تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 358 از 421 اولاول ... 258308348354355356357358359360361362368408 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,571 به 3,580 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

یه آدم دهاتیِ بی فرهنگ که هیچ بویی از فرهنگ نبرده 6-7 قراره خونه ما بمونه .
    از وقتی اومده مدام با من دعوا داره و میخواد خودشو آدم جلوه بده و منافع منو به شدت به خطر انداختهانقد اعصابم ازش خورد شده که حتی بودنش هم منم بهم میریزه.
    چه طور باهاش رفتار کنم که طعنه آمیز باشه؟
    سلام
    نظر شخصی بنده:
    لزومی نداشت ذکر کنین که دهاتی هست آدمهائی که در رفتارشون با دیگران مشکل دارند همه جا هستند . از بزرگترین شهرهای مدرن گرفته تا کوچکترین روستاهای گمنام با مدرک تحصیلی بالا و کم سواد و بیسواد .
    شما توضیح ندادین که چکار میکنه دقیقاً که باعث ناراحتی شما شده اما بودنش در خانه ی شما به عنوان مهمان چیز مهمی هست و باید حرمتِ خونه و اهلِ خونه که بهش اجازه ی ورود و ماندن دادند رو نگه داره
    باید وجدان رو رعایت کنه , ادب , شرم و حیا , حلال و حرام , قانونی و غیر قانونی , حق الناس , راحتی و آسایش اهل خونه , نظافت و بهداشت , همه ی اینها رو باید رعایت کنه
    اگر سنش کمه یعنی زیر 40 سال , با ادب و مهربانی و در تنهائی بهش گوشزد کنین تا متوجه اشتباهش بشه
    اگر سنش بالاست خصوصاً بالای 55 , تحمل کنین تا این چند روز بگذره
    اما .... اما اگر حرفش و رفتارش درست هست ولی شما خوشتون نمیاد , اونوقت موضوع فرق میکنه .
    سعی کنین حق رو بپذیرین حتی اگر نحوه ی نصیحتش و یاد دادنش اشتباه باشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 01-01-2016 at 22:11. دليل: تصحیح

2. 8 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned xfaild's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

گرفتاری یکی دوتا نیست هموطن
    دوستان استفاده از واژه «خوش آمدید» چه موقع کنایه آمیزه؟
    مثلا اگه در پایان میهمانی یا هنگام خروج از جائی صاحب مکان با یک لحن کشیده بگه خوش آمدی آیا قصد کنایه زدن رو داره؟ آیا منظورش اینه که برو دیگه این دور و برها پیدات نشه مثلا.؟!!

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

گرفتاری یکی دوتا نیست هموطندوستان استفاده از واژه «خوش آمدید» چه موقع کنایه آمیزه؟مثلا اگه در پایان میهمانی یا هنگام خروج از جائی صاحب مکان با یک لحن کشیده بگه خوش آمدی آیا قصد کنایه زدن رو داره؟ آیا منظورش اینه که برو دیگه این دور و برها پیدات نشه مثلا.؟!!
    سلام
    نظر بنده ی مخلص
    تا وقتی که یقین ندارید به قصدِ طعنه گفته شده , اون رو طعنه حساب نکنین و بیخیال بشین .
    خود شما میتونین تشخیص بدین که آیا دلیلی وجود داره که بخواد طعنه بزنه ؟
    آیا شما سرزده رفتین و بی وقت مزاحمشون شدین ؟
    آیا قبلاً چیزی اتفاق افتاده بینتون که باعث دلگیر شدنش بشه و ازتون خوشش نیاد ؟
    آیا وقتی پیششون بودین چیزی گفتین که باعث رنجششون شده باشه ؟
    اگر هیچ دلیلی برای طعنه زدن پیدا نکردین پس نباید بدبین باشین . فراموشش کنین یکی از علتهایِ آرامش فکری , نچسبیدن به شکهای اینجوری هست . پس اگر یقین ندارین ,بیخیالی طی کنید
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 24-12-2015 at 00:00.

5. 6 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

گرفتاری یکی دوتا نیست هموطن
    دوستان استفاده از واژه «خوش آمدید» چه موقع کنایه آمیزه؟
    مثلا اگه در پایان میهمانی یا هنگام خروج از جائی صاحب مکان با یک لحن کشیده بگه خوش آمدی آیا قصد کنایه زدن رو داره؟ آیا منظورش اینه که برو دیگه این دور و برها پیدات نشه مثلا.؟!!
    سلام
    غالبا افراد اگه قصد کنایه زدن در هر موردی رو داشته باشند لحنشون و حالات ظاهری چهرشون گواه این موضوعه و نیاز به تشخیص موشکافانه نیست.
    من تا حالا نشنیدم خوش آمدی به عنوان کنایه به کار بره. چون هم موقع اومدن مهمان کاربرد داره هم موقع رفتنش. البته برای بیرون کردن یه نفر از خونت یا جایی دیگه کاربرد داره ها مثلا با لحن تندی میگن خوش اومدی! یعنی بفرما بیرون. ولی این دیگه از حالت کنایه خارج میشه. ( فکر نمیکنم موردی که شما فرمودید اینجوری بوده مگه اینکه با مغازه دار دعواتون شده باشه.)
    بازم میگم تشخیص کنایی بودن یه عبارت بستگی به بودن در موقعیت داره.
    Last edited by Demon King; 23-12-2015 at 18:34.

7. 5 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام، من قصد ازدواج دارم از اون طرف هم تو یه رابطه 2 ساله با وابستگی شدید هستم که میخوام تمومش کنم.
    میدونم که آسان نیست ولی اصلا نمیدونم باید چیکار کنم و اصلا نمیخوام این رابطه ادامه پیدا کنه واقعا میخوام تا قبل از ازدواجم تمومش کنم، مناسب ترین راه به نظرتون چی هستش؟

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

قبل از ازدواجت تمومش کنی ؟! :|
    مگه دختر مردم ک... توئه به ازدواج که رسید یکی دیگه ؟
    ممکنه بگی تعریفت از فرد لاشـی چیه ؟

10. 12 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Ali000999's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

سلام. وارد جايي ميشم كه علاوه بر دوستم (محمد) ، همكار دوستم هم هست كه من با ايشون آشنا نيستم. بعد از احوال پرسي ايشون ميگه كه آقا محمد هميشه ذكر خيرتو ميكنه و خيلي ازت تعريف ميكنه و...
    شايد دوستم يكي دوبار هم از من تعريف كرده باشه ولي اين لطف و شخصيت بالاي همكار دوستم رو ميرسونه كه با گفتن اين جمله هم دوستي منو با محمد بيشتر ميكنه و هم به نوعي به من خوش آمدگويي ميكنه و تحويلم ميگيره...
    حالا با اين اوصاف اين جا چه جوابي بديم بهتره؟ من در اون موقعيت جواب دادم كه محمد لطف داره و... ولي خودم از جوابم زياد راضي نيستم. بايد يه جوري جواب ميدادم كه علاوه بر دوستم، لطف همكار دوستم هم جبران ميشد. راهنمايي ميكنيد لطفا؟
    البته شايد ميتونستم بگم محمد هم زياد از شما تعريف ميكنه و... ولي به نظرم اين جمله مناسب اونجا نبود

12. 2 کاربر از Ali000999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام. وارد جايي ميشم كه علاوه بر دوستم (محمد) ، همكار دوستم هم هست كه من با ايشون آشنا نيستم. بعد از احوال پرسي ايشون ميگه كه آقا محمد هميشه ذكر خيرتو ميكنه و خيلي ازت تعريف ميكنه و...شايد دوستم يكي دوبار هم از من تعريف كرده باشه ولي اين لطف و شخصيت بالاي همكار دوستم رو ميرسونه كه با گفتن اين جمله هم دوستي منو با محمد بيشتر ميكنه و هم به نوعي به من خوش آمدگويي ميكنه و تحويلم ميگيره...حالا با اين اوصاف اين جا چه جوابي بديم بهتره؟ من در اون موقعيت جواب دادم كه محمد لطف داره و... ولي خودم از جوابم زياد راضي نيستم. بايد يه جوري جواب ميدادم كه علاوه بر دوستم، لطف همكار دوستم هم جبران ميشد. راهنمايي ميكنيد لطفا؟البته شايد ميتونستم بگم محمد هم زياد از شما تعريف ميكنه و... ولي به نظرم اين جمله مناسب اونجا نبود
    سلام
    نظر بنده ی مخلص:
    دوستِ آقا محمد فقط نقل قول کرده و گفته که آقا محمد ازتون تعریف میکنه . فقط همین
    حتی نگفته من هم مطمئن هستم که شما آدم خوبی هستین یا بگه من هم شکی ندارم که تعریفش بجا هست
    بنده دلیلی نمیبینم که از دوست دوستتون تشکر کنین
    اما میتونین بگین ممنون , آقا محمد لطف داره , خوبی از خودشونه
    و اگر آدم مُتدیّنی هستین بعدش بگین هر چه هست از لطف خداست , خدا رو شکر
    ===============================
    اما موضوعی که مطرح کردین باعث میشه یک موضوع دیگه هم مطرح بشه
    به فردی گفتند فلانی ازت راضی هست و ازت تعریف میکنه . اون فرد غمگین شد و گفت معلوم نیست چه کرده ام که اون آدم پلید و خبیث ازم راضی هست و ازم تعریف میکنه
    پس عکس العمل شما در مقابل جمله ی فلانی ارت تعریف میکنه بستگی به وضعیت اخلاقی و اعتقادی شما و اون فرد داره و نمیشه در همه حال گفت ایشون لطف دارند

14. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

H
    قبل از ازدواجت تمومش کنی ؟! :|
    مگه دختر مردم ک... توئه به ازدواج که رسید یکی دیگه ؟
    ممکنه بگی تعریفت از فرد لاشـی چیه ؟
    تو شرایط من نیستید، من نمیخوام به همسر آینده ام از همین الان خیانت عاطفی کنم. بهتره رابطه قبل از ازدواج اون هم از نوع وابستگیش هر چی زودتر تموم شه که یه ازدواج پاک بر مبنای صداقت شکل بگیره.
    دوستان باز هم منتظر نظراتتون هستم، چجوری یه رابطه با وابستگی شدید دوطرفه رو تموم کنم؟

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

H

تو شرایط من نیستید، من نمیخوام به همسر آینده ام از همین الان خیانت عاطفی کنم. بهتره رابطه قبل از ازدواج اون هم از نوع وابستگیش هر چی زودتر تموم شه که یه ازدواج پاک بر مبنای صداقت شکل بگیره.
    دوستان باز هم منتظر نظراتتون هستم، چجوری یه رابطه با وابستگی شدید دوطرفه رو تموم کنم؟

هیچکس تو شرایط هیچ کس نیست و هر کس نظری بده میشه قضاوت و " شما منو درک نمی کنید! "
    معلومه یه رابطه دو طرفه با وابستگی شدید در صورتی قابل قطع شدن هست که به ضربه خوردن یکی از طرفین منجر بشه.

نمیشه درکتون کرد ... وگرنه بهتر میشد پاسخ داد ...

من جای شما بودم میکشتمش!

17. 6 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •