تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 65

نام تاپيک: تكنيكهاي عكاسي

پروفشنال Black Prince's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شیکاگو

11 سوال درباره گرفتن عکس مات!

سلام،
    من چند وقتی هست به دنبال گرفتن عکس شبیه عکس زیر هستم اما نمیدونم چجوری! به عکس زیر توجه کنید، تقریبن وسط عکس به صورت شفاف و قابل تشخیص میباشد و مابقی عکس به صورت مات میباشد.

خیلی عکس دیدم مخصوصن از قطعات کامپیوتر که میگیرند اینجوری هستند، یک نقطه عکس شفاف هست و مابقی عکس مات! کسی میتونی راهنمائی کنه چجوری؟

دوربین مخصوص میخاد و یا با نرم افزار؟ ممنون میشم راهنمائی کنید.

پروفشنال amin_pwa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

از انجایی که من هم بعضی اوقات همین طوری عکس می گیرم ان هم با موبایلم . باید فوکوس رو بگذارین رو همون جایی که قصد دارین واضح بشه چون لنز دوربین رو ان قسمت فوکوس کنه ان وقت خود به خود قسمت های دیگه به علت تفاوت در فاطله تار می شن ..

3. این کاربر از amin_pwa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه behrang_shadow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

دوست عزیز برای این کار نیاز به دوربین عکاسی حرفه ای و استفاده از لنز با دیافراگم باز هست، با دوربین های خونگی هرگز همچین بلور پس زمینه ای به وجود نمیاد.

5. 2 کاربر از behrang_shadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شیکاگو

پيش فرض

دوست عزیز برای این کار نیاز به دوربین عکاسی حرفه ای و استفاده از لنز با دیافراگم باز هست، با دوربین های خونگی هرگز همچین بلور پس زمینه ای به وجود نمیاد.
    خیلی ممنون از راهنمائیتون، اما اشتباه پاسخ دادین.
    خودم یک مقدار تو سایت های خارجی جستجو کرد و به نتیجه دلخواه رسیدم. به دو نمونه عکس زیر که با همین روش و با یک دوربین دیجیتال ۱۴۰-۱۵۰ دلاری به قول شما خونگی گرفتم:

رنگ و سرعت شاتر و این مخلفات رو بزاریم کنار فعلا، باید Metering mode رو روی Center Weighted Average تنظیم کنید، سپس عکس مورد نظر به دست می آید.

ممنون.

پروفشنال Fox's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

این حالت به اندازه دیافراگم، فکوس، فاصله دوربین از سوژه و فاصه سوژه با پس زمینه بستگی داره...
    با دوربینهای خونگی باید از حالت ماکرو استفاده کنید و تا جایی که ممکنه به سوژه نزدیک بشین و به راحتی چنین عکسهایی رو ثبت کنید! (میزان نزدیک شدن شما به سوژه در حالت ماکرو بستگی به توانایی دوربین داره، مثلا با sx30 میتونین لنز دوربینو کاملا به سوژه بچسبونین و عکس بگیرین!)
    اینم یه عکس انتزاعی از کارای قدیمی خودم که توش از حالت ماکرو که گفتم استفاده کرده بودم...

8. 3 کاربر از Fox بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بزرگترین مزیت یک دوربین حرفه ای نسبت به دوربین های آماتور اندازه سنسور اونه و بزرگترین مزیت سنسور بزرگ (FF , APS-C و ...) بعد از داشتن Dynamic Range بیشتر همین موردیه که عکسشو اینجا گذاشتی یعنی Shallow Depth Of Field که به چند عامل بستگی داره که دوستمون در کامنت بالایی گفت. نکته ای که می خوام بگم اینه برای گرفتن عکسی حرفه ای با المان های تصویری که مد نظرت هست نمی تونی توقعی از یک دوربین عکاسی ارزون داشته باشی. خودت اون دوتا عکسی رو که Attach کردی با عکی ابتدایی و عکس دوستمون مقایسه کن متوجه می شی. این مساله ای هست که به شرایط استودیویی(نوردهی حرفه ای و ...) ربطی نداره.

10. این کاربر از Kaveh A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شیکاگو

پيش فرض

بزرگترین مزیت یک دوربین حرفه ای نسبت به دوربین های آماتور اندازه سنسور اونه و بزرگترین مزیت سنسور بزرگ (FF , APS-C و ...) بعد از داشتن Dynamic Range بیشتر همین موردیه که عکسشو اینجا گذاشتی یعنی Shallow Depth Of Field که به چند عامل بستگی داره که دوستمون در کامنت بالایی گفت. نکته ای که می خوام بگم اینه برای گرفتن عکسی حرفه ای با المان های تصویری که مد نظرت هست نمی تونی توقعی از یک دوربین عکاسی ارزون داشته باشی. خودت اون دوتا عکسی رو که Attach کردی با عکی ابتدایی و عکس دوستمون مقایسه کن متوجه می شی. این مساله ای هست که به شرایط استودیویی(نوردهی حرفه ای و ...) ربطی نداره.
    ممنون دوست عزیز، من انتظار نداشتم که با یک دوربین ۱۰۰ دلاری عکسی بگیرم که یک دوربین ۶ هزار دلاری میگیره، کلا فقط میخاستم ببینم چه روشی برای این مدل عکاسی استفاده میشه که خدا رو شکر دوستان فقط میان کلاس میزارند و قلمبه سلمبه صحبت میکنند و فقط میگند نمیشه!

والا از نظر من عکسی که من گرفتم، با اینکه نور دهی درست حسابی نداره، دوربین حرفه ای ندارم و دفعه اولم بود، بسیار زیباتر و بهتر از عکسی هست که دوستمون گذاشته! البته قصد توهین ندارم، ولی خب هرکی یک نظری داره

خدا برکت بده فروم های خارجی رو!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون دوست عزیز، من انتظار نداشتم که با یک دوربین ۱۰۰ دلاری عکسی بگیرم که یک دوربین ۶ هزار دلاری میگیره، کلا فقط میخاستم ببینم چه روشی برای این مدل عکاسی استفاده میشه که خدا رو شکر دوستان فقط میان کلاس میزارند و قلمبه سلمبه صحبت میکنند و فقط میگند نمیشه!

والا از نظر من عکسی که من گرفتم، با اینکه نور دهی درست حسابی نداره، دوربین حرفه ای ندارم و دفعه اولم بود، بسیار زیباتر و بهتر از عکسی هست که دوستمون گذاشته! البته قصد توهین ندارم، ولی خب هرکی یک نظری داره

خدا برکت بده فروم های خارجی رو!
    به نظرت در مورد اینکه عکس شما از اونا بهتره احترام می ذارم چون نظرته. من اینجام تا از آدمای دیگه این فروم یاد بگیرم. یک مقدار درباره عکاسی می دونم ولی خیلی چیزای دیگه هست که نمی دونم و اونو از آدمای اینجا یاد می گیرم. از جوابت حس کردم که ناراحت شدی. اگه اینطوره معذرت می خوام. در آخر می خوام نکته این بحث رو بگم. توی هر عکسی فقط نقاط معدودی هستند که وصوح %100 دارند. مثلا نقاطی که از دوربین 110 سانتی متر فاصله دارند. به تدریج که از 110 به سمت افزایش یا کاهش بری وضوح کمتر میشه. اما چشم انسان این تغییر جزیی رو متوجه نمیشه و توی مثال بالا چشم انسان 110 + و - 30 رو واضح می بینه. یعنی اجسامی که از دوربین فاصله ای بین 80 الی 140 سانتی متر رو دارند واضح به نظر می آد. توانایی دوربین حرفه ای این است که اون 30 سانتی متر رو تبدیل می کنه به 10 سانتی متر. یعنی اجسامی که از دوربین فاصله ای بین 100 الی 120 سانتی متر رو دارند واضح به نظر می آد.با برخی از لنزها می شه عکس هایی گرفت(توی عکس پرتره از نزدیک) که چشم آدم توی تصویر واضح باشه اما بینی اون تار بیوفته. موفق باشی
    Last edited by Kaveh A; 20-01-2012 at 11:10.

13. 2 کاربر از Kaveh A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شیکاگو

پيش فرض

به نظرت در مورد اینکه عکس شما از اونا بهتره احترام می ذارم چون نظرته. من اینجام تا از آدمای دیگه این فروم یاد بگیرم. یک مقدار درباره عکاسی می دونم ولی خیلی چیزای دیگه هست که نمی دونم و اونو از آدمای اینجا یاد می گیرم. از جوابت حس کردم که ناراحت شدی. اگه اینطوره معذرت می خوام. در آخر می خوام نکته این بحث رو بگم. توی هر عکسی فقط نقاط معدودی هستند که وصوح %100 دارند. مثلا نقاطی که از دوربین 110 سانتی متر فاصله دارند. به تدریج که از 110 به سمت افزایش یا کاهش بری وضوح کمتر میشه. اما چشم انسان این تغییر جزیی رو متوجه نمیشه و توی مثال بالا چشم انسان 110 + و - 30 رو واضح می بینه. یعنی اجسامی که از دوربین فاصله ای بین 80 الی 140 سانتی متر رو دارند واضح به نظر می آد. توانایی دوربین حرفه ای این است که اون 30 سانتی متر رو تبدیل می کنه به 10 سانتی متر. یعنی اجسامی که از دوربین فاصله ای بین 100 الی 120 سانتی متر رو دارند واضح به نظر می آد.با برخی از لنزها می شه عکس هایی گرفت(توی عکس پرتره از نزدیک) که چشم آدم توی تصویر واضح باشه اما بینی اون تار بیوفته. موفق باشی
    چاکریم آقا کاوه، اصلا از صحبتهای شما ناراحت نشدم عزیز برادر
    دو تا سوال دیگه هم دارم، اگر بتونی جواب بدی خیلی لطف میکنی.

عکس زیر رو نگاه کن بی زحمت، چه لوازم خاصی نیاز داریم تا بتونیم نور پردازی رو شبیه به عکس زیر کنیم؟ دور تا دور تقریبا تاریک هست و مرکز عکس روشن. ممنون میشم یک کوچولو راهنمائی کنی اگر مقدوره.

توی عکس زیر هم اگر به گوشه سمت چپ نگاه کنی، نور سفید محیط یک جوری به نظر میرسه. کلا مثل اینکه روی این عکس فیلتر خاصی استفاده شده. شما اطلاع دارید که چجوری میشه عکس اینجوری درست کرد؟

شرمنده سوالم زیاد شد

اگه نباشه جاش خالی می مونه behrang_shadow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

[/COLOR]پس از صحبت من ناراحت شدین ، (تو حالت ماکرو دوربین های کامپکت و با نزدیک شدن زیاد میشه اینکارو کرد، متاسفانه من فقط حواسم به یه عکس مثلا از چیزی به ابعاد یه شخص بود و اینکه نمیشه از یه نفر یا شیئ بزگ اینجور عکسی گرفت، به هر حال ببخشید)
    برای ایجاد تاریکی اطراف عکس در برنامه ACDC به حالت ادیت برید و با گزینه VIGNETTE به راحتی این حالت رو ایجاد کنید.
    Last edited by behrang_shadow; 20-01-2012 at 18:07.

16. این کاربر از behrang_shadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •