تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 415 از 602 اولاول ... 315365405411412413414415416417418419425465515 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,141 به 4,150 از 6014

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری (فصل سوّم)

داره خودمونی میشه k.pax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

اول از همه بگم که با حرف شما تا حدودی موافقم، ولی برای توضیح بیشتر، چند تا دلیل وجود داره که توصیه می کنم مطالعه کنید:

مسئله اول اينه كه افراد مختلف، سلايق صوتي مختلف دارن، و بعضا اين سليقه در توصيه كردن هم دخالت داده مي شه ،
    مسئله دوم قيمته، كه توي قيمت ٦٣٠ رقيب خاصي رو دوستان نمي شناسن،
    مسئله سوم عدم آگاهي از تمامي محصولات موجود در كشوره. به شخصه اگر كسي از من در مورد خريد هدفون داخل گوشي از خارج كشور سوال بپرسه، من گزينه هاي زيادي رو مي تونم بهش معرفي كنم، ولي خب واقعا نمي دونم دقيقا كدوم از اين ها داخل كشور هستن و كدوميك نيستن،
    مسئله چهارم، و به نظرم مهمترین علت سخت بودن انجام يك توصيه درست براي اين دسته از خريداران هستش
    .، ببينيد اگر قرار باشه به دلار بگيم، اين بازه قيمتي، مي شه زير ٢٠ دلار، واقعيت اينه كه اكثريت هدفون هاي اين رنج قيمت، در يك سطح هستن و مهمتر از همه اينكه مشتري هاي اين محصولات دنبال چيز خاصي نيستن، ببينيد اگر قرار باشه دقيق به كسي توصيه كنيم، بايد سبك صداي مورد علاقه طرف رو به طور دقيق بدونيم، اينكار براي مشتري هاي زير ١٠٠ دلار هم خيلي سخته، چه برسه به زير ٢٠ دلار. من قديم ها هم گفتم، وقتي كسي نمي دونه چه سبك صدايي مناسبشه، بهترين انتخاب، هدفوني هستش با سبك صداي گرم و هاي غير تيز. Ep630 نماد يك چنين هدفوني هستش، حالا يكي اومد و گفت كه به نظرم صداي ٦٣٠ گرفتس، اونوقت ما در اولين قدم هدفون هاي فيليپس رو توصيه مي كنيم.
    یا مثلاً به تازگی هدفون Monoprice توی فروم همسایه دیده شده. اونم با قیمت 75 تومن. قیمت خوبی هست و در واقع کیفیت صدای بهتری از ep630 رو داره. ولی آیا این کیفیت برای مشتری های این محدودۀ قیمتی قابل درک هست؟ واقعیت اینه که لااقل من می ترسم این هدفون رو توصیه کنم. اول از همه اینکه ممکنه به خیلی از گوش ها راحت نباشه و گوش رو اذیت کنه. بعدش سبک صداش کاملاً با سبک صدای مطلوب اکثریت مشتریان این دسته متفاوته. ببینید تشخیص تفاوت کیفیت با سبک صدای یک هدفون (که من بهش می گم تفاوت کیفیت و کمیت) کار خیلی سختی هستش. اون چیزی که حتی خیلی از خریدارهای هدفون های گرون قیمت (بالای 300 دلار) هم اشتباه می گیرن. تفاوت سبک سبک صدا با کیفیت صدا هستش. حالا من چه انتظاری باید از یک خریدار هدفون 20 دلاری داشته باشم؟ پس من توی خیلی از مواقع این ریسک رو نمی کنم و همون ep630 رو معرفی می کنم که برای 80 یا 90 درصد مشتری های این بخش بازار، هرچند ممکنه بهترین انتخاب نباشه، ولی مطمئن ترین انتخاب هست.

در مورد مدل هاي ديگه مثل سوني mh1c ، من خودم قديم ها كه mh1 اومده بود، يدونه خريدم و به بقيه دوستان هم توصيه كردم
    الأن mh1c اومده، ولي با قيمت بيش از ٣ برابر قيمتي كه من mh1 رو خريدم، هدفون بسيار بسيار خوبي هست براي ٢٥ دلار، حتي در مقابل ep 830 من كاملا mh1c رو توصيه مي كنم، ولي واقعا وضعيت سيم هدفون mh1 براي من اذيت كنندست .
    یا وقتی متوجه شدم هدفون های Soundmagic رو شرکت فونیران وارد کرده. همون موقع به دوستان توصیه کردم.
    Sony xba10 هم توي اين فروم زياد توصيه شده،
    ولي مثلا من از حضور هدفون هاي jvc بي خبر بودم، تا همين الأن كه شما گفتين.
    هدفون هاي فيليپس اكثرا سبك صداي كاملا V شكل دارن، هاي، كاملا تيز ميشه، البته مدل هاي پايين ترش توي اين قضيه خيلي بهترن كه مثلا ٣٥٨٠ يا مدل جايگزينش ٣٥٩٠ جز مدل هاي خيلي خوبن كه واقعا وقتشه به جاي ep630 مقداري اين دو مدل رو توصيه كنيم، من خودم به يكي از دوستانم همين توصيه رو كردم و ايشون الأن راضي هستن. ولي يك مشكل اساسي هست و اونم هدفون هاي تقلبي هستن، دوستان وقتي ep630 معرفي مي كنن، سريعا گارانتي شاب رو به عنوان نماد اصل بودن، نام مي برن، ولي ما يك چنين كاري رو نمي تونيم در مورد فيليپس بكنيم، يا لااقل من گارانتي رو نمي شناسم كه به اصل بودنش مطمئن باشم،
    مرسی ، دقیقا چیزی رو که میخواستم گفتید ، یه جورایی خوبه یه سری مدل که تو بازار تو سطح یه هدفون دیگه هستن حداقل پیشنهاد داده بشن ، شاید مقدور باشه واسه خریدار که بتونه تهیه کنه ، مطمئنا هدفون بهتر از 630 هم هست و چه بسا خریدار از صدای 630 اصلا راضی نباشه که دوستان بهش پیشنهاد میدن ! بهتره در کنار پیشنهاد دو سه مورد از خصوصیات هدفون هم گفته بشه ، شاید تو تصمیم خریدار کمک کنه . . گاهی اوقات پیشنهاد یه هدفون بهتر باعث میشه خریدار پا به دنیای هدفون های شخصی تر و حرفه ای تر بزاره ، پس چه خوبه که از اول هدفون بهتر رو انتخاب کنه . . .

مقایسه ای بین دو هدفون ep630 و 9800 رو اگه بطور ساده از همه لحاظ بخوایم انجام بدیم به این صورت خواهد بود
    1- از لحاظ پخش فرکانسی صدا در همه قسمتها ep630 بهتره چه از لحاظ بیس و مید و های و چه از لحاظ ترکیب این فرکانسها (تحت پوشش قرار نگرفتن قسمتی از فرکانسها با فرکانسهای دیگه) کلا هدفونی هست که نمره قبولی رو گرفته و براحتی با هدفونهای چندین برابر قیمت خودش (البته نه از شرکتهای حرفه ای تولید هدفون مثل sennheiser ,akg, audiotechnica و ...) براحتی رقابت میکنه.در مقابل she9800 هدفونی هست که اولا قسمتهای وسیعی از فرکانسها همیشه تحت پوشش باقی فرکانسها قرار میگیره و این ایراد در ولومهای مختلف و بخصوص سورس پلیرهای مختلف تغییر میکنه و شدیدا وابسطه سبک اهنگ , نوع تراک , سورس پلیر و ولومی که با اون اهنگ گوش میدین هست و بخشهای مختلف فرکانسی مدام در حال تغییر که برای اصلاح این حالت تنها راه استفاده ار اکولایزر هست که بخاطر پیچیدگی صدای این هدفون کار مشکل و خسته کنده ای میشه.البته ممکنه با پلیر خاصی سازگار بشه ولی با پلیرهای دیگه ای به مشکل بر بخوره که در این صورت در ولوم بالا با صدای تیز و بیس خش دار مواجه میشیم.ولی ep630 در تستهای مختلفی که با پلیرهای دیگه داشته فقط تو نوع صدا تغییر بوجود اومده نه اعوجاج در پخش فرکانسهای مختلف.
    2-در مورد راحتی استفاده ep630 به خاطر نوع ساخت و اندازه ای مناسبی که داره راحتی استفادش خیلی بهتر هست به نسبت she9800 که بخاطر درایو بزرگش و طراحی ساختش شاید برای همه گوشها مناسب نباشه و موقع نصب زمان زیادی ببره و در دراز مدت استفاده باعث ازار هم بشه.
    3-اختلاف قیمت بین این دو هدفون که حتی اگه صدای مشابهی داشتن که ندارن (چون تقریبا اکثر هدفونهای هم سبک هم قیمت تو بازه ای رنجی اختلاف قیمت 100 دلار صدای مشابهی دارن) باز هم اصلا معقولانه نیست پرداخت مبلغ حدود دو برابر بخاطر هیچی.(که بنظر من صدای ep630 خیلی بهتر از she9800 هست ),

ممنون دوست عزیز
    من دقیقا همین چیز رو میخواستم ، یه جواب با دلیل که میتونست تو عنوان چند مورد از خصوصیات هر دو هم بیان بشه . . . البته ببخشید که پست شما رو نقل قول کردم ، چون نزدیکترین بود
    من هدفم این بود که دوستان در کنار این مدل مدلهایی که تا حدودی بهتر از این مدل هستن و ارزش خرید دارن پیشنهاد بشن ، درسته که فیلیپس شاید اکثر مدل هاش صدای V شکل داشته باشن ولی هستن مدلهایی که در سطح 630 یا بهتر هم باشن ، مثلا she6000 رو کسی نمیتونه منکر کیفیت صدای خوب و ساند استیج خوب به همراه بیس قابل قبولش بشه و البته درسته که یه کم ایزولیشن پایینی داره ولی میتونه در کنار 630 به عنوان یه هدفون یه درجه بهتر پیشنهاد بشه . . .

EP 630 دیگه واقعا تکراری شده بود هدفون های هم سطح و قیمت این هدفون SHE 3950 و EX 100 Lp از فیلیپس و سونی هستن که من تو حداقل 200 صفحه ای که خوندم ندیدم از طرف کسی حتی پیشنهاد شده باشه و این مدلها اگر بهتر از 630 نباشن بد تر هم نیستن ، اینقدر این 630 پیشنهاد شده که باعث شده گاهی اوقات خیلی ها فکر کنن این هدفون حتی تا قیمت 170 - 80 تومن هم رقیب نداشته باشه ، در حالی که خیلی هدفون های بهتر هستن . .

درسته دوستانی که مبتدی هستن و گوش به قولی حرفه ای ندارن ، صدای گرم دوست دارن ولی به نظرتون اگر یه هدفون با ساند استیج بهتر ، بیس متعادل تر و مید معتدل تر ، ایزولیشن بهتر باشه که هست پیشنهاد نشه ! ! !

کسی که میخواد یه هدفون بهتر داشته باشه مسلما دوست داره صدایی که هدفونش ارایه میده صدای زنده و رسا ( مید ) ، محدوده ی نسبتا وسیع و باز ( ساند استیج ) با یه بیس نسبتا نرم و تقریبا متوسط و تا حدودی رو به بالا و جلوگیری از ورود صدای بیرون ( ایزولیشن ) خوبی داشته باشه ، البته برای بعضی ها هم سلیقه ای هست ولی تا حدودی اکثرا این موارد رو دوست دارن

والبته گاهی اوقات شخصی فرضا 630 رو خرید میکنه و بعد از یه مدت ، با یه مدلی که بیس متعادل تر و ساند استیج بهتر رو ارایه میده مقایسه کنه و اونجاست که صدای 630 تو ذوقش بزنه و حسرت بخوره که چرا وقتی میتونسته یه کم هزینه ی بهتر بکنه و هدفون بهتر رو انتخاب کنه این کار رو نکرده و چه بسا این پیشنهاد از طرف همین دوستان فروم بوده ! اینم بدونید که همه نمیتونن چند بار واسه خرید هدفون هزینه کنن . . .

امیدوارم توضیحاتم مفید باشه . . .

Last edited by k.pax; 16-12-2013 at 22:48.

2. 6 کاربر از k.pax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Behzad83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان بهترین هدفون بیسیم که تا 150 تومن باشه معرفی کنید.
    این هدفون های اف امی مثل مایکروفایر و مارشال که 30 تومنه کیفیت داره؟!

کاربر فعال هدفون salar_221's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

مرسی ، دقیقا چیزی رو که میخواستم گفتید ، یه جورایی خوبه یه سری مدل که تو بازار تو سطح یه هدفون دیگه هستن حداقل پیشنهاد داده بشن ، شاید مقدور باشه واسه خریدار که بتونه تهیه کنه ، مطمئنا هدفون بهتر از 630 هم هست و چه بسا خریدار از صدای 630 اصلا راضی نباشه که دوستان بهش پیشنهاد میدن ! بهتره در کنار پیشنهاد دو سه مورد از خصوصیات هدفون هم گفته بشه ، شاید تو تصمیم خریدار کمک کنه . . گاهی اوقات پیشنهاد یه هدفون بهتر باعث میشه خریدار پا به دنیای هدفون های شخصی تر و حرفه ای تر بزاره ، پس چه خوبه که از اول هدفون بهتر رو انتخاب کنه . . .

ممنون دوست عزیز
    من دقیقا همین چیز رو میخواستم ، یه جواب با دلیل که میتونست تو عنوان چند مورد از خصوصیات هر دو هم بیان بشه . . . البته ببخشید که پست شما رو نقل قول کردم ، چون نزدیکترین بود
    من هدفم این بود که دوستان در کنار این مدل مدلهایی که تا حدودی بهتر از این مدل هستن و ارزش خرید دارن پیشنهاد بشن ، درسته که فیلیپس شاید اکثر مدل هاش صدای V شکل داشته باشن ولی هستن مدلهایی که در سطح 630 یا بهتر هم باشن ، مثلا she6000 رو کسی نمیتونه منکر کیفیت صدای خوب و ساند استیج خوب به همراه بیس قابل قبولش بشه و البته درسته که یه کم ایزولیشن پایینی داره ولی میتونه در کنار 630 به عنوان یه هدفون یه درجه بهتر پیشنهاد بشه . . .

EP 630 دیگه واقعا تکراری شده بود هدفون های هم سطح و قیمت این هدفون SHE 3950 و EX 100 Lp از فیلیپس و سونی هستن که من تو حداقل 200 صفحه ای که خوندم ندیدم از طرف کسی حتی پیشنهاد شده باشه و این مدلها اگر بهتر از 630 نباشن بد تر هم نیستن ، اینقدر این 630 پیشنهاد شده که باعث شده گاهی اوقات خیلی ها فکر کنن این هدفون حتی تا قیمت 170 - 80 تومن هم رقیب نداشته باشه ، در حالی که خیلی هدفون های بهتر هستن . .

درسته دوستانی که مبتدی هستن و گوش به قولی حرفه ای ندارن ، صدای گرم دوست دارن ولی به نظرتون اگر یه هدفون با ساند استیج بهتر ، بیس متعادل تر و مید معتدل تر ، ایزولیشن بهتر باشه که هست پیشنهاد نشه ! ! !

کسی که میخواد یه هدفون بهتر داشته باشه مسلما دوست داره صدایی که هدفونش ارایه میده صدای زنده و رسا ( مید ) ، محدوده ی نسبتا وسیع و باز ( ساند استیج ) با یه بیس نسبتا نرم و تقریبا متوسط و تا حدودی رو به بالا و جلوگیری از ورود صدای بیرون ( ایزولیشن ) خوبی داشته باشه ، البته برای بعضی ها هم سلیقه ای هست ولی تا حدودی اکثرا این موارد رو دوست دارن

والبته گاهی اوقات شخصی فرضا 630 رو خرید میکنه و بعد از یه مدت ، با یه مدلی که بیس متعادل تر و ساند استیج بهتر رو ارایه میده مقایسه کنه و اونجاست که صدای 630 تو ذوقش بزنه و حسرت بخوره که چرا وقتی میتونسته یه کم هزینه ی بهتر بکنه و هدفون بهتر رو انتخاب کنه این کار رو نکرده و چه بسا این پیشنهاد از طرف همین دوستان فروم بوده ! اینم بدونید که همه نمیتونن چند بار واسه خرید هدفون هزینه کنن . . .

امیدوارم توضیحاتم مفید باشه . . .

انتخاب هدفون اماتور با توجه به تنوع بیش از حد این هدفونها و پیشنهاد اون به عنوان یه هدفون ایده ال برای یک فرد با سلیقه متفاوت کار بسیار مشکلی هست که نمیشه بخاطر اون کسی رو سرزنش کرد.ما قبل از این هم بارها گفتیم که بهترین و مطمعن ترین راه برای خرید هدفون تست و ازمایش اون هدفون هست.بغیر از اینکه سلیقه ها متفاوته اناتومی گوش ها هم خیلی مهمه برای استفاده از یک هدفون داخل گوشی که ممکنه بهترین هدفون برای عده ای خاص برای افراد معدودی کاملا بی استفاده باشه.بخصوص در مورد هدفونهای اماتور و ارزون قیمت که از طراحی معمولی و مواد درجه متوسط درست میشن.درسته که معرفی ep630 تکراری شده ولی ایا تا بحال شده کسی واقعا از خرید این هدفون ناراضی باشه؟جواب همین سوال باعث میشه کسانی که با توجه به موجودی بازار میخوان هدفونی پیشنهاد بدن حداقل سعی میکنن بهترین رو معرفی کنن که جواب پس داده و رضایت اکثریت رو جلب کرده وگرنه چه لزومی داره از بین تمامی هدفونهای موجود از شرکتهای اماتور دیگه ای مثل فیلیپس که تقریبا همه ای هدفونهاش از یک درایو بهره میبرن و صدای مشابهی دارن در شکلهای مختلف , پیشنهاد بشه.حالا بفرض که یکی از هدفونهاش با قیمت بالای تفاوتی با بقیه هدفونهاش داشته باشه که همون یک مورد هم اگه چند رویو معتبر ازش خونده بشه و کاملا تست بشه متوجه ایراداتش خواهیم شد.البته گاها تو این رنج قیمت تشخیص کیفیت صدای هدفونها و تفاوتشون کار خیلی سختی باشه (که البته قبلا امتحانی که کردم برای افرادی که اشنایی با هدفون ندارن تفاوت صدای هدفون های اند با هدفون اماتور رو تشخیص نمیدادن) برای همین هم مطمعنا صدای ep630 و she9800 با یک پلیر معمولی و ترک mp3 تفاوت چندانی نمیکنه و بجرات باید بگم هیچ حسی هم از وجود soundstage تو این دو هدفون محسوس نیست که بخوایم بگیم این مدل برتری نسبت به اون مدل تو این زمینه ای تخصصی داره.در کل اگه برای راهنمایی به این سایت یا هر جایه دیگه ای یر بزنم و از کسی راهنمای بخوام که تو این بازه هدفونی بهم معرفی بشه که صدای خوبی داشته باشه هیچ وقت ناراحت نمیشم که بهم هدفون تکراری ep630 رو معرفی بکنن تا اینکه she9800 رو معرفی کنن که با توجه به پلیرهام و تراکهام فقط یک بار بعنوان تست از این هدفون استفاده کنم و بعدا یه گوشه ای بی استفاده بمونه.البته اگه هدفونهای دیگه ای مثل akg و audio technica و klipsch و yamaha و soundmagic و etymotic ,skullcandy و ... وارد بازار بشن مطمعنا سعی میکنیم از برندهای اماتور حتی مثل creative هدفونی رو پیشنهاد نکنیم ولی خوب فعلا چاره ای نیست و یک سوال دیگه مطرح میشه که تا حدود 200 هزار تومن بهترین هدفون بازار ایران که صدای خوب و بیس قوی داشته باشه چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟

و نتکه ای خیلی جالب و مهم
    این مشخصه ای که عنوان کردین فقط میشه تو هدفونهای 500 دلار به بالا مثل sony ex1000 و westone 4r و , shure se535 و se846 و sennheiser ie800 و.... و مدلهای تخصصی کاستوم که قیمتهای بالای 1000 دلار دارن تجربه کرد مگراینکه انقلابی تو ساخت درایوهای هدفون بشه .
    و در نهایت خرید و تست تمامی مدلهای هدفون موجود در بازار (با تمامی محدود بودنش) با بودجه ای ما امکان پذیر نیست و چون هیچ حمایت و همکاری از طرف شرکتهای وارد کننده هدفون صورت نمیگیره اجبارا فقط مدلهای که تو سایتهای معتبر دربارشون رویو داده شده و تایید شدن رو برای استفاده شخصیمون تهیه میکنیم که در صورت رضایت و تایید شدن از طرف اساتید سایت به بقیه دوستان هم توصیه میشه.و اگه از دوستان هم هدفونی تهیه میکنه و ابراز رضایت میکنه با توجه به رویو ی همون شخص لینک میدیم بعنوان منبع به بقیه معرفی میکنیم به عنوان مثال من بشخصه بعدا she9800 رو به دوستان معرفی میکنم و همین پست شما رو بعنوان منبع توضیحی ذکر میکنم.
    با تشکر

5. 4 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه k.pax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

انتخاب هدفون اماتور با توجه به تنوع بیش از حد این هدفونها و پیشنهاد اون به عنوان یه هدفون ایده ال برای یک فرد با سلیقه متفاوت کار بسیار مشکلی هست که نمیشه بخاطر اون کسی رو سرزنش کرد.ما قبل از این هم بارها گفتیم که بهترین و مطمعن ترین راه برای خرید هدفون تست و ازمایش اون هدفون هست.بغیر از اینکه سلیقه ها متفاوته اناتومی گوش ها هم خیلی مهمه برای استفاده از یک هدفون داخل گوشی که ممکنه بهترین هدفون برای عده ای خاص برای افراد معدودی کاملا بی استفاده باشه.بخصوص در مورد هدفونهای اماتور و ارزون قیمت که از طراحی معمولی و مواد درجه متوسط درست میشن.درسته که معرفی ep630 تکراری شده ولی ایا تا بحال شده کسی واقعا از خرید این هدفون ناراضی باشه؟جواب همین سوال باعث میشه کسانی که با توجه به موجودی بازار میخوان هدفونی پیشنهاد بدن حداقل سعی میکنن بهترین رو معرفی کنن که جواب پس داده و رضایت اکثریت رو جلب کرده وگرنه چه لزومی داره از بین تمامی هدفونهای موجود از شرکتهای اماتور دیگه ای مثل فیلیپس که تقریبا همه ای هدفونهاش از یک درایو بهره میبرن و صدای مشابهی دارن در شکلهای مختلف , پیشنهاد بشه.حالا بفرض که یکی از هدفونهاش با قیمت بالای تفاوتی با بقیه هدفونهاش داشته باشه که همون یک مورد هم اگه چند رویو معتبر ازش خونده بشه و کاملا تست بشه متوجه ایراداتش خواهیم شد.البته گاها تو این رنج قیمت تشخیص کیفیت صدای هدفونها و تفاوتشون کار خیلی سختی باشه (که البته قبلا امتحانی که کردم برای افرادی که اشنایی با هدفون ندارن تفاوت صدای هدفون های اند با هدفون اماتور رو تشخیص نمیدادن) برای همین هم مطمعنا صدای ep630 و she9800 با یک پلیر معمولی و ترک mp3 تفاوت چندانی نمیکنه و بجرات باید بگم هیچ حسی هم از وجود soundstage تو این دو هدفون محسوس نیست که بخوایم بگیم این مدل برتری نسبت به اون مدل تو این زمینه ای تخصصی داره.در کل اگه برای راهنمایی به این سایت یا هر جایه دیگه ای یر بزنم و از کسی راهنمای بخوام که تو این بازه هدفونی بهم معرفی بشه که صدای خوبی داشته باشه هیچ وقت ناراحت نمیشم که بهم هدفون تکراری ep630 رو معرفی بکنن تا اینکه she9800 رو معرفی کنن که با توجه به پلیرهام و تراکهام فقط یک بار بعنوان تست از این هدفون استفاده کنم و بعدا یه گوشه ای بی استفاده بمونه.البته اگه هدفونهای دیگه ای مثل akg و audio technica و klipsch و yamaha و soundmagic و etymotic ,skullcandy و ... وارد بازار بشن مطمعنا سعی میکنیم از برندهای اماتور حتی مثل creative هدفونی رو پیشنهاد نکنیم ولی خوب فعلا چاره ای نیست و یک سوال دیگه مطرح میشه که تا حدود 200 هزار تومن بهترین هدفون بازار ایران که صدای خوب و بیس قوی داشته باشه چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟

و نتکه ای خیلی جالب و مهم

این مشخصه ای که عنوان کردین فقط میشه تو هدفونهای 500 دلار به بالا مثل sony ex1000 و westone 4r و , shure se535 و se846 و sennheiser ie800 و.... و مدلهای تخصصی کاستوم که قیمتهای بالای 1000 دلار دارن تجربه کرد مگراینکه انقلابی تو ساخت درایوهای هدفون بشه .
    و در نهایت خرید و تست تمامی مدلهای هدفون موجود در بازار (با تمامی محدود بودنش) با بودجه ای ما امکان پذیر نیست و چون هیچ حمایت و همکاری از طرف شرکتهای وارد کننده هدفون صورت نمیگیره اجبارا فقط مدلهای که تو سایتهای معتبر دربارشون رویو داده شده و تایید شدن رو برای استفاده شخصیمون تهیه میکنیم که در صورت رضایت و تایید شدن از طرف اساتید سایت به بقیه دوستان هم توصیه میشه.و اگه از دوستان هم هدفونی تهیه میکنه و ابراز رضایت میکنه با توجه به رویو ی همون شخص لینک میدیم بعنوان منبع به بقیه معرفی میکنیم به عنوان مثال من بشخصه بعدا she9800 رو به دوستان معرفی میکنم و همین پست شما رو بعنوان منبع توضیحی ذکر میکنم.
    با تشکر
    حرفاتون کاملا درسته و من به شخصه تایید میکنم ، واسه اماتور تشخیص صدا بین دوتا هدفون تقریبا تو یه سطح خب یه کم مشکل هست و گاها" اصلا قابل تشخیص نیست . گاها این اختلاف قیمت واسه ادم سواله که یه هدفون 50 تومنی با یه 150 تومنی یعنی هیچ فرقی نداره ؟ ! اینجاست که همون مساله ارزش خرید در مقابل قیمت مطرح میشه ، من منکر ارزش خرید 630 نیستم و حتی شاید واسه بعضی از دوستان هم پیشنهاد کنم ( به دلیل تایید تو همین فروم ها ) . . .
    ولی خب یه تجربه ی کوچیک از مقایسه ی دوتا هدفون هم داشتم بین MH650 و iBeats با یه سورس ، من خودم شخص مبتدی و اماتور هستم ولی واقعا تفاوت رو حس کردم ، سونی صدای گرم تر با ساند استیج خیلی بهتری رو ارایه میداد ، از طرفی بیس سونی متعادل تر و نرم تر بود و مید توش قابل تشخیص بود ، البته بازه ی پخش فرکانسیش کم بود و تو بعضی از ترکها کاملا مشخص بود . Beats ولی بر خلاف سونی صدای تیز ، بیس بیش تر و ساند استیج محدود داشت که واسه شخص بنده اصلا جالب نبود ، ولی بازه پخش فرکانسی بهتری داشت و تو پخش جزییات بهتر عمل میکرد و در کل من از سونی بیشتر خوشم اومد چون بیس متعادل تر و به خصوص ساند استیج بهتر رو بیشتر میپسندم ، واین درحالی بود که اختلاف قیمت این دو هدفون خیلی خیلی زیاد بود . . البته به نظر من بیتس بیشتر شاید پول اسم مارکش رو میگیره ، البته خب کیفیت ساختش قابل انکار هم نیست . . .

در کل ممنون بابت توضیحاتتون ، حداقل من استفاده کردم و به تجربیاتم افزوده شده و امیدوارم دوستان هم استفاده کرده باشن

7. 4 کاربر از k.pax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

حرفاتون کاملا درسته و من به شخصه تایید میکنم ، واسه اماتور تشخیص صدا بین دوتا هدفون تقریبا تو یه سطح خب یه کم مشکل هست و گاها" اصلا قابل تشخیص نیست . گاها این اختلاف قیمت واسه ادم سواله که یه هدفون 50 تومنی با یه 150 تومنی یعنی هیچ فرقی نداره ؟ ! اینجاست که همون مساله ارزش خرید در مقابل قیمت مطرح میشه ، من منکر ارزش خرید 630 نیستم و حتی شاید واسه بعضی از دوستان هم پیشنهاد کنم ( به دلیل تایید تو همین فروم ها ) . . .
    ولی خب یه تجربه ی کوچیک از مقایسه ی دوتا هدفون هم داشتم بین MH650 و iBeats با یه سورس ، من خودم شخص مبتدی و اماتور هستم ولی واقعا تفاوت رو حس کردم ، سونی صدای گرم تر با ساند استیج خیلی بهتری رو ارایه میداد ، از طرفی بیس سونی متعادل تر و نرم تر بود و مید توش قابل تشخیص بود ، البته بازه ی پخش فرکانسیش کم بود و تو بعضی از ترکها کاملا مشخص بود . Beats ولی بر خلاف سونی صدای تیز ، بیس بیش تر و ساند استیج محدود داشت که واسه شخص بنده اصلا جالب نبود ، ولی بازه پخش فرکانسی بهتری داشت و تو پخش جزییات بهتر عمل میکرد و در کل من از سونی بیشتر خوشم اومد چون بیس متعادل تر و به خصوص ساند استیج بهتر رو بیشتر میپسندم ، واین درحالی بود که اختلاف قیمت این دو هدفون خیلی خیلی زیاد بود . . البته به نظر من بیتس بیشتر شاید پول اسم مارکش رو میگیره ، البته خب کیفیت ساختش قابل انکار هم نیست . . .

در کل ممنون بابت توضیحاتتون ، حداقل من استفاده کردم و به تجربیاتم افزوده شده و امیدوارم دوستان هم استفاده کرده باشن
    از بین میلیون ها نفر ممکنه فقط به اندازه ای انگشتهای دست افرادی باشن که بدون گوشهای تعلیم دیده و صرف زمان زیاد برای شنیدن دقیق جزییات بتونن این تفاوت و اختلاف در پخش فرکانس های هدفونها رو تشخیص بدن.حالا شما که اماتور هستین و توانایی تشخیص این جزییات رو دارین یه پیشنهادی میکنم که توصیه میکنم که حتما بکار ببرین.
    ببینین دنیای لذت از موسیقی دنیایی هست که اگه واقعا بتونین باهاش ارتباط برقرار کنین و خالصانه با روحتون درکش کنین به لذتی دست پیدا میکنین که بجرات میتونم بگم با هیچ لذت دنیایی دیگه قابل مقایسه نیست.حالا چطور میتونیم از این موسیقی لذت ببریم بستگی به محیا کردن شرایط و ابزار مناسب هست.ابزار مناسب برای این تجربه سه نوع هست 1- قرار گرفتن در بهترین نقطه ای کانونی اجرای زنده 2- استفاده از اسپیکرهای بسیار گران قیمت و سورس های نجومی.3- استفاده از هدفونهای های فای و سورس مناسب هدفون.
    برای من و شاید اکثر ایرانی ها که با محدودیت مواجه هستین بهترین و مناسب ترین گزینه هدفون هست.مطمعنا زندگی ما میارزه به اینکه با پس انداز و صرف بخشی از دارایمون حداقل یک هدفون های فای خیلی خوب داشته باشیم که بتونیم از یکی از علایقمون که موسیقی هست لذت ببریم.بشخصه در اوایل اشنایی با هدفون با اینکه تفاوت هدفونها رو درک نمی کردم و استفاده از جزییات هدفون برای من اماتور گنگ بود با راهنمایی ها و استفاده از تجربیات استاد rezaomido یکی از بهترینهای هدفون داخل ایران رو تهیه کردم و بمرور بخودم اموزش استفاده و درک جزییات موسیقی رو تعلیم دادم.حالا شما که یه استعداد خدا دادی در این زمینه دارین چرا نباید ازش استفاده کنین .توصیه میکنم و خیلی جدی بگیرین و فعلا استفاده از هدفونهای اماتور و نیمه حرفه ای رو کنار بزارین و بخاطر قدرت درک بالاتون از نهایت قدرت پخش هدفونها استفاده کنین و بعدا بصورت تفریحی و صرفا جهت تجربه از هدفونهای دیگه استفاده کنین.و بعضا از هدفونهای خوبی که وارد بازار میشه تهیه کنین و از تجربیاتتون ما رو هم در میون بزارین.

9. 4 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

با سلام خدمت همه ی استادان گرامی
    من قبلا هم از این تاپیک استفاده کرده بودم و یک عدد سنهایزر CX175 اون موقع گرفتم حالا به سرم زده مورد بهتری بگیرم که یه جورایی هم صدای ایرفون بلند تر باشه (لاقل از اینی که دارم کمتر نباشه و اگر بشه بیس خوبی هم داشته باشه از CX 175 بهتر ولی beats اینا در نظرم نیست) در مورد قیمت هم واقعیتش موندم برای منی که گوشیم SONY XPERIA Z1 هست و علاقه ای به خرید MP3 حرفه ای ندارم تا چه رنجی میتونم یه ایرفونی بخرم که تفاوتش با CX 175 چشمگیر باشه؟؟ مثلا اون موقع میشنیدم Klipsch s4 خوبه حالا میشه با توجه به شرایط فعلی و با درنظر گرفتن اینکه من اکنون ایران نیستم و میتونم هر مارکی موجود باشه بخرم چی پیشنهاد میکنید در حد 200 300 هزار تومان؟؟؟یه چیزی دور و بر 50 60 پوند بازم نمیدونم لطفا راهنماییم کنید
    نوع آهنگایی که گوش میدم : همه نوع هر چیزی بتونید فکرشو کنید به جز متال فعلا عمومی در نظر بگیرید ولی بیس و بلندی مخصوصا یه جورایی اولویته
    خیلی خیلی ممنونم
    Last edited by ArashMiniStar; 17-12-2013 at 18:19.

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

با سلام خدمت همه ی استادان گرامی
    من قبلا هم از این تاپیک استفاده کرده بودم و یک عدد سنهایزر CX175 اون موقع گرفتم حالا به سرم زده مورد بهتری بگیرم که یه جورایی هم صدای ایرفون بلند تر باشه (لاقل از اینی که دارم کمتر نباشه و اگر بشه بیس خوبی هم داشته باشه از CX 175 بهتر ولی beats اینا در نظرم نیست) در مورد قیمت هم واقعیتش موندم برای منی که گوشیم SONY XPERIA Z1 هست و علاقه ای به خرید MP3 حرفه ای ندارم تا چه رنجی میتونم یه ایرفونی بخرم که تفاوتش با CX 175 چشمگیر باشه؟؟ مثلا اون موقع میشنیدم Klipsch s4 خوبه حالا میشه با توجه به شرایط فعلی و با درنظر گرفتن اینکه من اکنون ایران نیستم و میتونم هر مارکی موجود باشه بخرم چی پیشنهاد میکنید در حد 200 300 هزار تومان؟؟؟یه چیزی دور و بر 50 60 پوند بازم نمیدونم لطفا راهنماییم کنید
    نوع آهنگایی که گوش میدم : همه نوع هر چیزی بتونید فکرشو کنید به جز متال فعلا عمومی در نظر بگیرید ولی بیس و بلندی مخصوصا یه جورایی اولویته
    خیلی خیلی ممنونم
    خوب بستگی به نوع صدایی که میپسندین داره.اگه از صدای CX175 خوشتون میاد بهترین اپگرید برای این هدفون با همون امضای صدا CX300 میتونه باشه ولی اگه هدفونی با صدای متفاوت دوست دارین میتونین از POLK AUDIO ULTRA FIT3000 یا ETYMOTIC MC3 با صدای سرد یا POLK NUE ERA یا SHURE SE215 و چند مدل خوب دیگه که RAVE-87 بهتر میتونن راهنمایتون کنن تهیه کنین.البته صدای Z1 رو نشنیدم ولی صدای Z که گرم بود که بهتره هدفونی انتخاب بشه که صدای سرد یا رو به فلتی داشته باشه که برای استفاده ای اکثر سبکها مناسب باشه.

12. 5 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

خوب بستگی به نوع صدایی که میپسندین داره.اگه از صدای CX175 خوشتون میاد بهترین اپگرید برای این هدفون با همون امضای صدا CX300 میتونه باشه ولی اگه هدفونی با صدای متفاوت دوست دارین میتونین از POLK AUDIO ULTRA FIT3000 یا ETYMOTIC MC3 با صدای سرد یا POLK NUE ERA یا SHURE SE215 و چند مدل خوب دیگه که RAVE-87 بهتر میتونن راهنمایتون کنن تهیه کنین.البته صدای Z1 رو نشنیدم ولی صدای Z که گرم بود که بهتره هدفونی انتخاب بشه که صدای سرد یا رو به فلتی داشته باشه که برای استفاده ای اکثر سبکها مناسب باشه.
    آره دقیقا میخوام متفاوت باشه حالا اینا رو برسی میکنم صبر میکنم اون استاد دیگرمون هم بیاد که با مشورت با ایشون و شما یه مورد مناسبی بخرم.خیلی ممنونم

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

آره دقیقا میخوام متفاوت باشه حالا اینا رو برسی میکنم صبر میکنم اون استاد دیگرمون هم بیاد که با مشورت با ایشون و شما یه مورد مناسبی بخرم.خیلی ممنونم
    سلام
    در مورد پلیر نگران نباشین. همین اسمارت فون ها به اندازۀ کافی خوبن.
    گزینه که زیاد هست. ولی تشخیص بهترین گزینه خیلی سخته
    به نظر می رسه شما دنبال هدفون با صدای گرم و بیس به اصطلاح زیاد هستین.
    گزینه ها این هان:
    vsonic gr06
    حدوده 60 دلاره و صدای گرمی داره. بیس و مید کامل و تریبل نه کم، ولی مناسب.
    گزینۀ دیگه sony mh1c که متأسفانه قیمتش بالا رفته نسبت به قدیم. ولی باز هم در حدود 60-70 دلاره قیمتش. و من شخصاً vsonic رو بهتر می بینم.
    yamaha eph 100 حدود 135 دلار
    یاماها هدفون بسیار بسیار عالی هستش و اگر می تونین، به هیچ وجه ازش نگذرین. صدای گرم با بیس فول و مید گرم. با تریبل نرم و غیر تیز.
    به نظر من، با ارزش ترین هدفون داخل گوشی ها در مقابل مبلغ پرداختی در بازۀ 100 - 150 دلار هستن، پس اگر مي تونين توي اين محدوده خريد كنين،
    گزینۀ دیگه jvc fxt90 هستش که به همون اندازۀ یاماها خوبه. ولی با این تفاوت که تریبلش تیز تر از یاماها هست و من نمی دونم که آیا میزان تریبلش برای شما مناسب هست یا نه. تریبل این گزینه کلاً از سه گزینۀ قبلی به طور محسوسی بیشتره.

گزینۀ بسیار عالی دیگه هم هست که سبک صداش و مخصوصاً مقدار بیسش با این ها فرق داره. hifiman re400 این هدفون یک هدفونی هست که صداش متعادله. صداش کاملاً طبیعی نیست و رو به صدای گرم متمایله. هدفونی هست که به درد کسایی که دنبال هدفون با بیس قوی می گردن نمی خوره ولی از اونور صداش کاملاً طبیعی نیست که برای خیلی ها زننده باشه. از لحاظ کیفیت صدا هم گزینۀ فوق العاده ایی هست و همین الأن من به شخصه دیوونشم. قیمتش 100 دلاره (البته من نشنیدمش ها)
    Last edited by rave-87; 18-12-2013 at 01:36.

15. 5 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ابزار مناسب برای این تجربه سه نوع هست 1- قرار گرفتن در بهترین نقطه ای کانونی اجرای زنده 2- استفاده از اسپیکرهای بسیار گران قیمت و سورس های نجومی.3- استفاده از هدفونهای های فای و سورس مناسب هدفون.
    اقا ببخشید من پا برنه می پرم وسط حرفتون
    ولی من با این حرفتون مخالفم
    به نظر من برای لذت بردن از موسیقی به هیچ کدوم اینها احتیاج نیست
    یه جفت گوش میخواد و یه هدفون 20 هزار تومنی یا یه اسپیکر 40 هزار تومنی
    ایا برای لذت بردن از موسیقی واقعا باید پاخ فرکانسی هدفونمون عالی باشه یا ساند اسیج وسیع باشه یا .....
    خیلی وقتا ممکنه یه اهنگ با اسپیکر گوشی موبایل هم پخش بشه ولی انسان بتونه از اون موسیقی لذت ببره

17. 4 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •