تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 38 از 91 اولاول ... 283435363738394041424888 ... آخرآخر
نمايش نتايج 371 به 380 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

مرسی از جواب دوستان...

راستش من خیلی اطلاع از اینکه این سیستم تو چه دسته هایی طبقه بندی میشه ندارم...جایی خوندم که با اسم Home System Mini Hi Fi طبقه بندی کرده.
    سیستم کاملن ارجینال هست...من این سیستم رو از نمایندگی خود پایونیر از کوالالامپور مالزی خریداری کردم. کیفیت صدا فوق العاده استو هنوز برگه گارانتیش با شماره سریالش رو که دیگه الان تموم شده مهلتش رو دارم.

البته اونجا به من پیشنهاد شد اگه کیفیت صدای خوب میخوام سراغ برند پایونیر برم ( حتی خیلی از کارکنان نمایندگیهای سونی و جی وی سی ). میگفتن پایونیر تو صدا یه مرحله از بقیه برندها بالاتره و تو انتخابش شک نکن.
    من هم صدای این مدل رو شنیدم و تا اون جایی که یادمه صدای خوبی داره. به هر حال اگه قصد فروش داشتید یه قیمت بفرمایید من به همچین چیزی احتیاج دارم. موفق باشید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

مرسی از جواب دوستان...

راستش من خیلی اطلاع از اینکه این سیستم تو چه دسته هایی طبقه بندی میشه ندارم...جایی خوندم که با اسم Home System Mini Hi Fi طبقه بندی کرده.
    سیستم کاملن ارجینال هست...من این سیستم رو از نمایندگی خود پایونیر از کوالالامپور مالزی خریداری کردم. کیفیت صدا فوق العاده استو هنوز برگه گارانتیش با شماره سریالش رو که دیگه الان تموم شده مهلتش رو دارم.

البته اونجا به من پیشنهاد شد اگه کیفیت صدای خوب میخوام سراغ برند پایونیر برم ( حتی خیلی از کارکنان نمایندگیهای سونی و جی وی سی ). میگفتن پایونیر تو صدا یه مرحله از بقیه برندها بالاتره و تو انتخابش شک نکن.
    بابک جان با 100 یا 200 تومن الان قاقا لی لی دست کسی نمیدن و مشکلی هم از شما حل نمیکنه بهتره بزاری تو جعبه ش و بزاریش یه گوشه بعدها به دردت میخوره یا اگر اصرار به فروش داری تو جمعه بازار همشهری آگهی کن یه روزه ازت میخرن.

دیروز رفتم فرچه مسواک برقی بخرم دونه ای 18 هزار تومن بعد این سیستم 150 تومن !!!!!!!!!!!!!!

از فکر فروش بیا بیرون عزیز

3. 3 کاربر از harmankardon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

دوستان یه سوالی برام پیش اومده که هنوز جواب منطقی براش پیدا نکردم البته سوال خب یکم قدیمی هست و اونم اینه که چرا نمیشه از یه اسپیکر کوچیک مثلا 12 سانتی با کیفیت و فول رنج ماشین برای خونه استفاده کرد؟ خیلی راحت میشه پارامتر هاشو از روی جعبش بررسی کرد و بعد براش یه باکس مناسب به حالت بوک شلف یا بهتر از اون فلور استندینگ ساخت.قیمتش هم خیلی خیلی مقرون به صرفه تر از گزینه هایی هست که ما اان تو ایران جلومون داریم مثلا مارک mtx که امریکاییه سایز های کوچیکش جفتی حدودا 50 تومن هستند و بسیار زیبا هستند .از مارک های غولی که میشه استفاده کرد ممفیس هم میشه اشاره کرد که گرونتره و بلندگوهاش کامل سیاهه و خیلی زیبا میشه ست کرد با یه روکش طرح چوب سرخ!! البته میدونم که قضیه اهم رو معمولا اشاره میکنن ولی کار نشد نداره اونم در diy !! با سری یا موازی کردن یا حتی استفاده از یه امپ مختص این اسپیکر ها میشه روشنشون کرد. بعضی جاها هم گفته شده که اینا برای محیط ماشین ساخته شدن که اصلا نمیگیرم یعنی چی این حرف .ما که نمیخوایم بلندگو رو همونجوری رو زمین ول کنیم که ! داریم میگیم براش باکس مناسب میسازیم اونم با نرم افزار .بعدهم چون این باندها برای محیط ماشین ساخته شدن یه مزیت دیگه ای که دارن مقاومت اونها نسبت به گرد و خاک و شوک ها ی الکتریکی و حتی بعضی موارد اب هستش.من که خیلی رفته تو مخم یه جفت ممفیس 10 سانتی بگیرم ... همین الان روی طاغچه (طاقچه؟!) پژو 405 یه جفت باند پایونییر گرد 15سانتی وصله که حدودا ماله 16 سال پیشه..یه عمره افتاب میخوره تو سرش و حتی یه بار اب هم ریخته رو یکیش و الان کلی هم خاک داره روش ولی باورتون نمیشه صداش بقدری شفاف و قشنگه که من بعضی وقتها تا یه اهنگ دان میکنم دل تو دلم نیست برم با اون گوش کنم. بهش حتی امپلی هم وصل نیست.

5. 3 کاربر از seido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

ممنون از جوابا...

با این قیمتها منم با گفته ی harmankardon عزیز موافقم...حیفم میاد با این قیمتها بفروشمش...بسته بندیش میکنم میزارمش یه گوشه ای

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان یه سوالی برام پیش اومده که هنوز جواب منطقی براش پیدا نکردم البته سوال خب یکم قدیمی هست و اونم اینه که چرا نمیشه از یه اسپیکر کوچیک مثلا 12 سانتی با کیفیت و فول رنج ماشین برای خونه استفاده کرد؟ خیلی راحت میشه پارامتر هاشو از روی جعبش بررسی کرد و بعد براش یه باکس مناسب به حالت بوک شلف یا بهتر از اون فلور استندینگ ساخت.قیمتش هم خیلی خیلی مقرون به صرفه تر از گزینه هایی هست که ما اان تو ایران جلومون داریم مثلا مارک mtx که امریکاییه سایز های کوچیکش جفتی حدودا 50 تومن هستند و بسیار زیبا هستند .از مارک های غولی که میشه استفاده کرد ممفیس هم میشه اشاره کرد که گرونتره و بلندگوهاش کامل سیاهه و خیلی زیبا میشه ست کرد با یه روکش طرح چوب سرخ!! البته میدونم که قضیه اهم رو معمولا اشاره میکنن ولی کار نشد نداره اونم در diy !! با سری یا موازی کردن یا حتی استفاده از یه امپ مختص این اسپیکر ها میشه روشنشون کرد. بعضی جاها هم گفته شده که اینا برای محیط ماشین ساخته شدن که اصلا نمیگیرم یعنی چی این حرف .ما که نمیخوایم بلندگو رو همونجوری رو زمین ول کنیم که ! داریم میگیم براش باکس مناسب میسازیم اونم با نرم افزار .بعدهم چون این باندها برای محیط ماشین ساخته شدن یه مزیت دیگه ای که دارن مقاومت اونها نسبت به گرد و خاک و شوک ها ی الکتریکی و حتی بعضی موارد اب هستش.من که خیلی رفته تو مخم یه جفت ممفیس 10 سانتی بگیرم ... همین الان روی طاغچه (طاقچه؟!) پژو 405 یه جفت باند پایونییر گرد 15سانتی وصله که حدودا ماله 16 سال پیشه..یه عمره افتاب میخوره تو سرش و حتی یه بار اب هم ریخته رو یکیش و الان کلی هم خاک داره روش ولی باورتون نمیشه صداش بقدری شفاف و قشنگه که من بعضی وقتها تا یه اهنگ دان میکنم دل تو دلم نیست برم با اون گوش کنم. بهش حتی امپلی هم وصل نیست.

ممنون از سوالی خوبی که پرسیدی... شاید سوال خیلی ها باشه... یه مواردی هست که مارو از اسپیکرهای ماشین دور میکنه من بصورت طوطی وار میگم اگه نیاز بود بگید که توضیح بیشتر بدم (شاید مواردی باشه که من ندونم چون دنبال اسپیکر ماشین نبودم که عمیق تر مطالعه کنم روشون)

اول باید بگم که میتونید استفاده کنید ولی نباید انتظار نتایج طلایی داشته باشید

• اکثر اسپیکرهای ماشین با استانداردهای های-فای مطابقت کمی دارند. یه بلندگو که برای های-فای طراحی و ساخته شده، بسیار تکیه داره بر پارامترهای الکتریکی-مکانیکی که باید باکس مخصوصش ساخته بشه ولی در اسپیکرهای ماشین، این اسپیکرها برای فضاهای بسته (صندوق عقب/درب ها) طراحی شده و با باکس ها زیادی تطابق ندارند.
    • اسپیکرهای خودرو ساندفیلد یا ساند استیج محدودی دارند که برای فضای کوچک اکوستیک داخل خودرو (داخل یه ماشین سدان چند متر مربعه؟!) طراحی شده، اگه در یه ساختار باکس داخل منزل استفاده بشه شما نزدیکترین ساند استیج ممکن رو خواهید داشت و باید خیلی به اسپیکرها نزدیک بشید تا بتونید ساند استیج مناسبی بگیرید (یه نقص به حساب میاد در های-فای... ما در های-فای سانداستیج وسیع تر رو برتر میدونیم غالبا)
    • بسیاری از (نه همه) اسپیکرهای اتومبیل برای کانفیگورشین OB (Open Baffle) طراحی شده اند و OTs بالایی دارند که اگر هم بخوایم با در نظر گرفتن تمام معایب ازشون در های-فای استفاده کنیم، باید کانفیگ مناسب رو فراهم کنیم.
    • اکثر اسپیکرهای ماشین به دلیل فضای اکوستیک بسته اتومبیل طوری طراحی شده اند که low end خیلی خوبی نداشته باشند، یعنی فرکانس های پایین خیلی مدنظر نبوده، پس اگه در باکس ازشون استفاده کنیم این اسپیکرها خیلی دیرتر از اون چیزی که باید CutOff می کنند. (نقص به حساب میاد)
    • اسپیکرهای اتومبیل به دلیل جلوگیری از ویبرشین زیاد (که آزاردهنده خواهد بود) دارای کورس حرکت دیافراگم کمتری نسبت به بلندگوهای های-فای خواهند بود و ازینرو دارای Xmax کمتری هستند (میزان کورس حرکت دیافراگم از حالت استراحت تا پیک حرکت) و این از کیفیت کم میکنه چون دیافراگم باید در کورس کمتری فرکانس مورد نظر رو ایجاد کنه و در نتیجه تداخل فرکانسی پیش میاد همچنین ظرفیت تبادیل ترمودینامیکی کویل هم کاهش پیدا میکنه ازینرو در اسپیکرهای اتومبیل بیشتر از کویل تخت بجای گرد استفاده می کنند.

با این همه منکر نمیشم که میشود از یونیت های مناسب صدای خوب هم گرفت ولی حقیقتا چه اجباری به استفاده از بلندگوی ماشین در منزل هست؟ هرکدوم برای یه application خاصی طراحی شدن. البته خیلی از ساب ها میتونن در باکس مناسبی که براشون تعبیه میشه، کارایی خوبی داشته باشند ولی من بغیر از ساب ها موارد دیگه رو نمی پسندم که نظر شخصی منه. (TS ساب ها معمولا روی جعبه یا توی کاتالوگشون درج میشه که برای ساخت باکس میشه استفاده کرد)
    یه توصیه: میتونید از اسپیکرهای ماشین در منزل صدایی خوبی بگیرید، راز موفقیت در داشتن اتاق کوچکه!! یه اتاق 3 متری! (صرفا جهت مزاح)

8. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

مطالب زیادی درباره فول رنج فیلیپس اینجا نوشته شد. چند پروژه اجرا شد، نتایج نسبت به هزینه ای که شده بود واقعا عالی بود. این فول رنج میتونه ترکیب مناسبی با یه آمپلی فایر لامپی سینگل کم وات باشه. دوستی که این فول رنج هارو در اختیارمون قرار داد، در واقع لطف کرده بودند و با منّت اینارو بمن دادند. چندیدن جفت برای دوستان گرفتم و بهشون دادم و فقط دو جفت دیگه مونده که اونم برای یکی از دوستان از گرگان و یکی از دوستان دیگه در تهرانه که باید بهشون تحویل بشه، متاسفانه باید این خبر بد رو بدم که دوستی که این فول رنج هارو بمن داده بود، دیگه تمایلی نداره که اینکارو ادامه بده و در واقع فکر میکنه به تعداد کافی اینکارو کرده، و متاسفانه دیگه این فول رنج ها در دسترس ما نیست حیف شد... همین تعداد هم رو حساب دوستی که با ایشون داشتم بهم دادند وگرنه به هیچ عنوان به شخص دیگه ای نفروخته بودند و نخواهند فروخت به گفته خودشون... شانس دوستانی بود که به موقع بهم اطلاع دادن... یکی از بهترین فول رنج های 5 اینچ که تابحال تولید شده رو صاحب شدند با قیمتی بسیار مناسب. البته همه دوستان اقدام به ساخت نکردند، با مطالب بیشتر درباره طرح هایی که میشه ساخت همچنان ادامه میدیم...

10. این کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه janajana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    پارسیان پهناور

پيش فرض

درود به همه دوستان... امروز رفتم بازار تا ببینم چه چیز مشابه ای رو میشه بجای هوزن گذاشت که البته klipsch گرامی کار رو برای ما خیلی راحت تر کرد... یکی از دوستان یه پیشنهادی به من داد که قابل بحث هستش... گفت که چرا بجای هورن که گرد هستش بصورت مستطیل استفاده نمیکنی و دلیلهایی هم داشت که میگفت از مستطیل هم میتونی صدای خیلی خوبی بگیری.. اگه بشه بجای هورن گرد از مستطیل هم استفاده کنیم که به نظر من خیلی دقیق تر میشه. چون هر اندازه و انحنایی رو که بخوای رو میتونی بهش بدی... البته یکی دیگه از دوستا که تاکید داشت بجای هورن گرد از مستطیل استفاده بشه....
    حال منتظر نظر دوستان هستم .....

12. 2 کاربر از janajana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه janajana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    پارسیان پهناور

پيش فرض

بخوای با ورق آلومینیوم بسازی و بهش شکل بدی خیلی عالی در میاد و در ضمن خیلی هم دقیق تر میشه ... در ضمن لینک زیر مراحل ساخت یه هورن رو با چوب گذاشته که فوق العادست....
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

14. 2 کاربر از janajana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

درود به همه دوستان... امروز رفتم بازار تا ببینم چه چیز مشابه ای رو میشه بجای هوزن گذاشت که البته klipsch گرامی کار رو برای ما خیلی راحت تر کرد... یکی از دوستان یه پیشنهادی به من داد که قابل بحث هستش... گفت که چرا بجای هورن که گرد هستش بصورت مستطیل استفاده نمیکنی و دلیلهایی هم داشت که میگفت از مستطیل هم میتونی صدای خیلی خوبی بگیری.. اگه بشه بجای هورن گرد از مستطیل هم استفاده کنیم که به نظر من خیلی دقیق تر میشه. چون هر اندازه و انحنایی رو که بخوای رو میتونی بهش بدی... البته یکی دیگه از دوستا که تاکید داشت بجای هورن گرد از مستطیل استفاده بشه....
    حال منتظر نظر دوستان هستم .....

سلام
    ببینید هورن ها سه نوع مختلف دارند، مربع،مستطیل، دایره... بهترین نوع بدون هیچ شکی هورن های دایره ای شکل (گرد) هستند این نظر شخصی من نیست، اگه شما تئوری هورن هارو مطالعه کنید می بینید که هورن های گرد کمترین خطا رو دارند و بهترین حالت رو پیش میارند. هورن ها کانالهای انتقال صدا هستند که صدارو فوکاس می کنند طبق زاویه و flare که نیاز هست. خیلی مشخصه که یه هورن مربع یا مستطیل کناره های بیشتری داره پس اتلاف بیشتری هم داره. یه هورن دایره ای هیچ corner و گوشه ای نداره اگه شما تئوری هورن ها که مبحث بسیار گسترده ایه و در واقع یه رشته تخصصی مربوط به "فیزیک صدا" میشه رو عمیقا مطالعه کنید، میتونید کاملا حرف منو درک کنید. هورن ها بغیر از شکلی که دارند (سه حالت اصلی که گفتم) از نظر ساختار و جئومتری و شماتیک داخلی دارای انواع مختلف هستند که عبارتند از:

Exponential
    Tractrix
    Spherical
    Fastrac
    Conical
    Bi-radial
    ...
    ..
    .

در حال حاضر نوع Tractrix و Spherical پر طرفدارترین هورن ها بین دوستداران های-فای هستند. اکثر کمپانی های سازنده بلندگوهای هورن از این مدلها استفاده می کنند. من نظر خودم روی Tractrixــه... بلندگوهای اوانگارد و سزارو و Oris از این متد استفاده می کنند. حالا مساله اینه که شما هم میتونید هورن Tranctrix گرد درست کنید هم مستطیل (مربعی کلا زیاد مرسوم نیست چون ما نیاز داریم صدا در خط افق به سمت شونده پخش بشه نه بصورت عمودی که یه بخشیش میخوره به سقف!)
    دوست عزیز اینم گوشزد کنم که صرف اینکه یه چیزی باشه که شکل قیف باشه و شما بزارید جلوی بلندگو و تصور کنید که تمام شد! این دیگه هورنه... اینجوری نیست. هورن ها باید طراحی دقیقی داشته باشند، cutoff فرکانسی دقیق باشه. flare دقیقی طراحی بشه. طول و عرض و عمق به توجه به نیاز فرکانسی طراحی بشه. هورن های گرد یه کلاس خاصی دارند، بلندگوهایی که هورن گرد دارند بسیار گرونقیمت و لاکچری هستند، واسه همین من علاقه داشتم که هورن گرد Tractrix بسازم که ساختم. الان هورنی که ساختم از نظر ساختاری (طول و عرض و عمق و فلر و ...) دقیقا مشابه Oris 250 Horn هست که قیمت بسیار بالایی داره. من هورن رو با هزینه بسیار منطقی ساختم. نتیجه حقیقتا خارق العاده شده. البته منکر این نمیشم که هورن های مستطیلی tractrix هم فوق العاده هستند و نمیشه فرقی گذاشت، اگه دقیق طراحی و ساخته بشن واقعا عالی هستند. ولی شما فکر نکنید که ساخت هورن مستطیل چوبی هم خیلی ارزونتر از ساخت هورن گرد میشه! چه بسا گرونتر هم بشه. ببینید من دقیق محاسبه رو کاغذ نکردم ولی چیزی که شما برای فول رنج فیلیپس نیاز داری یا هورن گردیه که من ساختم که به نظر من ارزش بیشتری داره چون بسیار کمه به دلیل گرون بودن، یا هورن ترکتریکس مستطیلی که طبق تخمین من اگه کات اف فرکانسی 220 هرتز رو داشته باشه ابعادش میشه حدود 60 سانت عرض در 40 سانت ارتفاع در 30 سانت عمق خواهد بود که البته نسبت ارتفاع به عرض رو میشه تغییر داد طبق فرمولی مشخص... مثلا ارتفاع زیاد بشه عرض کم میشه و بالعکس... خیلی بزرگ میشه. ولی میشه ساخت و نتیجه شکی توش نیست، محاسبات دقیق انجام میشه و طبق محاسبات نتیجه میگیرید. البته این با کات اف فرکانسی 220 هرتزه. اگه فرکانس بره بالا هورن کوچکتر میشه. مثلا بره رو 800 شاید یک سوم این سایز بشه!!!

حالا شما تصمیم بگیر چی میخوای بسازی... فول رنج، دو راهه... سه راهه... تا من پیشنهاد بدم. زیاد به حرف دوستانی که بدون اطلاعات تخصصی صرفا از روی شنیده ها و دیده های مبهم چیزی رو میگن توجه نکنید. صدا محاسبات دقیق میخواد.

بخوای با ورق آلومینیوم بسازی و بهش شکل بدی خیلی عالی در میاد و در ضمن خیلی هم دقیق تر میشه ... در ضمن لینک زیر مراحل ساخت یه هورن رو با چوب گذاشته که فوق العادست....
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بله ولتی اودیو رو دیدم. کاملا با توپولوژی این طرح عالی که الهام گرفته شده از Klipsch هست آشنا هستم. Greg (سازنده این بلندگوها) هم از دوستان عزیزمون در فروم Klipsch هست... شما مطمئن باش هرجا در نت مطلبی درباره هورن باشه حتما ردپایی از من اونجا هست و حتما قبلا بهش سر زدم الان میخوای یک صفحه لینک بدم درباره هورن مطالعه کنید؟!
    Last edited by klipsch; 17-06-2012 at 23:55.

16. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

خیلی خوشحالم که می بینم هر روز دوستان بیشتری علاقمند میشن به بحث در مورد های-فای... اخیرا هم دوستان بیشتری علاقمندی نشون میدن به مطالب مرتبط با هورن ها. کمپانی Klipsch یکی از اولین و بزرگترین کمپانی هایی بود که اقدام به طراحی و ساخت بلندگوهای هورن با حساسیت بالا کرد. اولین محصول کمپانی Klipsch بلندگوی Klipschorn معروف بود که پس از گذشت بیش از 60 سال همچنان به تولیدش ادامه داده است. این بلندگو 1946 ارائه شد، یکسال پس از پایان جنگ جهانی دوم. البته کمپانی های دیگه مثل JBL, Peavey, Altec Lansing, Electro Voice و کمپانی دیگری هم بودند که محصولاتی رو تولید کردند و هیچ کدام از این کمپانی ها هیچ محصولی ندارند که از سالهای دور همچنان به تولید آن ادامه داده باشند... یعنی بسیاری از محصولات کمپانی های دیگه در دوره خودشون خوب بودند و مورد توجه قرار گرفتند ولی نه اونقدر خوب که به تولیدش ادامه بدند... در واقع مثل بلندگوهای سری Heritage از کمپانی Klipsch محصولات legend نبودند که انقدر مورد توجه و استقبال قرار بگیرند که پس از گذشت بیش از 60 سال هنوز در خط تولید قرار دارد. در واقع میشه گفت بلندگوی Klipschorn تنها بلندگوی تاریخ صداست که بیش از 60 سال بلاانقطاع تولید شده است... میتونید عبارت " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " جستجو کنید و نتیجه رو ببینید. محصولات دیگه این کمپانی Cornwall, La Scala, La Belle, Forte, Heresy و چند مدل دیگه بود. مدلهای Cornwall, La Scala, Heresy همچنان در خط تولید هستند. این مدل یکی از محبوب ترین مدلها از سری Heritage می باشد که اولین بار در 1959 عرضه شد. وقتی در 1990 تولید این مدل متوقف شد باعث نارضایتی مصرف کنندگان شد که منتج به ایجاد کمپینی برای جمع آوری امضاء و درخواست برای برگرداندن این مدل به چرخه تولید شد که خوشبختانه کمپانی مدل جدید آنرا با عنوان Cornwall III عرضه کرد که همچنان در حال تولید است.

از اونجایی که امکان خرید این بلندگوها از امریکا نیست به دلیل وزن و سایز غیر استاندارد از نظر پستی و هزینه زیادی که داره، خرید قطعات اصلی و ساخت جعبه در ایران میتونه نتیجه عالی بده. سخت ترین مدل که قابل ساخته مدل Klipschorn هست که حقیقتا پیچیدگی های زیادی داره، زوایای مختلف داره که دقت زیادی میخواد. همونطور که حتما مشاهده کردید من حتی یکی از مدلهای هورن Fostex رو هم ساختم که تصاویرش در صفحات قبل موجوده ولی ساخت هورن به پیچیدگی Klipschorn به هیچ عنوان قابل قیاس با پروژه های دیگه نیست. ابعاد بزرگ، زوایای زیاد، نیاز به استقامت، سوراخ کاری های اریب (مثلا ایجاد سوراخ با زاویه 15 درجه روی چوب!) واقعا کار رو سخت میکنه. این بلندگو از نظر پیچیدگی مثل ساخت یک ساز میمونه... مثل یک ویولن... من خیلی دوست دارم که یه مدل ازین بلندگو رو بسازم. البته یک مدلش رو در اختیار داریم ولی قدیمیه (1956) و من نمی پسندم. من میخوام چیز جدیدی باشه که قطعات اصلی ساخت سال باشه (نو و آکبند باشن) و آخرین اپگریدهارو بتونم روش انجام بدم تا یه چیز خیلی خاص باشه. قطعا ساخت چنین هورنی ساده نیست، کم خرج هم نیست. تخمین میزنم که حدود 2 میلیون تومان بدون رنگ نهایی هزینه داره

پاول ویلبور کلیپش موسس کمپانی و طراحی کلیپشورن در کنار مدل پلگسی گلس:

چندتا عکس از این بلندگوی فوق العاده:

18. 5 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •