تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 367 از 544 اولاول ... 267317357363364365366367368369370371377417467 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,661 به 3,670 از 5437

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2020

پيش فرض

ببینید دوست عزیز منظور دوستمون پست های قبل تر هست.
    در مورد مشکل شما اونچیزی که من برداشت کردم شما بدون روتر و با استفاده از مودم فیبر تست هاتونو گرفتید که به زبون ساده بگم از فناوری وای فای قدیمی تری توش استفاده شده و سرعت شما موقع استفاده از وای فای لیمیت میشه و کلیت وای فای ضعیفی هم دارن که با فاصله و موانع به شدت سرعت کمتر میشه.
    سرعتی که فرمودید با کابل لن ۵۸۰ مگ اگر فیکس و ثابت توی تست ها بهتون بده که واقعا فوق العاده اس چون بالغ بر ۷۰ مگابایت بر ثانیه یعنی سرعت دانلود و یا ممکنه توی تست اسپید تست چون از مرکز میاد و لیمیت میشه اولش سرعت بالا بره و بعد برگرده به سرعت محدود شده فرضا ۲۰۰ یا ۳۰۰ مگابیتی ولی در هر حال خوبیش اینه که مودمتون خروجی گیگابیتی داره.
    حالا برای اینکه بخواید از سرعت مناسبی بهره ببرید مجبورید از یه روتر استفاده کنید که اون سرعت بالا رو توی امواج ac یا ax بیاره و بتونید بالاترین سرعتو استفاده کنید روی وای فای هم که بگردید توی اینترنت انواعش هست
    مودمم gpon هست مودم های gpon خودشون روتر هستند
    در وای‌فای ۵گیگا هرتز نداره فقط یک کانکشن داره که ۵گیگاهرتز ننوشته واسش
    از کجا بفهمم ۵ گیگا هرزه یانه؟ هوایی ۲۰۱۴ هست سال تولیدش چه روتر یا مودمی بخرم سرعت وای‌فای بیاید بالا اسمشو برام بنویسید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

جالبه، ولی بهتره از این ONT ها بیارن که وای‌فای نداره و فقط ۱ یا ۲ پورت گیگ داره و به صورت ترکیبی با روتر ارائه بدن. همه ISP های معتبر اینجوری GPON رو دیپلوی می‌کنن
    توی ایران معمولا همچین کاری نمیکنن چون خیلی ها دنبال همون وای فای سادش هستن و یوزر های تجاری هم با رک و سوییچ های مخصوص کارخودشونو راه میندازن و با فروش همین مودم های مختلف کارو پیش میبرن و با بالانرین قیمت.
    توی کشورای دیگه مثه گوگل که فیبر میکنه همه چیشو صفر تا صد با بالاترین کیفیت انجام میده و هزینشم برای مردمشون زیاد نمیشه تهش ولی خب اینجا ایرانه...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

مودمم gpon هست مودم های gpon خودشون روتر هستند
    در وای‌فای ۵گیگا هرتز نداره فقط یک کانکشن داره که ۵گیگاهرتز ننوشته واسش
    از کجا بفهمم ۵ گیگا هرزه یانه؟ هوایی ۲۰۱۴ هست سال تولیدش چه روتر یا مودمی بخرم سرعت وای‌فای بیاید بالا اسمشو برام بنویسید
    من توضیحاتو کامل شدش رو خدمتتون عرض کردم و اینکه برای روتر هم بستگی به هزینه و جیبتون داره همه جوره هست که باید سقف هزینتون مشخص باشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

Gpon onu
    مودمم در تنظیمات وای فای گوشی میرم نوشته ۷۲mbps network speed آیا تنظیمات باید عوض بشه؟چه کار کنم؟
    شما نمیتونید سرعت رو روی gpon بالاتر از ۱۰۰ mbps ببرید.. باید یک روتر ac یا ac/ax خریداری کنید و بتونید سرعت بیشتری داشته باشید.. البته به شرطی که gpon که الان دارید استفاده میکنید دارای پورت گیگ باشه وگرنه امکان پذیر نیست.. برای اینکه سرعت فعلی شما بهتر بشه میتونید کانال فرکانسی رو که در بخش وای فای مودم هست تغییر بدید و ببینید کدام سرعت بیشتری بهتون ارايه میده..

اگر هم نیاز به خرید روتر دارید.. نیاز نیست حتما برید ایسوس بخرید و یا پول زیاد پرداخت کنید.. میتونید برند شیامی مدل ax3600 بگیرید که جدید ترین و با کیفیت ترین روتر هست و با کمترین هزینه میتونید بخرید.. فکر کنم حدودا ۲۶۰۰ باشه...
    Last edited by pipo4713; 14-07-2021 at 01:51.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

پینگ 8.8.8.8 شما معمولا روی چنده ؟

پروفشنال luches's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

پینگ 8.8.8.8 شما معمولا روی چنده ؟
    Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
    Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=47ms TTL=111
    Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=45ms TTL=111
    Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=47ms TTL=111
    Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=46ms TTL=111

البته پاینترینش 37-39 هست که گاهی رو روتینگهای دیگر میده.
    Last edited by luches; 14-07-2021 at 11:36.

7. این کاربر از luches بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

توی ایران معمولا همچین کاری نمیکنن چون خیلی ها دنبال همون وای فای سادش هستن و یوزر های تجاری هم با رک و سوییچ های مخصوص کارخودشونو راه میندازن و با فروش همین مودم های مختلف کارو پیش میبرن و با بالانرین قیمت.
    توی کشورای دیگه مثه گوگل که فیبر میکنه همه چیشو صفر تا صد با بالاترین کیفیت انجام میده و هزینشم برای مردمشون زیاد نمیشه تهش ولی خب اینجا ایرانه...
    بله ولی توجه کنید که گوگل خودش سیستمش رو از اول پیاده سازی کرده، اسمش Super PON هست و از این GPON ما خیلی بهتره، برا همینه که میتونه با قیمت خیلی به صرفه به مشترکا تحویل بده، تولید از OLT تا خود ONU زیر دست خودشه..

ولی برگردیم به دنیای معمولی، خیلی جا هارو نگاه کنی تازه دارن شتاب میدن به ساخت شبکه FTTH اشون، مثل انگلیس، همه کیت هایی خریداری میکنن و با ۱ روتر خوب و سیستم Mesh برای تقویت وای‌فای استفاده می‌کنن برای مشترکین خانگی. حتما از ۱ جهاتی صرفه‌ی اقتصادی داره براشون که اینجوری کار می‌کنن. به جای اینکه ONT های خیلی خوب بگیرن.

9. این کاربر از Sahandb77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه P_666's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهــــــران

پيش فرض

سلام دوستان من تصمیم گرفتم اینترنت فیبر نوری تانوما بگیریم و الان در حال حاظر مشترک adsl شاتل هستم میخواستم دوستان راهنمایی کنن که چیکار باید کنم یعنی چطوری باید متوجه بشم که بستر سیم کشی ما فیبر هست یا نه و اینکه اگه بخوایم کابل کشی فیبر انجام بدیم هزینش چقدر هست ؟ مرکز مخابراتی ما عاطف تهرانپارس هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه moderntalking123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    My room

پيش فرض

سلام دوستان من تصمیم گرفتم اینترنت فیبر نوری تانوما بگیریم و الان در حال حاظر مشترک adsl شاتل هستم میخواستم دوستان راهنمایی کنن که چیکار باید کنم یعنی چطوری باید متوجه بشم که بستر سیم کشی ما فیبر هست یا نه و اینکه اگه بخوایم کابل کشی فیبر انجام بدیم هزینش چقدر هست ؟ مرکز مخابراتی ما عاطف تهرانپارس هست
    عاطف یکی از تنبل ترین و بی بخارترین و بی امکانات ترین مراکز مخابراتی کل کشور هست. من نزدیک 2 ساله که میرم بلکه یه vdsl یا فیبر بگیرم به راحتی جواب منفی میدن. بعضی وقتا هم میگن تا 300 متر نزدیک مخابرات تحت پوشش هست. در صورتی که تمام دیوارهای مرکز از لیست قیمت پر شده. حالا نمیدونم زیرمیزی میخوان یا داستانش چیه.
    حضوری باید بری اول میگه نداریم بعد اصرار کنی یه فرم میده پر میکنی میندازه یه گوشه هیچوقت هم بررسی نمیشه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

تو محله ما تازه دارن فیبر کشی میکنن.میگن تا 2 ماه دیگه آماده میشه و میتونین 1500 از ما مودم بخرین و 260 تومان هزینه فیبر کشی تا منزلتونه.سرعت سرویسیم که انتخاب کردم بین 16 تا 200 مگابیته.نظر دوستان چیه؟کلا هیچ تجربه ای از فیبر ندارم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •