تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 383 از 903 اولاول ... 283333373379380381382383384385386387393433483883 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,821 به 3,830 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

چند نکته تکراری رو فراموش نکنید دوستانی که ماشینشون بعضی وقتا دیر روشن میشه
    اول بست های باتری رو مخصوصا باری این فصل سرما چک کنید و از تمیز بودن اون ها مطمئن شید . اگه کثیف بود مقداری اب جوش رو ارام بروی بست ها رخته و ان ها رو تمیز کنید
    ماشین خاموش باشه و از محکم شدن اونا اطمینان حاصل کنید
    در مرحله بعد اگه باتری آب و اسید خور دارید اونو چک کنید و اگه خیلی کم داره میتونید با مراجعه به باتری سازی درجه اسید رو کنترل کنید
    سپس ماشین رو با استارت بیشتر و مطمئن تری روشن کنید و چون اگه با یک استارت زدن کوچک روشن و بالافاصله خاموش شه دفه دوم استارت زیادی میخوره تا رو شن شه
    در طول استارت زدن گاز ندین و بعد از روشن شدن بلا فاصله گاز زیادی به ماشین ندین چون به جز احتمال خاموش شدن و خفگی فشاری رو بروی قطعات سرد خودرو میاره
    وقتی میخواید ماشین انژکتوری رو خاموش کنید گاز ندین مثل کاربراتوری نیست و ضرر هم داره
    و برای گرم شدن خودرو در صبح سرد فقط کافیه تا چند دقیقه اول رو با ملایمت بیشتری رانندگی کنید
    (که هم خودون گرم شید حواستون سر جاش باشه و همماشینتون خطر آفرینی نکنه )

2. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مطمئن نیستم ولی اگه دزدگیر کارخونه گذاشته باشهش مثل ماشین های کره ای هست و جالبه اما نه سنسور ضربه داره و نه چیز دیگه ای فقط یه آژیر به قفل مرکزی اضافه کردند
    این رو روی بیشتر ماشین های کیا و هیوندای میبینید
    دور موتور هم برای ماشین های دنده ای 800 دور و تقریبی چسبیده به خط زیر 1 یا 1000 هست
    دقیقا همینطور دوست عزیز فقط یه آژیر وقفل مرکزی داره و تمام .اینم از آپشنهای جدید شرکتهای ما.

4. این کاربر از najee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز بجز اینکه داریم راجع به پراید صحبت می کنیم ا وجه به صحبتهای دوست عزیزمون خدمتتون بگم که ماشین های (ایران) نو معمولا تا به اب بندی کامل نرسند به بهترین بازده خودشون نمی رسند یعنی دقیقا مصرف و شتاب و توان کامل و روانی رو از خود نشون نمی دند مخصوصا پراید با داشتن فنر و فیلر الان فیلیر گیری هم کمک زیادی نمی کنه و از تنظیم در میاد بذارید بعد از چند هزار کیلومتر کارکرد فیلر گیری همراه با تنظیم شمع و هوا و بنزین انجام بدین
    البته این کار در کیلومتر 1500 با سرویس اولیه باید انجام شه که چون هم زوده برا ماشین و هم نمایندگی ها نمیخوان کار کنند اونو به بعد موکول کنید
    و مصرف بالای ماشین رو البته تا 10 و یا 12 در 100 کیلومتر با توجه به شرایط شهری سنگینی خودرو الودگی و بنزین و نوع رانندگی خود شما طبیعی بدونید
    شرایط اب بندی رو البته نه انیکه ارومو پر گاز برونید جری که ماشین شما اصولی و خوب اب بندی شه خیالتون رو راحت می کنه
    اینم بگم که سوزن انژکتور رو تا 30000 هم میگن به اب بندی می رسه
    دوست عزیز سرویس اولیش 1000کیلومتریا1500من فکر میکردم 1000کیلومتر باشه.
    یکی از دوستان گفت ببر پیش مکانیک زودتر نشون بده چون نمایندگی با بیرون فرق نمیکننه گارانتی الکی بازم پولشو میگیرن ازت.آخه یه مشکل دیگه که داره بالای 80کیلومتر فرمونش خیلی میزنه بردم میزون فرمون گفت تنظیم مشکلی نداره ببرتنظیم باد لاستیک بردم باد هر چهار تا چرخ و کردم 35بازم درست نشد گفت بذار واستم تا1000تا بشه ببرم نمایندگی هم مصرف بنزینشو بگم .هم فرمون بگم هم جون وشتاب ماشین تو سربالایی رو بگم هم هم دزدگیر و بگم .راستی من همش دیدم پایین موتور یه مایع سبز رنگی ریخته که وقتی دست زدم دیدم زیاد چرب نیست حس کردم آب رادیات باشه که از درزای موتور انگار بیرون میزنه یبارم رادیاتش کم کرد
    حدود نیم لیتر.
    راستی این فیلر یا فیلیر چیه نشنیده بودم تا بحال؟
    Last edited by najee; 10-12-2013 at 07:53.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

یکی از دوستان گفت ببر پیش مکانیک زودتر نشون بده چون نمایندگی با بیرون فرق نمیکننه گارانتی الکی بازم پولشو میگیرن ازت.آخه یه مشکل دیگه که داره بالای 80کیلومتر فرمونش خیلی میزنه بردم میزون فرمون گفت تنظیم مشکلی نداره ببرتنظیم باد لاستیک بردم باد هر چهار تا چرخ و کردم 35بازم درست نشد گفت بذار واستم تا1000تا بشه ببرم نمایندگی هم مصرف بنزینشو بگم .هم فرمون بگم هم جون وشتاب ماشین تو سربالایی رو بگم هم هم دزدگیر و بگم .راستی من همش دیدم پایین موتور یه مایع سبز رنگی ریخته که وقتی دست زدم دیدم زیاد چرب نیست حس کردم آب رادیات باشه که از درزای موتور انگار بیرون میزنه یبارم رادیاتش کم کرد
    حدود نیم لیتر.
    باد چرخ ها را روی همون 29 تنظیم کنید چون باد زیاد هم لاستیک را مستحلک می کنه هم جلوبندی ضعیفی مثل پراید را نابود می کنه
    در رابطه با فرمون زدن چرخا بالانس نیستن
    شما ببرید که بالانس روکار از تمام چرخ ها بگیره مطمئن باش بالانس نیست چرخ ها
    اون مایع سبز هم آب رادیات هست
    احتمالا زیاد ریختی توی مخزن و سرریز شده چون پراید خیلی حساس هست به این موضوع

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال rouzbeh_ziafati's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام
    دوستان من يه پرايد دست دوم مدل 83 انژكتوري خريدم نزديك به 3 سال ميشه
    اما 2 سالي هست كه يه مشكلي براش پيش اومده ، خواستم اگر تجربش رو داريد راهنمايي بفرماييد كه مشكل از كجاست و براي حلش كجا بايد نشونش بدم
    اين ماشين وقتي كه چند ساعتي خاموش باشه وقتي كه روشنش ميكني حتما بايد چند دقيقه اي گاز بخوره حسابي تا راه بيفته وگرنه خاموش ميكنه در چند دقيقه اول كه روشنش كني اگر گاز ندي ماشين به تكون خوردن مي افته و خاموش ميكنه ، در حال حركت هم باشي ، گاز نخوره يا كم بخوره خاموش ميكنه و بايد پارو روي گاز بزاي تا بعد از چند ثانيه گاز بخوره
    نمي دونم مشكل از چي مي تونه باشه؟ از زمستان هاي اين مشكل حاد ميشه و در هواي گرم خيلي كمتره ، در ضمن اينكه استارت هم كه ميزني ، به ندرت با يه بار استارت زدن و در موارد ديگر 2 تا سه بار بايد استارت زد تا ماشين روشن بشه
    ضمنا ماشين بنزيني مي باشد
    با تشكر

كسي نبود؟ دوستمون گفت از شمعه كه اينطور نيست چون شمع هاش رو عوض كردم ، باطريش هم نو هست تقريبا

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

یه سوال ماشین سمند Ef7من دو روزه زیر برفه که روشن نشده اگه امروز که هوا یکمی خوبه ماشین را روشن کنم مشکلی پیش میاد یا نه؟

10. این کاربر از hamed malekpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

حدود نیم لیتر.
    حتما آب رادیاتور رو از لحاظ نشتی بصورت جدی چک کنید این مایع اب رادیاتور همراه با ضد خه
    لاستیک رو بالانس و بالانس رویچرخ هم ببرید اون اوبه بعد از اون تنظیم فرمون
    برای سرویس اولیه پزاید بین 1000 تا 1500 باید ببرید
    تا گارمتی باطل نشه
    ولی برای تنظیم موتور زوده هنوز

12. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

كسي نبود؟ دوستمون گفت از شمعه كه اينطور نيست چون شمع هاش رو عوض كردم ، باطريش هم نو هست تقريبا
    وایر شمع و برق رسانی کویل
    در ضمن سنسور مپ سنسور اکسیژن هم هست

14. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

یه سوال ماشین سمند Ef7من دو روزه زیر برفه که روشن نشده اگه امروز که هوا یکمی خوبه ماشین را روشن کنم مشکلی پیش میاد یا نه؟
    چه مشکلی منظورتونه
    اگه ضد یخ داره میتونید نسمه رو هم و باتری نگاه بندازین اگه مشکلی نبود روشن کنید و با احتیاط زیاد گاز ندین

16. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه alipencia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام...دوستان مدتیه وقتی با ماشین شتاب میگیرم بعد مثلا میخوام بریدگی دور بزنم وقتی گاز رو ول میکنم و کلاچ میگیرم دور موتور میاد پایین و ماشین خاموش میشه...مشکل از چیه؟پراید 87

18. این کاربر از alipencia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 11 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 11 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •