تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 405 از 753 اولاول ... 305355395401402403404405406407408409415455505 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,041 به 4,050 از 7528

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام نگاه کنید شما باید عدد attenution مودم دوستتونو ببینید شما با اتینیشن 55 بیشترین سرعتی که میتونید داشته باشید تقریبا 4 مگ است
    اتینیشن یا میرایی یکی از فاکتوراش فاصله هست
    از طرفی شاید دوستتون از یکی از مراکز دیگه گرفته تو شهرهای بزرگ مراکز مخابراتی زیادی هست
    ميگم كه دوست عزيز snr و attenution عين مال منه. شايد مثلا ١ يا ٢ عدد فاصله داشته باشه. تازه سرويسمون يكيه و سه تامون تو يك كوچه و يك مركز مخابراتى هستيم. رفتم يك اسپليتر هواوى خريدم وصل كردم خيلى بدتر شد. واقعا نميدونم چى كار كنم. ميخوام سرويسمو عوض كنم ولى اول ميخوام خطم رديف بشه.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

ميگم كه دوست عزيز snr و attenution عين مال منه. شايد مثلا ١ يا ٢ عدد فاصله داشته باشه. تازه سرويسمون يكيه و سه تامون تو يك كوچه و يك مركز مخابراتى هستيم. رفتم يك اسپليتر هواوى خريدم وصل كردم خيلى بدتر شد. واقعا نميدونم چى كار كنم. ميخوام سرويسمو عوض كنم ولى اول ميخوام خطم رديف بشه.
    نگاه کنید شما مقدار اتینیشنو تو سایت زیر بزنید به شما میگه چند شاید یه خورده کم بگه مثلا برای من 3 مگ کم گفته بود
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما یه راه دیگه هم میگم اون مطمئنتره
    شما ببین مودمت تو تنظینگماتش diagnostic adsl داره
    اگر داشته باشه اونجا بیشترین سرعت و پهنای باندو میگه و مطمئنتره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

نگاه کنید شما مقدار اتینیشنو تو سایت زیر بزنید به شما میگه چند شاید یه خورده کم بگه مثلا برای من 3 مگ کم گفته بود

اما یه راه دیگه هم میگم اون مطمئنتره
    شما ببین مودمت تو تنظینگماتش diagnostic adsl داره
    اگر داشته باشه اونجا بیشترین سرعت و پهنای باندو میگه و مطمئنتره
    خوب ميگم چطور ميتونم ظرفيت خطمو بالا ببرم؟؟ مال دوستام عين ماله منه ولى ٦ مگ ميكشه. امكان داره از رانژه باشه؟؟

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

خوب ميگم چطور ميتونم ظرفيت خطمو بالا ببرم؟؟ مال دوستام عين ماله منه ولى ٦ مگ ميكشه. امكان داره از رانژه باشه؟؟
    خب اونو خود isp روی 6 مگ بسته
    شما هم درخواست بدید شاید ببندن احتمال زیاد هم شما خطتون تا 6 مگ میکشه
    ولی شما با پهنای 4 2مگ snrتون روی 25 و دوستتون با 6مگ روی 25 درسته؟
    خوب اگر قرار باشه شما رو هم روی 6 ببندن snrتون کم میشه و امکان پرش لینک هست
    البته snr زیر 6 نباید بیاد و گرنه پرش لینک دارید احتمال میدم اگر روی 6 مگ ببندن snr تون روی 6 نیاد ولی گفتم برای اینکه مطمئن بشید باید ببینید مودمتون diagnostic adsl داره یا نه اونجا بهتون میگه ماکزیمم سرعتی که میتونید داشته باشید چقدر
    و یه راه دیگه هم هست و اون اینکه snr زیاد کنید این پاینن هم راههایی برای افزایش snr هست

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

از شما چه پنهان، من نه رشته‌ام مخابراته و نه حتی الکترونیک. به همین خاطر اگه نظری هم می‌دم قطعی نیست و بر اساس مطالعات شخصی خودمه.

به هر حال، بر اساس مقاله‌هایی که در مورد نظریه خط مخابراتی یا خط انتقال خوندم، و به طور کلی بر اساس دانش محدودی که از مباحث الکترونیک دارم، می‌دونم که حتی تو یه خط انتقال داده ساده مثل همین کابل مسی تلفن امپدانس از هر سه نوعش موجوده. اما نکته‌ای که شاید اهمیت داشته باشه برای شما اینه که وقتی امپدانس اهمی (R) خط انتقال رو صفر فرض کنیم به حالتی می‌رسیم که بهش خط بدون افت گفته می‌شه. در این شرایط ایده‌آل که مثل حالت خلائه، امواج یا سیگنال‌های سینوسی با فرکانس‌های مختلف با سرعت یکسان از داخل خط عبور می‌کنن و در عمل افتی در قدرتشون اتفاق نمی‌افته. اما این حالت به نوعی غیرواقعی و مجازیه. یعنی در حالت عملی که مط‌مئن هستیم خط‌های انتقال کابل مسی حتمن امپدانس اهمی غیرصفر دارن، اون وقت سرعت سیگنال‌های با فرکانس‌های مختلف با هم تفاوت داره و همین سیگنال‌ها در طول مسیر انرژی خودشون رو از دست می‌دن. نکته جالب اینه که سیگنال‌های با فرکانس بالاتر زودتر انرژی خودشون رو از دست می‌دن. ولی بر اساس تئوری‌های موجود در این حالت هر سه امپدانس اهمی (R)، خازنی (C) و سلفی (L) در رابطه ضریب میرایی وجود دارند و از طرف دیگه در همین رابطه عامل فرکانس هم به شکل بسامد زاویه‌ای وارد می‌شه. این عوامل با هم‌دیگه ضریب میرایی سیگنال‌ها با فرکانس مشخص در طول واحد مسیر رو تعیین می‌کنن. اگه دوست داشتی می‌تونی به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنی.

در مورد ارتباط SNR و میرایی هم اگر چه مستقیم ارتباطی به هم ندارن اما بی‌ربط هم نیستن. ضمنن هر دوی این پارامترها تحت تأثیر عوامل کل مسیر انتقال قرار می‌گیرن و محدود به یه بخشی از اون نمی‌شن.

میرایی در مورد مقدار پیش‌روی سیگنال در طول مسیر انتقال و میزان افت انرژی (تو DSL همون ولتاژ) سیگنال‌های مختلف به نسبت انرژی اولیه اوناست. طبیعتن هر چی میزان میرایی بیشتر باشه انرژی سیگنال‌ها در طول مسیر مشخصی بیشتر افت می‌کنه. حالا هر چی فرکانس سیگنال بیشتر بشه مقدار افتش هم بیشتر می‌شه. از اونجا که مسیر انتقال سیگنال‌های دیتا در ADSL در واقع کل کابل‌ها و تجهیزات بین DSLAM داخل مرکز مخابراتی تا مودم کاربر در محل استفاده است، شامل کابل‌کشی بیرون از ساختمان و اتصالات استفاده شده در اون و کابل‌کشی داخل ساختمان و اتصالات استفاده شده در اون هم می‌شه. حالا پوسیدگی کابل‌ها یا اتصال شل کابل‌ها تو کافوها یا حتی جعبه‌های تقسیم کوچه‌ها می‌تونه روی افزایش میرایی اثر داشته باشه و حتی در اثر بارندگی و شرایط جوی نامساعد این اثر تشدید بشه. یا وجود یه سوکت یا کابل پوسیده داخل ساختمان هم اثر مشابه رو داشته باشه. البته چون طول مسیری که داخل ساختمان طی می‌شه و تجهیزات استفاده شده در این مسیر خیلی کوتاه‌تر از طول مسیریه که بیرون از ساختمان قرار داره، میرایی بیشتر به کابل‌کشی بیرون ساختمان مرتبط باشه.

اما SNR مشخص می‌کنه که سیگنال‌های دیتایی که به مودم رسیدن آیا از نویزی که در طول مسیر روی اونا افتاده قابل تفکیک هستن یا نه. این نسبت که در واقع نسبت انرژی سیگنال دیتا به انرژی نویزه هر چی بالاتر باشه مودم راحت‌تر می‌تونه سیگنال دیتا رو از سیگنال نویز تفکیک و اطلاعات رو استخراج کنه. حالا این وسط اگه ولتاژ یه باند فرکانسی (bin) انتقال دیتا تو تکنولوژی ADSL بعد از طی مسیر انتقال از DSLAM تا مودم به دلیل همون میرایی به اندازه‌ای افت کنه که در کنار نویزهای موجود در محیط دیگه عملن قابل تفکیک نباشه، مودم اون باند فرکانسی (bin) رو غیرقابل استفاده تشخیص می‌ده و به DSLAM اعلام می‌کنه که دیگه اطلاعات رو از داخل این باند فرکانسی ارسال نکنه. SNR نهایی هر باند فرکانسی و میانگینی که مودم نشون می‌ده هم به کل نویزهای مسیر از DSLAM تا مودم ربط داره. یه وقتایی یه پست فشار قوی نزدیک کابل‌های تلفن تو مسیر می‌تونه عامل نویز روی یه بخشی از فرکانس‌ها باشه، یه وقت استفاده از دستگاه مایکرویو یا عبور کابل تلفن از کنار کابل برق داخل ساختمان می‌تونه عامل ایجاد نویز و پایین اومدن SNR بشه.

سلام راستش اینایی که گفتید تویه درس مایکروویو داشتیم بخش خطوط انتقال
    ولی از آنجایی که در دانشگاه کسی چیزی یاد نمیگیرد و خود استادا هم بعضیاشون چیزی بلد نیستن و فقط تند تند درس میدن و میرن و از آنجایی که ما هم دنبال پاس شدنیم و خودمن برای بار سوم پاس شدم اونم با تقلب(البته امتحان اپن بوک بود)
    فقط یه سوالی اینجا برام پیش اومده درسته تو هر خط انتقالی هر سه امپدانس میتونن باشن و هر چقدر فرکانس کمتر باشه میرایی کمتر است ولی اینجا فرکانس دست ما که نیست یعنی دست مرکز مخابراتی است؟ پس با این حساب مرکز مخابراتی اگر فرکانس را کم کند امپدانس کمتر شده و میرایی نیز کمتر میشود
    حالا چرا مرکز مخابراتی فرکانس رو کم نمیکنه تا میرایی کمتر بشه البته اگر کنترل فرکانس دستش باشه؟!

6. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

خب اونو خود isp روی 6 مگ بسته
    شما هم درخواست بدید شاید ببندن احتمال زیاد هم شما خطتون تا 6 مگ میکشه
    ولی شما با پهنای 4 2مگ snrتون روی 25 و دوستتون با 6مگ روی 25 درسته؟
    خوب اگر قرار باشه شما رو هم روی 6 ببندن snrتون کم میشه و امکان پرش لینک هست
    البته snr زیر 6 نباید بیاد و گرنه پرش لینک دارید احتمال میدم اگر روی 6 مگ ببندن snr تون روی 6 نیاد ولی گفتم برای اینکه مطمئن بشید باید ببینید مودمتون diagnostic adsl داره یا نه اونجا بهتون میگه ماکزیمم سرعتی که میتونید داشته باشید چقدر
    و یه راه دیگه هم هست و اون اینکه snr زیاد کنید این پاینن هم راههایی برای افزایش snr هست

نه مال اونا مثل من رو ٢٥٦ بسته شده ولى تفاوت اينجاست كه ب اينكه مشخصات خطامون يكيه ولى مكس ريت اونا رو ٦.٥ هست و مال من رو ٢.٥. ميخوام بدونم مشكل كجاست تا مكس ريت من هم بالا بره.

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

نه مال اونا مثل من رو ٢٥٦ بسته شده ولى تفاوت اينجاست كه ب اينكه مشخصات خطامون يكيه ولى مكس ريت اونا رو ٦.٥ هست و مال من رو ٢.٥. ميخوام بدونم مشكل كجاست تا مكس ريت من هم بالا بره.
    نگاه کنید شما وقتی میگید روی 256 بسته شده یعنی باید سرعت دانلودتون 32 کیلو باشه؟32 کیلوبایت واقعا؟
    الان منم 512 دارم ولی خطم روی 9 مگ بسته شده و هرازگاهی هم سرعت دانلودم به 1 مگ میرسه
    شما هم میخاین همین کارو کنید دیگه ماکز ریت بره بالا؟اون دست شما نیست دست شرکتی که ازش سرویس میگیرید
    اونا براتون سرعت زیاد میکنند شما کاری نمیتونید بکنید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام راستش اینایی که گفتید تویه درس مایکروویو داشتیم بخش خطوط انتقال
    ولی از آنجایی که در دانشگاه کسی چیزی یاد نمیگیرد و خود استادا هم بعضیاشون چیزی بلد نیستن و فقط تند تند درس میدن و میرن و از آنجایی که ما هم دنبال پاس شدنیم و خودمن برای بار سوم پاس شدم اونم با تقلب(البته امتحان اپن بوک بود)
    فقط یه سوالی اینجا برام پیش اومده درسته تو هر خط انتقالی هر سه امپدانس میتونن باشن و هر چقدر فرکانس کمتر باشه میرایی کمتر است ولی اینجا فرکانس دست ما که نیست یعنی دست مرکز مخابراتی است؟ پس با این حساب مرکز مخابراتی اگر فرکانس را کم کند امپدانس کمتر شده و میرایی نیز کمتر میشود
    حالا چرا مرکز مخابراتی فرکانس رو کم نمیکنه تا میرایی کمتر بشه البته اگر کنترل فرکانس دستش باشه؟!
    کم و زیاد کردن فرکانس دست مرکز مخابراتی نیست.

1) بر اساس استاندارد و نوع تکنولوژی مورد استفاده برای DSL مثلن G.dmt یا ADSL2 یا ADSL2+ به همراه ضمیمه‌های مختلفشون یعنی Annex A یا Annex L یا Annex M یا ... برای صوت، دیتای آپلود و دیتای دانلود محدوده فرکانسی مشخصی وجود داره که هم DSLAMها و هم مودم‌ها در اون محدوده مشخص می‌تونن و باید کار کنن. مثلن در استاندارد ADSL2+ Annex M،که سرعت آپلود تا حدود 3 مگابیت و سرعت دانلود تا حدود 24مگابیت رو می‌ده، بازه فرکانسی هر کدوم از این سه بخش ایناست:

- بخش صوت بین 0 تا 4 کیلوهرتز
    - بخش آپ‌استریم بین 25 تا 276 کیلوهرتز
    - بخش داون‌استریم بین 276 تا 2208 کیلوهرتزه

یه بخشی از فرکانس (4 تا 25 کیلوهرتز) هم به عنوان محافظ بین بخش صوت و دیتا در نظر گرفته شده تا امکان تفکیک صوت از دیتا برای مودم راحت باشه.

خود این بازه‌های فرکانسی آپ‌استریم و داون‌استریم هم به باندهای یا binهایی تقسیم می‌شن بر اساس استاندارد که هر کدومشون می‌تونن حول یه فرکانس مشخصی که تو مرکز این باندها قرار داره یه مقدار مشخصی دیتا منتقل کنن.

2) خود ISP بر حسب تنظیماتی که برای کاربر می‌کنه و پروفایلی که براش در نظر می‌گیره، یه بخشی از بازه فرکانسی آپ‌استریم و همین طور داون‌استریم (یا در واقع یه تعدادی از binها) رو برای فراهم کردن ریت مد نظرش به کاربر تخصیص می‌ده. این کار هم از binهای با فرکانس پایین‌تر شروع می‌شه و بر حسب ریت مد نظر به فرکانس‌های بالاتر می‌رسه. مثلن اونی که ریت 12مگابیت داره نیمه اول binهای داون‌استریمش براش تنظیم می‌شه و اونی که ریت 20 مگابیت به بالا تقریبن تمام binها برای تنظیم و تعریف می‌شه.

بنابراین فرکانس‌ها چیزی نیستن که بشه تو مرکز مخابراتی کم و زیادش کرد و بر اساس تکنولوژی و ریتی که ISP برای کاربر تعریف می‌کنه تعیین می‌شن.

10. 3 کاربر از bilmazlar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

با سلام
    من تلفنم بوق آزاد نداره ولی اینترنت دارم با وجود اینکه بشدت نویز دارم میدونید مشکل از کابل کشی یا خود مخابرات؟
    چون من الان اینترنت رو با نویز شدید دارم و ریت دانلود استریم و آپلود استریم من بشدت افت کرده و سایت هم بزور بالا میاره
    مشکل از کجاست از سیم کشی یا مخابرات؟؟
    با تشکر

0101010101 Armin.Computer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2013
    محل سكونت
    دنیای تکنولوژی

پيش فرض

با سلام
    من تلفنم بوق آزاد نداره ولی اینترنت دارم با وجود اینکه بشدت نویز دارم میدونید مشکل از کابل کشی یا خود مخابرات؟
    چون من الان اینترنت رو با نویز شدید دارم و ریت دانلود استریم و آپلود استریم من بشدت افت کرده و سایت هم بزور بالا میاره
    مشکل از کجاست از سیم کشی یا مخابرات؟؟
    با تشکر
    وقتی بوق ندارید و نویز هم دارید مشکل از سیم کشی هست
    اگر از سیم کشی خونه اطمینان دارید پیشنهاد میشه اول به 117 زنگ بزنید تا مشکل بوق حل بشه احتمال داره مشکل اینترنت هم حل بشه
    موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •