تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 381 از 421 اولاول ... 281331371377378379380381382383384385391 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,801 به 3,810 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

آخر فروم باز rz21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Old Trafford

پيش فرض

دوستان سلام،
    من حدودا 21 سال دارم و موهام اکثرش سفید هست! خودم خیلی خوشم میاد و تاحالا نشده مثلا به رنگ کردنش فکر کنم با این حال بعضی ها هستند مثلا جلوی یک جمعی که حتی اصلا نمی‌شناسمشون میگن "موهات چرا سفید شده یا موهات هم سفید شده ها!‌" حتی اون روز یک نفر توی دانشگاه این حرف رو به من زد که خیلی کم همدیگه رو می شناسیم! در جواب این گونه افراد باید چی گفت که ساکت بشینند سر جاشون؟
    سوال دوم هم اینه که من وابستگی زیادی به دوستانم دارم و به خاطر برخی شرایط شخصی، به برخی از دوستان نزدیکم وابسته‌ام در حالی که اون‌ها به من وابسته نیستند طبیعتا! به چه شکل وابستگی خودم رو کمتر کنم و سعی کنم بیشتر مستقل باشم؟ مثلا برای خریدن لباس اصلا نمی‌تونم بدون دوستم برم خرید و یا برای دانشگاه رفتن رفیقام که نباشند هیچ تمایلی به رفتن دانشگاه ندارم! پیشاپیش ممنون از پاسختون!

آخر فروم باز mInI_ClockEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

سلام دوستان
    اقا در جواب مبارک باشه چی باید بگیم
    یه مغازه باز کردیم روزی 50 دفعه باید جواب بدیم موندیم دیگه از پسش بر نمیایم

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

دوستان سلام،
    من حدودا 21 سال دارم و موهام اکثرش سفید هست! خودم خیلی خوشم میاد و تاحالا نشده مثلا به رنگ کردنش فکر کنم با این حال بعضی ها هستند مثلا جلوی یک جمعی که حتی اصلا نمی‌شناسمشون میگن "موهات چرا سفید شده یا موهات هم سفید شده ها!‌" حتی اون روز یک نفر توی دانشگاه این حرف رو به من زد که خیلی کم همدیگه رو می شناسیم! در جواب این گونه افراد باید چی گفت که ساکت بشینند سر جاشون؟
    سوال دوم هم اینه که من وابستگی زیادی به دوستانم دارم و به خاطر برخی شرایط شخصی، به برخی از دوستان نزدیکم وابسته‌ام در حالی که اون‌ها به من وابسته نیستند طبیعتا! به چه شکل وابستگی خودم رو کمتر کنم و سعی کنم بیشتر مستقل باشم؟ مثلا برای خریدن لباس اصلا نمی‌تونم بدون دوستم برم خرید و یا برای دانشگاه رفتن رفیقام که نباشند هیچ تمایلی به رفتن دانشگاه ندارم! پیشاپیش ممنون از پاسختون!
    من موه هام جو گندمیه (اخر خودم نفهمیدم داستانش چیه )
    همه بهم میگن پیری

4. این کاربر از mInI_ClockEr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

درود دوستان.
    یک شخصی رو میشناسم شدیدا یک دنده هستن و متاسفانه به سختی حرف قبول میکنن. ولی مشکل اصلی این نیست.
    متاسفانه ایشون فکر میکنن تمام دنیا باهاش دشمن هستن. از همسایه و دوست و آشنا بگیر تا خواهر و برادر و ... . چه طور میتونم به این شخص کمک کنم که از این طرز فکر بیرون بیاد ؟

پیشنهاد مشاوره و ... هم ندید.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

درود دوستان.
    یک شخصی رو میشناسم شدیدا یک دنده هستن و متاسفانه به سختی حرف قبول میکنن. ولی مشکل اصلی این نیست.
    متاسفانه ایشون فکر میکنن تمام دنیا باهاش دشمن هستن. از همسایه و دوست و آشنا بگیر تا خواهر و برادر و ... . چه طور میتونم به این شخص کمک کنم که از این طرز فکر بیرون بیاد ؟

با سلام
    من فکر میکنم شخصیت ایشون دیگه شکل گرفته و تا خودشون نخوان کسی نمیتونه کمک آنچنانی بهشون کنه

7. این کاربر از mInI_ClockEr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دوستان سلام،
    دلایل زیادی برای اینجور گفته ها وجود داره که بستگی به فرد مورد نظر و زمان و شرایط و..خواهد داشت.
    معمولا به دلیل نداشتن موضوع صحبت مناسب ، بیشتر سعی میشه از مواردی که در زندگی خصوصی افراد وجود داره برای استارت صحبت کردن استفاده بشه که این چندان مناسب و محترمانه نیست و به نوعی دخالت در امور شخصی محسوب میشه.

اگر افرادی که در این مورد خاص موهای شما صحبت میکنند، از نزدیکان و دوستان و آشنایان و کلا کسانی هستند که رودربایستی خاصی با آنها ندارید، خیلی راحت و البته محترمانه تذکر بدید که علاقه ای به صحبت کردن در این مورد ندارید و ترجیح میدین که موضوع بحث عوض بشه.
    از اونها درخواست کنید که وارد مسائل شخصی زندگی شما نشده و به حریم خصوصی احترام بگذارند.

توجه کنید که ما شرقی ها خیلی بیش از اندازه در موارد اینچنینی صبوری به خرج میدیم که کار صحیحی نیست و بطور غیر مستقیم به دیگران اجازه دادیم تا هرطور که دوست داشتن وارد حریم خصوصی ما بشن.
    بقول معروف یک " نه " بگو و خودت را خلاص بکن.

اگر غریبه ها و کسانی بودن که تازه آشنا شدید، بهترین کار بی توجهی به صحبت آنها و وانمود کردن به نشنیدن گفته آنها است، که اگر آدم فهمیده ای باشن متوجه رفتار زشت خود شده و ادامه نخواهند داد و اگر هم غرض خاصی داشته باشن، با دیدن بی اعتنایی شما، سرد شده و دیگه ادامه نمیدن.
    سعی کنید روی این موضوع حساس نباشید تا بهانه ای دست دیگران بدید.
    من هم سالها قبل نسبت به یکسری موارد خیلی حساسیت داشتم اما کم کم خودم را عادت دادم که بی توجه باشم و به این جور موارد اهمیت ندم که تنها نتیجه آن آزار و اذیت خودم میشد.

سلام دوستان
    اقا در جواب مبارک باشه چی باید بگیم
    یه مغازه باز کردیم روزی 50 دفعه باید جواب بدیم موندیم دیگه از پسش بر نمیایم

مرسی، ممنون، تشکر....

از همین نوع لغات کامل و مختصر مفید بگید کافیه و دیگه نیازی به پاسخ طولانی و مفصل نیست، حتی یک حرکت و اشاره با سر به علامت تایید تبریک آنها هم کافیه.
    معمولا تبریکات اصلی را نزدیکان میگن که اونها هم جواب گرفتن، بقیه هم در پاسخ تبریک خود ، همین نوع جوابها را میگیرن،

درود دوستان.

افراد بزرگسال اکثرا شخصیت خودشون را ساختن و تغییر این شخصیت چندان ساده نیست، بنابراین اگر قصد مراجعه به مشاور ندارید، بهترین کار همین بی توجهی هست تا طرف بفهمه که طرز فکرش خیلی اشتباه و بی معنی هست و خریداری نداره.

این نوع رفتاری که در این فرد و افراد مشابه اون دیده میشه فرمی از اختلال رفتاری " پارانوئید " هست که همه را بد و دشمن میداند و حرفهای همه را اشتباه و نادرست و... حساب میکنه و فقط و فقط حرف و طرز فکر خودش درست و بجا است.

حقیقت اینکه درمان اینجور افراد از عهده من و شما خارج هست و باید فقط به همان روانشناس مراجعه بکنه و روان درمانی بشه، بخصوص تا زمانی که خودش قصد درمان نداشته باشه امکان کمک کردن به این شخص وجود نداره.

تنها توصیه ای که میتونم بکنم و قبلا خودم در برخورد با یکی از این افراد انجام دادم، ( که البته کار بسیار بسیار سختی هست) ترغیب و تشویق اون به دیدن زوایا و بخشهای مثبت دیگه یک گفته، رفتار، اتفاق ، حالت، فکر و..و..و.. هست ( در واقع سعی در نشان دادن همان نیمه پر لیوان ) تا شاید در دراز مدت( که معلوم نیست چقدر طول بکشه) کم کم تغییراتی در نحوه فکر و رفتار این شخص بوجود بیاد.

البته قبل از هرچیز باید دارای اعصابی واقعا قوی و فولادین باشید چون لجبازی های این افراد دست کمی از رفتارهای کودکانه نداره که در ابعاد بسیار بزرگتری رخ میده و برای هر مسئله ای، یک حرف و بهانه واهی میتراشن و دلایلی میارن که عملا گاهی آدم نمیدونه چطوری باید به طرف حالی بکنه که اشتباه میکنه؟!

یک حکایت طنز که با تمام خنده دار بودن به نوعی همین مورد را نشان میده:

دو مرد داخل کوپه یک قطار نشسته بودن، یکی از مردها داشت یک کتاب میخوند و هر صفحه ای که از کتاب را میخواند، پاره میکرد و از پنجره قطار در حال حرکت بیرون میانداخت.
    مرد دومی مدتی نگاه کرد و دیگه نتونست جلوی تعجب خودش را بگیره و پرسید:
    ببخشید ، چرا ورقهای کتاب را بعد از خواندن پاره میکنین و دور میندازید؟!
    مرد اول جواب داد:
    برای اینکه با این کار، تمام شیرها و پلنگهای داخل کوپه فرار میکنن و ما در امنیت خواهیم بود !!!
    مرد دوم با حیرت و تعجب بیشتر گفت:
    ولی اینجا که هیچ شیر و پلنگی وجود نداره..!!
    و مرد اول با لبخندی حاکی از پیروزی و قیافه حق بجانب گفت:
    و همین نشان میده که کار من چقدر تاثیر مثبت داشته...!!!

Last edited by camaro lt; 29-04-2016 at 14:41.

9. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

مرسی، ممنون، تشکر....

از همین نوع لغات کامل و مختصر مفید بگید کافیه و دیگه نیازی به پاسخ طولانی و مفصل نیست، حتی یک حرکت و اشاره با سر به علامت تایید تبریک آنها هم کافیه.
    معمولا تبریکات اصلی را نزدیکان میگن که اونها هم جواب گرفتن، بقیه هم در پاسخ تبریک خود ، همین نوع جوابها را میگیرن،

باسلام میشه بیشتر توضیح بدین

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

باسلام میشه بیشتر توضیح بدین
    اگر افراد درجه اول خانواده و نزدیکانی که خیلی با اونها مراوده دارید، تبریک بگن، باید مطابق با شان و درجه ارتباطی که با هرکس دارید جواب بدید، مثلا اگر با عمو، پسر عمو، یا خانواده دایی خودتان مرتبا رفت و آمد دارید و خیلی بهم نزدیک هستین، تعارفات معمول و رایج در اینجور مواقع انجام میشه که در ازای تبریک گفتن اونها، شما هم متقابلا در همان سطح تشکر میکنید و مسلما اونها فقط یکبار تبریک میگن و دیگه هربار مرتب و به همان صورت اول مفصل و با کلی تعارفات تبریک نمیگن و شما هم مجبور نیستی دوباره همه حرفها را از نو بگی.

اما افراد معمولی غیر فامیل مثل همسایه، دوستان معمولی، همکارها، رهگذرهای نچندان آشنا و... یک تبریک ساده میگن و شما هم در همین اندازه تشکر میکنید.
    مثال :
    آقا حمید، شنیدم فروشگاه جدید افتتاح کردی، تبریک میگم، امیدوارم کار بگیره و موفق باشی
    شما: ممنونم، شما هم موفق باشید.
    Last edited by camaro lt; 29-04-2016 at 20:39.

12. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

دوستان سلام
    من یک سوال یا در واقع یک مشکل دارم که خوشحال میشم تا حد امکان کمکم کنید.نامزدم یه رفیق داره بنام هادی دوست دختر ایشون هرازگاهی ب نامزدم پیام میده.. البته اینم بگم ک نامزدم پایبند اخلاقیات هستن و من بهشون اعتماد کامل دارم و هروقت مورد مذکوری پیش بیاد منو در جریان میذاره...میخواستم با راهکارهایی ک شما دوستان ارائه میدید نحوه برخورد با اون خانوم رو بدونم که دیگه جرات نکنه ب نامزدم پیام بده...ضمنن نامزدم چندبار همراه دوستشون اون خانوم رو ملاقات کرده ومیگن که صورت خوبی نداره مستقیما بهش بگه مزاحم نشه

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

دوستان سلام
    من یک سوال یا در واقع یک مشکل دارم که خوشحال میشم تا حد امکان کمکم کنید.نامزدم یه رفیق داره بنام هادی دوست دختر ایشون هرازگاهی ب نامزدم پیام میده.. البته اینم بگم ک نامزدم پایبند اخلاقیات هستن و من بهشون اعتماد کامل دارم و هروقت مورد مذکوری پیش بیاد منو در جریان میذاره...میخواستم با راهکارهایی ک شما دوستان ارائه میدید نحوه برخورد با اون خانوم رو بدونم که دیگه جرات نکنه ب نامزدم پیام بده...ضمنن نامزدم چندبار همراه دوستشون اون خانوم رو ملاقات کرده ومیگن که صورت خوبی نداره مستقیما بهش بگه مزاحم نشه
    سلام بهترین راه برخورد با هر نوع مزاحمی عدم پاسخ و کم محلی هست. فردی که میگید چه با قصد و چه بدون قصد این کارو انجام بده با پاسخ ندادن از سوی طرف مقابلش قانع خواهد شد که دیگه ادامه نده. پس به دنبال اقدامی نباشید که ممکن باشه کدورتی بینتون ایجاد کنه. منظورم بین نامزدتون و دوستش هست یعنی تا حد امکان این موضوع باز نشه.
    با توجه به اینکه خود نامزدتون هم از این مورد ناراضی هست بنابراین راهکار اضافه ی دیگه ای نیاز نیست.

15. این کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •