تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 38 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 375

نام تاپيک: تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و دولتی

آخر فروم باز Mahdi_Co_1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    بندرانزلی

پيش فرض

تكميل ظرفيت آزاد كه اصلا ديگه انتخاب رشته نداره. يا تو اون رشته اي كه اول انتخاب كرديد جا هست و شما قبول ميشيد، و يا نميشيد. البته يه حالت خاص هست كه مثلا يه رشته‌اي رو هم علوم تحقيقات داره، هم تهران مركز،هم تهران جنوب. و شما انتخابتون تهران علوم و تحقيقات بوده، اما قبول نشديد، در عوض توي تهران مركز كه تراز اون رشته (به فرض) پايينتر هست، و نمره كلي كه شما كسب كرديد، از اون كسي كه تهران مركز رو زده و قبول نشده بالاتر هست. در اينصورت اولويت پذيرش اول شما هستيد كه نمره بالاتري رو كسب كرديد، يعني شما ممكنه علوم تحقيقات عمران زده باشيد، ولي توي نتايج عمران تهران مركز قبول شيد. البته اين يه حالت خاصه و زياد حكم كلي نميشه داد. اما من چند نفري رو ميشناسم كه دقيقا اين مورد براشون اتفاق افتاد، يعني علوم تحقيقات زده‌اند، و تهران مركز تكميل ظرفيت پذيرفته شدن.
    در مورد انتخاب رشته سراسري هم، خير، 100 تا كه نيست. بستگي به تعداد رشته هايي داره كه دانشگاه ها اعلام ظرفيت خالي توش كردن.
    اگه توي تكميل ظرفيت قبول شيد. معمولاً از ترم بهمن پذيرش ميشيد. توي دانشگاه آزاد هم اون يك ترم مهر رو براتون مرخصي رد ميكنند، البته بدون گرفتن شهريه اون ترم و همين طور بدون اثر دادن مدت اون ترم در سنوات تحصيليتون.

این جمله ای که در مورد دانشگاه دولتی گفتین یعنی چی (یه خورده ابهام داره)؟ یعنی دیگه احتیاجی نیست که ترم اول خودم رو پاس کنم و یه دفعه با ترم دومی ها توی یه کلاس میشینم ، یا باید از بهمن ترم اول خودم رو شروع کنم ؟

پروفشنال استبداد's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    زیر سقف خدا

پيش فرض

این جمله ای که در مورد دانشگاه دولتی گفتین یعنی چی (یه خورده ابهام داره)؟ یعنی دیگه احتیاجی نیست که ترم اول خودم رو پاس کنم و یه دفعه با ترم دومی ها توی یه کلاس میشینم ، یا باید از بهمن ترم اول خودم رو شروع کنم ؟
    یعنی از بهمن ماه به عنوان ترم اولی شروع به تحصیل میکنین

آخر فروم باز Mahdi_Co_1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    بندرانزلی

پيش فرض

یعنی از بهمن ماه به عنوان ترم اولی شروع به تحصیل میکنین
    خوب با این حساب یه سوال دیگه به ذهنم اومد.
    می دونیم هر دانشگاهی اگه ظرفیتش پر نشه ، در تکمیل ظرفیت خواهد بود . با این وجود میتونم نتیجه بگیرم که همه ی دانشگاه ها بدون استثنا ، هم در نیمسال اول و هم در نیمسال دوم دانشجوی ترم اولی دارند؟
    که فکر نکنم چنین بیانی درست باشه ! چون توی دفترچه ، تعداد اندکی از رشته ها در نیمسال دوم هم دانشجو قبول می کردند.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

یک سوال دارم
    من انتخاب رشته نکردم آیا الان میتونم ثبت نام کنم یا نه؟
    البته برای دانشگاه پیام نور

آخر فروم باز MaaRyaaMi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

لطفا یکی در مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بگه
    چه جوریاس کِی اعلام میشه
    کجا؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه seppeehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خوب با این حساب یه سوال دیگه به ذهنم اومد.
    می دونیم هر دانشگاهی اگه ظرفیتش پر نشه ، در تکمیل ظرفیت خواهد بود . با این وجود میتونم نتیجه بگیرم که همه ی دانشگاه ها بدون استثنا ، هم در نیمسال اول و هم در نیمسال دوم دانشجوی ترم اولی دارند؟
    که فکر نکنم چنین بیانی درست باشه ! چون توی دفترچه ، تعداد اندکی از رشته ها در نیمسال دوم هم دانشجو قبول می کردند.
    نه دوست من.
    مثلا يك دانشگاهي مثل دانشگاه شريف، دانشگاه تهران، و ... هيچ وقت جاي خالي ندارند كه ترم دوم هم پذيرش كنند، تازه اونايي هم كه ظرفيت پذيرش دارند، بستگي به نظر معاونت آموزشي اون دانشگاه داره كه آيا اصلا دانشجوي جديد لازم دارند يا خير. پس اين كه بگيم هر دانشگاهي كه ظرفيت خالي داره اقدام به پذيرش جديد ميكنه، غلطه.
    به طور كلي 90% دانشگاه ها همون موقع انتخاب اول ظرفيتشون پر ميشه. از 10% باقي مونده حدود 7% مربوط به دانشگاههايي هست كه ظرفيت خالي اعلام كردن‌(و اصولا هم خيلي دانشگاه هاي رده بالايي نيستند) و 3% آخر هم مربوط به دانشگاه هايي هستند كه رشته‌هاي جديدي رو ايجاد كردن كه به هر دليلي نرسيدن ترم اول اون ها رو اعلام وجود كنند. (تو اين حالت ممكنه اگه شانس بياريد، دانشگاههاي درست و حسابي هم وجود داشته باش، مثلاً دانشكده كارآفريني دانشگاه تهران، اولين ترمش وروديهاي تكميل ظرفيت رو پذيرش كرد)

7. این کاربر از seppeehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

لطفا یکی در مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بگه
    چه جوریاس کِی اعلام میشه
    کجا؟؟
    فكر كنم شما اصلاً پست هاي قبل رو نخونديد!

آخر فروم باز ali_ranger22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

کسی درباره ی دوره ی مجازی اطلاعی داره که چجوریه؟!

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

چجوریه این مجازی ؟ یه کم بیشتر توضیح میدی؟؟
    مجازي يعني آموزش از طريق اينترنت. بيشتر هم رشته‌هايي هست كه به اون صورت درسهاي آزمايشگاهي و كارگاهي توش نداشته باشه. مثل MBA، IT و نظاير اون. شما در اين حالت كه مشغول به تحصيل ميشيد، استاد از طريق اينترنت آموزشهاي لازم رو براتون ارسال ميكنه و به طور آنلاين هم ازتون امتحان ميگيره.نهايتا ممكنه يك جلسه هم به صورت رفع اشكال كلاس حضوري بگذاره براتون. تا يه حدي شبيه پيام نور هست، با اين تفاوت كه اينجا واقعاً استاد وجود داره و شما هم باهاش در تماسيد.
    لازمه كه يه اينترنت ADSL‌براي اين دوره ها داشته باشيد. يه رفيقي داشتم توي علم و صنعت IT‌ميخوند به اين شكل. راضي هم بود.
    آخرش هم مدرك دانشگاه رو بهتون ميدن، منتها توش درج ميشه مجازي. حالا اين كه چقدر اعتبارش رو قبول دارند، من زياد در جريان نيستم.

11. 2 کاربر از seppeehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

من كه تو اون پست توضيح دادم:

كلا قبولي توي تكميل ظرفيت آزاد دو تا شرط داره، يكي اين كه حداقل نمره لازم رو براي اون رشته بياريد. دوم اين كه اختلاف رتبه شما با آخرين فرد قبولي چقدر هست. كلا اين جوريه كه اگه مثلا 35 نفر توي آزاد قبول ميشن، چند نفرشون به علت قبولي تو سراسري يا عدم تمايل به تحصيل تو آزاد، نميان. مثلا 22 نفر در كل ميان و ثبت نام ميكنند. حالا براي اون ظرفيت تكميل نشده، آزاد مياد و مثلا 20 نفر ديگه رو براي مرحله دوم اعلام ميكنه كه ميتونند بيان و ثبت نام كنند. البته اين اعداد حدودي هست و نميشه رأي كلي داد. اما اگر رتبتون نهايتا 10-15 تا با رتبه آخرين فرد قبولي فاصله داره، ميتونيد اميدوار باشيد كه با احتمال زيادي پذيرفته ميشيد.
    بازم اگه سوالي مونده بپرسيد اگه بلد بودم بگم.
    دوست عزیز من تمام پستها را خواندم !

ولی شما به کل منظور منو نگرفتید !

من بیشتر جریانات اداری و چگونه اقدا کردنش برام اهمیت داشت که پرسیدم و شما باز طریقه ی محاسبه ی امکان قبولی در تکمیل ظرفیت را توضیح دادید !

ممنون میشم سرع و کامل توضیح بدید یه چند روزی بیشتر باقی نمونده !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •