تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 39 از 45 اولاول ... 29353637383940414243 ... آخرآخر
نمايش نتايج 381 به 390 از 447

نام تاپيک: تبادل نظر در مورد سفرهای انسان به مــــاه

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

اگر ممکن است بگویید اون نور بسیار بالایی که بخشی از عکس را گرفته که مانع دیدن ستاره ها میشود دقیقا منشا ان نور از کجاست؟قاعدتا باید نوری از جانب خورشید باشد.تا اینجا فکر میکنم که با بنده موافقید.لطفا دقت کنید به این نکته:در فضا جوی حداقل در مورد جسمی مانند ماه وجود ندارد.بنابراین نوری که از سمت خورشید به به سمت ماه می اید تحت تاثیر جو قرار نمیگیرد.تا انجا که اطلاع دارم در فضا جوی وجود ندارد چون اگر وجود داشت بنابراین باید فضا روشن دیده می شد و علت اینکه درروز ما از سطح زمین اسمان را ابی میبینیم به خاطر جو زمین است و نه فضای بیرون از ان.حال زمانی که جوی در فضا وجود نداشته باشد ایا دلیلی دارد که فضای اطراف ماه را مانند فضایی که ما از سطح زمین میبینیم روشن ببینیم.مطمئنا اینگونه نیست.وزمانی که اینگونه نیست ایا نباید ستارگان را دید.یکبار دیگر به عکس هایی که از ماه گرفته شده مخصوصا ان عکس هایی که زمین هم دیده می شود نگاه بکنید. شخصی که در روی زمین و زمان شب ان است ستارگان را همراه با ماه میبیند اما چرا دربسیاری از این عکس هایی که از ماه گرفته شده و زمین هم دیده می شود اثری از ستاره نیست.من هرگز نمیگویم عکس های ارسالی تلسکوپ های قدرتمند وفضاپیماهای ناسا دروغ است.می دانید این عکس هایی که گرفته می شود به خاطر فاصله زیادی که با محل تصویر دارند رنگی نیست و وبر اساس اطلاعات دریافتی از سایر امواجی که با چشم دیده نمی شوند تصاویر را رنگ امیزی می کنند.اگر چند تا از این تصاویر رنگ امیزی شده را دیده باشید تصاویری با نقاط نورانی رو مشاهده میکنید.این نقاط نورانی میتواند حاصل چندین ستاره و یا یک ستاره بسیار بسیار بزرگ باشد که تازه انها را در عکس به صورت نقاط نورانی میبینیم.حال چرا درماه نباید ستاره ای دیده شود.ضمنا در جایی فرمودید که علت اثر نور زیاد نور در دوربین عکاسی وجود جو است.از نظر من این کاملا بی معنیه.ایا زمانی که شما دارید از فاصله 2 متری عکس میگیرید جو قابل ملاحظه ای وجود داره که باعث بشود نور درخشان بر لنز دوربین اثر بگذاره و در ماه این تاثیر رو نداشته باشه؟!
    دوست چند سوال
    1-اولا مطالبی که میفرمایید لطفا با منبع و عکس مربوطه قرار بدید تا مطالبتون قابل درک باشه

2-
    حال زمانی که جوی در فضا وجود نداشته باشد ایا دلیلی دارد که فضای اطراف ماه را مانند فضایی که ما از سطح زمین میبینیم روشن ببینیم
    در کدام عکس فضای ماه روشن دیده میشه که میفرمایید فضای ماه مثل زمین روشن دیده شده؟
    3-
    شخصی که در روی زمین و زمان شب ان است ستارگان را همراه با ماه میبیند اما چرا دربسیاری از این عکس هایی که از ماه گرفته شده و زمین هم دیده می شود اثری از ستاره نیست
    لطفا اگر اینطور هست یک عکس از روی زمین در حالی که در کادر قسمتی از سطح زمین و قسمتی رو اسمان اشغال کرده باشه اینجا قرار بدید که ستارگان هم در عکس دیده بشن
    دقت کنید ما داریم از عکس صحبت میکنیم نه میدان دید انسان

4-
    اگر چند تا از این تصاویر رنگ امیزی شده را دیده باشید تصاویری با نقاط نورانی رو مشاهده میکنید
    کدام نقاط نورانی لطفا عکس قرار بدید چون بحث نقاط نورانی و خط در عکسها مفصل هست

5-
    اون اثراتی که در عکس ها هستش مال همون پروژکتور ها و تجهیزات هستش.
    بازم من نمیدونم از کدوم اثرات نور صحبت میکنید لطفا روی عکسها توضیح بدید

6-
    اما ماه جو نداره و نوری که از خورشید به ماه می رسه تنها بازتاب می شه و به دلیل نبود جو پخش نمیشه.همون طور که در عکس میبینید اطراف ماه تا دوردست ها کاملا تاریک است در چنین تاریکی کم سوترین ستارگان باید دیده بشه همون طور که ما از سطح زمین در هنگام شب ستاره ها رو میبینیم.وقتی ماه نور رو منعکس میکنه اینگونه نیست که کاری کنه تا ستارگان دوردست دیده نشه.اگر ما در روز های زمین ستارگان رو نمیبینیم به این دلیله که خورشیدی که نورش مستقیم به زمین میتابه توسط جو پخش میشه وبه سمت ما میرسه
    برچه اساس میفرمایید فقط جو زمین باعث پخش و شکست نور میشه؟
    هرچسم و ماده کدر باعث شکست نور و پخش نور میشه و تنها اجسام اینه ای کل نور رو بدون شکست بازتاب میدن یعنی شما میفرمایید ماه یک سطح اینه ای هست؟

7-
    در ماه نوری که منعکس میشه از چشمان فردی که روی ماه ایستاده دور میشه و پخش نمیشه تا دوباره به چشمان فضانورد برسه و نتونه ستاره هارو ببینه
    ما داریم از چشم و دیده فضانوردان حرف میزنیم یا از لنز دورین و عکس؟
    چیزی که چشم انسان میبینه ایا با لنز دوربین 100% باید مطابقت داشته باشه؟ و یه دوربین عکاسی از نظر مشا دقیقا 100% تصویر بدون کوچکترین اختلاف از واقعیت ثبت میکنه؟

7-
    توجه داشته باشید به این نکته که نوری که از ماه منعکس میشه باید توسط جسمی دیگر به سمت چشمان فضانوردی که روی ماه است بازتاب بشه تا نور ستارگان دیگر بر چشمان فضانورد اثر نکنه در حالی که جسم دیگری وجود نداره وبنابراین عاملی وجود نداره تا باعث بشه نتونیم نور ستارگان رو از ماه ببینیم.
    بازم باید سوال کنم دارید از دیده های فضانواردان صحبت میکنید یا از عکسها؟ اگر فضانواردان گفتن که ستارگان رو نمیدین لطفا منبع این گفته ها رو قرار بدید
    چیزی که شما میفرایید یعنی هرگاه من یک اینه روبروم بگیرم و نور خورشید در نور اینه به سمت چشم هدایت کنم بازم باید اطراف اینه رو کاملا واضع بدون اشکال ببینم بله؟
    نور به سطح ماه برخورد میکنه و بازتاب پیدا میکنه و به درون لنز دوبین وارد میشه و دوربین کنتراست نوری رو با سطح و اجسام روی سطح ماه تنطیم میشه و بعد عکس گرفته میشه

یک مقدار درباره کنتراست نوری در دوربین ها مزالعه کنید مسائلی که درباره نور سطح ماه و دیده نشدن ستارگاه مطرح کردید برای خودتون هم مزحک جلوه خواهند کرد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    در کدام عکس فضای ماه روشن دیده میشه که میفرمایید فضای ماه مثل زمین روشن دیده شده؟
    لطفا بگویید من در کجای پست گفتم که فضای اطراف ماه مثل زمین روشن دیده میشه؟اتفاقا من میگم که چون ماه جو نداره نباید فضای اطرافش مانند اسمان روز در زمین باشه.
    لطفا اگر اینطور هست یک عکس از روی زمین در حالی که در کادر قسمتی از سطح زمین و قسمتی رو اسمان اشغال کرده باشه اینجا قرار بدید که ستارگان هم در عکس دیده بشن
    دقت کنید ما داریم از عکس صحبت میکنیم نه میدان دید انسان
    ایا عکسی که شما میبینید جزء میدان دید شما نمی شود.واگر نمی شود چه طور شما عکس را میبینید؟ایا شما ستارگانی که از زمین دیده میشوند را چه در پشت عکس و چه به صورت مستقیم ندیده اید؟ایا این منطقیه که از زمین بتونیم ستاره و ماه رو ببینیم ولی از روی کره ماه زمین رو ببینیم ولی ستاره ای نبینیم؟
    کدام نقاط نورانی لطفا عکس قرار بدید چون بحث نقاط نورانی و خط در عکسها مفصل هست
    ایا عکس های فضایی را دیده اید؟اگر کلمه ستاره را در گوگل سرچ کنید متوجه می شوید که منظورم از نقاط نورانی چیه.
    بازم من نمیدونم از کدوم اثرات نور صحبت میکنید لطفا روی عکسها توضیح بدید
    تا حلا نشده که عکس دیجیتالی دسته جمعی بندازید و عکستون به خاطر یک منبع پرنور به اصطلاح خراب بشه؟
    برچه اساس میفرمایید فقط جو زمین باعث پخش و شکست نور میشه؟
    هرچسم و ماده کدر باعث شکست نور و پخش نور میشه و تنها اجسام اینه ای کل نور رو بدون شکست بازتاب میدن یعنی شما میفرمایید ماه یک سطح اینه ای هست؟
    ماه با توجه به اینکه کدر است این قدر از این فاصله تا زمین درخشان است چه برسه به اینکه اینه باشه!! بله درسته سطح ماه هم باعث پخش نور میشه.اما ایا این پخش نور باعث میشه فضای اطراف ماه به حدی روشن بشه که نشه ستاره هارو دید.همون طور که گفتید تازه سطح ماه کدره.چه طور است که درخشش فضای ماه باعث شود ستارگان رو به خوبی نبینیم ولی از طرفی زمین این قدر قشنگ دیده شود؟ایا در هنگام صبح ماهی که میبینید مانند زمینی که از سمت ماه دیده میشه واضح و روشنه؟حالا زمانی که ماه جو نداره و اطرافش درخشان نیست ایا نباید ستارگان رو دید؟پس چرا ما در هنگام شب وقتی که اطراف زمین تاریکه و با وجود ماه درخشان باز ستاره ها رو میبینیم؟!
    ما داریم از چشم و دیده فضانوردان حرف میزنیم یا از لنز دورین و عکس؟
    چیزی که چشم انسان میبینه ایا با لنز دوربین 100% باید مطابقت داشته باشه؟ و یه دوربین عکاسی از نظر مشا دقیقا 100% تصویر بدون کوچکترین اختلاف از واقعیت ثبت میکنه؟
    نقل قولی رو که زیرش در موردش سوال کرده بودید رو با دقت بخونید.ایا نوری بسیار درخشان از فضای اطراف ماه به چشم و لنز دوربین میرسه که بخواهیم راجع به تفاوت های چشم انسان و لنز دوربین صحبت کنیم؟!ایا چشمی که ستاره رو ببینه ولی دوربین فوق پیشرفته اون زمان ستاره رو نبینه ایا اسمش دوربینه؟؟!!!!!!!!

بازم باید سوال کنم دارید از دیده های فضانواردان صحبت میکنید یا از عکسها؟ اگر فضانواردان گفتن که ستارگان رو نمیدین لطفا منبع این گفته ها رو قرار بدید
    چیزی که شما میفرایید یعنی هرگاه من یک اینه روبروم بگیرم و نور خورشید در نور اینه به سمت چشم هدایت کنم بازم باید اطراف اینه رو کاملا واضع بدون اشکال ببینم بله؟
    نور به سطح ماه برخورد میکنه و بازتاب پیدا میکنه و به درون لنز دوبین وارد میشه و دوربین کنتراست نوری رو با سطح و اجسام روی سطح ماه تنطیم میشه و بعد عکس گرفته میشه

یک مقدار درباره کنتراست نوری در دوربین ها مزالعه کنید مسائلی که درباره نور سطح ماه و دیده نشدن ستارگاه مطرح کردید برای خودتون هم مزحک جلوه خواهند کرد
    بار دیگر نقل قولی رو که در موردش سوال داشتید رو بخونید.اینکه نور بازتابی از سطح ماه به چشم و دوربین میرسه شکی نیست.من در نقل قول گفتم چه چیزی در اطراف ماه وجود داره که نور رو به سمت ماه و فضا نورد و دوربین منعکس کنه و باعث بشه ستاره ها مانند اسمان روزی که در زمین است دیده نشه ؟همگی قبول داریم که جوی در اطراف ماه وجود نداره.ایا چیز دیگه ای وجود داره که باعث بشه نتونیم ستاره هارو ببینیم؟!!!!!!!!!!!
    Last edited by رضاس1000; 27-03-2014 at 13:46.

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

لطفا بگویید من در کجای پست گفتم که فضای اطراف ماه مثل زمین روشن دیده میشه؟اتفاقا من میگم که چون ماه جو نداره نباید فضای اطرافش مانند اسمان روز در زمین باشه.
    دقیقا نقل گرفتم از حرفتون اگر دقت کنید

ایا عکسی که شما میبینید جزء میدان دید شما نمی شود.واگر نمی شود چه طور شما عکس را میبینید؟
    شما اصلا معنای میدان دید رو میدونید؟
    میدان دید یک انسان با یک دوربین نگاتیوی با یک دوربین 2مگاپیکسلی تلفن و یک دوربین
    dslr رو
    یکی هست؟

ایا شما ستارگانی که از زمین دیده میشوند را چه در پشت عکس و چه به صورت مستقیم ندیده اید؟
    توسط یک دوربین معمولی مطلقا خیر ندیده ام اگر شما دیده اید و دوربینی( حتی با تکنوژی امروز و 40سال پیش پیشکش) سراغ دارید که بتونه عکسی بگیره که همزمان هم روی جسمی نورانی از سطح زمین فوکوس کنه و هم ستارگان اسمان رو واضح نشون به لطفا معرفی کنید
    خیلی دوربینهای خاص اونهم با تکنولوزی دیچیتال مگر همچین امکانی رو داشته باشن که همزمان هم روی جسمی نورانی فوکوس کنه و پشت زمینه رو هم باجزعیات ثبت کنه

ایا این منطقیه که از زمین بتونیم ستاره و ماه رو ببینیم ولی از روی کره ماه زمین رو ببینیم ولی ستاره ای نبینیم؟
    من سوال کردم ولی بازم شما حرف خودتون رو میزنید
    کدام فضانورد و در کجا عنوان کرده که در سطح ماه ستارگان دیده نمیشدند؟

ایا عکس های فضایی را دیده اید؟اگر کلمه ستاره را در گوگل سرچ کنید متوجه می شوید که منظورم از نقاط نورانی چیه.
    شما گفتین در عکسها نقاط نورانی دیده میشن و من پرسیدن کدام نقاط نورانی حالا میفرمایید اون نقاط نورانی ستاره هستن؟
    شما یکبار میگید چرا ستاره ای در عکس نیست حالا میگید چرا نقطه نورانی ستاره در عکس هست؟
    واقعا حرف شما چیه؟

تا حلا نشده که عکس دیجیتالی دسته جمعی بندازید و عکستون به خاطر یک منبع پرنور به اصلاح خراب بشه؟
    متاسفانه یا شما حرفای خودتون رو فراموش میکنید یا مشکل دیگه ای وجود داره چون حرفای اصاا بهم ربط نداره
    کدام عکس خراب شده؟چه اثر نوری بر روی کدام عکس دیده میشه؟چرا از عکسی که صحبت میکنید اینجا قرار نمیدید تا ما هم این اثرات نور رو ببینیم؟

اما ایا این پخش نور باعث میشه فضای اطراف ماه به حدی روشن بشه که نشه ستاره هارو دید
    بله میشه و شما در هنگامی که ماه کامل هست بندرت بتونید حتی با تلسکبهای معمولی ستاره رو در اسمان ببنید
    حالا در اطراف خوده ماه که بهیچ وجه چیزی رسد نمیشه

چه طور است که درخشش فضای ماه باعث شود ستارگان رو به خوبی نبینیم ولی از طرفی زمین این قدر قشنگ دیده شود؟
    بازم همون سوال تکراری که چه کسی گفته در سطح ماه ستارگان دیده نمیشن؟
    و شما فاصله زمین و اندازه زمین رو با ستاره های دوردست مقایسه میکنید؟به نظر خودتون مقایسه دیده شدن زمین و ستارگان احمقانه نمیاد؟
    تا حالا ایا خوده ماه از سطح زمین در طول روز مشاهده نکردین؟ بهمون دلیلی که ماه ممکنه در طول روز هم قابل دیدن باشه ولی ستارها خیر، زمین هم از سطح ماه قابل دیدن هست

حالا زمانی که ماه جو نداره و اطرافش درخشان نیست ایا نباید ستارگان رو دید؟پس چرا ما در هنگام شب وقتی که اطراف زمین تاریکه ستاره ها رو میبینیم؟!
    بازم همون سوال قبلی
    چه کسی گفته در ماه ستاره ای دیده نمیشه؟

نقل قولی رو که زیرش در موردش سوال کرده بودید رو با دقت بخونید.ایا نوری بسیار درخشان از فضای اطراف ماه به چشم و لنز دوربین میرسه که بخواهیم راجع به تفاوت های چشم انسان و لنز دوربین صحبت کنیم؟!ایا چشمی که ستاره رو ببینه ولی دوربین فوق پیشرفته اون زمان ستاره رو نبینه ایا اسمش دوربینه؟؟!!!!!!!!
    بر اساس چه استدلال و علمی به دوربین اون زمان میگید فوق پیشرفته؟
    واقعا برام عجبیه که بشه به دوربین نگاتیوی Hasselblad 500EL گفت فوق پیشرفته،
    درسته بهترین دوربین زمانه خود بوده که استفاده شده ولی تا امروز روز هم هنوز دوربینی وجود نداره که قابلیت اینو داشته باشه زاویه دید انسان و قدرت فوکوس و تطابق نوری رو داشته باشه
    متاسفانه شما دچار توهم شدید درباره مسائل

بار دیگر نقل قولی رو که در موردش سوال داشتید رو بخونید.اینکه نور بازتابی از سطح ماه به چشم و دوربین میرسه شکی نیست.من در نقل قول گفتم چه چیزی در اطراف ماه وجود داره که نور رو به سمت ماه و فضا نورد و دوربین منعکس کنه و باعث بشه ستاره ها مانند اسمان روزی که در زمین است دیده نشه.همگی قبول داریم که جوی در اطراف ماه وجود نداره.ایا چیز دیگه وجود داره که باعث بشه نتونیم ستاره هارو ببینیم؟!!!!!!!!!!!
    بازم برای چندیم بار که چه کسی گفته ستاره ها توسط چشم انسان دیده نمیشن؟
    ایا سطح ماه نور منعکس نمیکنه؟
    ایا زمین نور منعکس نمیکنه؟
    یا خوده نوری که از خورشید میاد در فضا وجود نداره؟
    Last edited by havzhini; 27-03-2014 at 14:38.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

بازم برای چندیم بار که چه کسی گفته ستاره ها توسط چشم انسان دیده نمیشن؟
    ایا سطح ماه نور منعکس نمیکنه؟
    ایا زمین نور منعکس نمیکنه؟
    یا خوده نوری که از خورشید میاد در فضا وجود نداره؟
    برادر گرامی.اگر فراموش نکرده باشید تاپیک درمورد اینه که ایا انسان رفته به ماه ویا خیر.دوست عزیز من با فضانوردی ملاقات نداشته ام که به من بگوید ایا در کره ماه ستارگان دیده می شوند یا خیر.اما به حکم عقل این سوال به وجود می یاد که چرا تو این عکس هایی که به قول خودشون تو کره ماه رفتند چرا هیچ ستاره ای دیده نمیشه؟
    بله میشه و شما در هنگامی که ماه کامل هست بندرت بتونید حتی با تلسکبهای معمولی ستاره رو در اسمان ببنید
    یک شب پر ستاره رو اگه دقت کرده باشید می بینید که ستاره ها در نقاط مختلف اسمان چشمک می زنند.ستاره ها در مکان های مختلفی در اسمان هستند.اینکه می گویید درخشش ماه کامل باعث میشه ستارگان خوب دیده نشوند.این حرف رو با چه استدلال علمی می گویید؟ماه در نقطه ی معینی از فضا و در مداری معین است و ستارگان هم برای مکان های معین دیگه.اگر درخشش ماه باعث میشه که ستاره ها دیده نشوند که دیگه اون رو نباید گفت ماه باید گفت خورشید دوم.اگه درخشش ماه باعث دیده نشدن ستاره ها بشه باید درخشش اون برد وسیعی از فضا رو بگیره تا ستاره ها دیده نشوند مانند کاری که خورشید می کنه.این حرفتون خیلی غیر علمیه.
    بر اساس چه استدلال و علمی به دوربین اون زمان میگید فوق پیشرفته؟
    واقعا برام عجبیه که بشه به دوربین نگاتیوی Hasselblad 500EL گفت فوق پیشرفته،
    درسته بهترین دوربین زمانه خود بوده که استفاده شده ولی تا امروز روز هم هنوز دوربینی وجود نداره که قابلیت اینو داشته باشه زاویه دید انسان و قدرت فوکوس و تطابق نوری رو داشته باشه
    متاسفانه شما دچار توهم شدید درباره مسائل
    متاسفانه پست هایی که می خوانید جور دیگری تفسیر می کنید.من باز در این نقل قول گفتم که برای اینکه ستاره ها اسمان از روی کره ماه دیده نشوند باید نور درخشانی اطراف ماه را بگیره.ایا این نور درخشان از نظر شما از خورشید میاد و اون باعث میشه ستاره ها دیده نشوند؟!اگه این طوریه ما هم نباید ستاره رو ببینیم ؟!!
    بازم همون سوال تکراری که چه کسی گفته در سطح ماه ستارگان دیده نمیشن؟
    و شما فاصله زمین و اندازه زمین رو با ستاره های دوردست مقایسه میکنید؟به نظر خودتون مقایسه دیده شدن زمین و ستارگان احمقانه نمیاد؟
    تا حالا ایا خوده ماه از سطح زمین در طول روز مشاهده نکردین؟ بهمون دلیلی که ماه ممکنه در طول روز هم قابل دیدن باشه ولی ستارها خیر، زمین هم از سطح ماه قابل دیدن هست
    شما اصلا به محتوای تاپیک توجه نمیکنید.من در پستهایم گفتم که اگه در سحرگاه دقت کرده باشید ماه رو هنگامی که اسمان رو به روشنی میره میشه دید اما نه خیلی واضح مانند انچه که در شب دیده می شود.اگر به قول شما در اطراف ماه نور بسیار درخشانی وجود داره پس نباید زمین در عکس ها به وضوح دیده بشه مانند اتفاقی که در سحرگاه برای ماه در زمین می افته.وبعد گفتم چون فضای درخشانی در اطراف ماه نیست پس باید ستاره هم دیده شود.من کی اندازه کره زمین رو با ستارگان مقایسه کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

متاسفانه یا شما حرفای خودتون رو فراموش میکنید یا مشکل دیگه ای وجود داره چون حرفای اصاا بهم ربط نداره
    کدام عکس خراب شده؟چه اثر نوری بر روی کدام عکس دیده میشه؟چرا از عکسی که صحبت میکنید اینجا قرار نمیدید تا ما هم این اثرات نور رو ببینیم؟
    اتفاقا شما حرف های خودتون رو فراموش می کنید.توجه کنید:
    شما در جایی میگید:
    و دوباره درپست دیگر میگید:
    یکبار میگید اطراف ماه خیلی درخشنده است و در جای دیگر میگید که کی گفته اطراف فضای ماه درخشنده است؟؟!!!!!
    شما گفتین در عکسها نقاط نورانی دیده میشن و من پرسیدن کدام نقاط نورانی حالا میفرمایید اون نقاط نورانی ستاره هستن؟
    شما یکبار میگید چرا ستاره ای در عکس نیست حالا میگید چرا نقطه نورانی ستاره در عکس هست؟
    واقعا حرف شما چیه؟
    باز هم میگم شما پست ها رو اشتباه تفسیر میکنی و فکر نمیکنم مشکل از پست های من باشه.من گفتم در عکس هایی که مثلا فضانوردان رفتند کره ماه تصویر ستاره ای نیست.و در جواب پست یکی از دوستان یک مثالی رو زدم که در ان تلسکوب ها ستارگان بسیار دوردست را نه از طریق نور بلکه از طریق امواجی که با چشم دیده نمی شوند رصد می کنند و سپس رنگ امیزی میکنند که یک نقطه نورانی ممکن است حاصل ستارگان زیادی بوده باشد.این ستارگان چون خیلی دور هستند با چشم حتی در فضای تاریک دیده نمی شوند.اما در مورد ستارگانی که از زمین دیده می شوند باید از کره ماه هم ستارگانی دیده شوند چون فضای درخشانی در اطراف ماه وجود نداره تا مانع از دیدن ستاره ها بشه.البته امیدوارم دوباره موضع خود را تغییر ندهید!
    بهمون دلیلی که ماه ممکنه در طول روز هم قابل دیدن باشه ولی ستارها خیر، زمین هم از سطح ماه قابل دیدن هست
    باید فضای تاریکی باشه تا ستاره ها دیده بشوند و این فضای تاریک زمانی که شامل زمین هم شد شامل ماه هم میشه.
    Last edited by رضاس1000; 27-03-2014 at 15:49.

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

برادر گرامی.اگر فراموش نکرده باشید تاپیک درمورد اینه که ایا انسان رفته به ماه ویا خیر.دوست عزیز من با فضانوردی ملاقات نداشته ام که به من بگوید ایا در کره ماه ستارگان دیده می شوند یا خیر.اما به حکم عقل این سوال به وجود می یاد که چرا تو این عکس هایی که به قول خودشون تو کره ماه رفتند چرا هیچ ستاره ای دیده نمیشه؟
    پس با چه منطق و دلیلی بارها و بارها و بارها در جملاتون میفرمایید در ماه ستاره ای چرا ندیدن؟
    ستاره دیده شده در ماه ولی در نگاتیو دیوربین به دلیل ضعف نگارش عکس با تمام جرییات دیده نمیشن ستاره و با صدها دلیل علمی و منطقی درباره تکنولوژی دوربین عکاسی توضیح داده شد

یک شب پر ستاره رو اگه دقت کرده باشید می بینید که ستاره ها در نقاط مختلف اسمان چشمک می زنند.ستاره ها در مکان های مختلفی در اسمان هستند.اینکه می گویید درخشش ماه کامل باعث میشه ستارگان خوب دیده نشوند.این حرف رو با چه استدلال علمی می گویید؟ماه در نقطه ی معینی از فضا و در مداری معین است و ستارگان هم برای مکان های معین دیگه.اگر درخشش ماه باعث میشه که ستاره ها دیده نشوند که دیگه اون رو نباید گفت ماه باید گفت خورشید دوم.اگه درخشش ماه باعث دیده نشدن ستاره ها بشه باید درخشش اون برد وسیعی از فضا رو بگیره تا ستاره ها دیده نشوند مانند کاری که خورشید می کنه.این حرفتون خیلی غیر علمیه.
    متاسفانه اطلاعات علمی شما بسیار ناقص و ابتدایی هست و درک درستی در مسائل ندارید همین باعث شده ایطور گمراه بشید
    دلیل دیده نشدن ستارگان در روز پراکندگی نور خورشید در فضا نیست بلکه دلیلش شکست نور در محیط جو هست که بازتابش نور خورشید از سطح زمین به مولوکولهای شناور در جو باعث میشه دیگه نوری از سمت ستاره دیده نشه در زمان روز
    برد وسیعی از فضا که میفرمایید اگر از محیط جو خارج بشید در همین برد وسیع میشه ستارگان رو دید حتی با وجود نور خورشید
    اگر با نجوم اشنا باشید برای رسد اسمان معمولا به سمت بیابانها میرن چون حتی نور روشنایی شهر چون در فضای جو پراکنده میشه رسد اسمان مشکل میشه
    حالا نور ماه که سطح زمین وارد میشه که دیگه کاملا مشخص هست چه تاثیری داره و امتحانش هم خیلی راحت هست و در یک شب مهتابی با نگاه کردن به اسمان میشه فهمید چه مقدار از ستارگان دیده میشن در زمانی که ماه در اسمان نیست چه مقدار

من باز در این نقل قول گفتم که برای اینکه ستاره ها اسمان از روی کره ماه دیده نشوند باید نور درخشانی اطراف ماه را بگیره.ایا این نور درخشان از نظر شما از خورشید میاد و اون باعث میشه ستاره ها دیده نشوند؟!اگه این طوریه ما هم نباید ستاره رو ببینیم ؟!!
    منظور شما از ما کی هست؟ ما در زمین یا ما در ماه؟
    بله نوری که وجود داره از سمت خورشید هست و همچین از سمت زمین و همچنین بازتابش خوده سطح ماه
    اصولا هرجسمی که چه توسط چشم ما چه توسط لنز دوربین دیده میشه بواسطه بارتابش نور از سمت جسم به سمت چشم و لنز هست

شما اصلا به محتوای تاپیک توجه نمیکنید.من در پستهایم گفتم که اگه در سحرگاه دقت کرده باشید ماه رو هنگامی که اسمان رو به روشنی میره میشه دید اما نه خیلی واضح مانند انچه که در شب دیده می شود.اگر به قول شما در اطراف ماه نور بسیار درخشانی وجود داره پس نباید زمین در عکس ها به وضوح دیده بشه مانند اتفاقی که در سحرگاه برای ماه در زمین می افته.وبعد گفتم چون فضای درخشانی در اطراف ماه نیست پس باید ستاره هم دیده شود.من کی اندازه کره زمین رو با ستارگان مقایسه کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
    نور اطراف ماه را فراگرفته باشه برای من قابل درک نیست یعنی چه؟
    نور به سطح ماه برخورد میکنه و مثل هر جسم دیگه ای با توجه به جنس سطح نور را با مقدار شکست مشخص بازتاب میده
    شما اگر اشتباه نکنم میفرمایید در اطراف زمین نور وجود داره ولی این حرف مزحک هست
    یک مقدار درباره ماهیت نور و ماهیت جو مطالعه کنید لطفا

اتفاقا شما حرف های خودتون رو فراموش می کنید.توجه کنید:
    شما در جایی میگید:

و دوباره درپست دیگر میگید:

یکبار میگید اطراف ماه خیلی درخشنده است و در جای دیگر میگید که کی گفته اطراف فضای ماه درخشنده است؟؟!!!!!

واقعا حرف شما چیه؟

واقعا شما فرق جمله سوالی و جمله خبری رو نمیتونید تشخیص بدید؟
    در ایراداتی که گرفتیم من 5جمله سوالی در مطالب شما مطرح کردم و جمله سوالی یعنی حرف و عقیده من نیست بلکه برعکس هست که نه تنها جوابی به سوال نمیدید حالا ایراد هم میگرید؟
    حتی نقل قولهایی که کردید هیچ ربطی به هم ندارند و درباره موارد مختلف صحبت شده
    نقل قول اول ناظر فضانورد در سطح ماه مورد بحث بوده نقل قول دوم ناظر از سطح زمین مورد بحث بوده و کاملا موارد مجزا هستن

باز هم میگم شما پست ها رو اشتباه تفسیر میکنی و فکر نمیکنم مشکل از پست های من باشه.من گفتم در عکس هایی که مثلا فضانوردان رفتند کره ماه تصویر ستاره ای نیست.و در جواب پست یکی از دوستان یک مثالی رو زدم که در ان تلسکوب ها ستارگان بسیار دوردست را نه از طریق نور بلکه از طریق امواجی که با چشم دیده نمی شوند رصد می کنند و سپس رنگ امیزی میکنند که یک نقطه نورانی ممکن است حاصل ستارگان زیادی بوده باشد.این ستارگان چون خیلی دور هستند با چشم حتی در فضای تاریک دیده نمی شوند.اما در مورد ستارگانی که از زمین دیده می شوند باید از کره ماه هم ستارگانی دیده شوند چون فضای درخشانی در اطراف ماه وجود نداره تا مانع از دیدن ستاره ها بشه.البته امیدوارم دوباره موضع خود را تغییر ندهید!
    الان من مقایسه تلسکوپ های ماواره بنفش و امثالهوم رو با یک دوربین نگاتیوی 40ساله پیش واقعا متوجه نمیشم
    انتظار داشتید یک دوربین نگاتیوی در 40سال پیش برای شما عکس از اعماق اسمان رو ثبت کنه؟

بازم بهتون توصیه میکنم یک مقدار درباره ماهیت نور و همچین ماهیت جو زمین مطالعه کنید تا اینطور مطالب مزحک درباره فضای تاریک و فضای درخشان ارائه ندید

اگه نباشه جاش خالی می مونه L͠øneWolf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    ۴۱ تریلیون کیلومتری آلفا قنطورس

پيش فرض

اگر ممکن است بگویید اون نور بسیار بالایی که بخشی از عکس را گرفته که مانع دیدن ستاره ها میشود دقیقا منشا ان نور از کجاست؟قاعدتا باید نوری از جانب خورشید باشد.تا اینجا فکر میکنم که با بنده موافقید.لطفا دقت کنید به این نکته:در فضا جوی حداقل در مورد جسمی مانند ماه وجود ندارد.بنابراین نوری که از سمت خورشید به به سمت ماه می اید تحت تاثیر جو قرار نمیگیرد.تا انجا که اطلاع دارم در فضا جوی وجود ندارد چون اگر وجود داشت بنابراین باید فضا روشن دیده می شد و علت اینکه درروز ما از سطح زمین اسمان را ابی میبینیم به خاطر جو زمین است و نه فضای بیرون از ان.حال زمانی که جوی در فضا وجود نداشته باشد ایا دلیلی دارد که فضای اطراف ماه را مانند فضایی که ما از سطح زمین میبینیم روشن ببینیم.مطمئنا اینگونه نیست.وزمانی که اینگونه نیست ایا نباید ستارگان را دید.یکبار دیگر به عکس هایی که از ماه گرفته شده مخصوصا ان عکس هایی که زمین هم دیده می شود نگاه بکنید. شخصی که در روی زمین و زمان شب ان است ستارگان را همراه با ماه میبیند اما چرا دربسیاری از این عکس هایی که از ماه گرفته شده و زمین هم دیده می شود اثری از ستاره نیست.من هرگز نمیگویم عکس های ارسالی تلسکوپ های قدرتمند وفضاپیماهای ناسا دروغ است.می دانید این عکس هایی که گرفته می شود به خاطر فاصله زیادی که با محل تصویر دارند رنگی نیست و وبر اساس اطلاعات دریافتی از سایر امواجی که با چشم دیده نمی شوند تصاویر را رنگ امیزی می کنند.اگر چند تا از این تصاویر رنگ امیزی شده را دیده باشید تصاویری با نقاط نورانی رو مشاهده میکنید.این نقاط نورانی میتواند حاصل چندین ستاره و یا یک ستاره بسیار بسیار بزرگ باشد که تازه انها را در عکس به صورت نقاط نورانی میبینیم.حال چرا درماه نباید ستاره ای دیده شود.ضمنا در جایی فرمودید که علت اثر نور زیاد نور در دوربین عکاسی وجود جو است.از نظر من این کاملا بی معنیه.ایا زمانی که شما دارید از فاصله 2 متری عکس میگیرید جو قابل ملاحظه ای وجود داره که باعث بشود نور درخشان بر لنز دوربین اثر بگذاره و در ماه این تاثیر رو نداشته باشه؟!
    در مورد دوربین ها، این در شب قادر به عکاسی از ستاره ها هستن به خاطر تنظیمات دوربین هست. شما هرگز نمی تونید با دوربینی که برای نور روز تنظیم شده از ستاره ها عکاسی کنید. این ارتباطی به روی ماه بودن یا روی زمین بودن نداره. روی ماه هم دوربینی با چنین تنظیماتی قادر به عکاسی از ستاره ها نیست.

من کاری با اختلاف نور ساطع شده ماه با زمین ندارم.طبق استدلال شما وقتی به خورشید نزدیک میشیم نباید اختلاف قابل ملاحظه ای از نور اون رو نسبت به محلی از سطح زمین که خورشید رو نگاه میکینیم داشته باشیم! لطفا پست های بالا رو با دقت بخونید.
    این استدلال شما صرفا در مورد منابع نور نقطه ای (ستاره های دوردست) صحیح هست، که اون رو با مقیاس قدر ظاهری نمایش می دن. در مورد سطوح روشن، به این دلیل که هر چی به سطح نزدیک می شیم مساحت سطح کمتر می شه، فاصله در روشنایی تاثیر نداره. شما در پنج متری دیوار بایستید یا در یک متری دیوار تغییری در روشنایی مشاهده نمی کنید. وگرنه اگر استدلال شما صحیح بود که ما باید روی زمین نور بیشتری دریافت می کردیم، چون که زمین از روی ماه روشن تر از ماه از روی زمین دیده می شه.

دوست عزیز با نور های مصنوعی مانند لامپ های خودمون هم میشه اثر نور ساخت.اون اثراتی که در عکس ها هستش مال همون پروژکتور ها و تجهیزات هستش.
    بنده متوجه نشدم به کدوم اثر ها اشاره می کنید. توی یک تصویر ممکنه چندین نوع اثر نوری مختلف دیده بشه.
    Last edited by L͠øneWolf; 28-03-2014 at 01:11.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزیزم
    برای عکاسی از ستارگان دور دست به علت کم سو بودن باید شاتر دوربین ساعت ها باز بماند و نور دهی انجام گیرد . در ضمن باید با تجهیزاتی اثر گردش ماه به دور خودش را هم خنسی کرد
    شما به بزرگی خودتون ناسا و آرمسترانگ رو ببخشید که این تجهیزات رو نبردن ماه و شاتر دوربین رو ساعت ها باز نگزاشتند تا نور دهی انجام بگیری
    دوستان من میدونم مشکل جناب رضا1000 چیه .
    ایشون فکر میکنن که ستاره هایی که ما با چشم میتونیم ببینیم الزاما باید در عکس هم وجود داشته باشه.

دوست من رضا1000
    اگر در باره عکاسی نجومی اطلاعاتی کسب کنید متوجه میشوید که عکاسان برای ثبت نور ستارگان دهانه دیافراگم دوربین را ساعت ها باز میگزارند تا نور ستارگان ثبت بشود . از طرفی با تجهیزاتی باید اثر چرخش زمین به دور خودش را هم از بین ببرند .
    به تصویر زیر توجه کنید
    عکاس برای ثبت ستارگان نوردهی برای مدت زمان طولانی رو انجام داده . و ستارگان ثبت شده اند ولی اثر چرخش زمین به دور خود را حذف نکرده است ( به خاطر ثبت یک تصویر هنری تر ) بنابر این ستارگان مانند خط دیده میشوند
    به تصویر زیر دقت کنید
    عکاس در این عکس برای ثبت نور ستارگان علاوه بر نوردهی با زمان مناسب با تجهیزاتی اثرات چرخش زمین به دور خود را هم حذف کرده است . بنابر این ستارگان به درستی ثبت شده است
    بنابر این این رو میخوام بگم که نور ستارگان در عکسی که از سطح ماه گرفته شده ثبت نشده . دلیلش هم اینه که عکاس نوردهی انجام نداده
    Last edited by ps3 killer; 27-03-2014 at 20:48.

8. 4 کاربر از ps3 killer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

سلام.طرفداران پر و پا قرص معتقد به واقعی بودن سفر انسان به کره ماه چه جوابی در مورد حالت عجیب پرچم امریکا دارن؟اون حالت برافراشته پرچم چه دلیلی می تونه داشته باشه؟
    Last edited by رضاس1000; 30-03-2014 at 17:03.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام.طرفداران پر و پا قرص معتقد به واقعی بودن سفر انسان به کره ماه چه جوابی در مورد حالت عجیب پرچم امریکا دارن؟
    سفر آمریکا طرفدار نداره، مثل باقی وقایع یکسری باورش کردن یکسری نه...برای سوالتون هم از اول تاپیک چندین بار مطرح شده و بررسی شده، سرچ کنید

مخالفان و ناباوران این موضوع به نشانه های برجای گداشته شده روی ماه چه پاسخی دارند؟

11. 2 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

سفر آمریکا طرفدار نداره، مثل باقی وقایع یکسری باورش کردن یکسری نه...برای سوالتون هم از اول تاپیک چندین بار مطرح شده و بررسی شده، سرچ کنید

مخالفان و ناباوران این موضوع به نشانه های برجای گداشته شده روی ماه چه پاسخی دارند؟
    من حرفی از امریکا نزدم.بلکه در مورد سفر انسان به ماه صحبت کردم.در ضمن چیزهایی که در تاپیک هست دلیل بر پاسخ قاطع و علمی به این شبهه نیست که با سرچ کردن در تاپیک به جواب رسید.هدف از ایجاد اینچنین سوالاتی همفکری و تبادل نظر با همدیگر است و به هیچ عنوان ضایع کردن همدیگر نباید باشه.نه کسانی که باور ندارن سفر ماه رو انسان های نادونی هستند و نه کسانی که باور دارند.چون هیچ کدوم از ما تو جریان این سفر نبودیم.فکر نمی کنم دادن این پست اشکال داشته باشه.مگر این که مدیر محترم این انجمن از این کار راضی نباشه.البته اگر شما مدیر انجمن هستید و راضی نیستید دیگر پستی در این مورد ارسال نمی کنم.
    Last edited by رضاس1000; 30-03-2014 at 17:26.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •