تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 368 از 428 اولاول ... 268318358364365366367368369370371372378418 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,671 به 3,680 از 4277

نام تاپيک: [پشتیبانی] موتور .::UDK Unreal Engine III ::. / آنریل انجین

داره خودمونی میشه M.Mehrazin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام
    سلام
    من یه جسمو زمان اجرای بازی (نه تو ادیتور) بر اساس یه معادله ای می چرخونم. ولی این معادله بر حسب محورهای فضا (world) هست. برای همین موقع چرخش به مشکل میخورم. می خواستم بدونم چه جوری می شه یه جسمو بر اساس محورهای فضا چرخوند یا چه طوری محورهای local جسمو تغییر داد (زمان اجرا)
    فکر کنم باید از << استفاده کنید(البته مطمئن نیستم).در موردش آقا محمد قبلا توضیح زیر رو داده.

ببین. وقتی عدد بهش میدی (فرض کن M اول کار 32 باشه) مثلا M <<2، بهت 128 میده. این یکی شیفت بیتی هست. مثلا 32 میشه 00100000 ، الان این دستور عددو 2 رقم به چپ شیفت می ده که میشه 10000000 یعنی 128. این یکی چندان مهم نیس.

تو حالت دوم که بردار می دی(اصلش باید اینو یاد بگیری). در حقیقت << میاد برداری که بهش میدی رو یه تبدیل روش انجام میده نسبت به اون Rotation که دادی. مثالش میشه این:

فرض کن یه تانک داری، بالای تانک میتونه دور خودش بچرخه، خب؟ حالا مختصات سر لوله ی تانکو تو متغیر Loc داری و جهت لوله تو متغیر Rot هست. الانه یه چیز خیلی به درد بخور، اینه که موقع شلیک یه پارتیکل سیستم برا تیر زدن دقیقا جلو لوله (مثلا با یه فاصله که تو متغیر X داریش) ایجاد کنی. این چجوریه؟ برا این کار اول باید محل این پارتیکل رو به دست بیاری، محلش این جوری به دست میاد:

کد:
    Loc + (X >>Rot)
    این کد میاد X رو در جهتی که لوله هست به دست میاره، بعد با مختصات نوک لوله جمع می کنه. به همین راحتی.

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی lord arthas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من مش هامو تو game view میبینم ولی تو ادیتور نه یعنی وقتی یک view رو سویچ میکنم به 'game view دیده میشه

آخر فروم باز NINJA0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    شاهی (مازندران)

پيش فرض

من مش هامو تو game view میبینم ولی تو ادیتور نه یعنی وقتی یک view رو سویچ میکنم به 'game view دیده میشه
    تو ادیتور دکمه ی w روبزن... یا برو تنظیمات ادیتور اون فلش گوشه سمت چپ بالای هر نمای دید و تو قسمت show برو static mesh زو فعال کن.....

---------- Post added at 05:26 PM ---------- Previous post was at 05:23 PM ----------

سلام
    من یه جسمو زمان اجرای بازی (نه تو ادیتور) بر اساس یه معادله ای می چرخونم. ولی این معادله بر حسب محورهای فضا (world) هست. برای همین موقع چرخش به مشکل میخورم. می خواستم بدونم چه جوری می شه یه جسمو بر اساس محورهای فضا چرخوند یا چه طوری محورهای local جسمو تغییر داد (زمان اجرا)
    یعنی چی...مثلا یه ماشین آوردی تو انجین و برای تست موقع چرخش مشکل داری یا چیز دیگس....بگو دقیقا مشکل کجاس....مش رو چطور ایمپورت کردی؟....

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی lord arthas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

مرسی ولی دیر گفتی ری-اینستال کردم

داره خودمونی میشه prince 0f persia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

یعنی چی...مثلا یه ماشین آوردی تو انجین و برای تست موقع چرخش مشکل داری یا چیز دیگس....بگو دقیقا مشکل کجاس....مش رو چطور ایمپورت کردی؟....
    یه اسکلتال مش کره رو به پلیر attach کردم حالا می خوام بچرخونمش تقریبا مثل یه rigid body. فرمول میزان چرخش توپ برحسب سرعت رو دارم ولی مشکل این که وقتی توپ می چرخه محورهاشم می چرخه و اون فرمول برای وقتیه که محورها ثابت هستن.
    چرخششو مثل این در بیارم اگه راهنماییم کنید ممنون می شم.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز 2lombe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    هر جایی دور از دست شیطان!!

پيش فرض

سلام!

دوستان اگر Kismet بلد باشیم نیاز زیادی به برنامه نویسی نیست یا اصلا نیست یا اصلا ربطی نداره

داره خودمونی میشه ahmad1358's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

مشکل من تو زوم کردن دوربین بعد از پکیج سازی حل شده ولی 2 تا سوال دارم:

1- وقتی که یه شئی رو خراب می کنیم چرا وقتی قسمت زیرشون خراب شده قسمت های بالا خودبخود نمیفتن و تو هوا می مونن مثل این شکل:

2- نمیدونم چرا بات هایی که تو حالت ادیتور میان - دیگه بعد از پکیج سازی هیچ دشمنی نمیاد.وفقط خودم تو مپ حرکت می کنم.
    Last edited by ahmad1358; 17-08-2011 at 00:24.

آخر فروم باز Vahid67's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    پاي كامپيوتر

پيش فرض

توی تنظیمات Fracture Mesh یه گزینه داره Select Bottom اونو بزن بعدش از منوی بالاییش یعنی Chunk Option تیک Destroyable رو بردار و برای Support Chunk بزار....

9. این کاربر از Vahid67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 2lombe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    هر جایی دور از دست شیطان!!

پيش فرض

سلام!

دوستان اگر Kismet بلد باشیم نیاز زیادی به برنامه نویسی نیست یا اصلا نیست یا اصلا ربطی نداره
    چواب من چی شد؟؟؟؟

داره خودمونی میشه ahmad1358's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

شما تمام کارهایی که با کیسمت انجام میدید خیلی با کیفیت تر و قابل تنظیم تر می تونید با کدنویسی انجام بدید.یه مثال میزنم شما میتونید دوربینتونو با کیسمت سوم شخص کنید ولی اگه همین کارو با US انجام بدید می تونید محل دوربین و فاصله و خیلی چیزای دیگه رو دستکاری کنید.
    ولی همه کاری رو که با کد نویسی انجام بدید نمیتونید با کیسمت پیاده سازی کنید.
    Last edited by ahmad1358; 17-08-2011 at 21:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •