میشه ؟؟؟؟

به نظر کن بالای 80 درصد

هیچ چیزی نشد نداره ولی احتمالش و تونستنش خیلی پایینه .

به نظر من 90 درصد نمیتونن .

اگه شما این توانایی رو در خودت میبینی من نمیبینم
    در مورد این حرفتون نمیگم 100% اما تا حد زیادی قابل قبول هست بین ما و نسل گذشته تفاوت سلیقه و درک نکردن وجود داره اما این دلیلی نمیشه که همین نگرش برای نسل ما و نسل های بعدی هم باشه یکی از دلایلشم دوستمون گفتند که نسل ما نسبت به قبل نگرش وسیع تری پیدا کرده و فکر نمیکنم دیگه اون پدر سالاری یا مرد سالاری که توی نسل گذشته وجود داشته درحال حاظر یا حداقل در بیست سال آینده وجود داشته باشه و به نظرمن سل امروز خیلی بهتر میتونند خودشون رو به روز نگه دارند تا در آینده حداقل اختلاف نظر رو با بچه هاشون داشته باشند نسبت به نسل پدر و مادر های ما

درمورد خودم الان وقتی بچه های فامیلمون میان خونمون من آنچنان ذوق و شوقی دارم که اونا هم فکر میکنند با یک بچه هم سن و سال خودشون دارند بازی میکنند واقعا نمیدونم این اشتیاق رو درسال های آینده هم داشته باشم یا نه اما چیزی که اینجا بازم مثل همیشه حرف اول رو میزنه همون مسائل اقتصادی هستش شما وقتی تو سنین بالاتر بچه دار بشی و اگر حوصله بچه داری رو هم نداشته باشی میتونی اگر از لحاظ مالی قوی باشی برای فرزند پرستار بگیری درسته شاید بگی درست تربیت نمیشه و ... اما الان خیلی از کسایی که نه به خاطر حوصله نداشتن بلکه به خاطر مشغله کاری حتی تو سنی های خیلی پایین تر هم فرزندشون رو در مهد میزارند و یا پرستار میگرند پس درحال حاظر با توجه به پیشرفت و بهتر شدن شرایط ترس از بی حوصلگی و نگهداری فرزند حداقل تا سن مدرسه رفتن با توجه به امکانات خیلی کمتر شده (البته اینا همه بر میگرده به داشتن شرایط مالی خوب ) که شاید به مراتب هم از فرزندی که توی خود خانواده تا سن 7 سالگی بخواد تربیت بشه براش بهترم باشه (نه در مورد همه خانواده ها)

هستن كه واقعا جواب بدن؟
    این حرفتون تایید میشه نمونش خانوادههایی هستند که دختر و پسرشون رو به خاطر اینکه مثلا از بچگی اسمشون رو هم بوده بهم دادند (در سنین پایین) و بعد اون خانوم و آقا نه توانایی مسئولیت پذیری روداشتند و نه علاقه ای به هم و در انتها با اومدن بچه باعث شده با تمام اختلافاتی که هست و خانواده هر دو طرفم مطلع هستند طلاق نگیرند و زیر یک سقف به زندگی اجباری تن بدهند و بیرون از خانواده با فرد مورد نظرشون رابطه برقرار کنند .

15. 4 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه CCcom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

بابا به نظر من بحث کردن نداره . سن ازدواج , شرایط ازدواج , سن بارداری و ... همه بستگی به شرایط عقیدتی و مالی و فرهنگی و ... طرفین داره

یکی دوست داره زود بچه دار بشه یکی دوست داره حالا حالا ها صبر کنه همه بستگی به خود طرفین داره مهم اینه که خود زن و مردی که میخوان با هم ازدواج کنن تو این موارد هم عقیده باشن حالا هر چی باشه..

17. 4 کاربر از CCcom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز شـیـفــو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تهران | Tehran

پيش فرض

اوه اوه ، بحث از كجا به كجا كشيده شد . از ازدواج به سنوگرافي و سزارين و اين چيزا .
    باتوجه به پستهای صفحات گذشته و اینکه تنها دختری که پست داده! من بودم الان منظور شما از این پست من بودم؟
    من عذرمیخوام اعصاب شما خورد شد امیدوارم دیگه نبینید همچین موردی رو تا اعصابتون خورد نشه!
    در مورد صحبتتون (اگر مخاطبتون من بوده باشم )شکرخدا به یمن حضور 7ساله ام در دانشگاه و جامعه با جنس مخالف مشکلی در برقراری ارتباط های اینچنینی نداشتم و ندارم!
    ضمنا خوبه که بدونید این خوده افراد هستند که با رفتار و گفتارشون میطلبه به نوع خاصی باهاشون صحبت بشه
    .خیلی از افراد بودن در این تاپیک که نظراتی داشتن که من شخصا شاید باهاشون موافق نبودم(گاهی موافق بودم و گاهی هم نه) اما اینقدر درست حرف زده بودند(شما نظر مخالف خودتون رو هم میتونید درست بیان کنید اونوقت هست که طرف صحبت شما ،هم درست با شما صحبت خواهد کرد.)که واقعا شایسته تشکر هستند.((hamid_diablo،،،mr_100_dolari،،، ،legacy"s،،،،rozbeh85و....))از همشون تشکر میکنم چون به واقع نکات خیلی خوب و جالبی از حرفاشون به من انتقال پیدا کرد.
    افرادی هم بودند که با نظرهای نسنجیده و خاصشون باعث شدند من هم جواب درستی! ننویسم و از این بابت متاسفم.
    سعی میکنم که من هم به عنوان یکی از خوانندگان مونث این تاپیک دیگر نباشم! چرا که نه دنبال خورد کردن اعصاب دوستان هستم و نه مکدر کردن خاطر دیگران و نه شخص خودم!
    امیدوارم تمامی دوستان حاضر در این تاپیک موفق باشند و به خواستشون در زمینه ازدواج برسند
    ببين خواهرم من منظورم اصلا شما نبودين ، من اكثر روبه رو شدن ها مخصوصا تو جمع منظورم بود .
    1. سركلاس هاي آمارگيري
    2. كلاس هاي آموزش تعميرات لپ تاپ و برنامه نويسي
    3. كلاس هاي كنكور پيام نور
    4. سركلاس هاي خودمون
    و يكي از دلايلش هم اينه كه ما از بچگي فقط با همجنس خودمون توي يه محيط بوديم و ارتباط برقرار كرديم . از دوره كودكي تا جووني ، حالا وقتي توي محيطي كه هم زن هست و هم مرد مثل دانشگاه محل كار اتوبوس و مترو و ...... نميدونيم چطور ارتباط درست برقرار كنيم ( فك و فاميل و خانواده فرق داره اونا بحثشون جداست )
    وقتي ميبينيم همه جا رابطه ها فقط از پشت سنگر برقرار شده ، همجنس ها باهم مقابل جنس مخالف ، اين بنطر عادي ميشه و روال عادي بنطر مياد ، حالا اگه يه خانوم مثلا با من خوش رفتاري كنه و دوبار پشت منو بگيره و بهم كمك كنه ، من نبايد بهش شك كنم ؟ نبايد بگم اين منطور خاصي داره ؟ وگرنه چه دليلي داره كه اينطور رفتار كنه ؟
    مثلا من خودم خيلي راحت ترم از يه فروشنده مرد خريد كنم تا زن !! چون ميتونم راحت تر باهاش ارتباط برقرار كنم ، راحت تر باهاش حرف بزنم ، ميدونم چطور رفتار كنم كه بيشتر مثل دوست باشيم تا فقط مثل مشتري ( جهت تخفيف گرفتن و بدست آوردن اطلاعات ) ميدونم چطور باهاش شوخي كنم كه ناراحت نشه و .......
    اما اگه زن باشه ، مثلا ميگم : قيمت اين گوشي چنده ؟ ميگه 220 تومن ، ميگم رامش چنده ؟ ميگه دوگيگ . اونوقت با يه لبخند خدافطي ميكنم و دنبال يه فروشنده مرد ميگردم كه به جز قيمت اطلاعات ديگه اي هم داشته باشه چون هنوز فرق رم و رام رو نميدونه ، اين باعث ميشه براي من كه اولين بار از يه فروشنده زن سئوال پرسيدم تصور اشتباهي از اكثر اونا داشته باشم . اما اگه يه مرد همچين خطايي بكنه ميگم فقط اين شخص نميدونه چون هزاران بار از فروشنده هاي مرد مختلف سئوال پرسيدم .

19. 6 کاربر از شـیـفــو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •