تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 369 از 472 اولاول ... 269319359365366367368369370371372373379419469 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,681 به 3,690 از 4717

نام تاپيک: ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

آخر فروم باز mohsenjxj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    www.afsaran.ir

پيش فرض

سلام خدمت همه دوستان

امروز ماشینمون رو بعد از دو هفته تحویل دادن و موتور رو تعویض کردن
    چند تا نکته:

1- اصلا با موتور اول قابل مقایسه نیست! فوق العاده بی صدا و نرم و قدرتمند تر از قبلی هست (خدا کنه همینطور بمونه)

2- نمایندگی گفت حتما بعد از چند ساعت آب و روغنش رو چک کن! (حالا قراره عصر برم پیش یکی از رفقا که تعویض روغنی هست چکش کنه)

3- روغن اولش کی باید عوض شه و بهترین روغن چیه؟

4- در دوران آب بندی با بنزین بهتره کار کنه یا گاز (و اینکه بنزین حتما سوپر باشه یا فرقی نداره!؟)

5- و اینکه اگه کار خاص دیگه ای باید انجام بشه رو لطفا بهم بگین

خیلی ممنون

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    سلام دوست عزیز
    بنظر من در دوران آب بندی بنزین باشه بهتره چون دمای احتراق بنزین پایینتر هست و همینطور به علت خشک بودن گاز در این دوران بهتره با بنزین اون هم از نوع سوپر استفاده کنی.
    روغن اول را هم من تو سرویس 10 هزار (9500) تا عوض کردم و بهتره در دوران آب بندی دور موتور از 3000 بالاتر نره و از همه مهمتر با دنده مرده هم حرکت نکنی.
    راستی برای چی موتور ماشینت را تعویض کردن و چه مشکلی داشت و اینکه مدل ماشینت مال کی هست و چندتا کارکرده؟
    Last edited by mohsenjxj; 05-02-2015 at 19:47.

2. این کاربر از mohsenjxj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    بنظر من در دوران آب بندی بنزین باشه بهتره چون دمای احتراق بنزین پایینتر هست و همینطور به علت خشک بودن گاز در این دوران بهتره با بنزین اون هم از نوع سوپر استفاده کنی.
    روغن اول را هم من تو سرویس 10 هزار (9500) تا عوض کردم و بهتره در دوران آب بندی دور موتور از 3000 بالاتر نره و از همه مهمتر با دنده مرده هم حرکت نکنی.
    راستی برای چی موتور ماشینت را تعویض کردن و چه مشکلی داشت و اینکه مدل ماشینت مال کی هست و چندتا کارکرده؟
    سلام بر شما

خیلی ممنون از راهنمایی تون

ما دی همین امسال تحویل گرفتیم و از روز اول موتور صدای تراکتور در حال شخم زدن می داد!
    گفتن برای هرزگرد های دینامش هست و درخواست قطعه کردند

ما هم همینطور تا 800 کیلومتر باهاش رفتیم بعدش دیگه باید 30 ثانیه استارت می زدیم تا روشن بشه و رفتیم نمایندگی

خدا رو شکر اون جا دیگه روشن نشد!!!

بعد از بررسی گفتن سیت موتور وا داده! راستش خودم هم نفهمیدم یعنی چی! (ولی یکی از دوستان چند صفحه قبل توضیح دادن که چیه)

حدود دو هفته ماشین خوابیده بود که امروز موتورش به سلامتی عوض شد و تحویل دادن

اصلا انگار موتور قبلی موتور پیکان بود! زمین تا آسمون با این موتور فرق داشت...

خدا رو شکر این که خیلی نرم و بیصدا و خوب هست (فعلا)

در ضمن بعد از تعویض موتور کیلومتر ماشین صفر نشده! (باید صفر می شد یا نه؟)

آخر فروم باز mohsenjxj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    www.afsaran.ir

پيش فرض

سلام بر شما

خیلی ممنون از راهنمایی تون

ما دی همین امسال تحویل گرفتیم و از روز اول موتور صدای تراکتور در حال شخم زدن می داد!
    گفتن برای هرزگرد های دینامش هست و درخواست قطعه کردند

ما هم همینطور تا 800 کیلومتر باهاش رفتیم بعدش دیگه باید 30 ثانیه استارت می زدیم تا روشن بشه و رفتیم نمایندگی

خدا رو شکر اون جا دیگه روشن نشد!!!

بعد از بررسی گفتن سیت موتور وا داده! راستش خودم هم نفهمیدم یعنی چی! (ولی یکی از دوستان چند صفحه قبل توضیح دادن که چیه)

حدود دو هفته ماشین خوابیده بود که امروز موتورش به سلامتی عوض شد و تحویل دادن

اصلا انگار موتور قبلی موتور پیکان بود! زمین تا آسمون با این موتور فرق داشت...

درخصوص کیلومتر ماشین زیاد اطلاع ندارم که باید صفر میشد یانه باید بهشون میگفتی ببینی چی میگن. البته زیاد هم فرق نمیکنه 800 کیلومتر در مقابل 40 هزارتا که مدت گارانتی ماشین هست زیاد به چشم نمیاد.

5. این کاربر از mohsenjxj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

درود
    فعلا نرم و بی صدا بودن رو خوب اومدی، من با این دومی هم مشکل دارم!!! بماند دیگه سعی می کنم کمتر ناله سر بدم همینه که هست، می خواستم نگیرم

دلیلی وجود نداره کیلومتر ماشین صفر بشه، ولی نکته جالب اینه که من تا الان دو بار ماشینم صفر کیلومتر شد، به خاطر تعویض ICN بار اول کیلومتر ماشین بعد از 10 کیلومتر لود شد، ولی بار دوم چون کل یونیت مالتی پلکس رو هم عوض کردن واقعا صفر کیلومتر شد
    ولی توی سیستم ثبت می شه که در این کیلومتر ماشین دوباره از کیلومتر صفر راه اندازی شده، ولی نه تعویض موتور توی کیلومتر تاثیری نداره

پ.ن1: بعد از یک ماه و نیم از تعویض موتور ماشین هنوز خسارت خواب 22 روزه ماشین رو نگرفتم هفته ای یکی دو بار هم از مرکز تماس جویا میشم، هر بار هم می گن پروندتون رفته ستاد (کدوم ستاد نمی دونم!!!؟؟؟) (احتمالا ستاد مرکزی بررسی مسائل استراتژیک از دیدگاه ناسا، بخش مونتاژ خودروهای داخلی ایران خودرو )
    پ.ن2: هفته ای دو بار از ایساکو بهم زنگ می زنن می پرسن چراغای ماشینت درست شد، منم می گم نه (آخه دانشمدا چطوری با معجزه) جالبه یکیشون همونه که اصلا سلام هم نمی کنه و مستقیم می ره سر اصل مطلب اون یکی سلام و احوالپرسی می کنه و میگه مشکل چراغاتون حل شد، من هم فقط به یک نه اکتفا می کنم ببینم اینا آخرش می خوان برام چه کنن
    پ.ن3: عجب اشتباهی کردم

7. 3 کاربر از وحید گودرزی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

درود

پ.ن1: بعد از یک ماه و نیم از تعویض موتور ماشین هنوز خسارت خواب 22 روزه ماشین رو نگرفتم هفته ای یکی دو بار هم از مرکز تماس جویا میشم، هر بار هم می گن پروندتون رفته ستاد (کدوم ستاد نمی دونم!!!؟؟؟) (احتمالا ستاد مرکزی بررسی مسائل استراتژیک از دیدگاه ناسا، بخش مونتاژ خودروهای داخلی ایران خودرو )
    به ما که گفتن: دو هفته که خواب نداره اصلا!
    درسته یا ... ؟

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

9. این کاربر از mahkar72.mk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

دوستان صدای ماشین به نسبت سمندای دیگه تو دور موتور 3 خیلی زیاده
    مشکل از چی میتونه باشه؟

11. این کاربر از optis2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

دوستان عزیز
    بالاخره یک سمند LX ef7 دوگانه سوز سفید صفر گرفتم
    البته چوب این کمیاب بودن قطعات همون دیروز خورد به تنم، چون توی شماره گذاری وقتی کاپوت کارشناس زد بالا، دیدیم که درب روغن دون (همون درب سوپاپ موتور) شل بوده انگار و در مسیر پارکینگ تا تعویض پلاک افتاده، زنگ زدیم امداد خودرو گفت ما این قطعه رو نداریم
    آخرش خودم یه موتور گرفتم سه ساعت غرب تهران گشتم تا بالاخره پیدا کردم و آوردم روش گذاشتم، خب بگذریم
    الان یکسری سوالات داشتم
    1- این نوع سمند چه نوع روغن موتوری باید براش ریخت، با توجه به اینکه گازسوز هستش آیا بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتیک 10w40 مناسب هست؟
    2- همونطور که می دونید ماشینهای تولید سایپا، در سایپا کاشان طبق شایعاتی که هستش، توی رادیاتور ماشین صفر شیلنگ وصله آب گوارای کاشان می ره توی رادیاتور که باید همون موقع صفر بودن، آب رادیاتور عوضی کنی که دو سال دیگه رادیاتورت سوراخ نشه، آیا این شایعه درخصوص ایران خودرو هم صادق هستش؟؟ مشخصات مایع خنک کننده رادیاتور سمند چی هست ؟؟
    3- یک سوال هم داشتم برای تایرهای این ماشین که می خوام عوضش کنم، پهن تر از این سایز می خوام باشه، اما می خوام اون استاندارد دو درصد بالاتر یا پایین تر حفظ بشه، شماها چه نوع تایری پیشنهاد می دین، مرسی

13. این کاربر از mehdy6464 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mmf66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوستان عزیز
    بالاخره یک سمند LX ef7 دوگانه سوز سفید صفر گرفتم

البته چوب این کمیاب بودن قطعات همون دیروز خورد به تنم، چون توی شماره گذاری وقتی کاپوت کارشناس زد بالا، دیدیم که درب روغن دون (همون درب سوپاپ موتور) شل بوده انگار و در مسیر پارکینگ تا تعویض پلاک افتاده، زنگ زدیم امداد خودرو گفت ما این قطعه رو نداریم

آخرش خودم یه موتور گرفتم سه ساعت غرب تهران گشتم تا بالاخره پیدا کردم و آوردم روش گذاشتم، خب بگذریم
    الان یکسری سوالات داشتم
    1- این نوع سمند چه نوع روغن موتوری باید براش ریخت، با توجه به اینکه گازسوز هستش آیا بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتیک 10w40 مناسب هست؟
    2- همونطور که می دونید ماشینهای تولید سایپا، در سایپا کاشان طبق شایعاتی که هستش، توی رادیاتور ماشین صفر شیلنگ وصله آب گوارای کاشان می ره توی رادیاتور که باید همون موقع صفر بودن، آب رادیاتور عوضی کنی که دو سال دیگه رادیاتورت سوراخ نشه، آیا این شایعه درخصوص ایران خودرو هم صادق هستش؟؟ مشخصات مایع خنک کننده رادیاتور سمند چی هست ؟؟
    3- یک سوال هم داشتم برای تایرهای این ماشین که می خوام عوضش کنم، پهن تر از این سایز می خوام باشه، اما می خوام اون استاندارد دو درصد بالاتر یا پایین تر حفظ بشه، شماها چه نوع تایری پیشنهاد می دین، مرسی
    برای سمند سورن ef7 روغن الف اصلی میریختن البته ایرانول ریسینگ و بهران سوپر پیشتاز 10w40 هم مناسب هست
    بله سایپا که آب میریزه ما خودمون یه تیبا گرفتیم خودم مایع رو عوض کردم مخلوط 50 درصد ضدیخ و 50 درصد هم مایع رادیاتور
    تایر های سمند 185/65/15 هست شما میتونید سایز استاندارد 205/60/15 رو انتخاب کنید که کمتر از 1 درصد بزرگتر هست و هیچ مشکلی نداره پیشنهاد بنده هم هانکوک کره اصل هست خودم بروی چند تا ماشین گذاشتم همیشه راضی بودم

15. 2 کاربر از mmf66 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mmf66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوستان صدای ماشین به نسبت سمندای دیگه تو دور موتور 3 خیلی زیاده
    مشکل از چی میتونه باشه؟
    ممکنه از روغن موتور باشه

تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

ممکنه از روغن موتور باشه
    روغن موتور رو به تازگی با ایرانول ریسینگ عوض کردم
    اصلا وقتس دور به 3 نزدیک میشه صدا خیلی بلند میشه:|

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •