تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین عکس ها ؟

راي دهنده
143. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عکس شماره 1

66 46.15%
  • عکس شماره 2

51 35.66%
  • عکس شماره 3

65 45.45%
  • عکس شماره 4

27 18.88%
  • عکس شماره 5

25 17.48%
  • عکس شماره 6

39 27.27%
  • عکس شماره 7

49 34.27%
  • عکس شماره 8

36 25.17%
  • عکس شماره 9

15 10.49%
  • عکس شماره 10

38 26.57%
  • عکس شماره 11

12 8.39%
  • عکس شماره 12

39 27.27%
  • عکس شماره 13

34 23.78%
  • عکس شماره 14

19 13.29%
  • عکس شماره 15

10 6.99%
  • عکس شماره 16

25 17.48%
  • عکس شماره 17

34 23.78%
  • عکس شماره 18

40 27.97%
  • عکس شماره 19

22 15.38%
  • عکس شماره 20

52 36.36%
  • عکس شماره 21

59 41.26%
  • عکس شماره 22

56 39.16%
Multiple Choice Poll.
صفحه 4 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 73

نام تاپيک: lılılıılıllıı نظر سنجی نهمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : H.D.R ]

اگه نباشه جاش خالی می مونه (^_^)'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    00:00

پيش فرض

حیف که عکس من بدلیل مسائل اخلاقی مورد تایید قرار نگرفت : دی

2. 4 کاربر از (^_^) بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

ما هرچقدر هم بیتِ فایل RAW دوربینمون بالا باشه و در زمینه عکاسی با فرمت راو قدرت داشته باشه هیچ وقت نمیتونیم بخوبی استفاده از تکنیک اچ دی آر به یک عکس با داینامیک رنج بالا برسیم .... میشه ... ولی نه اصلا به کیفیت و قدرت تکنیک اچ دی آر ....
    میشه دوست گرامی .
    شما فقط مقایسه ساده ای داشته باشید با حجم 5 مگابایتی خروجی JPEG دوربینی با کادر و نورسنجی و غیره ثابت ، و حجم حدود 20 مگابایتی شات RAW با حفظ همه مشخصات .
    اصولا بکاربردن عبارت " کیفیت و قدرت تکنیک HDR" و مقایسه اون با یک تک شات اشتباه محض هستش ! احتمالا سوتعبیر پیش اومده دوست گرامی . منظور بنده ثبت تک شات HDR و تبدیل اون به بی نهایت شات با استپ های نوری دلخواه هستش که در ادامه با تکنیک HDR به داینامیک رنج مورد نظر می رسیم ! هیـــــــــــچ مشکلی هم در نویز و غیره پیش نخواهد آمد ( سوی صحبت من با بعضی دوربین های کامپکت جدید با سنسور های 1/2.5 و مشابه اینها که RAW رو پشتیبانی میکنن نیست ) . هرچند بعضی دوستان ، همچنان برای RAW هم با DSLR چندین شات می زنن که تفاوتی در خروجی نهایی بعد از HDR کردن نیست .

شاد باشید .

4. 6 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehr film's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میشه دوست گرامی .
    شما فقط مقایسه ساده ای داشته باشید با حجم 5 مگابایتی خروجی JPEG دوربینی با کادر و نورسنجی و غیره ثابت ، و حجم حدود 20 مگابایتی شات RAW با حفظ همه مشخصات .
    اصولا بکاربردن عبارت " کیفیت و قدرت تکنیک HDR" و مقایسه اون با یک تک شات اشتباه محض هستش ! احتمالا سوتعبیر پیش اومده دوست گرامی . منظور بنده ثبت تک شات HDR و تبدیل اون به بی نهایت شات با استپ های نوری دلخواه هستش که در ادامه با تکنیک HDR به داینامیک رنج مورد نظر می رسیم ! هیـــــــــــچ مشکلی هم در نویز و غیره پیش نخواهد آمد ( سوی صحبت من با بعضی دوربین های کامپکت جدید با سنسور های 1/2.5 و مشابه اینها که RAW رو پشتیبانی میکنن نیست ) . هرچند بعضی دوستان ، همچنان برای RAW هم با DSLR چندین شات می زنن که تفاوتی در خروجی نهایی بعد از HDR کردن نیست .

شاد باشید .
    اینکه بخوایم تک شات Raw شانزده بیتی یا 24 بیتی رو به چند عکس با استپ نور های مختلف تبدیل کنیم بله میشه به HDR خوب و قابل قبولی رسید ...

اما من همچنان نظرم اینه که بازم مثل اون عکسی نمیشه که شما برای هر قسمت از نواحی سایه روشن یک عکس جدا بگیری ....

با تک شات شاید به 70 . 80 % کیفیت میشه رسید اما با چند شات به 100% .. اگر این طور بود که عکاسان حرفه ای و مطرح منظره برای یک عکس حتی تا 5 ، یا 6 فریم دیگه عکاسی نمیکردن همون تک شات رو میگرفتن .. تازه با غول هایی مثل D3x و 1D.... حالا این نظر منه ...

6. 5 کاربر از mehr film بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

ممنون نظر شما منطقی ست ، گفتگوی ما هم کم کم داره آف تاپیک میشه و شاید ادامه ش چندان برای سایرین دلچسب نباشه .

پ.ن :
    کمی کمتر از یک سال D3s داشتم و چندین هزار شات هم با D3x دوستانم زده ام .

شاد باشید .

8. 6 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Hamid Reza's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام
    من سر رشته ای از عکس و عکاسی ندارم ولی به عنوان یه بیننده معمولی و آماتور همه کارها زیبا بود و به دل من نشست . بعضی کارها زیباتر از بقیه بود ولی قطعا انتخاب شدن یک یا چند عکس چیزی از ارزش کار بقیه دوستان کم نمیکنه
    من همه عکسهارو دانلود کردم که برای بکگراند ازش استفاده کنم
    ممنون از همه دوستان که زحمت کشیدن . خسته نباشید

10. 7 کاربر از Hamid Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه sadegh-sg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    استان گلستان

پيش فرض

سلام
    همه ی دوستان زحمت کشیدن عکس گذاشتن عکس ها
    هم خیلی خیلی زیباس هر کدوم از یک نظر(عکس های 14 و 15 چه اسمان خوش رنگی دارن )
    و به همه رای دادم چون اونقدر بلد نیستم که بخوام
    عکسی رو انتخاب کنم تشکر دوباره از همه ی مدیران و
    شرکت کنندگان و نظر دهندگان و ارزوی زندگی به زیبایی
    همین تصاویر برای همهی دوستان

12. 4 کاربر از sadegh-sg بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه dada_zebel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

با سلام
    من تمام نظرات دوستان رو خوندم و از همه دوستان تشکر میکنم
    از آقا مهران عزیز و سایر دوستان دست اندر کار این مسابقه هم تشکر میکنم

موضوع جالبی برای مسابقه انتخاب شده
    برای اولین بار در میان تمام مسابقات برگزار شده ادیت فایل ها نقش اساسی در انتخاب نفر برنده داره
    البته نه این که خود عکس تاثیر کمی داشته باشه

مقوله ادیت فایل های raww بسیار پیچیده هستش اما یکی از تجربیات خودم رو در اختیار دوستان قرار میدم شاید مقبول افتد

1- هر چه تعداد شات بیشتری بگیرید ( با اختلاف نوری کمتر ) به نتیجه بسیار بهتری خواهید زسید. مناسب ترین نتیجه رو میشه از 5 شات گرفت . یک شات مرکزی + 2شات از -1 تا -2 + 2 شات از +1 تا +2

2- ابتدا دوربین رو در مد av بذارید و ذخیره فایل رو raw قرار بدین و تنظیمات دیاف و سرعت شاتر رو یادداشت کنید سپس به مد دستی برگردین و از دو استاپ پایین تر شروع کنین
    مثلا اگر در مد av سرعت شاتر رو یک صدم خوندین در مد دستی از دو استاپ پایین تر شروع کنین و بعد به سرعت یک صدم برسین سپس دو استاپ بالاتر هم حرکت کنین

توجه : سه پایه نباید تکون بخوره به همین خاطر استفاده از از یک کنترل با سیم یا بدون سیم که امکان تنظیم سرعت شاتر رو فراهم میکنه مناسب تره
    توجه 2 : بهتره اگر از کنترل استفاده نمی کنین تنظیم شاتر روی 2 ثانیه بذارین تا بعد از فشردن شاتر بعد از دو ثانیه شاتر زده بشه تا لرزش دست روی شاتر در ثبت عکس اعمال نشه
    توجه 3 : بهتره از iso 100 برای ثبت استفاده کنین تا نویز کمتری داشته باشین

3- ادوبی بریدج رو باز کنید و فایل های گرفته شده را به صورت دسته ای انتخاب و سپس کلیک کنید تا در acr فتوشاپ باز بشن

4- هر یک از فایل ها رو در acr نویز گیری کرده و ته رنگش رو اصلاح کنین ( روی نویز گیری عکس های تاریک تر دقت کنین چون این عکس ها نویز بیشتری دارن ) و هم چنین ca عکس رو نیز اصلاح کنین

5- بعد از ایجاد هریک از این تنظیمات اون ها رو به صورت فایل tif 16 بیتی در همون محیط acr ذخیره کنین ( وارد فتوشاپ نشین )

6- نرم افزار فتومتیکس رو باز کنین و فایل های tif رو بهش اضافه کنین ( البته از این به بعد نیاز به آموزش جداگنه ای داره )

7- سعی کنین در ویرایش ton maping زیاد اغراق نکنین و از تخریب فایل جلوگیری کنین

8- بعد از پایان تون مپینگ گزینه پروسس رو بزنین تا عکس به محیط فتومتیکس بیاد در این محیط میتونین برخی تنظیمات رو انجام بدین ولی توصیه ی من اینه که یک بار در محیط فتومتیکس فایل رو نویز گیری کنین

9- عکس رو در مد tif شانزده بیتی ذخیره کنین

10 - فایل ذخیره شده رو در acr فتوشاپ باز کرده و دوبره اونو ادیت کنین وتمام

اگر نکات رو رعایت کنین میتونین به نتیجه ای مثل فایل زیر برسین

البته من در ساخت عکس بالا از 7 عکس استفاده کردم و هم چنین رسیدن به عکس فوق یه مقدار مهرت در کار با فتوشاپ نیاز داره

به هر حال در قسمت بعدی من نقدم رو در مورد کارهای دوستان اظهار میکنم
    البته اگر دوستان مایل باشن
    با تشکر
    Last edited by dada_zebel; 12-01-2013 at 19:04.

14. 12 کاربر از dada_zebel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری AliSub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

سلام دوستان
    توی این مسابقه واقعا عکسها بسیار عالی شرکت داده شده.
    پست بالایی دوست عزیزمون dada_zebel هم خیلی عالی بود . منتظر نقدتون هم هستیم.

اگر اجازه بدید من در حد خودم روی عکسها نظر بدم.

یک عکس عالی از خالد نبی که جای بسیار عجیب وغریبی هست!!! توی این عکس هم به خوبی وسعت منظره نشون داده شده. به خوبی هم HDR شده ولی رنگها بهتر میتونست باشه. البته بازم بستگی به نویز داره که آیا دست باز یا نه!

این عکس یکی از بهترینهای HDR مسابقه هست رنگها هم خیلی عالی هست ولی نقطه ی ضعف عکس ابرهای اون هستند. که بیشتر جای کار داشت ولی در مجموعه یه کار بسیار خوبی نتیجه شده.

کانتراست در این عکس بالاست و ابرها بیش از حد تاریک شدن! پرتوهای نور خیلی جالبن.

به نظر من این عکس یکی از بهترینهاست ولی عیب بزرگش کادر هست که درخت توی اون بریده شده/ ولی HDR به خوبی انجام شده.

HDR بسیار عالیست ولی زاویه مناسب نیست!!

HDR به خوبی انجام شده ولی بهتر بود قانون 1/3 رعایت میشد. یعنی قسمت پایین کات میشد و کادر روی کوه و ابرها بسته میشد.

عکس زیباییست . معلومه HDR هم به خاطر نور درخت های بالا تصویر انجام شده ولی رنگ آبی آب خیلی به عکس لطمه زد این عکس رو میشه با یه ادیت رنگ بهتر خیلی فوق العاده کرد.

غروب زیباییست ولی شاید HDR تو این عکس اصلا لازم نبوده باشه!

این عکس خیلی عالیه. خوراک بک گراند ویندوز هست.

همه چیز عالیه تو این عکس از HDR گرفته تا زاویه و کادر و رنگ و نور و . . .

LIKE

-----------------------------
    در کل باید بگم یکی از بهترین مسابقات برگزار شده پی سی وردی هست.
    بیشتر دوستان HDR رو بخوبی انجام دادن ولی روی زاویه و کادر دقت نشده و باعث شده زیاد رای نیارن
    امیدوارم کسی ازم ناراحت نشده باشه

دوستون دارم

Last edited by AliSub; 12-01-2013 at 19:31.

16. 11 کاربر از AliSub بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

عکسها فوق العاده عالی بودن از نظر من که البته دید حرفه ای ندارم فقط از نظر زیبا شناختی نسبت به حس خودم نگاه کردم سطح بعضی عکسها از بقیه بالا تر بود سعی کردم به اونها رای بدم واقعا دست همتون درد نکنه همون بهتر که من شرکت نکردم چون آخر میشدم

از دوستانی هم که عکسهارو تحلیل کردن واقعا ممنونم تو بعضیاش به نکات خیلی عالی ای اشاره شده بود که کلی به اطلاعاتم اضافه شد.از دوستای خوبی هم که وقت گذاشتن و این مسابقه رو برگزار کردن تشکر میکنم.

18. 6 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

سلام بر همه

کلا خسته نباشید از گیرنده تا فرستنده
    من از عکس و عکاسی سررشته ندارم ولی همین هایی که الان هست همشون بینهایت زیبا هستن

موضوع عکس هم انقدر حرفه های بود که خودم از شرکت انصراف دادم تا راهی باشه برای جوانان دفعه بعد خواستید موضوع بزارید لااقل به فکر حال درویشانی مثل ما هم باشید که محروم از شرکت نشیم مثلا عکس از بازی

اولش به همشون رای دادم بعد گفتم خب دوباره یک نگاهی بکنم سعی کردم سخت گیری کنم
    دیگه خدایی نمیشد گفت کدوم از اون یکی بهتره همشون عالی و زیبا بودن

اقا دوستان بعد نظر سنجی بگن این عکس های شماره 22 ، 20 ، 18 در کدوم نقطه از این مرز و بوم گرفته شده که تا بهار شکوفا زد با خانواده بریم سیاهت که یعنی رفتم تو کف محیطشون
    خدایی ولی نرم ببینم HDR شد PDF ها...
    برا عکس شماره 3 که عالی بود یعنی عکاس رفته بین اون کوه ها و منظره رو شکار کرده ؟ کارش درسته
    فداتون

20. 5 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •