تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تاثیر ماهواره بر خانواده و روابط اجتماعی ایرانیان؟

راي دهنده
53. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • تاثیر مثبت با استحکام بخشی به روابط اجتماعی و خانواده

9 16.98%
  • تاثیر منفی با تضعیف روابط اجتماعی و خانواده

20 37.74%
  • هیچ تاثیری نداشته است

24 45.28%
صفحه 4 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 80

نام تاپيک: تاثیر ماهواره بر خانواده و روابط اجتماعی ایرانیان؟

داره خودمونی میشه milad0x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

چند سال پیش که از طریق صدا و سیما فیلم های بروسلی پخش شد یهو دیدن که آمار شکستگی ها در بیمارستان ها به صورت ناگهانی بالا رفت آیا این دلیل میشه که محتوای تلویزیون ملی خوب نیست و روی انسان تاثیر بد میزارن؟
    یا یه زمانی از صدا و سیمای خودمون یه سریالی پخش میشد که کاراکتر اصلیش یه نفر بود به نام پویا که طی یه ماجرای عقشی از خونه فرار کرد بعدش آمار گرفتن دیدن که توی ماجراهای عشقی فرار از خونه بین جوون ها زیاد شده حالا این دلیل میشه که صدا و سیما بده؟
    ماهواره به خودی خود بد نیست بلکه محتوای ماهواره ممکنه بد باشه که البته بیننده حق انتخاب داره در این مورد که به تماشای چه محتوایی بپردازه (بد یا خوب)
    البته این رو هم در نظر بگیرید که ارزش ها بین انسان ها متفاوت هست و باید تعریف درستی از خوبی و بدی داشته باشیم
    ولی قبل از اینکه بررسی کنیم ببینیم که ماهواره چه تاثیری بر خانواده ایرانی میزاره باید اول بررسی کنیم که چه چیزی باعث شده تا خانواده ایرانی سراغ ماهواره بره؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

کل شبکه های علمی ماهواره به چندتا میرسه؟
    در ضمن قیاستون با چاقو صحیح نیست، شما چاقو رو میخوری چون نیاز برای بریدن گوشت و سبزی و میوه و... داری.
    اما کسی ماهواره میخره که صرفا مطلب علمی ببینه؟
    یا دنبال دیدن سریال های ترکیه و کلمبیا و... هم هست؟

من با تکنولوژی مخالف نیستم، صرفا دارم تاثیر اینارو بر روابط اجتماعی و خانواده های ایرانی بررسی میکنیم.
    حتی اگر در نظر بگیریم چاقوی دو لبه هست، میتونیم میزان تاثیر منفی این چاقو رو بر تاثیر مثبتش بسنجیم و معیارمون هم زمان هست.
    پس به نظر شما روابط اجتماعی و خانواده ایرانی قبل و بعد ماهواره ها هیچ تغییری نداشتن؟
    درود خدمت شما و سایر دوستان

من الان چندین ساله تو خونمون ----- داریم و شبکه های ماهواره رو دریافت میکنیم منتها باور کنین تا حالا 1 ساعت شبکه هایی مثل فارسی وان و جم و ... و سریال های اغلب بی محتوای این شبکه هارو ندیدیم.حتی تو خونمون خودم و از اعضای خانواده کم سن و سال هم داریم ولی تا به حال 1 درصد زندگی ما قبل و بعد خرید ----- عوض نشده.اونایی هم که میگین تحت تاثیر قرار گرفتن منم قبول دارم ولی مقصر شبکه های ماهواره نیستن بلکه مقصر فرهنگ و فقر شخصیت اون افراد هست.
    عرض کردید چن تا شبکه ی علمی هست؟در ایران حدود 50 مسیر ماهواره ای دریافت میشه(بعضی نقاط کمتر) و در هر مسیر به طور میانگین 2 پکیچ شبکه ای هست که دارای انواع و اقسام شبکه های علمی و غیره هستن.دوست عزیز در مسیر هارتبرد که بیش از 1000 شبکه رایگان و کارتی داره فقط 25 شبکه پ و ر ن وجود داره که در مقابلش حداقلش 100 شبکه علمی+50 شبکه ورزشی+50 شبکه فیلم و سریال و کارتون و ...
    شما ماهواره و شبکه هاش رو منحصرا در شبکه های درپیت اغلب فارسی خلاصه کردین که چن ماه روی ایر میرن ملت رو با چند مطلب سی اسی تیغ میزنن و بعد میرن دنبال کارشون
    نه دوست عزیز شبکه های ماهواره خلاصه نمیشن به این کانالها
    یه مثال:مسابقات والیبال رو که به یاد میارین .لیگ جهانی.چقدر سانسور بود؟در حالی که با حداقل امکانات میشه از شبکه کارتی مشاهئه کرد.من دنبال چن تا صحنه از بانوان موجود تو ورزشگاه نیستم که برم سراغ اون شبکه ها.ولی وقتی یه سرویس زده میشه و تا بخاد پخش بشه رفته سرویس بعدی و در نتیجه کیفیت و حساسیت بازی 0 میشه.پس در نتیجه مجبورا میرم سراغ اون شبکه ها که اغلب زبانشونم نمیدونم ولی مجبورم
    در کل به نظر من ماهواره خلاصه به شبکه فارسی و کانون خانواده نمیشه و خیلی مصارف زیادی داره و اگه فرهنگ و شخصیت استفادشو مثل سایر وسایل داشته باشیم میتونه خیلی مفید هم باشه
    Last edited by siahkamar; 27-02-2015 at 19:08.

3. 7 کاربر از siahkamar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

صدا و سیما بهتره از این داستان کلیشه ای که هر سال تکرار میشه بکشه بیرون و دنبال تنوع بیشتر و عمق داستانی بیشتر باشه .
    خلاصه سریال های ایرانی اینه که چند جین خانواده از قشر مرفه تا فقیر گرفته با همدیگه برخورد دارن . قشر مرفه رو معمولن به عنوان Badman های داستان نشون میدن که به اصطلاح به هیچ چیزی پایبند نیستن .
    قشر فقیر یا متوسط هم نقش افراد خوب داستان رو دارن که با پایبندی به اعتقادات مذهبی نه تنها مشکلات خودشون رو برطرف میکنن بلکه میتونن گره از کار بقیه افراد جامعه باز کنن .

در آخر هم یک یا دو تن از اعضای قشر مرفه با توبه کردن و رجوع به مسجد و امام زاده به راه راست هدایت میشه.

یک عدد روحانی هم به طور حتم توی این سریال ها باید حضور داشته باشه .

به این داستان های بی سر و ته کلیشه ای مقدار بسیار زیادی هم گریه و زاری و رفتارهای مازوخیستی رو اضافه کنید و در انتها یک جشن عروسی رو بذارید تنگ دل داستان تا با یک سریال کاملن ایرانی و اختصاصی صدا و سیما روبرو بشید

اصلن هم مشخص نیست که هدف اینجور سریال ها و داستان سرایی ها چیه !
    اگر قرار باشه به این محتوای سریال ها بگیم کلیشه ای، به محتوای سریال های ترکیه و کلمبیا و... هم میشه گفت کلیشه ای.
    خلاصه سریال های اونا هم اینه که :
    یک زنی ازدواج میکنه، بعد از ازدواج عشق قدیمیش رو میبینه و درگیری شروع میشه که چطوری به شوهرش خیانت کنه.
    یا یک پسری با چندتا دختر دوسته، مهر یکی به دلش میشینه و یک داستان کلیشه ای تکراری.
    اگر بخواهیم ساده سازی کنیم، این داستان های کلیشه ای برای سریال های همه کشورها هست.

خیلی خوب میشد اگر افرادی که این سریال هارو نگاه میکنن رو راست باشن و نگن به خاطر محتواش نگاه میکنیم.
    بگن ازادی روابط عاشقانه و جنسی و ... در این سریال ها هست که برای ما جذابش میکنه ولی تو سریالای صدا و سبما نیست.

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

اگر قرار باشه به این محتوای سریال ها بگیم کلیشه ای، به محتوای سریال های ترکیه و کلمبیا و... هم میشه گفت کلیشه ای.
    خلاصه سریال های اونا هم اینه که :
    یک زنی ازدواج میکنه، بعد از ازدواج عشق قدیمیش رو میبینه و درگیری شروع میشه که چطوری به شوهرش خیانت کنه.
    یا یک پسری با چندتا دختر دوسته، مهر یکی به دلش میشینه و یک داستان کلیشه ای تکراری.
    اگر بخواهیم ساده سازی کنیم، این داستان های کلیشه ای برای سریال های همه کشورها هست.

خیلی خوب میشد اگر افرادی که این سریال هارو نگاه میکنن رو راست باشن و نگن به خاطر محتواش نگاه میکنیم.
    بگن ازادی روابط عاشقانه و جنسی و ... در این سریال ها هست که برای ما جذابش میکنه ولی تو سریالای صدا و سبما نیست.
    سریال های ماهواره ای فقط دو تا کانال ایرانی نیستن که سریال های کلمبیایی و ترکی پخش کنن . از طرف دیگه نمیشه گفت همه کسانی که ماهواره دارن فقط این تیپ سریال ها رو دنبال میکنن .

ملاک ما هم فقط سریال های ترکی و کلمبیایی نیست . شما کل کانال های ماهواره ای رو کنار گذاشتی و شروع کردین به مقایسه کانال های داخلی با کانال های ایرانی ماهواره که اتفاقن از داخل خود ایران توسط افرادی خاص ساپورت مالی میشن .

خیلی ها هستن که میان و با یک مقدار هزینه بیشتر کانال های کارتی یا پولی مثل HBO - FX - Sky - Mediaset و ... رو تماشا میکنن که از نظر محتوا و کیفیت با این کانال ها قابل قیاس نیست و به طور حتم این گونه افراد هم سراغ کانالهای ماهواره ای ایرانی و اون برنامه های بی کیفیتش نمیرن .

ولی چیزی که شما این وسط فراموش کردین سفارشی سازی است که در کانال های داخلی و صدا و سیما به شدت روش تاکید میشه . داستان هایی با تمی تقریبن عاشقانه ولی به اصطلاح با حفظ ارزش های اخلاقی و مذهبی و یک سری برنامه های خاص دیگه که توی سریال های داخلی گنجانده میشه.

کانال های ماهواره ای که سریال های بی کیفیت ترکی - هندی و کلمبیایی رو پخش میکنن دقیقن از همون کیفیت و معیار کانال های داخلی برخوردار هستن و فقط فرق بینشون اینه که سریال هایی که اونا پخش میکنن از نظر پوشش و یک سری روابط مقداری فرق با کانال های داخلی داره .

ولی کیفیت همون کیفیت کانال های داخلی است ولی بدون محدودیت هایی که به زور در داخل به مخاطب خورانده میشه . محدودیت های بیش از حدی که از واقعی بودن داستان و سریال اونقدر کاهش میده که مخاطب رو فراری میده و طرف حاضر میشه سریال های بی کیفیت کلمبیایی و ترکی و هندی رو ببینه ولی سراغ محتویات ایزوله و پاستوریزه و به شدت کنترل شده داخلی نره .

این ایزوله سازی تنها مختص به سریال ها نیست ... حتا اخبار تلویزیون داخلی هم پاستوریزه و ایزوله میشه . اخبار ورزشی بانوان قسمت به شدت خنده داره این قضیه است یا در اصل به شدت مسخره است .

کافیه یک بار اخبار ورزشی بانوان رو ببینید تا متوجه بشید که به غیر از چندتا تصویر به شدت مات که هیچی از اون پیدا نیست و چند خط نوشته یک عکس سه در چهار از زنان ورزشکاری که اسمشون آورده میشه هیچ تصویر دیگه ای برای اخبار این قسمت در دسترس نیست .

اینقدر ادعای فرهنگ سازی اسلامی و اخلاق گرایی داریم که حتا اخبار ورزشی که 20 دقیقه هم نمیشه با هزار جو سانسور و استرس پخش میشه که مبادا یک لحظه تصویری از دست و یا قسمتی از پای یک زن منتشر بشه تا مردان این امت و دیار اسلامی حالی به هولی بشن و دست از پا خطا کنن و چشمشون به جای ناجور بیافته و به گناه کشیده بشن .

رسانه ملی که همیشه ادعای احترام به مخاطب رو داره ولی جای همه تصمیم میگیره که چی باید پخش بشه و چی نباید پخش بشه و در کل تصمیم میگیره که مردم چی براشون خوبه که دیده و شنیده بشه و چه چیزی خوب نیست.

همین رسانه با سفارشی سازی های پی در پی که مثل بیشتر محصولات داخلی فاقد کیفیت لازم بوده هم باعث فراری دادن مخاطب شده و هم این که با محدودیت های مسخره ای که ایجاد کرده باعث پدید اومدن عقده های بسیاری شده که باعث شده افراد مورد نظر شما برای فرار از این سرکوب های به کانال های ماهواره ای و برنامه های بی کیفیتشون پناهنده بشن .

ولی چیزی که توی این مملکت خیلی خوب جا افتاده اینه که ایراد همیشه از بقیه است و ما خیلی خوبیم و هیچ مشکلی نداریم . اگر هم کسی خلاف ما حرکت کنه پس منحرف شده . ولی هیچ وقت نرفتیم ببینیم اون کسی که مسیرش از ما جداست دلیلش چیه .

فقط همیشه میگیم که اشتباه رفته و اشتباه میکنه . برای همینه که به اینجا رسیدیم و همینجاهاست که تفاوت بین جهان اول و جهان سوم رقم میخوره.

6. 15 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز وین رونی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

برادر یکی از همکاران من که اتفاقاً اون هم معلم هست تحقیق داشته در زمینه اثرات ماهواره بر روی دانش آموزان ابتدائی که تحقیقش مقام کشوری هم آورد
    اما تحقیق چه بوده؟ایشون تصاویری از مسابقات کشتی کچ و فنونی که در اون اجرا میشه و همچنین تکه کلام های برخی از سریالهای شبکه های ماهواره ای انتخاب کرده بود و مدتی هم زنگهای تفریح در حیاط مدرسه بین بچه ها بوده و عکس هایی از اتفاقاتی که در حیاط می افتاده گرفته و یا تکه کلام های بچه ها را جمع آوری کرده و در نهایت عکسهایی که از ماهواره گرفته را مطابقت داده با عکسهایی که از بچه ها گرفته و همچنین تکه کلام ها و مشاهده شده که بیشتر فنونی که بچه ها در ساعات تفریح انجام می دن شبیه فنونی که در کشتی کچ انجام میشه و این شباهت در تکه کلام ها هم بوده
    البته من تحقیق این شخص را ندیدم اما شنیده بودم که تقدیر کشوری شده
    اما سر کلاس خودم هم تک و توک بچه هایی هستند که تاثیر گرفتن.مثلاً یکی می گفت آقا ایران از همه نظر حتی نظامی ضعیف ترین کشور دنیا است گفتم چرا گفت چون فلان شبکه می گفت
    یا یکی می گفت اگه آمریکا به ما حمله کنه راحت ایران رو داغون می کنه و راحت می تونن بیان تهران گفتم چرا گفت چون تو فلان بازی بود...
    البته این موارد بالا سر پیکان رو می بره به سمت اولیاء بچه ها که مراقب نیستن...
    قضاوت با شما...
    Last edited by وین رونی; 04-03-2015 at 17:58.

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

برادر یکی از همکاران من که اتفاقاً اون هم معلم هست تحقیق داشته در زمینه اثرات ماهواره بر روی دانش آموزان ابتدائی که تحقیقش مقام کشوری هم آورد
    اما تحقیق چه بوده؟ایشون تصاویری از مسابقات کشتی کچ و فنونی که در اون اجرا میشه و همچنین تکه کلام های برخی از سریالهای شبکه های ماهواره ای انتخاب کرده بود و مدتی هم زنگهای تفریح در حیاط مدرسه بین بچه ها بوده و عکس هایی از اتفاقاتی که در حیاط می افتاده گرفته و یا تکه کلام های بچه ها را جمع آوری کرده و در نهایت عکسهایی که از ماهواره گرفته را مطابقت داده با عکسهایی که از بچه ها گرفته و همچنین تکه کلام ها و مشاهده شده که بیشتر فنونی که بچه ها در ساعات تفریح انجام می دن شبیه فنونی که در کشتی کچ انجام میشه و این شباهت در تکه کلام ها هم بوده
    اما سر کلاس خودم هم تک و توک بچه هایی هستند که تاثیر گرفتن.مثلاً یکی می گفت آقا ایران از همه نظر حتی نظامی ضعیف ترین کشور دنیا است گفتم چرا گفت چون فلان شبکه می گفت
    یا یکی می گفت اگه آمریکا به ما حمله کنه راحت ایران رو داغون می کنه و راحت می تونن بیان تهران گفتم چرا گفت چون تو فلان بازی بود...
    قضاوت با شما...
    این مشکل بیشتر از خانواده ها برمیگرده به همونایی که از این موارد استقبال و قدردانی میکنن. اینکه بچه ها طوری پرورش پیدا کردن که هر حرف و الگویی رو می پذیرن مشکل ماهواره و کشتی کج و غیره نیست، یکم کنجکاوی و حقیقت طلبی نیازه. مثلا راحت میتونید در اینترنت شاخص مرکب قدرت ملی رو پیدا کنید که ایران رتبه 15 رو داراست :

Countries listed by CINC, data is from 2007
      محتوای مخفی: لیست 

Number Country CINC
    1 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .198578
    2 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .142149
    - [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .137590
    3 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .073444
    4 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .042675
    5 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .039274
    6 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .024597
    7 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .024082
    8 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .023878
    9 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .021158
    10 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .018924
    11 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .017420
    12 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .014317
    13 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .013772
    14 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .013708
    15 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .013450
    16 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .012925
    17 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .012269
    18 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .011835
    19 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .011389
    20 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .010883

9. 3 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه lieee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    هر جایی که توش بتونم یک قدم از اون چیزی که هستم برم بالا

پيش فرض

قضاوت با شما...

خ.ب تاپیک و کامل نخوندم اما این بحث شما بیشتر برمیگردی به مشکلات فرهنگیی یا به عبارتی فقر فرهنگی و کوته فکری مردم . اگر نه چرا یک خانواده نباید اگاهی داشته باشه که هر طیف سیاسی ( کانال های وابسته ) مسلما تمایل به دیکته نظرات و ایدیولوزی خودش داره و با چک کردن و بررسی ایدویولوزی و نظرات مختلف میشه به حقیقت رسید و در مورد فیلم های امریکای جنوبی باز هم میرسیم به فقر فرهنگی که یک فرهنگ چقدر باید پایین باشه که مردمش برای گذروندن وقتشون به هر ... تکیه کنند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

قضاوت با شما...
    خب مشخصه بچه ها تاثیر پذیرن و همه چی به راحتی روشون تاثیر میزاره ولی چقدر از این تاثیر ها تا بزرگسالی باهاشون میمونه پایدار میشه؟ بنظر شما این بچه ها در بزرگسالی راه میفتن تو خیابون و گردن مردم رو میشکونن؟
    بنظر شما تکه کلام های ماهواره ای تاثیره بدتری روی بچه ها داره یا مراسم های مداحی که از تلوزیون وطن پخش میشه؟
    شما رفتار بچه ها در ایام عزاداری رو دیدین؟ من خودم در این ایام خیلی دیدم بچه هایی که گروه گروه حرکت میکنن با سینه هایی سرخ و کتف های سیاه و کبود شده! اینها تاثیرات مثبتی هستن؟

استارتر محترم نوشتن تاثیر ماهواره بر رفتار اجتماعی ، میشه بپرسم منظورتون از رفتار اجتماعی چیه؟ رفتار اجتماعی در یک محیط ایزوله منظورتونه؟
    برنامه های ماهواره ای خیلی برای روابط اجتماعی بین المللی خوبه و مفیده با دیدن فرهنگ ها و جامعه های مختلف خیلی بهتر میتونیم با هم نوعان خودمون رابطه برقرار کنیم تا اینکه در یک محیط بسته رشد کنیم، شبکه های تلوزیون خودمون تاثیر بسیار بدتری رو مردم خودمون میزاره اینو میشه از سریال های بی محتوا طنز (که کارشون شده مسخره کردن دیگران) و درام عشقولانه (که دوستان توضیح دادن) فهمید - گناه جوونی که میخواد فوتبال های تیم مورد علاقشو دنبال کنه چیه؟

12. 4 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز supermax15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض

مردمی که سرگرمی دیگه ای ندارند مجبورن به این چیزا روی بیارن .

.
    در کل ماهواره و رسانه هیچ سودی نداره چون ادم مجبوره ی چیزی رو زوری نگا کنه
    بهترین چیز اینترنت هست که تا فقط چیزای ک لازم داره میره دنبالش میگرده

14. این کاربر از supermax15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز djbehnam73's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    یه جایی از همین کره ی خاکی !

پيش فرض

استفاده باید از نوع درست باش
    همه چی هم فایده داره و هم ضرر
    شما می تونی با یه چاقو جون یک نفر رو بگیری
    و همچنین می تونی با یه چاقو جون یک نفر رو نجات بدی
    پس مهم اینه که شما بخواید از چه لحاظ موضوع رو مورد بررسی قرار بدید
    از نظر من به جای منع کردن چیزی باید اون مورد رو فرهنگ سازی کرد

16. 2 کاربر از djbehnam73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •