تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 377 از 421 اولاول ... 277327367373374375376377378379380381387 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,761 به 3,770 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

سلام

اصلا اینطور فکر نکنید! جواب رد ایشون میتونه دلایلی داشته باشه که اصلا به ذهن شما هم نرسه، ممکنه دلیلش چیزی باشه که اگر بشنوید از اینکه اینطور در موردش قضاوت کردید ناراحت شید، اگر واقعا اخلاقشون خوب هست و دختر عاقل و منطقی هست مطمین باشید دلیلش چیز دیگری هست، شاید پای کسی درمیونه، شاید احساس میکنه دارید بش ترحم میکنید، شاید بیماری خاصی داره، شاید وضع پدر و مادر یا خانواده اش جوری که نمی تونه ازدواج کنه، و هزاران شاید دیگه ...

با وجود اینهمه دلیل محتمل، شما چرا بخودتون گرفتین؟ چرا فکر میکنید از شما بدش میاد؟ که بعد این فکر باعث بشه هم خودت ناراحت شی هم از اون بدت بیاد، ببینید فقط یه تصور ذهنیه، چون الان منفیه باعث شده اذیت شین، چرا بیخودی خودتون رو اذیت میکنید؟ حتما ازش بپرسید دلیل جواب ردش چیه؟ اگه به هر دلیلی نتونس بگه، مستقیما بپرسید ایا دلیلش اینه که از شما خوشش نمیاد، اگر همونطور که میگید شما فرد معقول و خوش اخلاقی هستین، مطمین باشید جوابش خیر خواهد بود، و بعد خواهید دید که این مدت چقد بیخود خودتون رو ناراحت کردین ....
    از پاسختون متشکرم.کلا از آدمهایی که مثل شما با اخترام جواب آدم رو میدن لذت میبرم چون خودم هم سعی میکنم تو اجتماع به همه حتی افراد کوچکتر از خودم احترام بذارم.

به هر حال

بله شما درست میگین شاید هزار تا دلیل دیگه داشته باشه که اصلا مربوط به من نباشه ولی متاسفانه من همیشه اینطوری بودم و اینطوری فکر میکنم که حتما مشکل از سمت من بوده.دلیلش هم اینه که من گاهی اوقات حرفهایی میزنم که یه مقدار هضمش برایبعضی افراد سنگینه و به عبارتی سو برداشت میشه از حرفام (اینم به دلیل نوع حرف زدن من هست ولی دوستان و افراد خانواده به راحتی میتونن منظور منو متوجه بشن اما بعضی مواقع اینکار برای افراد تازه وارد مشکله) برای همین من فکر میکنم شاید حرفی زدم یا کاری کردم که ناخواسته ذهنیت ایشون نسبت به من اشتباه شده.برای همین ازشون پرسیدم و حتی قسمشون دادم که اگر چیزی از من دیدین یا حرفی زدم یا اصولا به هر دلیلی که مربوط به منه به من جواب منفی دادین بهم بگین ولی ایشون قاطعانه گفتن نه مربوط به شما نیست.

یه دلیل هم آوردن که از لحن صحبت و نوع دلیل کاملا میشد فهمید که طرف نمیخواد دیگه در این باره صحبت بشه و من هم چون نمیخواستم ایشون معذب باشن یا ناراحت باشن دیگه این موضوع رو مطرح نکردم ولی همیشه این موضوع من رو آزار خواهد داد که نکنه این دلیل مربوط به من بوده و ایشون روش نشده بگه و از همه بدتر اینکه همیشه فکر میکنم شاید اگر این دلیل گفته می شد به راحتی قابل حل بود.

اگز هم دلیل ایشون مربوط به خودشون بوده که همه همکاران میدونن من تا چه حد راز نگه دار هستم.همین الان چیزهایی از زندگی خیلیاشون میدونم (خودشون بهم گفتن یا درد دل کردن) که اگر فاش بشه زندگی خیلیاشون شاید از هم بپاشه.اینو همه همکاران و دوستان از جمله ایشون تو محل کار میدونن پس دلیلی نداره که ایشون دلیلشون رو به من نگن.

کلا اون چیزی که الان بیشتر از همه منو اذیت میکنه اینه که ایشون علیرغم اصرارهای بنده هیچ دلیلی اعم از قانع کننده یا غیر قابل قبول برای بنده نیاوردند و منو به قولی تو آمپاس فکری قرار دادن.

ولی کلا حرف شما رو تایید میکنم و به احتمال زیاد این مشکل مربوط به خودشونه (یکبار به طور ضمنی به من گفتن) ولی من فکر میکنم تمام مشکلات قابل حله یا با پول یا با گذشت زمان.اینکه ایشون این فرصت رو به من ندادن که من کمکشون کنم (به نوعی به خودم کمک کنم) مساله دیگه ای هست که منو آزار میده.

در کل اینجوری بگم که من قصد ازدواج نداشتم ولی ورود ایشون به محل کارم و هم اتاق شدن با من و نشست و برخاستی که داشتیم من رو به نوعی مجاب کرد که ایشون میتونه شریک خوبی برای آینده من باشه و من نخواستم این موقعیت رو از دست بدم.درست مثل کسی که مثلا 10 تا شلوار داره و اصولا به خرید شلوار فکر نمیکنه اما وقتی از یه جا رد میشه و میبینه شلوارها حراج شدن و قیمتشون مفته یکی دیگه هم بر میداره.امیدوارم منظورم رو فهمیده باشد.من به فکر ازدواج نبودم.این شخص به طور تصادفی به تور من خورد و من مجذوبش شدم.الانم این کیس تقریبا منتفیه و منم دارم خودم رو قانع میکنم که برگردم به همون زندگی که داشتم.

2. 2 کاربر از bagbagoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

خواهش میکنم، این رو گفتم چون تا الان هزاران بار این اتفاق برای خودم افتاده، حرف یا رفتاری از طرف کسی دیدم که بخودم گرفتم و ناراحت شدم اما وقتی پرسیدم دیدم که قضیه کلا چیز دیگری بوده، به همین دلیل دیگه سعی میکنم هر وقت چنین اتفاقاتی میافته حتما دلیلش رو بپرسم که به جرات میگم در بیش از 90 درصد موارد واقعیت با برداشت من اختلاف داشته!! در اکثر موارد اینطور هست، و چقد ناراحتی ها، اعصاب خورد شدن ها، حرص خوردنها، متنفر شدن ها، قهر کردن ها، بهم خوردن رابطه ها و ... بی دلیلی که صرفا ناشی از این سوء تفاهمات بوده که میشد با یه سوال ساده جلوش رو گرفت ...

در اینجور موارد انسان طبیعتا مایل به این هست که فکر کنه تنها دلیلش اینه که طرف ازش خوشش نمیاد ، این نوعی مکانیزم دفاعی هست که بصورت ناخودآگاه سعی میکنه انسان رو از شرایط خطرناک دور کنه و در مقابل صدمات و آسیب های احتمالی چنین رابطه محافظت کنه. شما نباید به سادگی تسلیم این تمایل ناخودآگاهتون بشید، اگه ایشون گفته دلیلش شما نیستید، باور کنید، به همین سادگی، اگه دوس نداره در موردش صحبت کنه، بهتر اصرار نکنید، اگه قابل گفتن بود میگفت، بعضی چیزا رو واقعا نمیشه گفت...

بهرحال بنظر من شما تا اینجا کار درست رو انجام دادید، از ایشون خوشتون امد، مطرح کردید، جواب رد دادن، دلیلش رو خواستید، دیدید براش سخته در موردش صحبت کنه اصرار نکردید، بنظرم کوتاهی نکردید که بعد بخواید حسرتش رو بخورید، و مطمین باشید در مسیر زندگیتون به کیس های دیگری هم برخورد خواهید کرد که باز چشمتون رو بگیره و چه بسا بعد خدا رو شکر کنید که این یکی نشد ...

4. 6 کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

خواهش میکنم، این رو گفتم چون تا الان هزاران بار این اتفاق برای خودم افتاده، حرف یا رفتاری از طرف کسی دیدم که بخودم گرفتم و ناراحت شدم اما وقتی پرسیدم دیدم که قضیه کلا چیز دیگری بوده، به همین دلیل دیگه سعی میکنم هر وقت چنین اتفاقاتی میافته حتما دلیلش رو بپرسم که به جرات میگم در بیش از 90 درصد موارد واقعیت با برداشت من اختلاف داشته!! در اکثر موارد اینطور هست، و چقد ناراحتی ها، اعصاب خورد شدن ها، حرص خوردنها، متنفر شدن ها، قهر کردن ها، بهم خوردن رابطه ها و ... بی دلیلی که صرفا ناشی از این سوء تفاهمات بوده که میشد با یه سوال ساده جلوش رو گرفت ...

در اینجور موارد انسان طبیعتا مایل به این هست که فکر کنه تنها دلیلش اینه که طرف ازش خوشش نمیاد ، این نوعی مکانیزم دفاعی هست که بصورت ناخودآگاه سعی میکنه انسان رو از شرایط خطرناک دور کنه و در مقابل صدمات و آسیب های احتمالی چنین رابطه محافظت کنه. شما نباید به سادگی تسلیم این تمایل ناخودآگاهتون بشید، اگه ایشون گفته دلیلش شما نیستید، باور کنید، به همین سادگی، اگه دوس نداره در موردش صحبت کنه، بهتر اصرار نکنید، اگه قابل گفتن بود میگفت، بعضی چیزا رو واقعا نمیشه گفت...

بهرحال بنظر من شما تا اینجا کار درست رو انجام دادید، از ایشون خوشتون امد، مطرح کردید، جواب رد دادن، دلیلش رو خواستید، دیدید براش سخته در موردش صحبت کنه اصرار نکردید، بنظرم کوتاهی نکردید که بعد بخواید حسرتش رو بخورید، و مطمین باشید در مسیر زندگیتون به کیس های دیگری هم برخورد خواهید کرد که باز چشمتون رو بگیره و چه بسا بعد خدا رو شکر کنید که این یکی نشد ...
    گاهی وقتها حسرت میخورم که چرا در دنیای واقعی دوستانی مانند شما ندارم که اینقدر منطقی و موشکافانه به مشکلات من توجه کنه و من رو راهنمایی کنه.گاهی اوقات گفتن یک جمله میتونه زندگی انسان رو عوض کنه.

از اینکه سعی کردید من رو راهنمایی کنید بینهایت ازتون متشکرم.کلا ادمی هستم که به حرفهای دیگران فکر میکنم و سرسری ازشون رد نمیشم.

به هرحال واقعا روانشناسانه موضوع رو بررسی کردید و من از این موضوع بسیار خوشحالم.

مرسی دوست گرامی.مرسی.

6. 5 کاربر از bagbagoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    برای اینکه مثلا چیزی رو گفتید و میخواهید بگید که گفتم بهشون باید بگید
    عرض کردم خدمت فلانی درسته؟

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

سلام
    برای اینکه مثلا چیزی رو گفتید و میخواهید بگید که گفتم بهشون باید بگید
    عرض کردم خدمت فلانی درسته؟

سلام؛

بله بهترین عبارت همین « عرض کردم خدمتشون » هست. هم رسمی و مودبانه است هم میشه با جایگزین کردن « گفتم » به جای « عرض کردم » اون رو غیر رسمی تر کرد.

9. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

من بشدت نسبت به بوهای بد حساس هستم بخصوص بوی بد زیر بغل و بدن و عرق و دهان و....

متاسفانه چندتا از دوستان نزدیک که همه آدمهای جا افتاده و دارای خانواده و همسر و فرزند هستند، بشدت بوی بدی از بدن اونها متصاعد میشه و دقیقا مشخصه که به نظافت شخصی خودشون رسیدگی نمیکنن و بدتر اینکه بخاطر رفاقتی که با من دارن و خیلی روی این رفاقت حساب میکنن و کمکهایی که به اونها کردم ( مثلا در تعمیرات ماشین) خیلی به من لطف دارن و من هیچوقت نتونستم راهی پیدا کنم که به اونها بفهمانم بدجوری از بوی بد اونها اذیت میشم.

این وضعیت گاهی آنقدر شدید و بد میشه که نزدیک به حالت تهوع میرسم و به معنای واقعی وقتی کنار اونها هستم باید هر 30 تا 40 ثانیه یکبار نفس بکشم تا بوی بد کمتری به مشام من برسه!

بیشتر اوقات سعی میکنم در فضای آزاد با اونها برخورد داشته باشم تا با حفظ فاصله و استفاده از جریان هوا، وضعیت بهتری برای خودم بوجود بیارم، اما همیشه این اتفاق پیش نمیاد و بعضی اوقات واقعا راه فراری وجود نداره...
    گاهی اوقات دیگه توان و تحمل من تمام میشه و میخوام بدون رودربایستی بهشون بگم ولی در ثانیه های آخر خودم را جای اونها میگذارم و میبینم خیلی خیلی حرف سنگینی هست که به یک مرد بالغ و زن و بچه دار بگی بوی بدی داره و آزار دهنده است و باید به نظافت شخصی خودش بیشتر رسیدگی بکنه....
    مطمئن هستم اگر این کار را بکنم تا ابد دل اونها میشکنه و از من دلخور میشن،بخصوص که یکی از اونها چند سال از من بزرگتره و از طرفی حرف نزنم باید این شکنجه روحی و جسمی طاقت فرسا را تحمل بکنم!!

چندتا راه حل به فکرم رسید اما وقتی خوب فکر کردم متوجه شدم بازم میفهمن و این کار هم دست کمی از اشاره و گفتن مستقیم به خودشون نداره، مثل هدیه دادن اسپری بدن و لسیونهای ضد بوی بد بدن و غیره که البته اینها همه مکمل هستن و اصل قضیه استحمام مرتب هست.
    بنظر شما دوستان که احتمالا مشکلی مشابه من دارید، چه راهی هست که بشه به این دوستان گرامی توصیه کرد که به وضعیت نظافت خودشون بیشتر رسیدگی بکنن که در عین حال بهشون برنخوره و دلخور نشن و رفاقت بهم نخوره و...؟؟؟؟

11. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه jjadm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2016

پيش فرض

من بشدت نسبت به بوهای بد حساس هستم بخصوص بوی بد زیر بغل و بدن و عرق و دهان و....

متاسفانه چندتا از دوستان نزدیک که همه آدمهای جا افتاده و دارای خانواده و همسر و فرزند هستند، بشدت بوی بدی از بدن اونها متصاعد میشه و دقیقا مشخصه که به نظافت شخصی خودشون رسیدگی نمیکنن و بدتر اینکه بخاطر رفاقتی که با من دارن و خیلی روی این رفاقت حساب میکنن و کمکهایی که به اونها کردم ( مثلا در تعمیرات ماشین) خیلی به من لطف دارن و من هیچوقت نتونستم راهی پیدا کنم که به اونها بفهمانم بدجوری از بوی بد اونها اذیت میشم.

این وضعیت گاهی آنقدر شدید و بد میشه که نزدیک به حالت تهوع میرسم و به معنای واقعی وقتی کنار اونها هستم باید هر 30 تا 40 ثانیه یکبار نفس بکشم تا بوی بد کمتری به مشام من برسه!

بیشتر اوقات سعی میکنم در فضای آزاد با اونها برخورد داشته باشم تا با حفظ فاصله و استفاده از جریان هوا، وضعیت بهتری برای خودم بوجود بیارم، اما همیشه این اتفاق پیش نمیاد و بعضی اوقات واقعا راه فراری وجود نداره...
    گاهی اوقات دیگه توان و تحمل من تمام میشه و میخوام بدون رودربایستی بهشون بگم ولی در ثانیه های آخر خودم را جای اونها میگذارم و میبینم خیلی خیلی حرف سنگینی هست که به یک مرد بالغ و زن و بچه دار بگی بوی بدی داره و آزار دهنده است و باید به نظافت شخصی خودش بیشتر رسیدگی بکنه....
    مطمئن هستم اگر این کار را بکنم تا ابد دل اونها میشکنه و از من دلخور میشن،بخصوص که یکی از اونها چند سال از من بزرگتره و از طرفی حرف نزنم باید این شکنجه روحی و جسمی طاقت فرسا را تحمل بکنم!!

چندتا راه حل به فکرم رسید اما وقتی خوب فکر کردم متوجه شدم بازم میفهمن و این کار هم دست کمی از اشاره و گفتن مستقیم به خودشون نداره، مثل هدیه دادن اسپری بدن و لسیونهای ضد بوی بد بدن و غیره که البته اینها همه مکمل هستن و اصل قضیه استحمام مرتب هست.
    بنظر شما دوستان که احتمالا مشکلی مشابه من دارید، چه راهی هست که بشه به این دوستان گرامی توصیه کرد که به وضعیت نظافت خودشون بیشتر رسیدگی بکنن که در عین حال بهشون برنخوره و دلخور نشن و رفاقت بهم نخوره و...؟؟؟؟

سلام
    منم مشکل شما رو داشتم . راهی که به ذنم رسید قسمت بالایی یقه پراهنم عطر و ادکلن زدم . و رایحشون رو چون نزدیک بینیم بود بیشتر حس کردم .

و کمتر بوی طرف رو استشمام میکردم .

در کل سعی کن فاصل از طرف بگیری . اگه خیلی هم حساسی غیر مستقیم بهشون بفهمون .

13. این کاربر از jjadm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

فکر کنم دیگه زیادی حساسی. خیلی رو این چیزها هم حساس بشی زندگی رو واسه خودت سخت میکنی ...
    نقطه تعادل هرچیزی رو باید پیدا کرد. نه بیشتر نه کمتر - دیگه فکر نکنم کسی انقدر بوی بدی بده که نشه چند دقیقه تحملش کرد

به نظر من تو این دوره زمونه پیدا کردن یه دختر خوب مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاه شده.
    نه فقط شما هرکسی مثل شما این حرفها رو میزنه که مثلا دختر خوب دیگه نیست و همه فلان شدن و ... تو درجه اول خواهر و مادر خودشون رو زیر سوال میبرن
    Last edited by anti-military; 01-04-2016 at 12:54.

15. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    منم مشکل شما رو داشتم . راهی که به ذنم رسید قسمت بالایی یقه پراهنم عطر و ادکلن زدم . و رایحشون رو چون نزدیک بینیم بود بیشتر حس کردم .

و کمتر بوی طرف رو استشمام میکردم .

در کل سعی کن فاصل از طرف بگیری . اگه خیلی هم حساسی غیر مستقیم بهشون بفهمون .
    فکر کنم باید مدام توی ادکلن شنا کنم تا بتونم نفس بکشم!!!
    ولی برای من سواله که این افراد چطوری با بقیه مراوده میکنن؟ همه که مثل من رعایت نمیکنن و ممکنه خیلی راحت بهشون بگن ( که البته فکر نمیکنم کسی گفته باشه که اگر میگفتن تا الان اوضاع بهتر میشد) بخصوص اینکه همسر و فرزند دارن و اونها هم مدام باهاشون در ارتباط هستن. بدتر اینکه نمیدونم خانم اونها موقع...... چطوری این بوهای مشمئز کننده را تحمل میکنه؟؟؟؟!!!

17. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

فکر کنم دیگه زیادی حساسی. خیلی رو این چیزها هم حساس بشی زندگی رو واسه خودت سخت میکنی ...
    نقطه تعادل هرچیزی رو باید پیدا کرد. نه بیشتر نه کمتر - دیگه فکر نکنم کسی انقدر بوی بدی بده که نشه چند دقیقه تحملش کرد
    باور کنین قضیه خیلی بدتر از اونه که بگم...
    فکرش را بکنید که توی تابستانهای داغ و سوزان جنوب کشور یک نفر چندین روز استحمام نکنه، بخصوص اگر فعالیت بدنی هم داشته باشه و مدام عرق بکنه و حتی لباسهاش را هم نشوره...
    چنان بوی متعفنی به راه میافته که اگه به مشام کسی برسه میتونه راحت باعث بهم خوردن حال طرف بشه.
    یکجوری که انگار با مته توی بینی آدم دارن سوراخ میکنن...!!!

باید تجربه کنید تا متوجه منظور من بشید هرچند که امیدوارم هیچوقت توی همچین وضعیتی قرار نگیرید....

19. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •