تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 446 از 904 اولاول ... 346396436442443444445446447448449450456496546 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,451 به 4,460 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    اگر طلق با پیچ یا خاری یا چسب به کاسه وصل شده پس قابل تعویض هست
    البته کار داره و حوصله میخواد چون باید با تیغ موکت بری چسب رو آروم آروم و با احتیاط ببُرین که دستتون آسیب نبینه .
    بعدش یک چراغ اوراقی تمیز بگیرین و طلق اون رو هم با تیغ ببُرین و نصب کنین .
    با چسب دقلو باید بچسبونینش و قبلش باید از چربی و گرد و خاک تمیز بشه
    بعدش باید خوب آب بندیش کنین با چسب که آب نره تویِ چراغ
    حساب کنین ببینین کدوم اقتصادی تر هست ؟ ( تعویض طلق یا خرید چراغ کامل اوراقی یا چراغ نو )

معمولاً تعویض طلق با طلقِ اوراقی تمیز اقتصادی تر هست اما کار میبره و حوصله و دقت میخواد
    سلام
    حق باشماس
    امروز رفتم چراغ کامل بخرم فروشنده گفت چراغ اصلی گیر نمیاد ،اما من چراغ شرکت مدرن دارم که جنس خوبیه ،
    مقایسه کردم دیدم که رنگ طلقش کمی تیره تر از رنگ چراغ اصلیه ،حالا سوالم اینه که خود سایپا چراغ خطرو از کدوم شرکت میگیره که تو بازار پیدا نمیشه؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    حق باشماس
    امروز رفتم چراغ کامل بخرم فروشنده گفت چراغ اصلی گیر نمیاد ،اما من چراغ شرکت مدرن دارم که جنس خوبیه ،
    مقایسه کردم دیدم که رنگ طلقش کمی تیره تر از رنگ چراغ اصلیه ،حالا سوالم اینه که خود سایپا چراغ خطرو از کدوم شرکت میگیره که تو بازار پیدا نمیشه؟
    سلام
    یه نکته ی مهم رو فراموش نکنین :
    بیشتر چراغهای ساختِ داخل بعد از مدتی رنگش میپره . حتماً دیدین ماشینهائی که چراغهای عقبشون رنگ رفته هست
    علتش بنجل بودن رنگدانه های استفاده شده در ساختِ طلق هست که با اشعه ی ماوراء بنفش خورشید رنگش میپره .
    اگه رنگ ثابت اوراقی پیدا کنین خیلی باصرفه تره .
    بعضی از ماشینهائی اوراقی قطعاتشون تقریباً نو هست چون مال ماشینهای تصادفی هست که فقط چند ماه کار کرده .
    دوستانی که مطلع هستند بهتون میگن کدوم مارک رنگش ثابته

3. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    حق باشماس
    دوتا مارک برا پراید هست اونی که .. سازه بیشتر خود سایپا میندازه و مدرن که اونم نسبتا خوبه

5. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

کسرا جان با سلام و تبریک سال نو.
    ماشینم یگانه سوزه.اینکه تمام یا نیمه انژکتور باشه کامل نمیدونم.فقط سیستم موتور از نوع ساژمیه.شمع ها را حدود 2 سال پیش از نوع دو پلاتینه مارک بوش اصل آلمان عوض کردم.و چون در حالت عادی ریپ زدن وجود نداره بعید میدونم از شمع ها باشه.وایرها را هم میشه گفت از زمانی که ماشینو خریدم یعنی حدود 5 ساله که تا حالا تعویض نکردم.دلکو هم همچنین.
    خب یجا جای سوال داره اونم اینه که اگه ایراد از مثلا" وایر و یا دلکو باشه چرا در هوای گرم و یا گرم بودن موتور ماشین دیگه مشکل نداریم؟و فقط این موضوع در هوای سرد و بخصوص صبح ها اتفاق میافته؟
    دوست عزیز ممنون
    اینکه نوع ساژم و وایر ها عوض نشده دقیقا کمک میکنه به عیب یابی
    من خودم داشتم و اینکه درجه دمای هوا روی وایر شمع ها تاثیر داره و شما در هوای سرد هم بعد از 1 ساعت دیگه درست کار میکنه با توجه به اینکارایی که انجام دادید اولین شک به وایر شمع و دلکو هست وو از تمیز بودن شمع ها مطمئن شید
    اگه رسانایی و مقاومت وایر شمع تغییر کنه اول اینکه زمان و قدرت جرقه رو چند میکرو ثانیه به تعویق بندازه اونوقت با گاز دادن و باز شدن دریچه گاز اختلاف پیش میاره و بعد هم دلکوی یک تیکه ساژم ممکنه به درستی برق رو نرسونه ولی اول وایر ها رو با یه مارک معتبر و مناسب حتی دوگانه سوز عوض و یا ابتدا چک کنید بد نیسست
    البته این سوال ممکنه پیش نیا د ولی وقتی ماشین سرده و اینجوریه رادیو رو چک کنید که کوچکترین نویزی روی اون میبینید یا نه

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوستان کسی اطلاعی نداره؟
    دوست عزیز بسته به مدت زمانی که نشتی داره بهتره که زود بش برسید چون مدت طولانی خود آب جوش هم براش ضرر داره حلا هر مواد شیمایی بدترش میکنه
    ممکنه یکی از رابط ها و یا جای دیگه و حتی ممکنه از جای نصب مشکل بهشه که با توجه به مقدار زیاد نشتی سریع به دادش برسید که گیرپاژ کردن واترپمپ خرجش سرسام اوره

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان

واتر پمپ تندر 90 (65 هزار کار کرده) نشتی داشت و ماشین آب کم می کرد و صدای نشتش هم به گوش می رسید

واتر پمپ نو خریدم با واشر مخصوص و همچنین چسب آکواریوم و تسمه تایم

دیروز تعمیر کار عوضش کرد ولی متاسفانه نشتی داره و امروز صبح زیر ماشین دقیقا" زیر واتر پمپ و تستمه تایم نشتی مشاهده شد

تا اونجایی که اطلاع دارم تعمیر کار باید برای تست ابتدا آب معمولی می ریخت و در صورت عدم نشت چند روز بعدش با ضد یخ عوضش میکرد، ولی همون اول ضد یخ ریخته

1- حالا سوال اینه که اولا" ضد یخ به تسمه تایم آسیب میزنه؟

2- اگه ضد یخ به تسمه آسیب میزنه الان باید تسمه تایم نو بجاش بندازیم دوباره؟

کلا" راهنمائی کنید

در ضمن واتر پمپ و تسمه و ... همه رو از فروشنده معتبر و اورجینال تندر خریدم (فرانسه) مشکل از نصب و عدم آب بندی مناسبه

کلا" ضد حال خوردم

تعمیر کار هم هفت سالی هست ماشین هامو میدم دستش و از نظر من به کارش وارده و اولین باره مشکل تو کارش دیده ام

شهرستانم و مدل ماشین 89
    سلام
    ضد یخ ترکیبی از آب و یک نوع الکل هست
    اگر استاندارد باشه تاثیری رو تسمه نداره .
    پس لزومی نداره تسمه عوض بشه .
    درضمن نمیدونم منظورتون از چسب آکواریوم واقعاً چسب آکواریوم هست یا شما اسمش رو اشتباه نوشتین
    چسب آکواریوم برای موتور اصلاً مناسب نیست
    برای ماشین باید از سیلیکون ضد حرارت استفاده بشه .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگر آب از اطراف پمپ نشت میکنه , تعمیرکار وظیفشه که دوباره بازش کنه و درست نصبش کنه بدون دریافت پول اضافه
    اگر هم از محور پمپ آب نشت میکنه باید پسش بدین و پول نصب دوباره هم با قطعه فروشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 06-04-2014 at 21:57.

9. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوتا مارک برا پراید هست اونی که .. سازه بیشتر خود سایپا میندازه و مدرن که اونم نسبتا خوبه
    سلام
    منظور شما از سازه همون شرکت سازه گستر سایپاست ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام دوستان من ی سورن 89 دارم احساس می کنم ی کم سنگین حرکت میکنه و شتابش پایینه
    وقتی هم که گاز میدی حدود ی ثانیه بعدش شروع میکنه گاز دادن و شتاب گرفتن میشه بگید مشکل از کجاس؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    منظور شما از سازه همون شرکت سازه گستر سایپاست ؟
    مطمئن نیستم اینارو هم سازه گستر بزنه ولی ممکنه
    اونایی که سایپا و سفارش سایپا روی برچسبش یا خودش حک شده
    ضمنن پیشنهاد میدم برا پراید چه چراغ جلو و یا عقب حتما کامل بگیرید چون مشکل آب بندی و خاک گرفتن براش پیش میاد

13. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان من ی سورن 89 دارم احساس می کنم ی کم سنگین حرکت میکنه و شتابش پایینه
    وقتی هم که گاز میدی حدود ی ثانیه بعدش شروع میکنه گاز دادن و شتاب گرفتن میشه بگید مشکل از کجاس؟؟؟؟؟
    این مساله طبیعیه توی ماشین های استپر دار خیلی پیش میاد شما موتور ماشینتون چیه
    به نظرم اگه یه سرویس سطحی مثل تمیز کردن شمع ها و ف ی ل ت ر بنزین و هوا انجام بدین و دو باک بنزین س و پ ر بزنید خیلی بهتر میشه ضمنا منطقه زندگی شما و شرایط آب و هوا و رطوبت و فشار هم موثره یعنی با گرم شدن هوا بهتر میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 7 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 7 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •