تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 407 از 904 اولاول ... 307357397403404405406407408409410411417457507 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,061 به 4,070 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

مشکلی نداره سره صبح خوب روشن میشه ماشین کلا ۵۰ هزارتا کارکرده لازمه شیم بگیرم ؟
    نه نیازی نیست.
    ولی بقیه موارد رو انجام بدید.
    البته شستشو انژکتور هم تقریبا نیازی نیست.
    ولی فشار ریل سوخت رو با گیج چک کنید.

2. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه paket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض عیب یابی و تعمیر خودرو

نه نیازی نیست.
    ولی بقیه موارد رو انجام بدید.
    البته شستشو انژکتور هم تقریبا نیازی نیست.
    ولی فشار ریل سوخت رو با گیج چک کنید.
    ممنونم اما فشار ریل که میفرمایید رو ببرم تعمیرگاه ؟ با چی چک کنم ! خودم میتونم ؟یا منظورتون اینه که با دیاگ چک کنم !! دیاگ زدم همه چی نرماله !!!شمعها رو در ۴۰ هزار تا دوپلیت بوش انداختم .
    Last edited by paket; 22-01-2014 at 14:06.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ممنونم اما فشار ریل که میفرمایید رو ببرم تعمیرگاه ؟ با چی چک کنم ! خودم میتونم ؟یا منظورتون اینه که با دیاگ چک کنم !! دیاگ زدم همه چی نرماله !!!شمعها رو در ۴۰ هزار تا دوپلیت بوش انداختم .
    سلام

برین مکانیکی یا دیاگ کار.البته نیازی به دستگاه دیاگ نداره.
    یک دستگاه فشار سنج هستش که به ریل سوخت وصل می کنن.فشار رو اندازه میگیره.( شبیه فشار سنج تنظیم باد چرخ )

5. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه saeidrezay's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام

برین مکانیکی یا دیاگ کار.البته نیازی به دستگاه دیاگ نداره.
    یک دستگاه فشار سنج هستش که به ریل سوخت وصل می کنن.فشار رو اندازه میگیره.( شبیه فشار سنج تنظیم باد چرخ )
    اگه میشه مختصر درباره ریل سوخت توضیح بدین اینکه کارش چیه و بعد از خرابی چه علامتی داره
    ممنون

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اگه میشه مختصر درباره ریل سوخت توضیح بدین اینکه کارش چیه و بعد از خرابی چه علامتی داره
    ممنون

Sent from my SM-N900 using Tapatalk
    سلام

ریل سوخت یک لوله هستش که داخلش بنزین با فشار حدودا 3 بار موجوده.
    روی ریل سوخت هم انژکتور ها نصب شدن که ورودی انژکتور به ریل سوخت وصل شده و خروجیش به مینفولد هوا میره.

فشار بنزین داخل ریل سوخت به وسیله یک رگلاتور در حد 3 بار نگاهداشته میشه.تو بعضی مدل ها این رگلاتور روی خود ریل سوخت نصب شده.تو بعضی دیگه این رگلاتور داخل خود باک نصب شده. ( مثلا پراید روی ریل سوخت نصب شده و 206 داخل باک نصب شده )

تو هر بار باز و بسته شدن انژکتور ها مقدار معینی بنزین پاشش میشه که طبیعتا هرچی فشار داخل ریل سوخت بالاتر باشه این مقدار بیشتر هستش.به طور استاندارد این فشار رو 3 بار در نظر گرفتن و ecu هم با همین 3 بار و نوع انژکتور تخمین میزنه که چقدر بنزین پاشش میکنه و نسبت سوخت و هوا رو تنظیم میکنه.

حالا اگه به هر دلیلی مثل خرابی رگلاتور ، فشار داخل ریل سوخت از 3 بار بیشتر یا کمتر باشه ، مصرف سوخت بالاتر میره و موتور بد کار میکنه.
    به خاطر همین با یک فشار سنج فشار ریل سوخت رو اندازه میگیرن و چک می کنن باید بین 3 تا نهایت 3.5 بار باشه.

خود ریل سوخت خرابی نداره. مگه اینکه بنزین ازش نشت کنه.که کاملا مشخص میشه.

8. 2 کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه paket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

باسپاس فراوان ازتون اما این مسعله با دیاگ هم میشه اندازه گیری کرد یا فقط باید فشار سنج مخصوص میخاد اخه من شهرستان هستم از هر کی میپرسم خیلی سر ب در نیستن متاسفانه میشه راهنماییم کنید خودم یه کاریش بکنم البته اگه امکانش هست
    ممنون وسپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

باسپاس فراوان ازتون اما این مسعله با دیاگ هم میشه اندازه گیری کرد یا فقط باید فشار سنج مخصوص میخاد اخه من شهرستان هستم از هر کی میپرسم خیلی سر ب در نیستن متاسفانه میشه راهنماییم کنید خودم یه کاریش بکنم البته اگه امکانش هست
    ممنون وسپاس
    سلام

نه. دیاگ اصلا نمیتونه.
    منم شهرستانم ولی تو خیلی از مغازه ها دیدم که گیجش رو دارن. ( مخصوصا مغازه هایی که فط دیاگ می زنن.)چیز خاصی هم نیست که دستگاهش رو نداشته باشن.

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

1

سلام به دوستان واساتید عزیز صبح زود ساعت 8 صبح خواستم ماشینمو روشن کنم (پراید 87 صبا) استارت زدم یهو ماشین روشن شد دور موتور پرید بالای درجه 2 و سیخ واساد و ماشین گاز میخورد منم از ترسم ماشینو خاموش کردم سریع 5 دقیقه بعد اومدم روشن کنم سویچ رو باز کردم صدای اون سوزن انژکتور نیومد چند بار تکرار کردم دیدم برا بار سوم صدای سوزن انژکتور اومد و استارت زدم ماشین روشن شد و دور موتور هم عادی وایساد رو 1 به نظرتون مشکل چیه؟جریان صدا ندادن انژکتور چی بود دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

کلا دوستان این پراید ریشه منو دراورده دور موتورش تا روشن میکنم سیخ رو 2 گیر میکنه فقط زمانی که اول استارت رو میزنم صبح ها گرم میشه خوب میشه گاهی اوقاتم ت جاده اینجور به سذش میاد فیلتر بنزین هوا روغن تنظیم موتور درست میکنم بازم چند وقتی خوبه بعد از 1 یا 2 ماه بازم اینجوری میشه خداوکیلی پوزمو به خاک مالونده محمد عزیز چند بار بهم راهنمایی داده ولی متاسفانه همون اش وهمون کاسه والا نمیدونم چه کنم دیگه منم مدتیه باهاش سر میکنم صبح ها میترسم ماشین بترکه اینهو صدای مینی بوس میده البته من 7 روز یه بار ماشینو روشن میکنم وبیرون میرم به نظرتون ضرر داره؟؟؟؟؟؟؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام به دوستان واساتید عزیز صبح زود ساعت 8 صبح خواستم ماشینمو روشن کنم (پراید 87 صبا) استارت زدم یهو ماشین روشن شد دور موتور پرید بالای درجه 2 و سیخ واساد و ماشین گاز میخورد منم از ترسم ماشینو خاموش کردم سریع 5 دقیقه بعد اومدم روشن کنم سویچ رو باز کردم صدای اون سوزن انژکتور نیومد چند بار تکرار کردم دیدم برا بار سوم صدای سوزن انژکتور اومد و استارت زدم ماشین روشن شد و دور موتور هم عادی وایساد رو 1 به نظرتون مشکل چیه؟جریان صدا ندادن انژکتور چی بود دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

کلا دوستان این پراید ریشه منو دراورده دور موتورش تا روشن میکنم سیخ رو 2 گیر میکنه فقط زمانی که اول استارت رو میزنم صبح ها گرم میشه خوب میشه گاهی اوقاتم ت جاده اینجور به سذش میاد فیلتر بنزین هوا روغن تنظیم موتور درست میکنم بازم چند وقتی خوبه بعد از 1 یا 2 ماه بازم اینجوری میشه خداوکیلی پوزمو به خاک مالونده محمد عزیز چند بار بهم راهنمایی داده ولی متاسفانه همون اش وهمون کاسه والا نمیدونم چه کنم دیگه منم مدتیه باهاش سر میکنم صبح ها میترسم ماشین بترکه اینهو صدای مینی بوس میده البته من 7 روز یه بار ماشینو روشن میکنم وبیرون میرم به نظرتون ضرر داره؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

من نمی دونم دور موتور پراید وقتی موتور سرده چقدره ، ولی فکر کنم بالای 1500 هستش.

این مشکل از نرم افزار روی ecu هستش.منم پراید 87 داشتم همینطور بود.گاهی اوقات دور میاومد رو 500 . گاهی اوقات دورش بالا میموند.
    برین نمایندگی سایپا برای Ecu زیمنس جدیدترین نرم افزار رو بگین رو ecu بریزن.ممکنه مشکلتون حل بشه.
    می تونید شب تا صبح سر باطری رو بردارین.تا یک مدت دیگه این مشکل رو ندارین.تا مجددا تکرار بشه.راه حلش همینه.
    Last edited by bijandarbari; 24-01-2014 at 12:13.

13. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز esi222's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام
    سمند x7 مدل 83 دارم که تازگی آینه برقی بالا پایین نمیشه
    چپ و راستش کار میکنه اما بالا پایین عمل نمیکنه.
    چند وقت فقط سمت راننده بالا پایین نمیشد اما الان جفت آینه ها فقط چپ و راستش عمل میکنه.
    مشکل از موتورشه یعنی؟
    خواستم بازش کنم دیدم یکم سخته ممکنه به آینه آسیب برسونم،چون تاحالا باز کردنشو ندیدم.
    اگه میدونید مشکل از چیه بگید یا اینکه فقط بگید چجوری میشه کامل بازش کرد تا خودم شاید تونستم ردیفش کنم.
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •