تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 395 از 1045 اولاول ... 295345385391392393394395396397398399405445495895 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,941 به 3,950 از 10441

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

با سلام
    در زمان پرینت گرفتن در word 2007 خطوطی یا اشکالی را که توسط ابزارهاکشیده می شود یا بهتر بگم کادر ها را در پرینت نمی اندازد این مشکل را قبلاً هم داشتم ولی یادم نیست چگونه برطرف شد
    اگر ممکن است زودتر کمک کنید خیلی حیاتی است
    منظورت رو نگرفتم

يعني اگه يه دايره بكشي توي پرينت نميفته

يا كادر دور صفحات نمايش داده نميشه يا ....

پروفشنال hfj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    On the Earth

پيش فرض

سلام دوستان. آیا در برنامه Word امکان ایجاد چنین طرحی (بصورت آماده) وجود دارد؟

شاید بتوان با استفاده از این ابزار، شکل مورد نظر را ایجاد کرد :

این ابزار، فاصله ی بالایی سمت راست (که در شکل اول می بینید) را ایجاد نمی کند. اگر شکل بالا بصورت آماده وجود ندارد، چطور می توان آن را ساخت و بصورت یک شکل آماده به لیست AutoShapes ها اضافه کرد؟ تا در آینده بتوان از این شکل ساخته شده در صفحات دیگر استفاده کرد.

همچنین آیا می توان درون این AutoShape ها را ستون بندی کرد ؟ (وقتی می خواهم درون این شکل ها چیزی بنویسم، گزینه ی Columns غیرفعال می شود.)
    Last edited by hfj; 12-10-2009 at 19:04.

پروفشنال BBNHFAK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

خيلي راحت كافيه از دكمه آفيس در بالاي سمت چپ صفحه و از قسمت save as گزينه word 97-2003 document رو انتخاب كنيد
    بله من هم این کار رو قبلا کردم ولی وقتی توی 2003 یا همون 2007 خواستم بازش کنم گفت Translator نداره

داره خودمونی میشه H.Mahmoudi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان. آیا در برنامه Word امکان ایجاد چنین طرحی (بصورت آماده) وجود دارد؟

شاید بتوان با استفاده از این ابزار، شکل مورد نظر را ایجاد کرد :

این ابزار، فاصله ی بالایی سمت راست (که در شکل اول می بینید) را ایجاد نمی کند. اگر شکل بالا بصورت آماده وجود ندارد، چطور می توان آن را ساخت و بصورت یک شکل آماده به لیست AutoShapes ها اضافه کرد؟ تا در آینده بتوان از این شکل ساخته شده در صفحات دیگر استفاده کرد.

همچنین آیا می توان درون این AutoShape ها را ستون بندی کرد ؟ (وقتی می خواهم درون این شکل ها چیزی بنویسم، گزینه ی Columns غیرفعال می شود.)
    با عرض شرمندگی منظور شما در مورد اینکه فاصله‌ی بالایی سمت راست را ایجاد نمی‌کند متوجه نشدم. ولی روش کاری که شما خودتان ارائه نمودید درست است فقط برای نوشتن متن مورد نظر که در بالای این AutoShapes است از Text Box استفاده کنید و سپس کادر اطراف آن را بر دارید و برای ستون‌بندی آن نیز باید از گزینه Line در نوارابزار Drawing استفاده کنید و در نهایت کلیه این اشکال را با هم Group کنید تا با حرکت دادن آن شکل بدست آمده به هم نریزد.
    روش بالا بسیار ساده است و بهتر است همیشه از این روش استفاده کنید ولی اگر می‌خواهید شکل بالا به صورت آماده در AutoShape ها وجود داشته باشد به اینصورت اقدام کنید:
    ابتدا باید از شکل بدست آمده یک عکس بگیرید که نرم‌افزار Snagit برای این کار مناسب است و این عکس را با نام خاصی ذخیره کنید.
    در نوار ابزار Drawing بر روی فلش کنار گزینه AutoShapes بروید و گزینه More AutoShapes را انتخاب کنید تا در سمت راست صفحه نمایش شما کادر Clip Art ظاهر شود. بر روی گزینه Organize Clips در پایین این کادر کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Microsoft Clip Organizer‌ باز شود. در سمت راست یک لیست را انتخاب کنید مثلاً (My Collection) و از منوی File گزینه Add clips to organizer و سپس On My Own را انتخاب کنید در کادر باز شده باید تصویری که در مرحله اول ایجاد نموده بودید را یافته و انتخاب کنید و سپس بر روی Add کلیک کنید. در این حالت تصویر مورد نظر شما وارد لیستی که شما انتخاب کرده بودید می‌شود و در این حالت پنجره را ببندید.
    در این هنگام در جایی از سند که می‌خواهید این Clip Art‌ درج شود کلیک کنید و در قسمت Search for نام آن را بنویسید و توجه داشته باشید که در قسمت‌های Search in و Results Should be کلیه گزینه‌ها را تیک زده باشید. در این حالت مشاهده می‌کنید که Clip Art شما در سمت راست صفحه نمایش در میان اشکال نشان داده می‌شود و برای درج آن کافی است بر روی فلش کنار آن کلیک کنید و گزینه Insert را انتخاب کنید و یا بر روی آن دبل کلیک کنید.
    به طور نمونه من دو تصویر را در مسیر زیر آپلود کرده‌ام که می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگر سئوالی بود در خدمتیم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه azh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

یک سوال خیلی مهم من یک متن صد صفحه ای دارم که متن فارسی هست که از حروف انگلیسی هم در اون استفاده شده فونت کل متن b zar هست ولی من می خوام فونت کل حروف و کلمات انگلیسی time news roman بشه و چون با کنترل آ تمام متن فونش time news roman میشه دوباره از فونت زر برای فارسی نمی تونم استفاده کنم- خیلی ممنون میشم کسی راه حلی برای رفع این مشکل بگه که فارسی فونتش زر و انگلیسی ها time news roman بشه ممنون

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یک سوال خیلی مهم من یک متن صد صفحه ای دارم که متن فارسی هست که از حروف انگلیسی هم در اون استفاده شده فونت کل متن b zar هست ولی من می خوام فونت کل حروف و کلمات انگلیسی time news roman بشه و چون با کنترل آ تمام متن فونش time news roman میشه دوباره از فونت زر برای فارسی نمی تونم استفاده کنم- خیلی ممنون میشم کسی راه حلی برای رفع این مشکل بگه که فارسی فونتش زر و انگلیسی ها time news roman بشه ممنون
    یک روش که من می‌دانم برای شما توضیح می‌دهم. انشاء‌الله که مشکل شما برطرف شود.
    ورژن 2003: فایل مورد نظر خود را باز کنید. اشاره گر موس را در قسمتی از فایل خود قرار دهید. در سمت راست نوارابزار Formatting دو عدد AA مشاهده می‌کنید که وقتی روی آن می‌روید نوشته Styles and Formatting. روی این دکمه کلیک کنید. در سمت راست صفحه نمایش شما کادر Styles and Formatting باز می‌شود. مشاهده می‌کنید که دورنوشته Normal کادر آبی قرار گرفته است. حال اشاره‌گر موس را بر روی این گزینه نرمال برده و فلش کنار آن را باز کنید. سپس گزینه Modify را انتخاب کنید. کادر Modify style باز می‌شود.
    در این حالت در قسمت Formatting گزینه‌ها را به این صورت تنظیم کنید.
    در کادر اول فونت B zar را انتخاب کنید (فونت فارسی مورد نظر شما)، در کادر دوم اندازه فونت، در کادر آخر گزینه Complex را انتخاب کنید. حال برای بار دیگر در کادر آخری گزینه Latin را انتخاب کنید و در کادر اول فونت Time و در کادر دوم ابعاد فونت لاتین را انتخاب کنید. و در نهایت بر روی Ok کلیک کنید. در کمال حیرت متوجه می‌شوید که کل متن شما به صورت همان فونت‌هایی که برگزیده‌اید در خواهد آمد و مشکل شما حل خواهد شد.
    اگر سوالی داشتید در خدمتیم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

چه طوری میتونم که پسور فای ورد را بردارم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

دوستان یک مشکل بزرگ در world 2007
    زمانی که با استفاده از ابزار نقاشی در world 2007 کادری را باز می کنیم یا خط می کشم در زمان گرفتن پرینت این کادر یا خط کشی ها چاپ نمی شود.
    قبلاً هم این مشکل را داشتم ولی یادم رفته چه کار میکردم
    خیلی حیاتی است زودتر کمک کنید

پروفشنال hfj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    On the Earth

پيش فرض

برای نوشتن متن مورد نظر که در بالای این AutoShapes است از Text Box استفاده کنید و سپس کادر اطراف آن را بر دارید و برای ستون‌بندی آن نیز باید از گزینه Line در نوارابزار Drawing استفاده کنید و در نهایت کلیه این اشکال را با هم Group کنید تا با حرکت دادن آن شکل بدست آمده به هم نریزد.
    دوست عزیز، خیلی ممنون از راهنماییت. اما این روشی که گفتی برای ستون بندی در داخل AutoShapes ها کار نمی کنه. این هم عکسش :

همونطور که می بینی، با ایجاد یک خط در وسط این شکل، دو تا ستون ایجاد نشد. (در ظاهر ایجاد شد، ولی در اصل دو تا ستون رو برای من ایجاد نکرد). من روی شکل Rounded Rectangle کلیک راست می کنم و گزینه ی Edit Text رو می زنم و جملات مورد نظرم رو می نویسم و همونطور که میدونی در این شکل به دو تا ستون واقعی احتیاج دارم. یعنی دقیقاً مثل زمانی که میخوای صفحه رو ستون بندی کنی و میری از Columns استفاده میکنی و ستون های واقعی رو در اختیارت داری. البته من این حالت رو در یک مجله دیدم و نمی دونم که این قابلیت در برنامه Word وجود داره یا نه. منتظر راهنمایی شما هستم. با تشکر.
    Last edited by hfj; 13-10-2009 at 19:34.

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز، خیلی ممنون از راهنماییت. اما این روشی که گفتی برای ستون بندی در داخل AutoShapes ها کار نمی کنه. این هم عکسش :

همونطور که می بینی، با ایجاد یک خط در وسط این شکل، دو تا ستون ایجاد نشد. (در ظاهر ایجاد شد، ولی در اصل دو تا ستون رو برای من ایجاد نکرد). من روی شکل Rounded Rectangle کلیک راست می کنم و گزینه ی Edit Text رو می زنم و جملات مورد نظرم رو می نویسم و همونطور که میدونی در این شکل به دو تا ستون واقعی احتیاج دارم. یعنی دقیقاً مثل زمانی که میخوای صفحه رو ستون بندی کنی و میری از Columns استفاده میکنی و ستون های واقعی رو در اختیارت داری. البته من این حالت رو در یک مجله دیدم و نمی دونم که این قابلیت در برنامه Word وجود داره یا نه. منتظر راهنمایی شما هستم. با تشکر.
    با عرض سلام
    من روشی که بتوان یک AutoShape را به مانند جدول به دو قسمت‌هایی تقسیم کنید بلد نیستم و یا شاید اصلاً چنین کاری عملی نباشد ولی شما می‌توانید در شکل مورد نظرتان در هر دو طرف از همان Text Box استفاده کنید و مطالبتان را در آن یادداشت کنید. من دقیقاً نمی‌دانم که شما چرا مي‌خواهید چنین کاری انجام دهید. ولی یک کار دیگری که می‌توانید انجام دهید اینست که از نرم‌افزار اکسل استفاده کنید و در اصل یک جدول واقعی ایجاد کنید که کادرهای اطراف آن به مانند شکل شما باشد و در نهایت آن را به Word وارد کنید و یا این‌که از همان تصویر بگیرید و به مانند روشی که در قبل گفتم عمل کنید. به خدا دیگه چیزی به ذهنم نمی‌رسه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •